דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 43 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אני חושב שאני אנסה לשאול מזווית אחרת...למה לך להיכנס לגאומטריה ? שאל ישר " דוך און דוך סטרייט "

דוד, אם אתה מאמין שאלוקים קיים ושהתורה אמיתית, למה אתה לא שומר שבת? הרי כתוב במפורש בתורה!

אני ממליץ לכל מי שיש לו שאלות האם הדת נכונה שיקרא את ספר הכוזרי לריה"ל. מעניין ביותר.

מענינת אותי הלוגיקה כדוגמת זו ( סתם לא ממש )

אבל זו בהחלט דוגמה טובה לצורת מחשבה מקובעת , כלומר הכת הרבנית הצליחה לנטוע גם אם לא את כל השיטה שלה ( כלומר הלכה ) רק את הנוסחה : אם איש שחור עם זקן וכובע עושה שטויות , זה לא שטויות זה תורת משה . מש כמו בסרט החשוד המידי בסוף יש שם את הקטע ש"סוזה " אומר לחוקר :" הטריק של השטן זה שהוא עושה את עצמו לא קיים " ( ציטוט לא מדוייק ) הכת הרבנית היצליחה לשכנע את שאר בני האדם שהם הסמכות לפירוש התורה גם אם שאר האנשים לא יודעים דבר , על התורה עצמה ועל התורה שלהם כלומר ההלכה .

אפילו האלוהים שלהם ניכתב בצורה שונה - מה זה האלוקים הזה ? אתה כותב זאת בשגיאה על בסיס הסבר שקיבלת בכיתה א ? לא בדקת את הנושא הזה שוב ? זה נושא שהוא בחייך ואתה לא שוקל אותו שנית ? אפילו מיכנסיים בבוקר שאתה לובש אתה בודק לראות אם הם ראויים ללבישה , מזכיר לי את המשפט של גראוצ'ו מרקס שאמר :" גבר בוחר אישה לכל החיים בתאורה ( של פאב / בר ) שהוא לא היה רוכש בו אפילו לא חליפה ".

מי אמר שאני לא שומר שבת ?

מי אמר לך איך צריך לשמור שבת ?

מי אמר לך שהשבת אינה נשמרת ?

מי צריך את שמירת השבת בצורה כזו או אחרת ?

תגיד לי זה אלו שלקחו אותך לעבודת השם בבית הכנסת , הם אלו שאמרו לך את הצורה המוזרה הזו - נכון , על פיהם אתה חוקר באשר לשמירת השבת הפרטית שלי , נכון ?

תגיד לי השבת ניתנה לך למנוחה שלך , למה אתה מכלה אותה בעבודה לא פחות ולא יותר , הם קוראים לזה אפילו עבודת השם , לא ?

מדוע אדם לא יבחר את השבת שלו כשביתה ממה שהו עושה בדרך כלל ויעשה מה שהוא רוצה לעשות או בקיצור שינוח מהשישה ימים ?

תגיד לי מה ההבדל לדוס בין יום שבת ליום חול ? אני אגיד לך , כלים חד פעמים , כן , כן , זהו זה , בשבת הוא חייב לזהם את הסביבה וביום רגיל הוא מזהם את הסביבה מתוך בחירה ( הכוונה למי שאינו בקי היא ,שביום שבת הם לא רוחצים כלים כי אסור לעבוד פחח אז הם אוכלים בכלים חד פעמיים ומזהמים את הסביבה וביום חול הם אוכלים בכלים חד פעמיים כי הם מתעצלים לשטוף את הכלים - הרבה ילדים ומעט זמן ) , צר לי אבל אחד שלא עושה כלום ורק יושב בבית כנסת לבוש שחורים ומתפלל או מתפלפל ועושה אותו דבר גם ביום שבת , מה ההבדל ? תשמיש המיטה ? חח הם משמשים את המיטה בכל היזדמנות , כלים חד פעמיים מפלסטיק - זאת השבת שאתה ממליץ ?

