סרבנות והשתמטות מגיוס לצה"ל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סרבנות והשתמטות מגיוס לצה"ל

sigma

Recommended Posts

ומה עם אותם ג'ובניקים עם פרופיל קרבי שמוינו מבין אלפים ונבחרו לשרת כעתודאים או בחמ"ן (ועוד סיבות לג'וב משמעותי עם פרופיל קרבי)? הם גם "ג'ובניקים מסריחים"?...

בשורה התחתונה, קיים גם לא מעט בעלי פרופיל הרפואי קרבי שלא מתאימים לשירות ביחידה קרבית (מנטלית, פיזית למרות שזה לא בא לידי ביטוי בפרופיל וכו') ואותם הצבא לא יכול לנצל כמו שצריך.

ובתכלס? בלי אותם ג'ובניקים וחלק מהעציצים, הצבא לא יתפקד (כן, גם הפקידה מהקרייה בעלת תפקיד חשוב בקו התחתון).

ושלא תבינו לא נכון, אני נגד השתמטות בכל צורה שהיא ומעריך אנשים כמו שאנטולי סיפר עליהם, שמתנדבים לצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה כנראה לא מבין למה אני מתכוון ב "עציץ"

סתם לדוגמה, בבסיס בבית שאן, איפה שאח שלי שרת לא מזמן היו 4 "עציצים". חיילים בלי תפקיד, שפעם בכמה שעות עובר איזשהו רס"ר ליד ונותן לו משימת דקה ורבע כמו "תביא לי את התיק של X מחדר תיוקים"

עד לא מזמן אח שלי גם היה כזה עד שסוף סוף העבירו אותו לתפקיד מסוים.

אבל יש לא מעט שנשארים ככה עד סוף השירות.

הצבא לא צריך אותם, ויתפקד יותר טוב בלעדיהם. זו סתם עקשנות של צה"ל לא לשחרר את אותם עציצים שלא עושים כלום. ואח"כ חלק מהם בורחים בגלל השיעמום, חלק מהם נופלים לדיכאון בגלל הרגשת ריקנות, וחלק סתם עושים בלאגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הצבא רוצה שתופעת ההישתמטות תקטן באופן דרסתי הוא צריך: לעלות את רמת החיים בקרב החיילים, לעלות את המשכורת באופן משמעותי מאוד(כיום זהו שכר עבדים, אתה עבד של המדינה באישור החוק, איזה יופי :smile1:),לפתוח את הצבא לבדיקות מחוץ לצבא,לגייס רק את מי שצריך ולא עציצים(אני לא מדבר על פקידות או תפקידים "זוטרים" אלא על עציצים, כמו למשל במקום מישהו אחד שאחרי על משהו קטן אחראים עליו 50 איש) ולשפר את יחסי האנוש בין הסגל הבכיר לזוטר בתוך הצבא.

אם הוא לא עושה אחד מהדברים או לא מסוגל לעשות שאנשים לא יפתעו למה יש אנשים שבוחרים לברוח מעבדות,שירות בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, לא להגזים. לא כל ג'ובניק הוא עציץ. אתה לא צריך להקצין את הדברים. אני מתכוון לעציצים באמת. אני מכיר אנשים שהתפקיד שלהם כל כך "חשוב" שהם יכולים לא לבוא לבסיס שבוע שלם אם לא מתחשק להם. מתקשרים למפקד, והוא מאשר. פשוט כי הם גם ככה לא עושים כלום. יש לי גם כמה חברים שמשרתים בצבא בערך שעתיים בשבוע. ואין להם שום תפקידים מסווגים או מיוחדים. פשוט אין להם תפקיד אז הם באים לכמה שעות להפגין נוכחות והולכים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, לא להגזים. לא כל ג'ובניק הוא עציץ. אתה לא צריך להקצין את הדברים. אני מתכוון לעציצים באמת. אני מכיר אנשים שהתפקיד שלהם כל כך "חשוב" שהם יכולים לא לבוא לבסיס שבוע שלם אם לא מתחשק להם. מתקשרים למפקד, והוא מאשר. פשוט כי הם גם ככה לא עושים כלום. יש לי גם כמה חברים שמשרתים בצבא בערך שעתיים בשבוע. ואין להם שום תפקידים מסווגים או מיוחדים. פשוט אין להם תפקיד אז הם באים לכמה שעות להפגין נוכחות והולכים.

Anatoli.

שמעתי על תפקידי זנות,

אבל שעתיים בשבוע?

