מארז CoolerMaster CM 690 + סרטון איך להפטר מרעש הזימזום בדלת הצד - עמוד 3 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז CoolerMaster CM 690 + סרטון איך להפטר מרעש הזימזום בדלת הצד

10GaZ

Recommended Posts

אפשר גם לחבר כמה מאווררים בחיבור אחד.

אצלי מחוברים לא פחות מחמישה מאווררים שונים על אותו חיברו Sys_FAN (כי לצערי יש לי רק חיבור אחד כזה),

וכאשר אני מוריד את מהירות המאווררים ל80% (שזה בערך 1000RPM) המארז חרישי מאוד.

הוא כל כך שקט עד שניתן לשמוע את הקירור שעל הכרטיס מסך שלי (AC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אפשר גם לחבר כמה מאווררים בחיבור אחד.

אצלי מחוברים לא פחות מחמישה מאווררים שונים על אותו חיברו Sys_FAN (כי לצערי יש לי רק חיבור אחד כזה),

וכאשר אני מוריד את מהירות המאווררים ל80% (שזה בערך 1000RPM) המארז חרישי מאוד.

הוא כל כך שקט עד שניתן לשמוע את הקירור שעל הכרטיס מסך שלי (AC)

איך חברת 5 ? עם מפצל ?

לגבי מי ששאל אותי איך לשלוט במאוורר - אי אפשר לשלוט, כמה פעמים אפשר להגיד שהמאווררי שבאים עם המארז לא ניתנים לשליטה !!!

מה שאמרתי שעשיתי זה לקחתי ברגים ארוכים והברגתי את המאוורר ממש קצת כך שישאר הרבה בורג גלוי ואז ברווח דחפתי נייר, ככה שיש בארך ס"מ אחד בין המאוורר למארז וזה מוריד כמעט את כל הזימזום.

ולא שווה לחבר את המאוורר הזה לכניסת SMART FAN בלוח כי ב 800RPM (מה שלוח עושה למאוורר) אין כמעט שינוי בטמפ', מקס' מעלה אחת. זה כאילו אתה בלי מאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי בעזרת החוטים הממירים בין 3 פינים לחיבור לספק שקיבלתי עם ה690 (יש שלושה כאלה),

ואת השאר שיפצרתי וחיברתי אותם לאותו מעגל.

בניגוד למה שכתבת כאן - כן ניתן לשלוט על מהירות המאווררים שבאים עם המארז!

כל המאווררים אצלי (מאווררי המארז + AC 12025 + AF 12 PWM) מחוברים על אותו חיבור לSys_FAN,

ובעזרת Speed Fan אני מוריד להם את המהירות בהתאם למה שאני רוצה (המארז ממש שקט כאשר אני מכוון על 80%, שנותנים 1000RPM).

ההבדל בטמפ' הוא אולי מעלה או שתיים, אבל זה שווה את ההבדלים ברעש, לפחות בקונפיגורציה שבמארז שלי.

ממליץ בחום לבצע שיפצור קטן, ולחבר את כל המאווררים תחת חיבור Sys_FAN (אם יהיה ביקוש אני אעלה ואסביר איך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי בעזרת החוטים הממירים בין 3 פינים לחיבור לספק שקיבלתי עם ה690 (יש שלושה כאלה),

ואת השאר שיפצרתי וחיברתי אותם לאותו מעגל.

בניגוד למה שכתבת כאן - כן ניתן לשלוט על מהירות המאווררים שבאים עם המארז!

כל המאווררים אצלי (מאווררי המארז + AC 12025 + AF 12 PWM) מחוברים על אותו חיבור לSys_FAN,

ובעזרת Speed Fan אני מוריד להם את המהירות בהתאם למה שאני רוצה (המארז ממש שקט כאשר אני מכוון על 80%, שנותנים 1000RPM).

ההבדל בטמפ' הוא אולי מעלה או שתיים, אבל זה שווה את ההבדלים ברעש, לפחות בקונפיגורציה שבמארז שלי.

ממליץ בחום לבצע שיפצור קטן, ולחבר את כל המאווררים תחת חיבור Sys_FAN (אם יהיה ביקוש אני אעלה ואסביר איך).

???

אולי רק המאווררים של AC

המאווררים של שהמארז הם מאווררים רגילים, בעלי מהירות קבוע, אי אפשר לשנות להם את המהירות אלה רק ע"י הורדת המתח עם בקר חיצוני. (אלה אם כן SPEEDFAN יכול לשלוט על המתח של המאווררים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנת SPEEDFAN , לאחר שמוגדרת ע"פ קובץ ההסבר המצורף אליה, יכולה לשלוט במאווררים המחוברים לתקעי מאווררים על לוח האם, בעלי 4 פינים בלבד.

לדוגמא: CPU FAN או SYS FAN למי שיש תקעים נוספים על הלוח.

כל מאוורר שתומך ב PWM יהיה ניתן לשליטה בצורה זו, בדיוק כמו עם בקר מאווררים גם פה בעזרת התוכנה שולטים במתח שמגיע למאוורר.

לא מומלץ לחבר יותר ממאוורר אחד לחיבור אחד בלוח האם, כי במידה ויהיה קצר או עומס יתר, הלוח הולך לפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאותי זה גם הפתיע שהמאווררים הרגילים לכאורה יכולים לשנות את מהירות הסיבוב שלהם דרך הSpeed Fan.

בעיקרון כל המאווררים מחוברים למאוורר הPWM והוא מחובר לSys_FAN.

אני לא רואה סיבה למה יהיה קצר או עומס יתר בלוח כל עוד נוהגים בזהירות,

בכל מקרה כרגע יש אחריות, ואני לא דואג.

השקט שאני מרוויח שווה את הסיכון הקטן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

גם היום הרכבתי את המחשב שלי ממארז SVIKNG למי שזוכר מTT ל CM690....מארז תענוג!

מה מעצבן זה שבצד הדלת המאורר למטה עושה רעש מעצבן....עליו אפשר להתקבר זה או לקנות פילטר שגם ככה אני צריך אותו או פשות את שני המקומות

של המאווררים בדלת צד לחתוך את הרשתות שלהם עם כוס 120MM...מה שאני מתכוון לעשות מחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...