אני בעד שבת מלאה שבת של נחת שבת של מנוחה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מענינת אותי הלוגיקה כדוגמת זו ( סתם לא ממש )

אבל זו בהחלט דוגמה טובה לצורת מחשבה מקובעת , כלומר הכת הרבנית הצליחה לנטוע גם אם לא את כל השיטה שלה ( כלומר הלכה ) רק את הנוסחה : אם איש שחור עם זקן וכובע עושה שטויות , זה לא שטויות זה תורת משה .לא.. זה חילול ה'. ממש כמו בסרט החשוד המידי בסוף יש שם את הקטע ש"סוזה " אומר לחוקר :" הטריק של השטן זה שהוא עושה את עצמו לא קיים " ( ציטוט לא מדוייק ) הכת הרבנית היצליחה לשכנע את שאר בני האדם שהם הסמכות לפירוש התורה גם אם שאר האנשים לא יודעים דבר , על התורה עצמה ועל התורה שלהם כלומר ההלכה . ע"פ מה אתה קובע את זה? אפילו האלוהים שלהם ניכתב בצורה שונה - מה זה האלוקים הזה ? אתה כותב זאת בשגיאה על בסיס הסבר שקיבלת בכיתה א ? לא בדקת את הנושא הזה שוב ? זה נושא שהוא בחייך ואתה לא שוקל אותו שנית ? אפילו מיכנסיים בבוקר שאתה לובש אתה בודק לראות אם הם ראויים ללבישה , מזכיר לי את המשפט של גראוצ'ו מרקס שאמר :" גבר בוחר אישה לכל החיים בתאורה ( של פאב / בר ) שהוא לא היה רוכש בו אפילו לא חליפה ".

מי אמר שאני לא שומר שבת ? אף אחד, הסקתי לבד אם זו טעות אז תסלח לי..

מי אמר לך איך צריך לשמור שבת ? התורה אומרת והגמרא מפרשת אותה (ולא סתם, על כל הלכה בגמרא יש ויכוחים איך היא צריכה להיות אתה מוזמן לבדוק) וע"פ הגמרא נכתב "השולחן ערוך"

מי אמר לך שהשבת אינה נשמרת ? מה?

מי צריך את שמירת השבת בצורה כזו או אחרת ? מה זה חשוב?! הקב"ה ציווה ואנחנו לא מתעמקים למה. הוא ברא אותנו והוא יודע מה טוב בשבילנו.

תגיד לי זה אלו שלקחו אותך לעבודת השם בבית הכנסת , הם אלו שאמרו לך את הצורה המוזרה הזו - נכון , על פיהם אתה חוקר באשר לשמירת השבת הפרטית שלי , נכון ?

תגיד לי השבת ניתנה לך למנוחה שלך , למה אתה מכלה אותה בעבודה לא פחות ולא יותר אזהו שלא..,אני נח. הם קוראים לזה אפילו עבודת השם , לא ?

מדוע אדם לא יבחר את השבת שלו כשביתה ממה שהו עושה בדרך כלל ויעשה מה שהוא רוצה לעשות או בקיצור שינוח מהשישה ימים ? כי הוא עדיין עבד לסובב אותו.. השבת היא חופש מוחלט מעבדות האדם לטלפונים מחשבים ומכוניות.. השבת אוסרת את כל הדברים הללו ומאפשרת לאדם חירות מכל אלה.תגיד לי מה ההבדל לדוס בין יום שבת ליום חול ? אני אגיד לך , כלים חד פעמים , כן , כן , זהו זה , בשבת הוא חייב לזהם את הסביבה וביום רגיל הוא מזהם את הסביבה מתוך בחירה ( הכוונה למי שאינו בקי היא ,שביום שבת הם לא רוחצים כלים כי אסור לעבוד פחח אז הם אוכלים בכלים חד פעמיים ומזהמים את הסביבה וביום חול הם אוכלים בכלים חד פעמיים כי הם מתעצלים לשטוף את הכלים - הרבה ילדים ומעט זמן ) , צר לי אבל אחד שלא עושה כלום ורק יושב בבית כנסת לבוש שחורים ומתפלל או מתפלפל ועושה אותו דבר גם ביום שבת , מה ההבדל ? תשמיש המיטה ? חח הם משמשים את המיטה בכל היזדמנות , כלים חד פעמיים מפלסטיק - זאת השבת שאתה ממליץ ? כלים חד-פעמייים??? מה?! להפך! יש מצווה לפאר את השבת בכלים כמה שיותר יפים! לא יודע איפה ראית שאוכלים בשבת בחד-פעמי.. אני בחיים לא שמעתי על זה....

