שידור חוזר של הגירוש מרצועת עזה הפעם מהגולן ויו"ש? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידור חוזר של הגירוש מרצועת עזה הפעם מהגולן ויו"ש?

משה007

Recommended Posts

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא מבין מה יש לצפות מראש ממשלה שהילדים שלא בכלל לא גרים בארץ , אם לילדים שלו הוא היציע ( חינך אותם ל )פתרונות כאלו ( לעזוב את הארץ ) מה הפתרון שהוא ימצא כדי לשרוד עוד יום בשילטון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה? בשבוע הקרוב אערוך מדגם במיוחד בשבילך שיכלול לפחות 1000 איש ממקומות שונים בארץ, בשביל שיהיה מייצג יחסית, ונראה אם אנשים מתכוונים או לא מתכוונים לצאת לרחובות אם תהיה החלטה על נתינת הגולן.

סתם לדוגמה, במידה ויוצאים 450 אלף איש לרחובות, אפילו לצה"ל אין כוח לעצור או לרסן אותם.

לעזאזל, אפילו להפך, אני לא אתפלא עם חצי מהחיילים בעצמם יצטרפו למפגינים.

שמענו אגדות גם מתקופת ההתנתקות. השורה התחתונה זה עדיין לא ישנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפגנות ענק של הציבור שינו החלטות בעבר וישנו בעתיד אם מספיק אנשים יצאו לרחובות ויעשו מה שצריך לעשות. בהתנתקות רק מיעוט יצא לרחובות (המתנחלים). רוב האזרחים במדינה היו בעד יציאה מעזה. הפעם הרוב האזרחים יהיו נגד הנסיגה מהגולן. אז במקום להפגין פאסיביות תבוסנית צא לרחוב במקום לשבת מול המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאכפת לי מחתיכת אדמה שהייתי בה בחיים שלי אולי פעמיים-שלוש ולא יותר?

בגלל שהיא חלק מהמדינה? אז מה? כל עוד זה לא משפיע ישירות עלי ,כמו להרבה אנשים אחרים לא יהיה אכפת לי.

זה בדיוק כמו שאכפת לך מאיזו פיסת 10 קמ"ר בדרום אפריקה, פשוט לא אכפת.

פעילות המחאה הרשמית (שאורגנה על ידי מועצת יש"ע, ועד גוש קטיף ותא כתום) התנהלה בקו מאופק ולא אלים. היא כללה שורה של הפגנות ענק ומפגני מחאה כתומים, בהם השרשרת האנושית (130,000 מפגינים), תפילת ערב חודש שבט (150,000), ההפגנה באגם נווה דקלים (30,000), תפילה בכותל כנגד ההתנתקות (70,000) וההפגנה האחרונה בכיכר רבין שכללה למעלה מ-200,000 מפגינים. לצד ההפגנות הירבו אנשי ימין רבים בכתיבת מאמרי דעות כנגד ההתנתקות ובניסיון לשכנע את דעת הקהל שהתוכנית מזיקה, אכזרית ומסוכנת. אנשי ימין מובהקים כגון אפי איתם ואריה אלדד אף העתיקו את מגוריהם ליישובים שיועדו לפינוי. המחאה נמשכה גם בעת הפינוי עצמו כאשר התושבים ניסו להקשות רגשית את הפינוי על החיילים.

בבקשה, מאות אלפים הפגינו וזה שינה את מה שהשלטון רצה לעשות? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאכפת לי מחתיכת אדמה שהייתי בה בחיים שלי אולי פעמיים-שלוש ולא יותר?

בגלל שהיא חלק מהמדינה? אז מה? כל עוד זה לא משפיע ישירות עלי ,כמו להרבה אנשים אחרים לא יהיה אכפת לי.

זה בדיוק כמו שאכפת לך מאיזו פיסת 10 קמ"ר בדרום אפריקה, פשוט לא אכפת.

בבקשה, מאות אלפים הפגינו וזה שינה את מה שהשלטון רצה לעשות? לא.

כי אתה אידיוט שחי בבועה. מצטער, אבל אין לי ביטוי אחר. החזרת הגולן תשפיע עליך ברמות שאתה כנראה לא מסוגל להבין. לא רק שנהרגו מאות לוחמים כדי שסוריה לא תוכל להפגיז את ישובי הצפון מרמת הגולן (משהו שנעשה על בסיס יומיומי לפני מלחמת ששת הימים), על רמת הגולן התפתחה כלכלה חקלאית משגשגת. החזרת רמת הגולן קודם כל תשפיע על ביטחון מדינת ובהמשך על הכלכלה של המדינה.

