סרבנות והשתמטות מגיוס לצה"ל - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרבנות והשתמטות מגיוס לצה"ל

sigma

Recommended Posts

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם צה"ל לא היה רוצה שיסתננו טבעית כל חסרי המוטיבציה הוא היה מקשה על היציאה. יש קבנ"ים שרק רואים שהשקעת, ולמרות שהם יודעים שזה משחק הם משחררים. וההוראות שלהם מגיעות מלמעלה.

גם ככה לצה"ל יש עודף, לכן יש דבר כזה שנקרא 'עודף בנות' שיכול לשחרר מחזורים שלמים. אז הוא ינהל ציד מכשפות כדי שאף אחד לא יעז שלא אבל שאלה שממש מוכנים לעשות הכל בשביל לא להיות בצבא אז הם יוצאים בקלות אבל עם אות קלון כדי שהמחזור הבא ימשיך להגיש לו על מגש של כסף עבדים תמורת הלוואי-וזו-היית-נחשבת-משכורת-רעב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שהגעתם פה לדיעה שלי, שהחברה של היום מפונקת ובגלל זה כולם חושבים רק על עצמם ולא על טובת המדינה.

ועכשיו בואו ננסה לחשוב, איך אפשר לשנות את זה? לא ברמת לשנות את מערכת החינוך/להחליף את המורים/לבטל את פרופיל 21 ודברים כאלה, אלא דברים שכל אחד ואחד מאיתנו יכולים לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עמוק יותר מחינוך של בית ספר, מישהו כבר כתב את זה כאן: הכל מתחיל מהבית.

שמעתי גם אנשי קבע שאומרים שהם לא רוצים שהבת שלהם תתגייס כי הם רואים איך עושים מכל הבנות בבסיס פקידות חסרות תועלת. יש גם אמהות שחיפשו להן איזה בעל עם מור"קים ופוזה אבל את הבן מעדיפות במקום בטוח. אלו עוד המקרים העדינים שנובעים מדאגה או פחד, יש כאלו ש"על הזין" אינטרסים שהם לא אישיים כמו ההשתתפות בהצגה במתנ"ס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי דווקא יש משהו, שאנחנו, הנוער (אם אפשר לקרוא לזה ככה, חלקנו כבר ממש לא), יכולים לעשות כדי להפסיק את האדישות הזאת ובכל זאת לגרום לאנשים להתגייס לצה"ל.

אם החינוך מהבית נכשל, אולי אנחנו, כחברה, צריכים לנדות את אותם האנשים שלא מתגייסים מסיבות לא מוצדקות? אולי אנחנו צריכים לתמוך באופן גלוי בעמותות נגד השתמטות ובכך לתת להן יותר כח? יש הרבה מה לעשות, לא צריך להרים ידיים לפני שניסינו לעשות עם זה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

oink לצה"ל אין עודף כ"א... יש עודף חרא... בכ"א יש דווקא חוסר. :s07:

ובקשר למשתמטים... כל עוד אין הבדל ברור ומשמעותי בין מישהו שעשה לאחד שלא עשה , תהיה השתמטות בקנה מידע הקיים.

המדינה צריכה להחליט, או שהיא מדינה דמוקרטית ומגייסת אנשים שרוצים להתגייס ותמורת כסף.

או שהיא מדינת ומגייסת אנשים בכוח ועושה את ההבדלה בין מתגייס למשתמט... (הטבות נורמליות, זכויות וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שלי הכי מפריע ואני חושב שגם להרבה אנשים אחרים, זה הפער ה-ע-צ-ו-ם בין סוגי החיילים,

אני מדבר על הפער בין אנשים שעושים 21 כנגד אנשים שעושים פאקינג 4-10 וכלמני הנפצות כאלה.

לדעתי צריך לגייס ב"כוח" אנשים לקרבי למשל, דבר שיכול לשנות את כל תפיסת ההשתמטות מצה"ל, למה?

מפני שברגע שתעלה בצורה משמעותית את הסדכ בקרבי, ותצמצם את הסדכ בעורפי, אתה תקטין את הפער,

דבר שיגרום לפחות אנשים לחתור לנסות לברוח מקרבי, וליותר אנשים לרצות לא להגיע לעורפי.

הניסוח שלי לא ממש מדוייק, אבל ברגע שהסדכ יגדל בקרבי למשל, ופתאום אנשים יתחילו לעשות יציאות טובות בקרבי,

הרבה פחות אנשים יפחדו מזה, והרבה לא יראו את הטעם כג'ובניק, כי ההבדל בינו לבין הקרבי יהיה קטן.

לפי דעתי גישה כזו תשפיע הרבה יותר על כל הסיטואציה,

פאק תחשבו שיש עוד סדכ של מחלקה לפלוגה בקו, זה כבר משפר את היציאות ב25% שזה הרבה מאוד!

לי התופעה של החתירה לת"ש והעציצים הרבה הרבה יותר מפריעה מההשתמטות.

נקודה למחשבה, אשמח לתגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שלי הכי מפריע ואני חושב שגם להרבה אנשים אחרים, זה הפער ה-ע-צ-ו-ם בין סוגי החיילים,

אני מדבר על הפער בין אנשים שעושים 21 כנגד אנשים שעושים פאקינג 4-10 וכלמני הנפצות כאלה.

לדעתי צריך לגייס ב"כוח" אנשים לקרבי למשל, דבר שיכול לשנות את כל תפיסת ההשתמטות מצה"ל, למה?

מפני שברגע שתעלה בצורה משמעותית את הסדכ בקרבי, ותצמצם את הסדכ בעורפי, אתה תקטין את הפער,

דבר שיגרום לפחות אנשים לחתור לנסות לברוח מקרבי, וליותר אנשים לרצות לא להגיע לעורפי.