אני בעד שבת מלאה שבת של נחת שבת של מנוחה .

מקווה שתבין.

למה לרב (חבר שלי סבא שלי) מותר לקרוא לי גוי, כופר וכלב ולי אסור לקרוא לו חלמאי? הרי אלה קללות תנכיות.. :s05:

מה זה קשור לפה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שתבין.

מה זה קשור לפה?

לא יודע זה המקום היחידי שיכול לענות לי מן הסתם דיון דת ואמונה .. הוא גם אמר לי שביהדות אין אמונה כי השאלה על אלוהים כבר לא רלוונטית כי כולם יודעים שהוא שם. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לרב (חבר שלי סבא שלי) מותר לקרוא לי גוי, כופר וכלב ולי אסור לקרוא לו חלמאי? הרי אלה קללות תנכיות.. :s05:

קריאה בשם ( כמו למשל בספר בראשית בסיפור גן העדן האדם קורא לחיות בשם ) היא שליטה

ראה למשל קריאה בשם חיבה

או להפך קריאה בשם גנאי

ע"י קריאה בשם האדם המכנה ליכאורה מראה שליטה על האדם הניקרא

כמובן יש עוד דברים הקשורים בקריאת שמות

במיקרה הפרטי שלך ( כמובן אם הבנתי נכון ) ולפי הדוגמה שהבאת קריאה בשם גוי היא לפרוק את התיסכול שלו מחד ולהראות לך שהוא הסמכות לקביעת יהדותך ( די מתאים לרבניים )

כלב זו מילת גנאי חמורה מאוד שגם מורידה את האדם ממעמדו כבן אדם פאר היצירה ( ליכאורה על פי התורה ) לדרגת חיה ועוד טמאה ועוד שנואה במיוחד על היהודים שלא היו מחזיקים כלבים ( לרוב ) מפני שהיא חיה טמאה וגם הם לועגים לחיה הספציפית הזו מפני שהיא כאילו חסרת אישיות וצריכה מנהיג ( בני אדם בדרך כלל לועגים לעצמם גם אם הבדיחה היא על מישהו אחר )

בערבית כלב זו קריאת גנאי חמורה אפילו יותר מפני שהיא מתבוננת על החיה הזו ( כלב ) במונחים של כבוד שאין לה .

אתה אסור לך לקרא לו כך כניראה שזה גבול שאתה שמת לעצמך ולמה לא ? הוא אדם מבוגר , אבל הכי טוב להתרחק ממנו , טוב לא יצא הוא אינו יכול להשתנות וגם בגלל זה הוא צועק אילך את כאבו את תיסכולו ואכזבתו .

מצטער על ה"ציפורה היקרה"

זו אף פעם לא הייתה השאלה ו / או המחלוקת : האם אלוהים קיים או לא , המחלוקת והריב היו תמיד על דרך הפולחן זאת מפני שהכוהנים הנכונים היו מרוויחים כסף וכח , כך שויכוח על אמונה הוא איננו על אמונה , אלא על הישום שלה ובסופו של דבר זה קרב על שליטה , שליטה על מקורות הכח ( פועל יוצא זה כסף ועוד כהנה וכהנה ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקיצור, למי שלא אוהב לקרוא סיכומים ארוכים (למרות שדוד- סחטיין על הניסוח. אבל ממש. קבל ח"ח)-

אתה יוצא פה יותר טוב מהאדם שקורא לעצמו "רבי", שאמור לשמש כמדריך (כביכול) לאמונה, הוא רואה את עצמו כבעל מעמד גבוה יותר ומצפה לכבוד בלי לכבד, אתה מתוך נימוס לא מטיח בו עלבון כזה או אחר.

תעבור בסביבה, יש לך ופל חינם ממני על שאתה בנאדם טוב. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה: את מעמד סיני אפשר להוכיח כמו כל מאורע היסטורי ואף יותר. נסה אותי.י.י.י.

טוב, אני מנסה אותך. תוכיח.

אגב, אני יכול לנבא את העתיד. רוצה דוגמה? אתה הולך לטעון שמיליוני איש היו עדים למתן תורה (עובדה, זה כתוב בתורה) ולא יתכן שמישהו יכתוב שלמאורע היו עדים מיליונים ואנשים יאמינו לזה אם הוא לא התרחש באמת.