אתה בטוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתם מדברים? הם עושים שירות למדינה. חוסכים מיליוני שקלים למשלמי המיסים. בזכותם לצבא יש יותר כסף לקנות עוגות לאנשי קבע ולמממן טיולי יחידה כאילו מדובר בטיול שנתי בתיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתבלבל בין ברק לאולמרט.

אולמרט היה כתב צבאי בעיתון "במחנה" (ועל הדרך, כל המשפחה שלו שמאלנית מובהקת, מאלו שצועדים בת"א זורקים ביצים על חיילים וצועקים "די לכיבוש", כמו שהבת שלו הדגימה כ"כ יפה)

ברק היה לוחם בסיירת מטכ"ל, פיקד על סיירת מטכ"ל, טיפס בסולם הדרגות לרמטכ"ל, וכרגע יש לו ארון מלא מדליות ועיטורים.

קרא קצת-

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%94%D7%95%D7%93_%D7%91%D7%A8%D7%A7

בכל הנוגע אליו כאיש אין מה להגיד. כראש ממשלה- זה סיפור אחר, אבל גם לפעם אחרת.

לי זה נראה כאילו עליזה זה הגבר בבית ;D ובגלל זה הילדים גם הם שמאלנים (רדיקלים...), למרות שעל פי ויקי "אהוד אולמרט נולד בשנת 1945 למשפחה רוויזיוניסטית" ונבחר למפלגות ימין-מרכז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוסלים 56% מהאוכלוסיה בשם 'חובת ההתנדבות' (שזו סתירה בפני עצמה) ואחרכך עוד מברברים על דמוקרטיה :s07:

לצה"ל נורא נוח להקל בענייני הקב"ן (קצת אי-מוטיבציה ומשחררים אנשים. הוא לא רוצה בו אנשים שלא רוצים לשרת) ופרופיל 21 רפואי ומצד שני לנהל צייד מכשפות נגד בדיוק אותם אנשים ששוחררו משירות בצה"ל עפ"י חוק.

מחייב את כולם לעבדות עם 'דמי כיס'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם יקבלו את כ-ל ההצעות שלכם, כל אחת ואחת מהן, גם אם חיילים יקבלו משכורת 4 ספרות, גם אם תיהיה לכל אחת מהן מסאג'יסטית פרטית, גם אז אנשים ישתמטו משירות סדיר. וזה לא משנה בכלל כל הצעות היעול הללו. סתם תרוץ אחד גדול כדי לשכנע את עצמך שאתה בסדר, שזה לא אתה אשם, שזה הם, שאם זה היה תלוי בך היית עכשיו ב669. בולשיט אחד גדול.

צבא זאת מע' גדולה, יש תפקידים קרביים, ויש תפקידים עורפיים. יש מי שטס במטוס, ויש מי שמתדלק אותו.

הרבה דנו פה בתפקידי "עציצים", בגלל זה הרבה משתמטים? כי היו\יהיו להם חיים קלים בצבא? כי לא יהיה להם מה לעשות? הם מחליטים על זה מראש ולא מתגייסים? או על אנשים שקצת קשה להם בשרות והם ישר רצים לבכות לקב"ן? בולשיט! מי שרוצה נלחם ונאבק לתפקיד טוב יותר.

כן ככה זה, המערכת לא מושלמת ולעולם לא תיהיה מושלמת.. ג'ובניקים או קרביים, מה זה משנה, זאת המדינה שלכם, אף אחד לא יתגייס במקומכם. אתם מעדיפים לשבת בבית בזמן שקטיושות מרסקות את הצפון? או קסאמים בדרום? פוחדים להיחטף!? תצמדו לאמא אדמה, תתחבאו, כן, ככה הכי טוב, ככה לא יקרה לכם כלום.

אני לא יודע אם מישהו ממכם שמע על קורס "נתיב" בצבא, זהו קורס ששולחים אליו חיילים עולים חדשים ו\או לא יהודיים, ללמוד על יהדות וישראל עם אפשרות להמשיך לגיור אחרי זה. אם כל משתמט היה בא לשם, מקשיב לסיפורים של האנשים שהגיעו לשם, אנשים שאין לחלקם קשר בכלל למדינת מבחינה דתית אבל משרתים במקומות הכי מסוכנים שאפשר בתור לוחמים, אני חושב שהוא היה מת מבושה בפנים. שגויים שומרים על התחת שלו בזמן שהוא יושב בבית מסיבות "אידיאולוגיות".

פשוט גועל נפש. להילחם כ"כ הרבה זמן על מדינה משלכם ואז לתת לאחרים את העבודה לשמור עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שיש להם בעיות בריאותיות זה ברור שמבינים אותם , מי שלא אדיוט

אני אישית שונא את האנשים שאתה שואל אותם אם הם מתגייסים , והם עונים לך : מה פתאום בשביל המדינה המסריחה הזאת אני אתגייס ?!

