סרבנות והשתמטות מגיוס לצה"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרבנות והשתמטות מגיוס לצה"ל

sigma

Recommended Posts

די נמאס לי מהיחס המעצבן הזה כלפי מי שלא התגייס. באופן כללי המערכת הצבאית היא מערכת דפוקה מן היסוד, שהופכת את המדינה הזאת למדינת עולם שלישי יותר ויותר. תקציב הבטחון שלנו הוא בעל העדיפות הכי גבוהה במדינה, ראו מה קורה לכל השאר, תסתכלו על החינוך שלנו, על מערכת הבריאות שלנו(יש לי הרבה מה לומר על זה, כאחד שכל המשפחה שלו רופאים),וכל השאר. כן, אנחנו לא יכולים לוותר על הצבא, אם נוותר עליו אנחנו חשובים כמתים, אבל לי, באופן אישי, לא נראה ל ששווה להקריב את החינוך והבריאות והתרבות של הילדים שלי רק בשביל לחיות פה. שלא תבינו אותי לא נכון, אני אוהב את המדינה, מרגיש פה בבית, אבל כל המאבקים האלו הופכים את הבית שלי לפח זבל, ודי נמאס לחיות פה בשביל להוכיח נקודה. וכן,תכלס זה להוכיח "זו הארץ שלנו, אנחנו נשארים פה לא משנה כמה המצב גרוע". הכל יפה ונחמד, נשמע פטרויוטי משהו, אבל באמת, להקריב את העתיד שלי, ושל הילדים שלי, בשביל איזשהיא ארץ? לא, פשוט לא.

יבואו עכשיו אלו שיגידו "יאללה, לך לחו"ל ואל תחזור, משטמט חרא"(אגב, לא, אני משרת). יודעים מה, בסדר,זה בדיוק מה שאני אעשה, אבל אתם תחשבו, בעוד 5 שנים,עשר, כשהמצב פה יהיה רע מאוד (ואה, הוא יהיה, תפקחו את העיניים), תגידו לי אם אתם נשארים כי באמת טוב פה.

באופן יותר ספציפי על המערכת הצבאית- כן, יש הרבה אנשים שלא עושים כלום, ואותם לא צריך, אבל מה יותר מפריע לי זה אלו שמגוייסים למרות שאסור. אני, למשל. יש לי דיכאון קליני, אני על תרופות(כן כן, פסיכי, הוואוו), ועדיין מגייסים אותי, ויותר מכך, מסרבים לדחות לי את התאריך גיוס. מערכת מטומטת שעושה דווקא כדי למרמר את החיים לכמה שיותר אנשים.

זאת דעתך האישית, ואין לי שום בעיה איתך מהסיבה הפשוטה שאתה כן מתגייס. הבעיה שלי היא עם אלה שלא מתגייסים ומוצאים לעצמם צידוקים לכך.

אז לך יש בעיית דיכאון, מה אתה חושב שלכול מאות אלפי החיילים שמשרתים ושירתו בצה"ל לא היו בעיות. אם אני התחיל לפרט לך על האנשים ששירתו בצה"ל ותרמו ,למרות בעיות רפואיות/נפשיות חמורות שלהם אני לא אסיים גם עוד שנה. בשביל אנשים כמוך ואחרים עם בעיות, המציאו את "הפרופיל" שמסווג את היכולות שלך.

דבר שני, המערכת הצבאית "הדפוקה מהיסוד", כך אתה מכנה אותה, היא הסיבה היחידה לכך שיכולתה להגיב כאן בפרום ולחיות את חייך, אז כנראה שהמטרה למענה היא הוקמה הושגה. מסקנה: המערכת עושה את עבודתה נאמנה,זה שהיא לא מושלמת זה כבר עניין אחר, כמעט שום דבר לא מושלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים שלא מבינים את חשיבות הגיוס לצה"ל, לעולם גם לא יבינו.

אבל אין זה משנה את העובדה שחובה לגייס אותם בכול מקרה בניגוד לרצונם.

אני אחרי שלוש שנים בצבא לא מבין את החשיבות בגיוס לצה"ל. אני ישבתי שלוש שנים במחסן מטונף, בתפקיד מיותר כי מישהו החליט שצריך לשבת שם חייל, לא עשיתי כלום חוץ משמירות בבסיס נידח על הר ליד הכור. אני לא מבין בשביל לעזאזל היו צריכים אותי בכלל. בשירות ראיתי מאות חיילים שלא עשו כלום לא כי הם חיפשו את הבית זונות, אלא כי הצבא החליט לשים אותם בתפקידים מיותרים, כי מה לעשות, צריך למצוא מקום לכל חייל.