איך?

תשובה: התורה מציינת סימנים של דגים. היא אומרת כי כל דג יש לו סנפיר וקשקשת, יש כאלה שיש להם סנפיר ואין קשקשת [כמו לוויתן, כריש, דולפין וכו'] אך לא ימצא שום דג עם קשקשים בלי סנפיר! מי יכול להבטיח דבר שכזה? ועד היום ידוע על 28-30 אלף מינים של דגים ועד כה לא נמצא סוג דג שכזה...

אררר, לווייתנים ודולפינים אינם דגים - הם יונקים. ולכרישים יש גם סנפיר וגם קשקשים, אבל הם עדיין לא כשרים. למה? כי אותו חז"לניק שבדק, היה עיוור ואף אחד לא מעז לפקפק אחריו.

בנוסף, כבר הביאו לך דוגמאות בהם חז"ל קבעו דברים והתברר שטעו. שלא לדבר על כך שרבנים גדולים ממך (הרמב"ם למשל) כתבו שחז"ל לפעמים כתבו את מה שלמדו מפי עכו"ם ולא רק מפי הגבורה.

ואם זה לא מספיק, כל מגיד עתידות ורואה נסתרות ישמח לתת לך שורה ארוכה של תחזיות ונבואות שלו שהתגשמו. אז מה, לכולם יש את המספר החסוי של הקדוש ברוך הוא? שלא לדבר על זה שחלקם נוצרים ואחרים טוענים שהידיעות באות להם משדים, רוחות, חייזרים ויצורים ממימדים אחרים. זה לא מסובך - זרוק מספיק תחזיות וחלק מהן יתממשו. אם תוסיף קצת תצפיות, תוכל להגדיל בצורה משמעותית את אחוזי הדיוק שלך:

שלפת מאה סוגי דגים מהים, ראית שלכל אחד מהדגים האלו שהיה לו קשקש היה גם סנפיר, סביר להניח שזה יהיה נכון לכולם.

מה שיפה כאן הוא שרק מי שיטרח לחקור לעומק את כל המאסה של כתבי חז"ל יכול לאתר את כל השגיאות שלהם, אבל רוב אלו שעושים את זה לא מעוניינים למצוא אותן. להיפך, הם ל מפקפקים בדברי חז"ל ואם בכל זאת יאתרו פירכה, הם יטענו שהמציאות שגוייה.

זוהי ידיעה אחת מיני עשרות שבתורה!

האם זה נראה לך כמו איזו כתיבה של אדם משועמם?

ואותו ביולוג ימי שהסכים שאין דג שיש לו קשקשים ואין לו סנפירים, מאיפה הוא יודע? גם לו נמסרה הידיעה מפי הגבורה? כמובן שלא. הוא בדק. אז אולי גם חז"ל בדקו?

למה אני חושב שהאופציה היא קבלה מהבורא? פשוט כך אומרים חז"ל קיבלנו זאת מהבורא [עיין תוספות שאומר זאת שם] וכך זה מוכח.

וכשאורי גלר, למשל, אומר שהוא יכול לכופף כפיות כי חייזרים ירו עליו קרן כשהוא היה קטן, גם לזה אתה מאמין? כי הוא באמת מכופף כפיות. אגב, איפה בדיוק זה נכתב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מנסה אותך. תוכיח.

אגב, אני יכול לנבא את העתיד. רוצה דוגמה? אתה הולך לטעון שמיליוני איש היו עדים למתן תורה (עובדה, זה כתוב בתורה) ולא יתכן שמישהו יכתוב שלמאורע היו עדים מיליונים ואנשים יאמינו לזה אם הוא לא התרחש באמת.

איך?

אררר, לווייתנים ודולפינים אינם דגים - הם יונקים. ולכרישים יש גם סנפיר וגם קשקשים, אבל הם עדיין לא כשרים. למה? כי אותו חז"לניק שבדק, היה עיוור ואף אחד לא מעז לפקפק אחריו.

בנוסף, כבר הביאו לך דוגמאות בהם חז"ל קבעו דברים והתברר שטעו. שלא לדבר על כך שרבנים גדולים ממך (הרמב"ם למשל) כתבו שחז"ל לפעמים כתבו את מה שלמדו מפי עכו"ם ולא רק מפי הגבורה.

