דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 82 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רציני בהחלט.

אם התכונת לפרסם פה גימטריות מעניינות הרי שלא ממש הצלחת.

אני,כמוך יודע שגימטריה זה שטויות אבל עדיין,תביא דברים "נכונים" על פי הגימטריה,זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-את מי מעניינת גימטריה, את מי בכלל מעניין כל השטויות האלה של הקבליסטים.

המאמין האמיתי זוכר רק את התורה, לא כל מיני חארטות של שוטפי מוחות העוברים על איסור עשיית פסל ותמונה עם הקמעות ומגיני הדוד\חמסות שלהם.

אז אנא ממך, לפני שאתה כאחד שבכלל לא בחן את התורה לעומק, מגדף, אנא שקול מילים.[br]

;D ;D ;D

בהינתן זה שאתה לא מאמין בכל מיני קמעות וגימטריות, כיצד אתה רואה בדברים הללו גידופים?

הדברים הללו נכתבו בתגובה לדיבורים על ה"דילוגים" בתורה וגימטריה, ונדמה לי שהם משקפים היטב את דעתי על המשמעות "הרבה" שלהם.

ואם עדיין לא הבחנת בציניות, אז אכתוב את דעתי במילים פשוטות.

הטיעונים בדבר גימטריה ודילוגים הם מגוחכים. הדוגמאות שהבאתי ממחישות את זה בצורה טובה.

יתכן שלא הבנת - ה"משוואות" שהבאתי, הן בגימטריה.

אם מישהו רואה את עצמו נפגע מכך שהערך המספרי של מילה מסויימת (אלוהים, נניח) לפי שיטת חישוב מסויימת (גימטריה)

שווה לערך המספרי של מילה אחרת, באמת חבל מאוד.

-בנאדם, או שאתה משועמם

כן קצת.

או שאתה ילד המחפש צומת לב

לא.

-אתה בהחלט מוריד מערך הדיון.

מוריד מערכו של איזה דיון? של הדיון בו נטען כי "דילוגים" בתנ"ך וגימטריה הם הוכחה לנכונות התורה?

-אתה משתמש בשפת רחוב בוטה וזולה.

מה - אנאלי? זהו שם תואר תקין בעברית שיכול לתאר דברים שונים בהם מחלות, טיפולים, ויחסי מין.

-אתה מעליב משתמשים.

ע"י זה שאני טוען שגימטריה זה קשקוש, ומי שמאמין זה מהווה הוכחה ל*משהו* הוא אוויל, כסיל, או מילה נרדפת אחרת?

'צטערת.

לא אסוג מטענה זו.

-אתה סנוב.

אולי.

רוב מכריי טוענים אחרת. כולל מכריי הדתיים, דרך אגב, אשר אני מאוד מעריך את דרכם ואת אמונתם (הגם שאני לא שותף לה).

הם דרך אגב, לא מפחדים להתמודד עם העובדה ש*אמונה* זה לא דבר שניתן *להוכיח*.

אבל לא נחזור לזה...

אנשים כמוך, מסיונרים ככל הנראה מטעם תאוריית ההבלוציה, נמאסו על המתונים,

ומעניין שכל מי שלא מקבל את אמונתך לגבי התנ"ך הוא 'מיסיונר'.

אתה בכלל יודע מה משמעות המילה?

אתה טוען שהתנ''ך הוא ספר הסתה?

אינני טוען שהתנ"ך הוא ספר הסתה, ונדמה לי שהבהרתי את עצמי בנושא, לפחות בהתכתבויותנו הפרטיות.

אני טוען שיש בו סיפורים בעייתים מבחינה מוסרית. לפחות לפי המוסר שלי.

כל אחד יכול לקחת משם מה שהוא רוצה.

דברים טובים - (לא חסרות דוגמאות. ישעיהו לייבוביץ' דוגמה מצויינת).

או דברים רעים - (לא חסרות דוגמאות. יגאל עמיר וברוך גולדשטיין דוגמאות מצויינות).

האם התעמקת בו ולמדת עליו בכלל

כן. לא ברמה שהייתי רוצה.

הבנת את מסרו?

אינני שותף לאמונתך שלתנ"ך יש "מסר אחד".

ואני מהמר על כך שלא אקבל את אותו "המסר האחד" שאתה חושב שהתנ"ך מעביר.

שאתה כך ממהר להעליל עליו\להכפישו?

על מה אתה מדבר? על הדוגמאות מתוכו שהבאתי?

שואל אני אותך, מי אתה בכלל?.

עונה אני לך, אופיר. נעים מאוד להכיר אותך.

ומי אתה?

האם תעלב אם אומר שתאוריית הכזב הבלוציה, המתבססת בדומה להלכה (על התורה\הסתגלות) - חרטא אחת גדולה היא?

לא. למה שאעלב?

אחשוב שאתה בור. אבל בטח לא אעלב.

(ועל מנת להבהיר, אני מודע לכך שתורת מוצא המינים אינה שלמה (כיום), אבל "אבולוציה" זה דבר שניתן לראות בצורה מאוד מוחשית ומיידית במעבדה).