נמאס לי, אבל פשוט נמאס לי מהחשיבה הדפוקה הזאת שרק בצבא תורמים. באזרחות לא תורמים? אני קורע את התחת ומשלם מיסים. המיסים הולכים לצבא. זו לא תרומה לדעתך? אם לא אזרחים מי לעזאזל ימממן את האוכל שאתה אוכל? את המדים שאתה לובש? בנות שהולכות לשירות לאומי ועושות שנה/שנתיים בבית אבות או בית חולים לא תורמות? הן תורמות פי כמה וכמה מאותן פקידות בצבא שרק יושבות כל היום במשרד, מדברות בטלפון ומוצצות לקצין פה ושם. אבל הן עושות , אז זו תרומה יותר גדולה למדינה. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zorgi

בגלל מנטליות גאונית כזו וחוסר התחשבות משווע, יש לנו אחוזי התאבדות מבין הגבוהים בצבאות העולם.

חוץ ממלחמות, התאבדויות הן גורם המוות מס' 1 בצה"ל. מעל תאונות, "פליטות כדור" וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, לשרת בצבא צריכה להיות זכות ולא חושב, ולעבור לצבע מיקצועי, שזה יחשב למקצוע של ממש.

היום הצבא מחזיק סתם המון גובניקים, שבצבא רק ביגלל שחייבים ובכל מקרה לא תורמים הרבה.

צודק ב200 אחוז.

אני מכיר איזה בחור אחד, איזה סיט הוא עובר, בא כל יום לשעה מרעננה עד צריפין וחוזר, והוא לא עושה כלום, זה סתם אדיוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zorgi

בגלל מנטליות גאונית כזו וחוסר התחשבות משווע, יש לנו אחוזי התאבדות מבין הגבוהים בצבאות העולם.

חוץ ממלחמות, התאבדויות הן גורם המוות מס' 1 בצה"ל. מעל תאונות, "פליטות כדור" וכדומה.

אני אחרי שלוש שנים בצבא לא מבין את החשיבות בגיוס לצה"ל. אני ישבתי שלוש שנים במחסן מטונף, בתפקיד מיותר כי מישהו החליט שצריך לשבת שם חייל, לא עשיתי כלום חוץ משמירות בבסיס נידח על הר ליד הכור. אני לא מבין בשביל לעזאזל היו צריכים אותי בכלל. בשירות ראיתי מאות חיילים שלא עשו כלום לא כי הם חיפשו את הבית זונות, אלא כי הצבא החליט לשים אותם בתפקידים מיותרים, כי מה לעשות, צריך למצוא מקום לכל חייל.

נמאס לי, אבל פשוט נמאס לי מהחשיבה הדפוקה הזאת שרק בצבא תורמים. באזרחות לא תורמים? אני קורע את התחת ומשלם מיסים. המיסים הולכים לצבא. זו לא תרומה לדעתך? אם לא אזרחים מי לעזאזל ימממן את האוכל שאתה אוכל? את המדים שאתה לובש? בנות שהולכות לשירות לאומי ועושות שנה/שנתיים בבית אבות או בית חולים לא תורמות? הן תורמות פי כמה וכמה מאותן פקידות בצבא שרק יושבות כל היום במשרד, מדברות בטלפון ומוצצות לקצין פה ושם. אבל הן עושות , אז זו תרומה יותר גדולה למדינה. ::)

1. כמו שכבר אמרתי הצבא לא מושלם, אבל זה מה יש.

2. אם הצבא הוא מכונה גדולה אחת, אז אתה בסך הכול בורג אחד קטן. במכונה הגדולה והמשומנת יש הרבה מאוד ברגים וחלקים אחרים, חלקם נראים לנו כה זניחים, שאם נשלוף אותם החוצה לא יקרה דבר,מה שעשוי להיות נכון אבל, אם תשלוף את כול הברגים מהמכונה היא תתפרק, אז עדיף להשאיר מראש את כול הברגים,ככה נהיה בטוחים שהמכונה תישאר שלמה, ויהיה לנו גם חלקי חילוף לשעת הצורך. :P

א3.זה נכון שאפשר ליתרום גם באזרחות. הבעיה היא שאם תיתן לכול אחד אפשרות בחירה איפה ליתרום, כמעט כולם יעדיפו את האזרחות. הרי הרבה יותר טוב להתחיל את הקרירה והלימודים מוקדם יותר, וזה כלל לא משנה אם חיילים קבלו שכר חודשי של 4 ספרות, כי כמעט כול בן אדם שפוי לא יילך מרצונו החופשי לההרג בגבולות.