ואם זה לא מספיק, כל מגיד עתידות ורואה נסתרות ישמח לתת לך שורה ארוכה של תחזיות ונבואות שלו שהתגשמו. אז מה, לכולם יש את המספר החסוי של הקדוש ברוך הוא? שלא לדבר על זה שחלקם נוצרים ואחרים טוענים שהידיעות באות להם משדים, רוחות, חייזרים ויצורים ממימדים אחרים. זה לא מסובך - זרוק מספיק תחזיות וחלק מהן יתממשו. אם תוסיף קצת תצפיות, תוכל להגדיל בצורה משמעותית את אחוזי הדיוק שלך:

שלפת מאה סוגי דגים מהים, ראית שלכל אחד מהדגים האלו שהיה לו קשקש היה גם סנפיר, סביר להניח שזה יהיה נכון לכולם.

מה שיפה כאן הוא שרק מי שיטרח לחקור לעומק את כל המאסה של כתבי חז"ל יכול לאתר את כל השגיאות שלהם, אבל רוב אלו שעושים את זה לא מעוניינים למצוא אותן. להיפך, הם ל מפקפקים בדברי חז"ל ואם בכל זאת יאתרו פירכה, הם יטענו שהמציאות שגוייה.

ואותו ביולוג ימי שהסכים שאין דג שיש לו קשקשים ואין לו סנפירים, מאיפה הוא יודע? גם לו נמסרה הידיעה מפי הגבורה? כמובן שלא. הוא בדק. אז אולי גם חז"ל בדקו?

וכשאורי גלר, למשל, אומר שהוא יכול לכופף כפיות כי חייזרים ירו עליו קרן כשהוא היה קטן, גם לזה אתה מאמין? כי הוא באמת מכופף כפיות. אגב, איפה בדיוק זה נכתב?

גם אתה, גם רוני וגם דוד - אתם מתווכחים על חרטא, מזה משנה דג או לא, בתורה (תורת משה) כתוב מן החי במים, יפה, מן החי במים וזהו, מה שהתורה שבע''פ עשתה עם זה זה סיפור אחר, אבל זאת בנתיים סתם עובדה מעניינת שמה שכתוב בתורה (שמן הסתם הופיע שם לפני כל ה"מדענים" הוא דבר נכון לחלוטין).

--------------

אי אפשר לקבוע כמה אנשים בדיוק היו עדים למעמד הר סיני כי לא רשום וגם לא בתורה מספר כלשהוא שלהם.

בגלל שמדובר בעם שלם שהייה משועבד בממלכה שכנה לארצו, ייתכן כי היו שם כמה כרבבה או כמה רבבות של עיברים.

הטעון שלך מגוחך איסתרא בליגנא, אתה באמת חושב שעם היה מחזיק מעמד 3000 שנה ללא מעמד הר סיני?, האמונה בה' והזכרון של מעמד הר סיני בו נתן תורה לאנושות (לעם אשר ילמד האנושות הפגאנית) היא המפתח של מליארדים לחיקו של הקב''ה והנביאים.

הנה משה רבנו, בעודו רועה במדיין.

איזה איש עוד היה אז בעולם כמו משה רבנו צדיק יסוד עולם ז''ל, גדל כנסיך מפונק בארמון פרעה ובחלוף שנים רועה צאן במדיין אשר שב כנביא בעל כורחו והנהיג את בחזרה ארצה.

מי יתן ונשמתו תהייה צרורה בצרור החיים לעד

ויאמרו אמן.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GD :

טענה: אם מישהו, ולאו דווקא אתה אלא בכלל, היה מוצא הוכחה בלתי ניתנת להפרכה לגבי נכונות התושב"ע והדת כולם היו מאמינים. אבל אנשים שאתה מחשיב לחכמים ממך לא הצליחו ולכן לא נראה לי שאתה תצליח.

תשובה: את מעמד סיני אפשר להוכיח כמו כל מאורע היסטורי ואף יותר. נסה אותי.י.י.י.

GD :

טענה: אז העובדה שבתורה נכתבה הכללה לא מבוססת לגבי דגים מוכיחה שיש בורא שאמר את זה? איפה כאן נשללת האפשרות שמישהו פשוט החליט שאדם כלשהו החליט שזה נכון וכתב את זה?