מרמת הגולן מגיע אוכל שאתה אוכל, מים שאתה שותה. התוצרת החקלאית של רמת הגולן (פירות, ירקות, יין, גבינות עוד ועוד) משווקות בחו"ל ומכניסה רווחים נאים לקופת המדינה. רמת הגולן משמשת כאתר נופש, כדי שנוכל לנוח מהצפיפות והזיהום של המרכז. החזרת רמת הגולן תצמצם עוד יותר את השטח הקטן ממילא של המדינה.

אם אתה לא מבין איך אובדן של כל הדברים האלה משפיע עליך ישירות, סליחה, אבל אתה אידיוט. ההורים שלך צריכים לקחת חגורה ולכסח לך את הצורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שקצת קשה לך לראות את זה. אבל העולם התקדם כך גם הטכנולוגיה.היום סוריה לא צריכה להיות בגלון בשביל להפגיז את .הם יכולים לעשות את זה בקלות מהקצה השני של סוריה.הטיעון שזו נקודה אסטרטגית כלל לא אקטואלי להיום, לאותה תקופה הוא עוד היה איכשהו.

המים שלי אינם מגיעים מרמת הגולן.היין והגבינות מחול הרבה יותר טובות וגם זולות יותר במקרה ואתה לא מעודכן.אני אוכל ושותה אותם שנים ברוב הפעמים אני משלם חצי מהמחיר של התוצרת המקומית(ולפעמים גם הרבה פחות מזה!) והם גם הרבה יותר טעימים :)

בחיים לא נפשתי שם ואני גם לא מתכוון, תודה רבה אבל בשביל לנפוש צריך לטוס לחול.גם ככה אני מנסה להתחמק מכל המשפחות הישראליות כשאני נמצא בחול אז עכשיו לנפוש איתם שכולם יהיו מסביבי ועוד לשלם על זה? בחיים לא!

החזרת הגולן ממש לא הולכת להשפיע עלי ישירות עד כדי כך שלצאת לרחובות ולמחות.אני מבין שאתה חושב שאתה תמיד צודק, כן זו בעיה. אם אתה רגיל לזה שאבא שלך מכה אותך על זה שהדעות שלך שונות משלו well המשפחה שלך מאוד "איכותית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להמשיך להזות.

בנוגע ליין- יינות מיקבי רמת הגולן, בעיקר יינות אדומים "חרמון", כבר ניצחו 3 פעמים בעשור האחרון בתחרויות שנערכו בבורדו בצרפת, תחרויות שכללו תוצרת של מעצמת היין עצמה. (2004, 2006, 2007 נצחונות שלנו)

שאטו גולן (לבן) לקח מקום 2 בקטגוריה שלו פעמיים. אז ביינות אדומים אנחנו חזקים, בלבנים טיפה פחות.

לגבי גבינות, אני לא אגיד שאנחנו מתחרים בצרפתים או משהו, אבל אנחנו כבר לא כאלו רחוקים מהם.

התוצרת של הגולן משובחת כמו תוצרת מכל מקום, ולרוב הרבה יותר זולה, אז צא מהסרט שלך.

הלאה-

ויתור על רמת הגולן תיתן לסוריה יתרון אסטרטגי לא מבוטל.

עכשיו הם יכולים להפציץ מכל נקודה בסוריה, כן, אבל זה ידרוש רקטות תלולות מסלול, לא מדויק בעליל, או טילים יקרים בעלי מערכת הנחיה.

ברגע שנתת להם את הגולן- הם יכולים להפציץ מטבריה עד חיפה עם תותחים בגרוש, למעשה הם יכולים לירות מטחים מטחים יום ולילה בלי שיהיה איכפת להם, כי זה זול מאוד, ומדויק יחסית.

לגבי המים-

30% מהמים שבסופו של דבר מגיעים לכינרת מגיעים מנחלים ונהרות שונים ברמת הגולן. ברגע שישראל תיתן את השטח הזה, אנחנו נכנסים למצוקת מים קריטית ברמות שלא ידעו פה מעולם. (למי שעומד לשאול מה היה לפני שכבשנו את הרמה, היה פה את אקוויפר החוף העצום לפני שבטעות גרמו לחדירת מי ים שהפכה את המים שלו לבלתי ניתנים לשתיה)

הפירות והירקות שאתה אוכל בוודאי ובוודאי שלא מגיעים מחו"ל- בערך 80% ממה שאתה מוצא בשווקים זה תוצרת הארץ, ואנחנו מייצאים בכמויות. נתינת רמת הגולן זו גם פגיעה לא קטנה בכלכלה, ופגיעה אנושה בחקלאות.

