מצפצפים על הצפירה, ישראל 2008 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצפצפים על הצפירה, ישראל 2008

zorgi

Recommended Posts

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למרות שאתמול הלכתי לישון ב2 בלילה והצפירה העירה אותי מיד קמתי ועמדתי דום... רק בגלל שאני מכבד את המנהג אפילו שאין לזה כל כך השפעה עלי..

ואנחנו משפחה מאוד חילונית (לא שומרי שבת ולא כלום).

עדיין אני חושב שאם בן אדם חי במדינה מסויימת, צריך לשמור על הערכת ועל התרבות והמנהגים של המדינה, לא חובה באופן מלא אפילו חלקי, או לפחות לא לעזות את זה לעיניי כול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצפירה זה כדי שנזכור את השואה, נזכור את האנשים, נזכור את הכול ולא נשכח את זה ועוד 20 שנה אף אחד לא יתחשב בזה. וזה טוב שזה ככה.

תתארו לכם: 6 מ-י-ל-י-ו-ן יהודים ועוד מלא אנשים אחרים פשוט הושמדו בצורה אכזרית ונוראה, והיום פשוט לאנשים לא אכפת... ועוד כמה שנים לא יהיה מי שיעיד, וביחד עם ועידת מכחישי השואה כולנו נשכח את האסון הזה... עד האסון הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאתמול הלכתי לישון ב2 בלילה והצפירה העירה אותי מיד קמתי ועמדתי דום... רק בגלל שאני מכבד את המנהג אפילו שאין לזה כל כך השפעה עלי..

ואנחנו משפחה מאוד חילונית (לא שומרי שבת ולא כלום).

עדיין אני חושב שאם בן אדם חי במדינה מסויימת, צריך לשמור על הערכת ועל התרבות והמנהגים של המדינה, לא חובה באופן מלא אפילו חלקי, או לפחות לא לעזות את זה לעיניי כול.

הצפירה לא קשורה בכלל לדת :screwy:

ואם כבר, אז לעמוד בצפירה לזכר כלשהו זהו מנהג של הגויים - אם תעבור במאה שערים תראה שלובשי הברדס שם מתהלכים כמו כלום בעת צפירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצפירה לא קשורה בכלל לדת :screwy:

ואם כבר, אז לעמוד בצפירה לזכר כלשהו זהו מנהג של הגויים - אם תעבור במאה שערים תראה שלובשי הברדס שם מתהלכים כמו כלום בעת צפירה.

בדיוק מה שבאתי להגיד,

אין קשר עם אתה חילוני או דתי בצפירה...

זה 6 מיליון יהודים , מהעם שלך, חילונים ודתיים.

חזרתי לפני חודש מפולין, ואני חייב לצאת

שהיום הזה היה יותר חזק בשביל מכל המובנים,

להראות ולהבין גורם לך לראות דברים אחרים.

זה דבר שכל יהודי יראה , וינסה להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצפירה והטקסים האלה זה דבר סימלי ומכובד ואסור להזניח ולשכוח נושא חשוב וכאוב כמו השואה.

אבל!

מפליא אותי כל פעם מחדש עזות המצח של הפוליטקאים , השקרים שלהם וחוסר המעש בעניין ניצולי השואה פשוט מזעזע.

הגרמנים גנבו להם והיהודים ממשיכים את מלאכתם נאמנה.

ואל תספרו לי שיש ניצולים עשירים שחיים טוב ושמשפחותיהם דואגות להם והם חיים ממש טוב..

מקרים בודדים לא עולים בקנה אחד עם רוב הציבור של הקשישים ניצולי השואה .

(אני בכוונה מתייחס ספציפית לניצולי השואה ותו לא -כי על כל השאר אין אפילו מה לדבר ).

תבחרו את ביבי ותקבלו זיבי

תבחרו את ברק ותקבלו "אינפארקט" (התקף לב)

תישארו עם אולמרט ולא ישאר כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אין אף אחד מהמשפחה או מישהו שאני מכיר שהיה בשואה ואני בכלל לא קשור לזה .

והלכתי לישון ב3וחצי בערך בלילה אבל שמתי לי שעון מעורר לעשרה לעשר קמתי עמדתי בצפירה והלכתי לישון מה קשה לאנשים לעמוד דקה אחת מהחיים שלהם לזכר שש מליון שסבלו כל החיים ואז עוד מתו .

פשוט בושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בושה וחרפה.

עוד 20 שנה נראה פה בפורום אנשים שלא יודעים מה זה שואה בכלל.

המנהג הזה נועד כדי להזכיר לעם היהודי כל שנה את שקרה לו. אין שום קשר לדתי/חילוני.

אגב, ראיתי גם לא יהודים עומדים בצפירה ומזדהים עם האסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בושה צריך לירות בכאלו אנשים :pissed: .

פשוט להעמיד אותם מבניין ממש גבוה ולרסס עליהם כדורים כמו בשואה :smile1: ::).

אין בושה לאנשים האלה כול המשפחה שלי הם לא שומרים כלום ועדיין עמדנו .

אבל לאנשים האלה אין בושה רק אחת מבין הרבה מכוניות וגם מיניבוסים :screwy:. :kopfpatsch: :kopfpatsch: :pissed::bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנסת שלנו מצפצפת על ניצולי השואה 364 ימים בשנה (חוץ מביום השואה) לאנשים האלו פשוט יש את ההגינות לא להיות צבועים, אתם רוצים להתנפל על מישהוא, לכו לנבחרי הציבור שלכם.

יש ניצולי שואה חסרי נכסים שצריכים לחיות מקיצבה של 1600 שקל לחודש.

חלק אפילו מקבצים נדבות ברחוב.

עכשיוו חבר שלי סיים תביעה משפטית כנגד המדינה שערכה מספר רב של שנים לקבל כספים עבור אמא שלו שעבדה במחנות כפיה בזמן השואה, עד שהמשפט נגמר -לפני חודשיים בערך - אמא שלו מתה - לפני שלושה חודשים.

לי אישית בא להקיא כשאני רואה את אולמרט נושא נאומים ביום השואה - המחשבה שהדבר הזה נמצא בהנהגה ויותר גרוע - שהעם בחר בו.

אז באמת, זה לא חוכמה להיזכר יום אחד בשואה ובשאר ימי השנה לזרוק אותם לכלבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...