פעם האמינו בהרבה מאוד דברים לא מבוססים, כמו שהירח והשמש סובבים את כדור הארץ ושהעולם שטוח.

תשובה: התורה מציינת סימנים של דגים. היא אומרת כי כל דג יש לו סנפיר וקשקשת, יש כאלה שיש להם סנפיר ואין קשקשת [כמו לוויתן, כריש, דולפין וכו'] אך לא ימצא שום דג עם קשקשים בלי סנפיר! מי יכול להבטיח דבר שכזה? ועד היום ידוע על 28-30 אלף מינים של דגים ועד כה לא נמצא סוג דג שכזה...

זוהי ידיעה אחת מיני עשרות שבתורה!

האם זה נראה לך כמו איזו כתיבה של אדם משועמם?

GD :

טענה: הדוגמאות שהבאתי לא היו כדי לשמוע מה חז"ל חשבו עליהן.

הבאתי אותן כדוגמה למקרים בהם אנשים קבעו עובדות שלא הוכחו ע"י בדיקה, ולכן גם הקביעה הזו בתורה לאו דווקא הוכחה ע"י בדיקה.

אין לי ספק שמי שכתב את התורה לא הלך ובדק דג דג, אבל למה אתה חושב שהאופציה היחידה שקיימת היא שאלוהים אמר לו את זה ושולל את האופציה שהוא פשוט אמר את זה כי ככה הוא חשב אפילו שזה לא הוכח, בדיוק כמו הקביעה שהעולם שטוח?

תשובה: ובכן אחי. אתה פשוט טועה בצורה חמורה. הדברים נבדקו! ידועים כ30 אלף סוגי דגים ואף אחד מהם לא נמצא עם קשקשים ובלי סנפיר הדבר מוכיח שהמאמר של חז"ל נכון ומתקיים.

למה אני חושב שהאופציה היא קבלה מהבורא? פשוט כך אומרים חז"ל קיבלנו זאת מהבורא [עיין תוספות שאומר זאת שם] וכך זה מוכח.

כעת מה הבעיה אחי?

דוד:

לא רצית ללכת איתי ראש בראש על התורה שבעל פה, פחדן .

לגבי דגים.

וזה לשון המשנה: "כל שיש לו קשקשת יש לו סנפיר, ויש שש לו סנפיר ואין לו קשקשת" (מסכנת נדה דף נא )

מדובר בדג. (קשקשים +סנפיר).

והתורה אומרת.

התורה קובעת: "את זה תאכלו מכל אשר במים, כל אשר לו סנפיר וקשקשת, במים בימים ובנחלים, אותם תאכלו" (ויקרא יא, ט)

דהיינו מדובר בחיות במים. הגמרא מדברת על הדגים אשר במים ומבארת .

רוני אתה כל פעם הורס אותי מחדש

עד עכשיו לא שמעתי ממך תגובה לנושא האישה אשר משחיטה את שערה למען פאה נוכרית, מעניין למה, אם יש אמת בדבר אז תודה!, תודה שאתה הולך כמו פתי אחרי רבנים שאולי צודקים ואולי לא, אתה מהמר.

כמו שבאת בפנים חמוצות ואמרת לי בעצמך: מותר לאכול עוף עם חלב לפי התנ''ך אך אסור על פי הרבנים.

אני יכול לשבת כאן ולתת עוד 20 דוגמאות למה אתה לא ירא שמיים אלא ירא רבנים אבל לא משנה.

[br]פורסם בתאריך: 15.06.2008 בשעה 06:35:13

כמעט ואין קללות בתנ''ך ובטח שלא בשפה העברית.

הקללות שאנחנו משתמשים בהן כיום כמו כוסעמק,בן שרמוטה הן קללות מאחותה של השפה העברית - השפה הערבית.

בעברית עתיקה בניגוד לעברית מודרנית כמעט ואין קללות, יש מילים כמו נבזה או עלוב אך כפי שהן מופיעות בחומר כתוב מזמני התנ''ך תורני או תוש''בעי כאחד - הן מילות תיאור לחפצים\חומרים שונים מאשר מכוונות לבני אדם.

ישנן גם כמה מילים מארמית (קללות).[br]פורסם בתאריך: 15.06.2008 בשעה 06:39:17

אגב רוני אחינו רציתי לשאול אותך שאלה.