השטח הזה ישראלי. הוא אצלנו יותר זמן משהוא אצל סוריה. סיפחנו אותו לפי החוק הבינ"ל, בנסיבות מותרות עפ"י החוק הבינ"ל, ואנחנו מתחזקים אותו בהתאם.

אז לפני שאתה פולט שטויות, תחשוב טוב טוב על מה שאתה אומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

30% מהמים שבסופו של דבר מגיעים לכינרת מגיעים מנחלים ונהרות שונים ברמת הגולן. ברגע שישראל תיתן את השטח הזה, אנחנו נכנסים למצוקת מים קריטית ברמות שלא ידעו פה מעולם. (למי שעומד לשאול מה היה לפני שכבשנו את הרמה, היה פה את אקוויפר החוף העצום לפני שבטעות גרמו לחדירת מי ים שהפכה את המים שלו לבלתי ניתנים לשתיה).

מים זה אנרגיה, הסדר של החזרת רמת הגולן עשוי לכלול מתן מספר מענקים והשקעות למספר כורים גרעיניים להפקת אנרגיה לישראל ומכוני התפלה גדולים, מה שיפתור את בעיות המים והחשמל במדינה.

השטח הזה ישראלי. הוא אצלנו יותר זמן משהוא אצל סוריה. סיפחנו אותו לפי החוק הבינ"ל, בנסיבות מותרות עפ"י החוק הבינ"ל, ואנחנו מתחזקים אותו בהתאם.

אתה טועה, למרבה הצער החוק הבינ"ל לא עומד לצד במקרה זה באופן חד משמעי. כמו כן, הסיפוח לא נעשה על פי החוק הבינ"ל וכו'.

בכל מקרה, אני מסופק אם בשלו התנאים לדון על החזרת רמת הגולן באופן רציני, אני לא מאמין שהסורים יהיו מוכנים לשלם אפילו את המחיר המינימלי הנדרש מהם עבור השטח (הכרה מלאה בישראל, סילוק החמאס, הנתקות מאיראן, הכרה בעצמאות לבנון וייבוש החיזבאללה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם העובדה שאתה בכלל יכול להביא בחשבון דיון על רמת הגולן אומרת לי שאינך מבין על מה מדובר כאן , כלומר זה לא עיניין לחשבון ואו ידע חלקי כאן צריך לראות את התמונה הגדולה אשר נתפסת בהרבה מובנים ועל הרבה רמות מלבד השיכלית אינטלקטואלית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם העובדה שאתה בכלל יכול להביא בחשבון דיון על רמת הגולן אומרת לי שאינך מבין על מה מדובר כאן , כלומר זה לא עיניין לחשבון ואו ידע חלקי כאן צריך לראות את התמונה הגדולה אשר נתפסת בהרבה מובנים ועל הרבה רמות מלבד השיכלית אינטלקטואלית .

אם תבדוק, אפילו בגין התייחס לאפשרות של דיון על רמת הגולן... עצם הבאת הנושא לסדר היום הוא לגיטימי לחלוטין.

השיקול כאן חייב להיות שכלי על מנת להשיג את התנאים הכי טובים למען השרדות ושגשוג המדינה בטווח הארוך. מערכת שיקולים זאת צריכה להיות מופעלת כמובן על ידי מנהיג שקול זה או אחר (לא אולמרט) וממשלתו (לא הממשלה הנוכחית), כאזרחים במדינה אנחנו יכולים להשפיע על מערכת שיקולים זאת בכל דרך לגיטימית (בחירות, הפגנות, הצטרפות למפלגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות נפוצה של אנשים אינטלגנטים בעליל ( וזו מחמאה ) לסמוך על השכל שלהם , מפני שהתמונה הכוללת היא המציאות והמציאות היא מורכבת מהרבה יותר אלמנטים מאשר השיכליים ואת זה יודע כל סוחר בשוק או כל אדם שמוציא את אפו מהספר , וכמובן אתה לא יכול להתכחש שהעיתוי , העיתוי מקרין על הנושא ( אולמרט והישרדותו ) - על היתרונות והחסרונות של מכירת השטח לסורים זה דיון אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אני מסופק אם בשלו התנאים לדון על החזרת רמת הגולן באופן רציני, אני לא מאמין שהסורים יהיו מוכנים לשלם אפילו את המחיר המינימלי הנדרש מהם עבור השטח (הכרה מלאה בישראל, סילוק החמאס, הנתקות מאיראן, הכרה בעצמאות לבנון וייבוש החיזבאללה).

