MODU82+ 425W לא שקט כמו שציפיתי - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MODU82+ 425W לא שקט כמו שציפיתי

leyaniv

Recommended Posts

אינטגרל אתה טועה זה שלטעמו הוא לא מספק לו את השקט שהוא קיווה לו זה לא אמור להיות עניין החנות כלל

הוא ביקש מוצר וזה מה שהוא קיבל איש בחנות לא הבטיח לו(כך אני מניח) שקט מוחלט מהספק ואז יש מקום לטענות

רעיון טוב למוד במארז הוא לעשות לו חתך ותעלה כך שבמקום שהוא ישאב אוויר מתוך המארז הוא ישאב מבחוץ ואז הוא יעבוד רוב הזמן על שקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמע, מאוורר 120 שעובר ל 1400 RPM בתנאים סבירים אינו שקט. אף אחד לא חייב לו כלום לפי חוק. אבל, אני חושב ששביעות רצון של לקוח מחייבת כל עסק טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Core 2 Duo E6600 @ 3.2ghz 1.408v

Scythe Ninja Plus REV1 w/ 120mm Scythe 1200rpm

Asus P5B-Plus Vista Edition @ FSB 400mhz

G.SKILL 2GB 2GBHK CL4-4-3-5 800mhz @ 2.1v

Palit 8800GT 512MB w/ Cooling Accelero S1 Passive

Auzentech X-Meridian 7.1

3x WD 250GB SATAII 16MB WD2500KS (Matrix RAID: 420GB RAID5 + 70GB RAID0)

Samsung SH-S203B

Antec SOLO

Enermax MODU82+ 425W

120mm Scythe "S-FLEX" SFF21E (1,200rpm @ 800rpm)

2x 92mm Yate Loon D90SL-12 (2,000rpm @ 900rpm)

מחשב בזמן משחק(עומס) עם מעבד בOC ל3.2GHZ ו 8800GT עם קירור פסיבי ועוד מאווררים במוד על סל"ד נמוך

עם ארבעה!! הרדיסקים במערך RAID כרטיס קול ושאר ירקות

ועוד כל זה בקיץ הישראלי

לזה אתה קורא תנאים סבירים???

הרי בזמן מנוחה הוא אמר שהספק שקט רק במאמץ הוא מרעיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל... שאנשים מתייחסים לבדיקות מעבדה כתורה מסיני.

אף ספק במציאות ובתנאים הסביבתיים בארצנו לא יעמוד בציפיות, את הנתונים המרשימים תשאיר במעבדות.

נכון שלאנרמקס היתה הצלחה גדולה עם הליברטי 400, אבל זה היה בתקופה שלא היו כמעט מתחרים ראויים כמו היום.

למה אנרמקס? שיש את קורסייר, סיסוניק, HEC, אנטק, סילבר-סטון, FSP, שברוב המקרים מציעים תמורה טובה יותר לכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib,

דבר ראשון אני לא מצפה לשחזר בדיוק של 100 אחוז את התוצאות של הבדיקה ב-SPCR.

הדבר היחידי שציפיתי, זה שהמודו יהיה שקט יותר מהספק הקודם שלי וזהו.

לא ראיתי שביקשתי המלצה לספק שנותן תמורה לכסף שלו אז מה העיניין?

תן לאנשים את הכבוד להחליט בשביל עצמם מה חשוב להם בספק שלהם

מורן,

אני לא חושב שהמחשב שלי מספק תנאים קיצוניים במיוחד.

ההוחכה לכך היא שהטמפרטורות של הרכיבים אצלי הם בגדר הסביר.

עכשיו כשחלון סגור (לג בעומר) והחדר לא ממוזג המעבד על כ-38 מעלות (טמפ' ליבה) והכרטיס מסך על 48.

בזמן מנוחה הספק שקט לטעמי. אבל יתכן שהספק הקודם היה שקט יותר אך לא היה ניתן למדוד לו סל"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר לקנות איזה TT שיתן איזה נחשול מתח מטורף וישרוף את כל המחשב ואז יהיה שקט :smile1: .

