סמסונג מוציאה מסך "22 עם פאנל S-PVA - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סמסונג מוציאה מסך "22 עם פאנל S-PVA

guy_intel

Recommended Posts

קיימים כבר 2 דגמי 22" שהם לא TN, אחד של LENOVO שלא נמכר בארץ, והשני הוא זה:

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=678533

כמובן שהמשתמש הביתי "הרגיל" לא ישלם כ"כ הרבה כסף על מסך כזה כשאפשר לקנות 24" איכותי בפחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש במחיר מעט יותר נמוך מה-2408WFP כאן:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=3840

במובנים של ארגונומיה ואיכות תמונה האיזו הוא ה-22" הכי טוב בשוק. אבל כמו שנאמר הוא יתאים למטרות אחרות. איזו מייעדת אותו במקור לסביבות עסקיות שמעוניינות בכיוונון בהירות גמיש ביותר תוך ניצול יחס ניגודיות סטטי שלא נופל בכלל כך שהטקסט כהה בכל מצב, מה שמקל על קריאתו ומפחית עייפות מצטברת. למרות שה-S2231W אינו ברמת סידרת ה-CG של החברה הוא יכול לתת מענה סביר לגרפיקאי שאין לו מספיק תקציב למסך מסידרת ה-CG לעבד תמונות במרחב aRGB.

ה- מהיותו 24" מביס אותו בכל הקשור לרזולוציה ושטח עבודה, לכן קשה להמליץ על האיזו עבור משתמשים ביתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האובססיה שלכם כלפי TN מוגזמת בטירוף.

ההבדלים הרבה יותר זניחים. מלבד ההבדל בזוויות המסכים כמעט זהים.

בתור אחד שעובד עם 3 מסכים אחד של וויוסיניק crt איכותי ברמה מטורפת ועוד 2 TN ההבדל לא בשמים. וכאשר מתרגלים לTN ההבדלים באמת זניחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים זניחים עבור מי שבוחר להתעלם מזוויות הצפייה קהות ומהעובדה שב-TN החלק העליון של הפאנל יותר כהה מהתחתון - לא משנה עד כמה תנסה לכוון את זווית ההטייה שלו. יש כאלו שאיכות תמונה כן חשובה להם, לכן אם יש תקציב ממליצים כאן על מה שהוא יכול לרכוש בסכום המקסימלי, ואם יש אפשרות בתוספת מחיר זניחה לעבור מ-TN לאיכותי זה גם נאמר.

לא כל אחד אוהב לראות את זה: (התמונות לקוחות מתוך svethardware.cz)

0.5FE?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

לעומת זאת פאנלי VA (ו- באופן מעט טוב יותר) מציגים אחידות רקע טוב יותר עם הצהבה /השחרה פחות בולטת בעת תזוזות ראש קלות

0.61C?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שעובד עם 3 מסכים אחד של וויוסיניק crt איכותי ברמה מטורפת ועוד 2 TN ההבדל לא בשמים. וכאשר מתרגלים לTN ההבדלים באמת זניחים.

כשמתרגלים לשחק ברזולוציה של 1024X768 ההבדלים לעומת 1600X1200 גם זניחים. לא מבין למה אנשים קונים יקרים.

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי לקנות כרטיס יקר זה לאו דווקא 1600 או 1024 החשיבה היא שעוד שנתיים שכרטיס של 500 שקל יקרטע הכרטיס של ה1500 יריץ הכל חלק. כמו במקרה שלי. הx1900 מריץ 99 אחוז מהמשחקים בלי בעיה.

מבחינתי ההבדלים בין המסכים זניחים שייחוד כאשר אני עובד עם מסך שטוב בהרבה גם מהדל 20.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי לקנות כרטיס יקר זה לאו דווקא 1600 או 1024 החשיבה היא שעוד שנתיים שכרטיס של 500 שקל יקרטע הכרטיס של ה1500 יריץ הכל חלק. כמו במקרה שלי. הx1900 מריץ 99 אחוז מהמשחקים בלי בעיה.

נכון, אבל הכרטיס שתקנה עוד שנתיים ב-500 יריץ הכל עוד יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי ההבדלים בין המסכים זניחים שייחוד כאשר אני עובד עם מסך שטוב בהרבה גם מהדל 20.

מצד שני עוד שנה אני אזרוק את הכרטיס של 500 ש"ח לפח וארכוש כרטיס נוסף ב-500 ש"ח שיעבוד יותר מהר מהכרטיס שלך ב-1,500 ויתמוך בטכנולוגיה יותר עדכנית. כנ"ל לגבי מסך מחשב. בשביל שימוש יומיומי באופיס, אינטרנט ומשחקים ה-19" עם פאנל TN מספיק מעל ומעבר. אתה יודע כמה שילמתי עליו? 1,300 ש"ח לפני שנתיים. ברגע שהמסך יתחיל לגסוס אזרוק אותו לפח, אלך לחנות ואקנה עוד מסך ב-1,300 ש"ח. ככה אני תמיד אעבוד מול מסך רענן מבחינת איכות תמונה וטכנולוגיה בזמן שאתה תסבול עם ה- שעלה 3,500 ש"ח ותתבאס לזרוק אותו כי שילמת עליו הרבה כסף.