הסורים כבר הכריזו שהם לא מוכנים לתנאים מקדימים של התנתקות מאיראן וחיזבאללה, והם לא מוכנים לדון בזה שום חלק במו"מ.

כל עוד הם בעמדה כזו, אין מה לדבר איתם בכלל.

לגבי מים ואנרגיה- אני נותן רק את התוצאה המיידית, בוא לא ניכנס לספקולציות שרק "אולי" יבואו כתוצאה ממו"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא חשוב

במזרח התיכון אסור אפילו לדבר על מה שמתכוננים לדבר עליו

רמת הגולן זה בנפשנו - אין פשוט וברור מזה - זה לא שיכלי בלבד

זה הדם והעצמות והבשר והרגשות והכול זה החיים של תושבי מדינת כמדינה .

ואני לא מוציא מפרופורציה , המציאות נותנת לנו אינדיקציות .

יש כאן גורמים שאינם רוצים אותנו כאן על בסיס לאומי / גיזעי / דתי .

אנחנו בסך הכל בחוד החנית של מילחמת תרבויות ויש כאלו שמקבלים פיק בירכיים , אז הם רצים לשכל שיושיע אותם וימציא להם תסריטים מדומינים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להמשיך להזות.

בנוגע ליין- יינות מיקבי רמת הגולן, בעיקר יינות אדומים "חרמון", כבר ניצחו 3 פעמים בעשור האחרון בתחרויות שנערכו בבורדו בצרפת, תחרויות שכללו תוצרת של מעצמת היין עצמה. (2004, 2006, 2007 נצחונות שלנו)

שאטו גולן (לבן) לקח מקום 2 בקטגוריה שלו פעמיים. אז ביינות אדומים אנחנו חזקים, בלבנים טיפה פחות.

לגבי גבינות, אני לא אגיד שאנחנו מתחרים בצרפתים או משהו, אבל אנחנו כבר לא כאלו רחוקים מהם.

התוצרת של הגולן משובחת כמו תוצרת מכל מקום, ולרוב הרבה יותר זולה, אז צא מהסרט שלך.

הלאה-

ויתור על רמת הגולן תיתן לסוריה יתרון אסטרטגי לא מבוטל.

עכשיו הם יכולים להפציץ מכל נקודה בסוריה, כן, אבל זה ידרוש רקטות תלולות מסלול, לא מדויק בעליל, או טילים יקרים בעלי מערכת הנחיה.

ברגע שנתת להם את הגולן- הם יכולים להפציץ מטבריה עד חיפה עם תותחים בגרוש, למעשה הם יכולים לירות מטחים מטחים יום ולילה בלי שיהיה איכפת להם, כי זה זול מאוד, ומדויק יחסית.

לגבי המים-

30% מהמים שבסופו של דבר מגיעים לכינרת מגיעים מנחלים ונהרות שונים ברמת הגולן. ברגע שישראל תיתן את השטח הזה, אנחנו נכנסים למצוקת מים קריטית ברמות שלא ידעו פה מעולם. (למי שעומד לשאול מה היה לפני שכבשנו את הרמה, היה פה את אקוויפר החוף העצום לפני שבטעות גרמו לחדירת מי ים שהפכה את המים שלו לבלתי ניתנים לשתיה)

הפירות והירקות שאתה אוכל בוודאי ובוודאי שלא מגיעים מחו"ל- בערך 80% ממה שאתה מוצא בשווקים זה תוצרת הארץ, ואנחנו מייצאים בכמויות. נתינת רמת הגולן זו גם פגיעה לא קטנה בכלכלה, ופגיעה אנושה בחקלאות.

נתחיל מזה שאתה צריך להירגע לנשום קצת אוויר כי קצת מגיע לאזור החשוב. אמרתי שזה לא הולך להשפיע עלי.זה שיין או גינה זוכים במשהו זה לא מעניין אותי כי זה לא משנה לי.מה שמשנה לי זה הטעם.לפי הטעם שלי תוצרת חול הרבה יותר טעימה מה שגם ,היא זולה יותר!

שוב אני אחזור על זה, אמרתי שזה לא הולך להשפיע עלי.המים שלי לא מגיעים מהכנרת.הפצצת חיפה למשל משפיעה עלי בדיוק כמו הפצצת שדרות- לא משפיעה.

רמת הגולן לא שטח ישראלי על פי החוק הבינלאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...