בכל מקרה , כפי שנכתב למעלה , פנה לחנות שממנה רכשת את הספק , ובקש לשדרג אותו לדגם חזק יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כמו שליטה ידנית... המאוורר היחידי במארז שלי הוא ה S-FLEX שבספק...

אני שולט בו ידנית, במנוחה אי אפשר לשמוע אותו בכלל! אני לא מדבר על רעש חלש.. אי אפשר לשמוע בכלל בכלל...

וכשאני מאמץ תמחשב אני שם על 100% שזה יוצא 1000RPM+- וכל מה ששומעים זה את האוויר שזז וגם זה די חלש, בגלל שמנוחה זה למעשה משחקים זה ממש לא מפריע.

להבא קנה ספק זול כמו fsp400PNR וקנה נינג'ה, את הנינג'ה תשאיר פאסיבי, ואת המאוורר השקט מאוד שלו שים בספק ושלוט עליו ידנית.

שקט מובטח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליריב,

כתבתי תגובה בשעת הצהריים והיא "פרחה" לה לצערי.

ובכן,

הבחינות שנעשות למחשבים בכלל ולספקי כל בפרט אינן תלויות אם הן נערכות בערבות סיביר או בסהרה.

הכלל הוא שהן נערכות בתנאי חדר ממוזג שבו הטמפרטורה נעה סביב ה- 22 מעלות.

חיפשתי את כל הבחינות שנעשו על הספק SEASONIC שלך ולא מצאתי שום מידע שהמאוורר בו אכן מבוקר טמפרטורה למרות שכתוב מידע נוסף אחר על המאוורר ותכונותיו.

נא בדוק שנית את טענתך, שכן התשובה שלי מתבססת על ההנחה שמהירות המאוורר שבספק שלך היא קבועה.

אם יש באפשרותך לבדוק את הטמפרטורה השוררת בתוך המארז ולהשוותה בין שני הספקי כח, תבורך. (אפשר באמצעות פנל של חברות שונות והיה ואין לך אפשרות להשיג, אדאג לשלוח לך אחד כזה לצורך בדיקה).

לטעמי התקנת מאוורר לצידו של הכרטיס מסך אשר יינק את החום שפולט הכרטיס מסך החוצה במקום שיעלהמעלה ויפונה באמצעות הספק תביא להקטנת מהירות המאוורר שבספק.

עצם זה שבעת הסרת דופן המארז קטנה מהירות המאוורר מלמדת שהחום הפנימי שנאגר במארז הוא הגורם להאצת פעולת המאוורר שבספק.

שביעות הרצון של הלקוח היא נר לרגליי ואם אינך מרוצה מהספק שרכשת פנה אלינו ואנו נדאג להגיע לפיתרון שיהלום ויספק אותך.

אגב, שימוש בספק כח בהספק גדול יותר לא אמור לפתור לך את בעיית הרעש שכן החום בתוך המארז ישאר כפי שהינו כיום וזה לא הפיתרון.

ובאשר לאשר כתבת בהקשר למוצרי GLACIALTECH, ש"הנתונים הטכניים שלהם רחוקים מהמציאות", אבקשך להמציא לי סימוכין לטענה זו, שכן אחרת זו אמירה בגדר הוצאת לשון הרע.

חג שמח

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מורן G,

מה שיש לו בתוך המארז לא ממש מיוחד יחסית למחשב שעבורו שווה להשקיע 460 שקל על ספק. זה לא שיש לו שני 9800GTX ב .

צביקה,

כל הכבוד על הגישה :xyxthumbs:

גם לעומס יש השפעה על מהירות המאוורר, ולעיתים, ספקים חזקים יותר מגיעים עם צלעות קרור מסיביות יותר והמאוורר שלהם מנוטר לפי עקומה "עדינה" יותר. לא יודע לגבי המודו. אני מסכים במקרה זה, וכמו שאמרתי קודם שהבעיה האמיתית היא הקרור הפסיבי וה Q6600 באוברקלוק. אין באנטק סולו פתחי אוורור בדופן (לא שאי אפשר לייצר כאלה), אבל אולי אפילו מאוורר שיוצמד לאקסלרו יפתור חלק מהבעיה. מעניין מה יקרה אם תקח את אחד ממאווררי ה 92 שלך ותצמיד ל S1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי את כל הבחינות שנעשו על הספק SEASONIC שלך ולא מצאתי שום מידע שהמאוורר בו אכן מבוקר טמפרטורה למרות שכתוב מידע נוסף אחר על המאוורר ותכונותיו.