כי לאחר שלמדתי עלייה פשוט צחקתי כמה הסטונדטים התמימים שמוחם נשטף יום יום על ידי מרצים יוצאים טיפשים ומוסתים בדיוק כמו מגדלי הפיאות הסטליסטיות...

ראה תגובה קודמת.

לא אכנס (כפי שנכנסו אין ספור פעמים) לעניין ביקורתיות מדעית אל מול דוגמתיות תיאולוגית.

אבולוציוניסט = חיה ריקנית כשאר החיות.

ג'ינג'י אבולציוניסט = מיינסטירמיסט בגרוש.

דארוויניזים חברתי = אוויר לנשימה של סאדו מזוכיסטים.

סקס = טהור, אין ויכוח.

אבולוציה = עבודה בעיניים

הפתחות האדם = תאוריית הסתה שתחלוף מן העולם

והכי נחמד -

אוניברסטית תל אביב + ג'ינג'ים = מסיון מטעם התאוריה שבקרוב תהפוך לבדיחת השנה.

[/i]

מההה??? :kopfpatsch:

אם האחרון היה תקף (בגימטריה! בגימטריה! אוף.) זה היה דווקא משעשע.

אגב "דארוויניזם חברתי", זה באמת די רע, בהתחשב שזה מה ש"תורת הגזע" הנאצית התבססה עליו. אין לו שום קשר לוגי או מדעי לאבולוציה.

נ.ב.

אני לא ג'ינג'י.

אבל לידע כללי, מה יש לך נגד ג'ינג'ים? מה הם עשו לך רע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-ממש לא כל מי שלא מקבל את אמונתי לתנ''ך הוא מסיונר, הבעייה שלי עם 90% מהאבולוציוניסטים שהם מנסים להפיץ את "תורתם" בכל חור אפשרי, אני לא מנסה להפיץ כלום ולא לכפות כלום, מצחיק שאני נופל קורבן למסיונרים לנגדי\בעדי.

מוריד מערכו של איזה דיון? של הדיון בו נטען כי "דילוגים" בתנ"ך וגימטריה הם הוכחה לנכונות התורה?

-עם זה אני מסכים איתך, רוני מנסה להוכיח את אמיתות התנ''ך בעזרת גימטריה - נסיון ילדותי מעט.

לא. למה שאעלב?

אחשוב שאתה בור. אבל בטח לא אעלב.

(ועל מנת להבהיר, אני מודע לכך שתורת מוצא המינים אינה שלמה (כיום), אבל "אבולוציה" זה דבר שניתן לראות בצורה מאוד מוחשית ומיידית במעבדה).

-הסתגלות התכוונת, ובור אתה יכול לקרוא לי עד מחר, מנגד אכנה אותך "בור" בכל הקשור לדברי נביאים, בור זו אינה קללה, נכנה אחד את השני בור עד מחר אם אתה רוצה.

ואם שאלת

-אין לי כלום נגד ג'ינג'ים, תאמין לי שלא.

זו סתם היתה השוואה צינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוליייי תחכו .... עוד לא הבאתי שום גימטריה ושום דילוגים [יש בזה הרי כללים, שכנראה אתם לא מודעים]

הרי אני מכתב על זה עם מר newb [אז תצפו בזה]

בוקששתרוביץ:

אין לי מושג למה באמת החלפת שם משתמש, אבל תשיב על מה ששלחתי לך לגבי משה,כדי שאני יוכל לקחת אותך ברצינות.

איסתרא בלגינא : שוב אני כותב, ערכתי שם, לכן אם יש לך לומר עוד דברים, אז תציין אותם שם.

[כדי שאני יענה על הכל]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, מה זה צריך להיות? אתה עורך הודעות שנמצאות שלושה עמודים אחורה ומצפה ממני לבדוק איך שינית הודעה שכבר הגבתי עליה? לא מחייבים אותך לפי מספר ההודעות שאתה כותב.

אם יש לך משהו לומר, תכתוב אותו כאן, לא שלושה עמודים אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-הסתגלות התכוונת

לא.

התכוונתי אבולוציה, שהיא עובדה.

במעבדה ניתן לצפות בקלות באבולוציה של חיידקים (זה קל אצלם, כי בתוך מספר ימים/שבועות עוברים המון המון "דורות" ב'זמן חיידקי'...).

נצפו שינויים אבולוציונים (דהיינו במטען הגנטי, שגם בא לידי ביטוי בתכונות חיצוניות) במספר חיות (נדמה לי שהיה משהו על צפרדעים לא מזמן).

מה שלא עובדה אלא תאוריה - זה שמקור החיים בתהליכים 'ספונטניים', ושמוצא האדם (ושאר החיות) באבולוציה.

התאוריה הזו רחוקה מלהיות שלמה. יש חורים ביצירת התא החי הראשון (יש התקדמויות בתחום נדמה לי) וגם באבולוציה של מינים מורכבים יותר.

עם זאת, העובדה שאיננו יודעים את כל התהליכים המעורבים, לא מפריכה או מחלישה את התאוריה.