או , אני רוצה להיות קרוב לבית יש לי כלבה פינצר שאני לא רוצה להיפרד ממנה (מישהו באמת אמר לי את זה) או כל מיני שטויות כאלה שהם מתרצים לעצם למה לא ללכת לקרבי

אנשים לא מבינים שכשאתה עומד באיזה עמדה כלשהי בארץ אתה מגן קודם כל על התושבים של האזור ועל המשפחה שלך . אם אתה במחסום ואתה פשוט מונע ממחבלים לעבור לשטחי המדינה ולבצע פיגוע שבמקרה אמא שלך יכולה באותו מקום שזה קרה !

או אם אתה בתןך טנק על הגדר של עזה עושה מארב\פתיחת ציר\סיור גם שם אתה עומד ומונע ממחבלים לחדור ולעשות טבח באחד מהישבוים באזור

(עשו לי טובה אל תדברו על האירועים האחרונים שקרו בעזה היו כל כך הרבה ארועים שנמנעו שאף אחד מאיתנו לא יודע עליהם )

אף פעם בשרות שלי לא חשבתי שאני עושה משהו ובשביל אולמרט או שר הביטחון , גם במלחמה אתה חושב מה אתה תכלס עושה ,מגן על תושבי מדינת , לא על הכרסטנים המשוחטים שיושבים שם בכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שלא מבינים את חשיבות הגיוס לצה"ל, לעולם גם לא יבינו.

אבל אין זה משנה את העובדה שחובה לגייס אותם בכול מקרה בניגוד לרצונם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די נמאס לי מהיחס המעצבן הזה כלפי מי שלא התגייס. באופן כללי המערכת הצבאית היא מערכת דפוקה מן היסוד, שהופכת את המדינה הזאת למדינת עולם שלישי יותר ויותר. תקציב הבטחון שלנו הוא בעל העדיפות הכי גבוהה במדינה, ראו מה קורה לכל השאר, תסתכלו על החינוך שלנו, על מערכת הבריאות שלנו(יש לי הרבה מה לומר על זה, כאחד שכל המשפחה שלו רופאים),וכל השאר. כן, אנחנו לא יכולים לוותר על הצבא, אם נוותר עליו אנחנו חשובים כמתים, אבל לי, באופן אישי, לא נראה ל ששווה להקריב את החינוך והבריאות והתרבות של הילדים שלי רק בשביל לחיות פה. שלא תבינו אותי לא נכון, אני אוהב את המדינה, מרגיש פה בבית, אבל כל המאבקים האלו הופכים את הבית שלי לפח זבל, ודי נמאס לחיות פה בשביל להוכיח נקודה. וכן,תכלס זה להוכיח "זו הארץ שלנו, אנחנו נשארים פה לא משנה כמה המצב גרוע". הכל יפה ונחמד, נשמע פטרויוטי משהו, אבל באמת, להקריב את העתיד שלי, ושל הילדים שלי, בשביל איזשהיא ארץ? לא, פשוט לא.

יבואו עכשיו אלו שיגידו "יאללה, לך לחו"ל ואל תחזור, משטמט חרא"(אגב, לא, אני משרת). יודעים מה, בסדר,זה בדיוק מה שאני אעשה, אבל אתם תחשבו, בעוד 5 שנים,עשר, כשהמצב פה יהיה רע מאוד (ואה, הוא יהיה, תפקחו את העיניים), תגידו לי אם אתם נשארים כי באמת טוב פה.

באופן יותר ספציפי על המערכת הצבאית- כן, יש הרבה אנשים שלא עושים כלום, ואותם לא צריך, אבל מה יותר מפריע לי זה אלו שמגוייסים למרות שאסור. אני, למשל. יש לי דיכאון קליני, אני על תרופות(כן כן, פסיכי, הוואוו), ועדיין מגייסים אותי, ויותר מכך, מסרבים לדחות לי את התאריך גיוס. מערכת מטומטת שעושה דווקא כדי למרמר את החיים לכמה שיותר אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, אתם אומרים משתמטים, אבל למי אתם מתכוונים בדיוק?

לאדם שיש לו בעייה נפשית והוא לא מסוגל לשרת בגללה?

לאדם עם הבעיות בעמוד השדרה?

לאדם שמרמה כדי לצאת?

איך תבדילו ביניהם ותדעו על מי להטיל את הסנקציות?

או שנעשה את זה באופן גורף, כל מי שנולד עם בעיות רפואיות ידפק אחרי בכל שאר התחומים גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...