נא בדוק שנית את טענתך, שכן התשובה שלי מתבססת על ההנחה שמהירות המאוורר שבספק שלך היא קבועה.

Smart & Silent Fan Control [ S²FC]

Smart thermal control to balance noise & cooling

לקוח מפה: http://www.seasonicusa.com/S12II.htm

ובאמת, נראלך שלספק כזה אין בקרת מהירות? ספק איכותי יקר ושקט, לא הגיוני שאין לו בקרת מהירות, אפילו לספק שלי ב150 שקל יש.

לטעמי התקנת מאוורר לצידו של הכרטיס מסך אשר יינק את החום שפולט הכרטיס מסך החוצה במקום שיעלהמעלה ויפונה באמצעות הספק תביא להקטנת מהירות המאוורר שבספק.

אבל כל הקטע הוא השקטה ללא שינוי של תנאי הסביבה, אם הוא יוסיף מאוורר יהיה לו עוד רעש. חוצמזה יכול להיות שהSEASONIC גם יהיה שקט יותר כתוצאה מהוספת מאוורר, ככה שהוספת עוד מאוורר לא רלוונטית...

ובאשר לאשר כתבת בהקשר למוצרי GLACIALTECH, ש"הנתונים הטכניים שלהם רחוקים מהמציאות", אבקשך להמציא לי סימוכין לטענה זו, שכן אחרת זו אמירה בגדר הוצאת לשון הרע

בפורום ניתנות מאות המלצות על מוצרים שכדאי לקנות וכאלה שפחות כדאי, נראלך שלכולם בבית יש אמצעים לבדוק נתונים מדוייקים?, אם מישהו המליץ לא לקנות משהו על סמך נסיונו האישי אז זה בגדר הוצאת לשון הרע? בסך הכל הוא צריך להוסיף את המילה לדעתי ואז אני חושב שהטענה שלו ליגיטימית לגמרי.

ועוד משו אחרון, אני מעריך את ההקשבה שלך ללקוחות פה אך מה לעשות המטרה שלך היא למכור וזה ניכר בתגובות שלך, לא אוביקטיביות ומתחכמות.

זו דעתי ואני ממש לא בא לתקוף או משו כזה.

ושכחתי גם להוסיף שהמאוורר של המודו אינו מאוורר שקט כמו המאווררים שבאמת תוכננו להיות שקטים כדוגמאת הנוקטואה הנקסוס או האספלקס.

מה שעושה אותו שקט זה הRPM הנמוך שהוא מסתובב בו, אך בRPM גבוה הוא צפוי להיות די רועש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוסי,

הקישור הוא לספק כח מסידרה II החדשה ולכן לא תואמת את המוצר שקיים אצל יניב. (לפחות הדגם שהוא ציין שקיים ברשותו Seasonic S12 380W ) ולכן המענה שלך לא רלוונטי,

ואני לא מנסה להתחכם אלא פשוט מציג עובדות ולא השערות.

טיעון של "נשמע לי", "נראה לי" לא תקף ללא גיבוי מספרי מדוד.

אי אפשר לחולל נפלאות על ידי ספק כח.

תפקידו של הספק כח במערכת הוא לספק מתחים יציבים והגנה מתאימה לצרכנים המוזנים.

על הדרך היצרנים מנסים לשפר ביצועי נצילות ורעש.

פונקציית המאוורר בספק הכח הינה מעבר לקרור הספק כח (שכן ישגם ספקים עם קרור פאסיבי) היא לפנות חום נוסף שנוצר במארז.

על מנת לאפשר ביצועי פינוי חום בתלות בטמפרטורה הותקן הגשש התרמי אשר בא לתת מענה לדרישות פינוי החום המשתנות בין מערכת למערכת.

כל עוד לא נמדדה הטמפרטורה במארז בעבודה עם שני סוגי הספקי כח נותר לנו רק לשער ולהניח מסקנות שתלויות בנתונים שיובאו על ידי יניב.