ספר המידות גם נחשב חלק מהתורה שבעל-פה?

כי קראתי בו היום ומאד נהנתי, אני מציע לך גם לקרוא בו אם הוא חלק מהתורה שבעל-פה אתה יכול לקרוא שם איך הרבי נחמן מברסלב ז''ל קורא לנו היהודים לחזור למקורות העתיקים, אם זה להתלבש כמו עיברים או לנגן בכלי זמר תנכיים מאשר הקלרינת הדוייסי והגותי.

:bash:

[br]פורסם בתאריך: 15.06.2008 בשעה 06:41:59

אני חושב שאני אנסה לשאול מזווית אחרת...

דוד, אם אתה מאמין שאלוקים קיים ושהתורה אמיתית, למה אתה לא שומר שבת? הרי כתוב במפורש בתורה!

אני ממליץ לכל מי שיש לו שאלות האם הדת נכונה שיקרא את ספר הכוזרי לריה"ל. מעניין ביותר.

שאלת שאלה יפה

:yelclap: :yelclap: :yelclap:

השבת היא מצווה מעשרת הדברות.

כל יהודי\עיברי (הכוונה זהה) חייב לשמור שבת כאילו ששמר על דברת לא תרצח.

ישנם המחמירים יותר וישנם המחמירים פחות.

יהודים רבניים ידועים כפחות מחמירים

יהודים קראיים (תנכיים מודרנים) מחמירים אולי יותר מדיי עם השבת, הם יושבים בחשיכה כל השבת, לא מדליקים אש\אור מבעוד מועד, בעוד שהרבניים ושאר הזרמים כן ואף יש כאלה שמשאירים מחשב\טלוייזיה מבועד מעוד, ישנם גם הרפורמים שבמילה אחת "מסטלבתים" על השבת, לא רק שלא מלים את בניהם הם גם נוסעים עם האוטו לבית כנסת.

כתוב בתנ''ך

וביום השבת לא תזיז את עגלתך, סוסך וחמורך.

אם אני לא טועה אין איסור בתנ''ך עצמו (ועכשיו תעזבו אותי מהתורה שבעל פה) על הדלקת אש ביום השבת.

גם ידוע שלכהנים בבית המקדש היתה מערכת חימום בחודשי החורף הקרים, כיוון שבבית המקדש היו הולכים יחפים מפאת קדושתו, היתה דרושה הסקה רבה כדי לחמם את המקום (בהתחשב בעובדה שארץ אז היתה לפני המצב העגום באוזון והייה הרבה יותר קר ואף מושלג בחלק מחודשי החורף).

אני רק לא מבין משהו אצל הרבניים, משהו שנראה לי מטומטם מאין כמוהו, כל הרבניים שאני מכיר לפחות, אם זה חב''ד, ליטאים ושאר הזרמים מדליקים אור ואש מבועד מועד אך ישנם כאלה שלא משאירים מחשב או .

כאילו מה הקטע?

כבר שיתפתם פעולה עם חברת החשמל אז מה הסיפור עם מחשב?, ורוני קורץ לי מאד שתענה לי על זה אתה לפני אחרים.

להלן תמונה של קודש הקודשים בבית המקדש השני (פנים ההיכל,ארון הקודש ומנורת הזהב).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה קבעת שאסור להזיז חמור ובהמה כי זו עבודה בשבילך? אולי גם הם צריכים לנוח בשבת?

לעומת זאת, מכונית היא לא דבר חי והיא לא צריכה מנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר פין יקיר

אתה זה מוראל עזרא העיברי

זה שחיפפו אותו מהתראד .

ההוא שמסתבך עם עצמו /שיודע רק הוא לא רוצה והיגיע לאזור שמתועד כבר אלפים של שנים וחושב שהוא ממציא משהו חדש רק בגלל חוסר הידיעה שלו

שלושה אנשים חכמים :lol:

אתה לא יכול להגמל מהתמונות של העיבריים הראשונים שלך ?

הנביאים אמרתי לך הם תוספת כל כך מאוחרת שהם מאוחרת כמו אוטובוס שמגיע לתחנה אחרי שעלית על מונית ושילמת אצל נהג עירקי שלא מחזיר את הכסף

מלבד זה מבחינת מיבנה האישיות שלהם הם עמוסים ריגשית חלקם בעלי יכולת ורבלית מצויינת וחלקם קצת פחות אבל כולם הם ,

הוזים ,

מבין ?