[br]פורסם בתאריך: 26.04.2008 בשעה 08:13:32

ההבדלים זניחים עבור מי שבוחר להתעלם מזוויות הצפייה קהות ומהעובדה שב-TN החלק העליון של הפאנל יותר כהה מהתחתון - לא משנה עד כמה תנסה לכוון את זווית ההטייה שלו. יש כאלו שאיכות תמונה כן חשובה להם, לכן אם יש תקציב ממליצים כאן על מה שהוא יכול לרכוש בסכום המקסימלי, ואם יש אפשרות בתוספת מחיר זניחה לעבור מ-TN לאיכותי זה גם נאמר.

לא כל אחד אוהב לראות את זה

ההבדלים קיימים בשביל מי שמתעקש לחפש בנרות את החסרונות. בשימוש יומיומי באינטרנט, אופיס ומשחקים יושבים מול המסך ובעיית זוויות הצפייה לא קיימת. בשביל סרטים הולכים לחנות ורוכשים במחיר של 32" ורואים כמו בני אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהמסך יתחיל לגסוס אזרוק אותו לפח, אלך לחנות ואקנה עוד מסך ב-1,300 ש"ח. ככה אני תמיד אעבוד מול מסך רענן מבחינת איכות תמונה וטכנולוגיה בזמן שאתה תסבול עם ה- שעלה 3,500 ש"ח ותתבאס לזרוק אותו כי שילמת עליו הרבה כסף.

תאמין לי שגם בעוד 10 שנים (אם בתאוריה טכנולוגיית ה-LCD תישאר כמו היום), מסך TN לא יציע שום דבר עדיף טכנולוגית על מה שה- מציג היום. לגבי איכות תמונה שיורדת עם הזמן - זה אולי נכון (למרות שב-LCD כל מה שנשחק היא לרוב הבהירות, שגם ככה מפוצצת). תאמין לי שמסך ה- שקניתי לפני שנה יחזיק יותר זמן מאשר המחשב שאני עומד לקנות עוד כמה חודשים.

חוץ מזה, אל תשכח לפקטר את גודל המסך כשאתה מדבר על הפרשי המחיר. במסך 19" ההבדל בין TN ל-VA היה הבדל בין 1500-1000 לבין 1900-1500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 26.04.2008 בשעה 08:13:32

ההבדלים קיימים בשביל מי שמתעקש לחפש בנרות את החסרונות. בשימוש יומיומי באינטרנט, אופיס ומשחקים יושבים מול המסך ובעיית זוויות הצפייה לא קיימת. בשביל סרטים הולכים לחנות ורוכשים במחיר של 32" ורואים כמו בני אדם.

כמו שאומרים תמונה תספר יותר ממה ש-1000 מילים יוכלו לתאר. הבאתי את תצלומי זוויות הצפייה רואים בפירוש שהחלק העליון ב-TN בזווית ישרה כהה מעט יותר מהתחתון.

מסכים מבוססי VA או IPS לא מתקשים בכלל להתמודד עם גוונים בהירים. בקטעים חשוכים במשחקים כמו 3 ניתן לראות הבדלים משמעותיים.

התמונות לקוחות מתוך http://pctuning.tyden.cz.

פאנל S-PVA

tri_gamA.jpg

פאנל S-IPS

tri_gamB.jpg

פאנל TN

tri_gamC.jpg

הפאנל של מסך מבוסס ה- TN די מיושן (LG L1915S), אך האבולוציה של TN עדיין לא מספקת ונעשתה בתחומים של הגברת ניגודיות (כיול שדווקא פוגע בהצגת הגוונים הבהירים) ושיפור זווית הצפייה האופקית באופן קליל. אין מהפכה של ממש בפאנל זה בהשוואה לשנים קודמות.

תמיד יהיה ויכוח בין מי שיודע להעריך טכנולוגיות עדיפות לבין כאלו שמזלזלים בקידמה.

לסרטים זה נכון ש-32" תציג בזכות גודל סרטי 720P בצורה נאה, אבל כאשר יש לך חדר עם מעט מקום וה-LCD TV תפוסה לטובת בני משפחה אחרים, יש סדרי עדיפויות. מסכים איכותיים גדולים עם רזולוציית 1920X1200 נותנים פיתרון רב-תכליתי לכל דבר, החל מעבודה בריבוי יישומים, משחקים בהם אתה רואה לפרטי פרטים גוונים בהירים בלי שהניגודיות תרמוס אותם וכמובן בל נשכח יכולת להציג תוכן Full HD 1080P עם רפרודוקציית צבע מלאה במחיר שפוי יחסית לטלוויזיות 1080P. ב-24" TN תופעת שינוי צבעי הרקע בעת הזזות ראש קלות בולטת למדי גם בעת קריאת טקסט סתמית.

אם תסתכל בפורומים של Hardforum, Anandtech, PRAD , אתה תראה שברוב הפוסטים ממליצים על מסכים עם פאנלים איכותיים מאותן סיבות של שינוי בצבעים וניגודיות עם הזזות ראש קלות. הגישה הזו נפוצה בכל מקום ולא ייחודית ל-HWZONE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...