הניסוח שלי לא ממש מדוייק, אבל ברגע שהסדכ יגדל בקרבי למשל, ופתאום אנשים יתחילו לעשות יציאות טובות בקרבי,

הרבה פחות אנשים יפחדו מזה, והרבה לא יראו את הטעם כג'ובניק, כי ההבדל בינו לבין הקרבי יהיה קטן.

לפי דעתי גישה כזו תשפיע הרבה יותר על כל הסיטואציה,

פאק תחשבו שיש עוד סדכ של מחלקה לפלוגה בקו, זה כבר משפר את היציאות ב25% שזה הרבה מאוד!

הוספה של סד"כ לחטיבת חי"ר זה הרבה מעבר לגיוס עוד אנשים לקרבי (אפילו בכוח), הכשרת לוחם עולה המון כסף ולוקחת הרבה זמן - תחשוב על כל הלוגיסטיקה שיש רק סביב מסלול ההכשרה של הלוחם. גם התמיכה והתחזוקה של כל מחלקה סדירה עולה הרבה כסף. אין מה לעשות, לוחמים יסגרו 21, לא ישנו בלילות ואחר כך יטחנו מילואים (ככה זה גם בכל העולם ואפילו גרוע יותר), הדרך לתגמל אותם היא על ידי משכורת טובה יותר (לפחות 2500 ש"ח לחודש) וצ'ופרים משמעותיים (אני לא מדבר על ג'קט עם סמל היחידה, אני מדבר על השתתפות בשכר לימוד, הלוואות בתנאים מועדפים וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבד, ביחד עם הפסקת הקניית הערכים בבתיה"ס ובבתים, ועם השחיתות שמסתובבת בדרגים הגבוהים ובדרג המדיני בעיקר.

זה יצר הרגשה של "זבל של מקום, למה שאני אסכן את החיים בשביל להגן עליו" וכדומה.

אתה לא יכול לגייס אנשים בלי לשלם להם אגורה. זה בעצם לגנוב להם 3 שנים מהחיים, ולזרוק אותם לאזרחות בפער רציני ממי שלא עשה , מה שעלול להקשות עליהם בצורה ניכרת.

אם תעלה את השכר, אנשים יתגייסו יותר, בידיעה ש (בוא נגיד יעלו את השכר ל 1500 שקל? 1500X36= 54000, או במילים אחרות- תואר ראשון+שכ"ד לחצי שנה ברוב המקומות)

לאנשים יהיה יותר ביטחון להתגייס בלי חשש לעתיד שלהם.

לגבי "לגייס אנשים לקרבי בכוח", שיעור ההתאבדויות יעלה ברמות מטורפות, התדמית של צה"ל תיפגע באופן בלתי הפיך. יש אנשים שפשוט לא כשירים לשרת בקרבי.

כאדם בריא נפשית, אתה יכול לקרוא להם "נמושות", אבל עד שלא תחווה מה שהם חווים, אתה לא יכול לשפוט אותם.

צבא שכירים Is the way to go, לכל הדעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לגייס אנשים בלי לשלם להם אגורה. זה בעצם לגנוב להם 3 שנים מהחיים, ולזרוק אותם לאזרחות בפער רציני ממי שלא עשה , מה שעלול להקשות עליהם בצורה ניכרת.

אם תעלה את השכר, אנשים יתגייסו יותר, בידיעה ש (בוא נגיד יעלו את השכר ל 1500 שקל? 1500X36= 54000, או במילים אחרות- תואר ראשון+שכ"ד לחצי שנה ברוב המקומות)

לאנשים יהיה יותר ביטחון להתגייס בלי חשש לעתיד שלהם.

זאת בערך הנקודה, זה לא הוגן בימינו לצפות מאנשים אידיאליסטים לאכול קש בזמן שחבריהם המשתמטים זוכים לתגמולים ביד רחבה. בימים שדוגמנים/זמרים/שחקני כדורגל וכו' מככבים בעיתונים ועושים כסף טוב בזמן שבני גילם מסתכנים בגבול עזה, יהיה זה הוגן לתגמל את החייל המשתחרר בסכום סמלי שיקל עליו להשתלב בחברה (50-60 אלף הם בהחלט סכום סמלי).

לגבי "לגייס אנשים לקרבי בכוח", שיעור ההתאבדויות יעלה ברמות מטורפות, התדמית של צה"ל תיפגע באופן בלתי הפיך. יש אנשים שפשוט לא כשירים לשרת בקרבי.

כאדם בריא נפשית, אתה יכול לקרוא להם "נמושות", אבל עד שלא תחווה מה שהם חווים, אתה לא יכול לשפוט אותם.

אני מאוד מסופק אם מספר ההתאבדויות יעלה דרסטית, מרבית האנשים שמתאבדים בצבא בכלל לא ניסו להוריד פרופיל לפני כן. רבים מהמתאבדים גם לא קרביים. הרוב המוחלט של האנשים שעושים המון רעש ומאיימים בהתאבדות, לא מתאבדים בסופו של דבר (מקסימום חותכים את פרקי הידיים או יורים לעצמם ברגל).

כמו כן היום לא זקוקים ליותר לוחמים, יש מעט מאוד אנשים שמחזיקים ביחידות לוחמות בכוח. אם חו"ח נגיע למצב שיצטרכו לגייס אנשים לחי"ר בכפייה, יהיה זה בזמן עימות קשה ואני מאמין שמשרדי הקב"ן יהיו סגורים (הקב"נים יהיו עסוקים עם נפגעי הלם קרב ולא עם ארטיסטים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...