אני לא רואה בכל תשובותיי כדי להתחמק ממשהו, אלא באמת ובתמים להגיע לשורש העניין.

גם תגובתי שהיה והספק אינו עונה על הציפיות אנו נבוא לקראת הלקוח לפיתרון שיניח את דעתו הינה ההיפך מהתנערות.

מאוורר שאינו מסתובב הינו השקט ביותר :)

אבל לא רק מספר הסל"ד הוא הגורם ל"רעש" אלא גם מבנה הלהבים ומספרם, שמהם נגזרת גם הספיקה וה"רעש".

אין בליבי כאשר מישהו מהגולשים ממליץ על מוצר זה או אחר, אך כאשר כותבים בריש גלי שנתוני היצרן רחוקים מהמציאות, כאשר מדובר במאוורר, וכל שניתן "לזייף" בו הינו ספיקת האוויר ורמת הרעש, וזאת בלא סימוכין, הדבר חורה שכן הוא מציג את היצרן כשקרן.

כבוד היצרן חשוב לא פחות מכבוד הלקוח.

התשובות יכול שנקראות כמתחכמות, אך כולן נסמכות על כתובים ועל ידע נרכש משך שנים.

רק ביום יומיים אחרונים מישהו ביקש לדעת על ס"כ עם כבלים נתיקים בתחום מחיר נמוך אשר יש לנו מותר שעונה לדירשותיו, ולמרות זאת לא הוכנסה תגובה שיש ברשותנו מוצר המתאים לצרכיו. כנ"ל גם בבקשה לחוות דעת על מארז שאנו משווקים..

ודבר אחרון, כן, רוזטק הינה חברה למסחר ולא מוסד מלכ"ר, אך לא תמצא ולו תרד אחד שבו השמצתי או דיברתי בגנות אחד המתחרים וש/או דחפתי והמלצתי על מוצרים אותם אנו משווקים (למעט בתגובה שלי מעלה לגבי עשיית שימוש במאוורר, וגם זאת תוך בקשת סליחה על ה"דחיפה").

מצטער שהארכתי בדברים, אבל מעתה אני מקווה הדיבורים יהיו לגופו של עניין ולא עורבא פרח.

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שמרתי את האריזה שלו שם כתוב בפירוש שהמאוורר כן נשלט ע"י חיישן טרמי (צירפתי תמונה)

אם יש באפשרותך לבדוק את הטמפרטורה השוררת בתוך המארז ולהשוותה בין שני הספקי כח, תבורך. (אפשר באמצעות פנל של חברות שונות והיה ואין לך אפשרות להשיג, אדאג לשלוח לך אחד כזה לצורך בדיקה).

שקלתי לבצע השוואה בין שני הספקים אבל לספק הישן שלי אין אפשרות למדידת סל"ד למאוורר כך שהשוואה לא תיהיה אמינה מספיק.

היום (אחרי שאני אתעורר) אני מתכוון להצמיד מאוורר 120mm @ 1200RPM לקירור של הכרטיס מסך ולבדוק אם יש שינוי

אבל גם אם יהיה שינוי מהותי, המאוורר הזה קצת יהרוס את השקט שאני ארוויח מכך.

עצם זה שבעת הסרת דופן המארז קטנה מהירות המאוורר מלמדת שהחום הפנימי שנאגר במארז הוא הגורם להאצת פעולת המאוורר שבספק.

מהירות המאוורר קטנה בעת הסרת דופן המארז, אך רק בכ-100RPM במנוחה, בעוד הטמפרטורה של שאר הרכיבים עלו.

אכן אפשר ללמוד מכך שמהירות המאוורר מושפעת מטמפרטורת הסביבה, אך לדעתי הסיבה שהמהירות לא ירדה עד ל-500RPM (כמובטח) היא אחוזי העומס על הספק.

ולכן להערכתי כשהמחשב במאמץ המאוורר מסתובב מהר מידי, גם אם החום במארז אינו גבוה כדי להשפיע על תפקודו של הספק.

שביעות הרצון של הלקוח היא נר לרגליי ואם אינך מרוצה מהספק שרכשת פנה אלינו ואנו נדאג להגיע לפיתרון שיהלום ויספק אותך.