(כל הטיעונים הפסבדו-מדעיים על חוסר היתכנות סטטיסטית וכד' שגויים, והופרכו אין ספור פעמים - מתמטית. אם מישהו מעוניין אביא קישור לדוגמא).

אבל בכל מקרה, אין בתאוריה בכדי להפריך או לאשש קיומו של כח עליון.

מה שכן - אם אתה לא מאמין בכח עליון, זו התאוריה הכי מאוששת כיום, שמסבירה את קיום החיים.

יתכן שהיא תופרך, תתוקן או תוחלף אבל זה מה יש היום.

היא יותר "לוגית" מ'בריאה' - רק במובן שהיא תאוריה מדעית, העומדת למבחנים אמפיריים (וכו' וכו')

ואילו 'בריאה' ע"י כח עליון זה לא עניין לוגי - אלא עניין של אמונה.

זה שהיא "לוגית" לא הופך אותה ל"טובה" יותר מאמונה דתית.

לא כל דבר שהוא "לוגי" הוא טוב ולא כל דבר שהוא "לא לוגי" (אהבה, למשל) הוא לא טוב.

- זה עניין של טעם.

אני באופן אישי, כן מעדיף תמיד (נראה לי) תאוריות לוגיות על פני אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לזה שמעלי.

אתה מאמין בכוח עליון?

אגב לא יודע בדיוק על מה מתדיינים פה בזה הרגע, אבל אבולוציה אכן מוכחת.

אני אתן לכם דוגמא הכי פשוטה שמתקיימת ברגעים אלו והיא מסוכנת, אנטיביוטיקה.

ידוע שהשימוש באנטיביוטיקה נהפך למסוכן , זה מכיוון שאנו בעצם מעודדים את החיידקים להפתח ולצור "חיסון" לאנטיביוטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, מה זה צריך להיות? אתה עורך הודעות שנמצאות שלושה עמודים אחורה ומצפה ממני לבדוק איך שינית הודעה שכבר הגבתי עליה? לא מחייבים אותך לפי מספר ההודעות שאתה כותב.

אם יש לך משהו לומר, תכתוב אותו כאן, לא שלושה עמודים אחורה.

אני שלחתי בדיוק מתי ששלחת , [ראה שם, ולכן תגיב על זה.] מה גם שבכלל לא הגבת לעיקר הדברים אלה רק לשטויות ,

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=337128.1200

;D ;D ;D

חברה יש כללים מה זה צפנים [תלמדו קצת, גם גוים שמתעסקים בזה נדהמו, ובכלל לא הבאתי שום צופן, תחכו בבקשה....]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישרת להודעה של Dark Respect. שוב, אני עניתי להודעה שלך כמה שעות אחרי ששלחת אותה. מאז הצטברו לא מעט הודעות נוספות. אח"כ הודעת פעמיים שערכת אותה, בהפרשים של כמה שעות בין שתי העריכות. ככה אי אפשר לנהל דיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישרת להודעה של Dark Respect. שוב, אני עניתי להודעה שלך כמה שעות אחרי ששלחת אותה. מאז הצטברו לא מעט הודעות נוספות. אח"כ הודעת פעמיים שערכת אותה, בהפרשים של כמה שעות בין שתי העריכות. ככה אי אפשר לנהל דיון.

ידידי זה שאתה שחקן טוב זה ידוע לי [אבל זה לא עובד עלי] כולם יכולים לראות את ההודעה שלי ושלך, שלך 20:42:20,שלי 20:48:24 ,

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=337128.1200

והעריכה כאן עוד היית לפני 20:33:29

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=337128.1190

אם לא תגיב, אז אני ידע שאתה מסכים

עוד שקר שנמצא, [אין לי בעיה שתגיב אפילו אחרי 3 ימים, אבל אמרת כמה שעות, הודעה שלי ב11 בבוקר, ושלך רבע ל21 בלילה.]

עוד שקר.. כתבת שהיה לי שגיאת כתיב ולכן לא מצאת.

הנה זה עומד אחר כותלינו - אחר כותל המערבי שמבטיח לו הקב"ה שאינו חרב לעולם, [אין שום שגיאה]

לכן עם אדם כמוך לא צריך לדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לזה שמעלי.

אתה מאמין בכוח עליון?

לא. אינני מאמין בשום צורה של כח עליון.

אגב לא יודע בדיוק על מה מתדיינים פה בזה הרגע, אבל אבולוציה אכן מוכחת.

אני אתן לכם דוגמא הכי פשוטה שמתקיימת ברגעים אלו והיא מסוכנת, אנטיביוטיקה.

ידוע שהשימוש באנטיביוטיקה נהפך למסוכן , זה מכיוון שאנו בעצם מעודדים את החיידקים להפתח ולצור "חיסון" לאנטיביוטיקה.

אכן דוגמא מצויינת, שמראה גם את חשיבות המחקר של האבולוציה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אינני מאמין בשום צורה של כח עליון.

אכן דוגמא מצויינת, שמראה גם את חשיבות המחקר של האבולוציה...

גם לזה נביא הפרכה, אבל אני לא יכול לדון על 100 נושאים, לאט לאט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...