3ב. בהמשך לסעיף 3, אם לא יהיה גיוס חובה שיחול על כלל העם יווצר מצב שאותו אתם כבר יכולים ליראות כיום, שאותם אנשים שהתגייסו מתחילים להרגיש פראיריים לעומת אלה שנשארים בבית. כול זה יגרום בסופו של דבר לאחוז השתמטות גבוה יותר ככול שעובר הזמן, עד שנגיע לנקודה שבה נהיה צריכים לחשוב ברצינות על גיוס תאילנדים להגנה על המדינה.

4. בנוגע לאחוזי המתאבדים, אם אתה טוען שהשיטה דפוקה אתה צריך להציע תחלופה, ועל פי מיטב הבנתי התחלופות הן: א. לתת לכול בן אדם שיקול דעת להחליט אם הוא מתאים להתגייסות או לא, מה שיוביל לבעיות המפורטות בסעיף 3.

ב. לנסות להגמיש את המצב על ידי נתינה מוגברת של פטורים מצה"ל על ידי הקבנים. הבעיה בכך, היא שכבר כיום קבנים נותנים פרופיל 21 באופן הרבה יותר חופשי, מכיוון שהם מפחדים שיאשימו אותם ברשלנות. יד יותר חופשית מזאת תוביל הרבה חיילים אל מחוץ לצבא שלא לצורך,כיוון שתהיה להם כמעט אפשרות בחירה אם הם רוצים להשתמט או לא, כך שסעיף זה דומה לסעיף הראשון שכתבתי( שיוביל שוב לבעיה בסעיף 3 למעלה.)

אין מה לעשות, תמיד יהיו אנשים שיתאבדו. בן אדם שהתאבד בצבא עשוי לעשות זאת באותה מידה באזרחות מסיבות שונות. בכול מקרה, במדינה שלנו אין לנו ברירה אלה לגייס את כולם לצבא, תיסתכלו איפה אנחנו חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב למה שאתה אומר?

"קב"ן"

למה מה זה קבן? אין לו שום הכשרה פסיכולוגית בד"כ, בטח שלא תואר, והוא בעצמו מבואס מהחרא עבודה שיש לו. אז או שהוא נותן פטור כמו אידיוט למי שלא צריך, או שהוא מפיל את אלו שכן צריכים בין הכיסאות.

מה עושים?

מוציאים את אותם ברגים לא הכרחיים במערכת (שהיא בטח לא משומנת, אם כבר אתה מוזמן להגיד "מטונפת בגריז")

יש כאלו שאתה לא יודע אם להוציא אותם יעשה משהו- אל תוציא.

ויש את העציצים שיושבים בבסיס X ולא עושים שום דבר כל היום. אחותי הקטנה ידעה להצביע עליהם מיידית שביקרנו בבהל"צ, זה לא בדיוק קשה. אותם שולפים מיידית, ועם התקציב שהתפנה שולחים את מי שיש חשש אמיתי לגבי המצב שלו לפסיכולוג אמיתי.

במידת הצורך- משחררים אותו.

כנראה שאתה לא מסוגל לדמיין איך זה שקצין מופיע על מפתן בית של משפחה, ואומר "אנחנו מצטערים, אבל בגלל כשלים שלנו הבן שלך זרק את החיים שלו לעזאזל"

אז הנה, הצעתי את החלופה שביקשת. היא יעילה והגיונית, נהוג ככה בחלק מהמדינות האחרות. מישהו הולך לאמץ את זה? לא.

תאמין או לא, אבל לאחרונה פיתחתי בעיות רפואיות חמורות למדי- ועד כמה שזה עצוב, יש בי חלק ששמח על כך (אני אחרי תיכון ולפני גיוס כרגע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים צריכים להבין שלא משנה כמה המערכת דפוקה (ואין מה לעשות, מע' כל כך גדולה שברובה נשענת על אנשים צעירים תהייה דפוקה לא משנה מה) בלעדיה אין לנו חיים ואין לנו מדינה.

מי שלא משרת בצבא ללא סיבה מוצדקת אין לו זכות לחיות במדינה הזאת, ואם יש לו כל כך הרבה טענות נגד המדינה אז שיילך קיבינימט

וואלה, כדאי לכם, כל הפסימסטים (מע' החינוך גרועה, מע' הבריאות גרועה וכו'..) לקרוא את המאמר של יאיר לפיד מלפני שבוע/שבועיים בסופשבוע של ידיעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך קישור לזה אולי? אין סיכוי שאני אצליח למצוא עיתון מלפני שבועיים או אפילו שבוע, אבל אני יודע שעד עכשיו כל מאמר של יאיר לפיד שקראתי הוציא אותי עם חיוך על הפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדינה , טובה .

אפילו מאוד טובה .