הסיבה היחידה שקניתי את הספק בארץ ולא בחו"ל היא בגלל שנוכחתי לדעת שיש מאחוריו יבואן רציני כמוכם.

רק העבודה שאתם פעילים בפורום מראה כמה רצינים אתם וכמה חשוב לכם הקשר עם הלקוחות.

מעבר לכך, אתם מאפשרים ללקוחות שלכם להזמין את הדגם של ה-425W עם כבל נוסף של SATA ואם אני לא טועה זה שירות שאף יבואן אחר בעולם לא נותן.

אי שביעות הרצון שלי נובעת מכך שהספק אינו שקט כמו הרושם שקיבלתי עליו מהביקורות ב-SPCR.

מעבר לכם אני משוכנע שברשותי אחד הספקים האיכותיים והיעילים ביותר שקיימים.

בהתאם לזאת, האם אני בכל זאת זכאי לקבל פיתרון כלשהו?

ובאשר לאשר כתבת בהקשר למוצרי GLACIALTECH, ש"הנתונים הטכניים שלהם רחוקים מהמציאות", אבקשך להמציא לי סימוכין לטענה זו, שכן אחרת זו אמירה בגדר הוצאת לשון הרע.

לא היתה שום כוונה להוצאת לשון הרע ואני מתנצל.

הסיבה שכתבתי שהנתונים רחוקים מהמציאות היא שיצא לי לבדוק מאוורר שלהם והשוואתי בינו לבין למאוורר של Scythe שנבדק ונמצא שהוא 23dBA@1m

והוא עדיין נשמע להערכתי שקט יותר ממאוורר של Glacialtech שרשום עליו שהוא 19dB.

שם לב שכתבתי שע"פ הניסיון שלי הנתונים רחוקים מהמציאות, על כן מדובר לדעתי בביקורת לגיטימית ולא בהוצאת לשון הרע.

אבל אני לא עורך דין, לכן אם זאת כן הוצאת לשון הרע, ציין זאת ואני אמחוק כל זכר לכך.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יניב,

הבדיקה שביקשתי שתערוך היא של טמפ' המארז ולא של מספר הסל"ד שהוא לא מה שמעניין אותנו כרגע, לא אותי ולא אמור אותך, שכן מהשאתהמבקש זה שקט וקרור.

מעבר לזאת, כל פיתרון שתציע מקובל עלי, החל מהחלפת הספק שלך בדגם זהה למקרה שזו בעייה של ספק זה, המשך בשדרוג לספק אחר וכלה בהחזרה.

למקרה שתעדיף פתרונות 2 או 3, עדיין אבקש לבחון איתך את הפיתרון הראשון כמקרה למידה שיחכים אותנו, כאשר ואת התוצאות נעביר כמובן ליצרן.

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום (אחרי שאני אתעורר) אני מתכוון להצמיד מאוורר 120mm @ 1200RPM לקירור של הכרטיס מסך ולבדוק אם יש שינוי אבל גם אם יהיה שינוי מהותי, המאוורר הזה קצת יהרוס את השקט שאני ארוויח מכך.

מהירות המאוורר קטנה בעת הסרת דופן המארז, אך רק בכ-100RPM במנוחה, בעוד הטמפרטורה של שאר הרכיבים עלו.

אכן אפשר ללמוד מכך שמהירות המאוורר מושפעת מטמפרטורת הסביבה, אך לדעתי הסיבה שהמהירות לא ירדה עד ל-500RPM (כמובטח) היא אחוזי העומס על הספק.

ולכן להערכתי כשהמחשב במאמץ המאוורר מסתובב מהר מידי, גם אם החום במארז אינו גבוה כדי להשפיע על תפקודו של הספק.

אם המאוורר יעשה שינוי מהותי תמיד אפשר לבדוק אם הוא יספיק גם לאחר מוד 7 וולט מה שישקיט אותו. התוצאה מאוד מעניינת.

העומס כשהמחשב במנוחה קטן מאוד. כנראה שגם שהמערכת שלך במנוחה היא עדיין חמה יחסית. באמת יהיה מעניין מאוד לבדוק ספק אחר מאותו הסוג כדי לשלול את האפשרות שהספק שיש לך כרגע תקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...