או שאתה צריך לקרא את נביאך שוב .

מלבד זאת התורה בעצמה אומרת שמאז משה לא היה נביא כמשה , אז מה אתה צריך נביאים נוספים ?

ההבדל בין נביא לבין אדם חושב הוא שאדם חכם יכול לצפות מהלך ואילו הנביא צריך את השכינה עבור זה - מבין , הנבואה זה ברירת המחדל של החשיבה .

אהה כן וחביב מצידך להגיב לעצמך .

חמודי למכונית שלי יש נשמה רק צריך להיות נהג כדי לראות זאת

גם פעם אמרו שלחיות אין נשמה

כל בעלים של בע"ח יכול להגיד לך שבטוח שיש להם ,

מודעות - זו מילת המפתח - דבר דרך אגב שנעלם לחלוטין פלוס מינוס בנבואה .

מצחיק אותי שהבילבול שלך הופך את התגובות שלך ליותר ארוכות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סובל את הדוגמאות שתמיד אנשים מביאים מהתנ"ך איזה חצי פסוק כמו התורה דיברה על דגים ועד היום לא מצאו דג בלי סנפיר

או עד היום לא מצאו חיה עם פרסה שלא מעלה גרה והולכת על 4 וכל אלה...

יש מלא דברים בעולם שעדיין לא הסבירו שלא קשורים ליהודים כמו הפירמידות הציורים של הקופים בדרום אמריקה. כל מיני פסלים שלא יודעים איך לעזעזל אנשים פעם בנו אותם.. נו אז גם על זה אני יכול להגיד זה אלוהים נגלה למצרים ובנה להם את הפירמידות..

ודבר שני מה זה משנה אם אתה אוכל דג בלי סניפר או עם קשקשים יענו זה מה שהם מתעסקים .. פחח

כאילו אוקי הם אמרו דבר מדהים.. אבל למה הם בכלל התעסקו עם זה ומה רע בלאכול דולפין למשל.

למה התורה לא מתעסקת בדברים שימושים?!

בישבילי זה כמו לקרוא שאסור לאכול חתול בלי שפם ועד היום לא מצאו סוג של חתולה בלי שפם...

יש מלחמות אנשים רעבים וזה מה שאני צריך להתעסק יופי... היה עדיף לשמוע עצות יותר טובות מתורה

אולי משהו בין אדם לאדם לשם שינוי ולא מה להכניס לפה או לא... יענו משהו שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל

בישבילי זה כמו לקרוא שאסור לאכול חתול בלי שפם ועד היום לא מצאו סוג של חתולה בלי שפם...

יש מלחמות אנשים רעבים וזה מה שאני צריך להתעסק יופי... היה עדיף לשמוע עצות יותר טובות מתורה

אולי משהו בין אדם לאדם לשם שינוי ולא מה להכניס לפה או לא... יענו משהו שימושי.

אין לי הרבה מילים להוסיף

הכת הרבנית לקחה את הטפל ועשתה ממנו עיקר

תופעה שהייתה קיימת גם בנצרות ( כמה מלאכים יכולים לרקוד על חוד של סיכה ) ואני בטוח שזה פועל יוצא של עודף זמן ויתר שיעמום

אם מפרשים את התורה בתור טקסט אלוהי כלומר ממש נניח כמו מדריך למשתמש היה אפשר לראות באמת את העצות הטובות ולא את עבודת הפולחן האלילית המיותרת , על זה חכמינו המתים כבר אמרו " טובל ושרץ בידו " כלומר עושה משהו ( טוב ) ומקלקל אותו באותו זמן - דבר מאוד אופיני לכת הרבנית .

אישית אני מאוד מודה להם על שמירת התורה בגלות - אך עליהם להבין את עצמם ולהוציא את הגולה מישראל .

נ.ב..

אני לא יודע אבל אחרי ארוחת הערב שילשום , אצלי בפח זבל נמצאו כמה סנפירים בלי דג --ישתבח שמו לעד - וזו הוכחה ניצחת ש................. ( הוסף את טיעונך במקום הריק )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...