מה שלא טוב זה האנשים שאחראים על התקציבים והאנשים שאחראים על השלטון .

זה מתחיל מהזוטרים ביותר ועד לראש הממשלה (ונראה לי שאפילו גבוה מזה -בתי משפט למשל ).

האנשים במדינה באמת אנשים עם "סבלנות של פילים" .

מלחמות מפגרות וטרור 'בלי סיבה' והאנשים לא נכנעים וממשיכים לחיות .

אבל איפה הסוף?

מתישהו יבוא הסוף לסבלנות השאלה עוד כמה זמן נחכה.

ואולי זאת הבעיה בעצם זה שאנחנו פאסיבים מדי.

צבא זה חלק אינטגרלי מהמדינה ובעצם מכל אומה שרוצה להמשיך להתקיים בזכות עצמה.

ישראל היא מדינה מיוחדת מבחינה זו שאין לה פריבילגיה לצבא התנדבותי בלבד (כרגע) בגלל המיקום הגיאופוליטי שלה

והבעיה עם השכנים "הלא חברותיים" במיוחד.

בשביל לשמור על סטטיסטיקה בריאה צריך גם משתמטים וגם לוחמים בסיירות הכי מובחרות .

בשביל לצמצם בעלויות באמת אחת הדרכים זה צימצום בכוח אדם לא שימושי אבל צריך לעשות את זה בשכל וביושר .

השלטון המדיני רקוב והצבאי לא פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה

מי יותר טוב

עציץ שעשה שלוש שנים

או לוחם שיצא אחרי (סתם לצורך העניין) שנה וחצי, בין אם זה סיבות מוצדקות או לא זה לא משנה, כי זה לא כאילו יש הבדלה בין משתמט ל"יצא מסיבות מוצדקות"

אבל לצורך העניין נגיד ואלו היו סיבות מוצדקות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם, הלוחם.

אבל צריך לעשות הפרדה בין עציץ ל "עציץ"

עציץ= מישהו שבאמת לא עושה כלום ולא תורם בגרוש למערכת.

"עציץ"- אפסנאי, שק"מיסט, או כל תפקיד שנראה חסר תכלית לכאורה.

למרות זאת, תפקיד הוא תפקיד, ומישהו חייב לעשות אותו- אז אותו אדם הוא אכן חיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה

מי יותר טוב

עציץ שעשה שלוש שנים

או לוחם שיצא אחרי (סתם לצורך העניין) שנה וחצי, בין אם זה סיבות מוצדקות או לא זה לא משנה, כי זה לא כאילו יש הבדלה בין משתמט ל"יצא מסיבות מוצדקות"

אבל לצורך העניין נגיד ואלו היו סיבות מוצדקות

מבחינתי הלוחם תרם הרבה יותר. מבחינת רבים אחרים העציץ שישב במשרד תרם יותר כי הוא עשה שלוש שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי הלוחם תרם הרבה יותר. מבחינת רבים אחרים העציץ שישב במשרד תרם יותר כי הוא עשה שלוש שנים.

לא מסכים איתך, מבחינתי הם שווים.

מצב אחד, הלוחם כביכול תרם יותר בזה שהוא היה לוחם ואף נפצע כתוצאה מכך והפסיק את השרות יותר מוקדם.

מצד שני, האפסנאי היה "רק" אפסנאי בגלל שזה מה שהצבא רצה שהוא יהיה, ואולי מבחינה בריאותית זה מה שהוא יכול לעשות... מה גם שבלי האפסנאי הזה שיספק לו את התחמושת או את השכפ"צ, הלוחם לא יוכל לצאת לשטח. ובלי האפסנאי שיחזיק את הימ"ח איך המילואימניק יצא למלחמה?

YOU GOT MY POINT? גם להרבה עציצים כאלה, שכביכול לא עושים כלום, יש הרבה חשיבות (ואני לא מדבר על כאלה שהוזכרו פה, שבאים פעם בשבוע לשעה כי פשוט אין להם מה לעשות...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, אתה עושה סלט, וזה בדיוק מה שבקישתי קודם לא לעשות-

ממתי אפסנאי הוא "עציץ"? אפסנאי הוא חלק מהמערך הלוגיסטי של צה"ל, ויש לו תפקיד אותו חייבים לבצע.

אף אחד פה לא הזכיר מילה על אפסנאים, כנראה שזה סתם קפץ לך לראש.

"עציצים" הם אותם אלו שיושבים במשרדים ובוהים באוויר רוב היום, או כל מיני עובדי רס"ר ללא תפקיד מוגדר שעובדים בדיוק חצי שעה ביום.

אתה תתפלא לדעת כמה כאלו יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...