הסתברות לקיום ציביליזציות מפותחות - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסתברות לקיום ציביליזציות מפותחות

sigma

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה קורה לכולם פה כולם נהיו מתמטיקים

תפסיקו אם המשל כי ככה לא מוכיכים שום דבר זה באמת מטומטם

הוכחה : אני יפה מ.ש.ל

זאת היפותיזה, לא הוכחה...

בכל מקרה, כל הנתונים המתמטיים שנזרקו כאן לאוויר מתבססים על השערות שונות ואקסטרפולציות (כמו נוסחת דרייק בעצמה). באמת חבל שהרבה מהמגיבים כאן שממהרים לכתוב משפט פסאודו-מתמטי ולחתום QED באותיות מסולסלות, עושים זאת ללא כל ידע או השקעה.

^^^

תקרא טוב, טוב את התנ"ך בצורה מעמיקה ומדעית.

ואז תבין שביקרו פה ציביליזציות מתקדמות, אפילו באמנות היה אפשר לראות את זה.

שוב פעם "מרכבות האלים"? שוב פעם מישהו קרא את מעשה המרכבה או את מעשה עליית אליהו השמיימה ומחליט שמדובר בתיאור של חייזרים, ספינות או כל דבר הזוי אחר? באמת, תנו קצת קרדיט לדמיון האנושי.

ועוד משהו, קריאה מדעית של התנ"ך מגלה הרבה דברים מאוד מענינים. מגלים שהספר נכתב לאורך תקופות שונות, על ידי אנשים שונים עם דעות שונות, שיש הרבה מאוד חלקים שנראים משוכתבים (כולל בתורה). שיר השירים משויך לדוגמא לשלמה המלך, אבל קריאה מדעית מראה די בבירור שהספר נכתב לכל המוקדם לפני 2300 שנים, לפחות 200 שנה לאחר נפילת ממלכת יהודה. יש שכתוב מסיבי של שמות ומקומות, משום שעד לפני כ-2500-2600 שנה "בעל" (האל הכנעני העיקרי) היה כינוי מקובל לאלוהים והיה בלבול גדול בינו לבין האלוהים כפי שאנחנו מתייחסים אליו היום והשם "בעל" היה חלק מהרבה שמות של מכובדים (כמו "אל" או "יה" מאוחר יותר).

בקיצור, תשאיר את המדע והדת לחוד, כל מגע בינהם רק מוביל לצרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר דוגמה?

כמו ש fungiman אמר בעיקר דוגאות ממרכבות האלים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9D

בכנות, אם אתה אוהב בדיוני הספר דיי כיפי לקריאה. אבל יותר מדי באלגן בין עובדות לדמיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובחזרה חדה לנושא הת'רד(אם כי מובטחת התיחסות גם לנושא הביקורים), כאן יש מאמר מענין מאוד המתייחס לא להאם יש צבליזציות מפותחות נוספות(מי אמר ששלנו מפותחת?) אחרות, אלא לאיך הן נראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובחזרה חדה לנושא הת'רד(אם כי מובטחת התיחסות גם לנושא הביקורים), כאן יש מאמר מענין מאוד המתייחס לא להאם יש צבליזציות מפותחות נוספות(מי אמר ששלנו מפותחת?) אחרות, אלא לאיך הן נראות.

אחת הכתבות היותר מעניינות שקראתי בנושא

ממש מגניב כל הרעיון של שלוש התפתחויות ציבילזציה

אני חושב שיש עוד רמות מעל השלישית אבל אנחנו לא מצליחים אפילו לדמיין אותן לרגע נתון זה בהתפתחותנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי תוכנית פעם על כוכב דימיוני שמראים איך אולי היצורים יראו עליו... לא דיברו על יצורים תבוניים אלה , חיות דמויי פילים וג'ירפות, איילים, נמרים...

התוכנית הייתה מרתקת מאוד אני חושב שזה היה בערוץ 8 או נישונל ג'יאוגרפיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אנשים בוא נחייה קצת את השירשור

מצאתי את הכתבה הזאת

http://www.sciencedaily.com/releases/2008/04/080416110124.htm

מוסבר פה שהסתברות לאורגניזם חד-תאי להתפתח לאורגניזם מורכב (רב-תאי) הוא ממש קטן וההסתברות להתפתח ליצור באל אינטליגנציה

הוא עוד יותר קטן , יותר קטן מאשר סיכוי למצוא כוכב לכת שהתנאים בו הדיוק כמו שלנו , ואם מחברים את כל הנתונים הסיכוי לעוד ציבליזציה כמו שלנו היא אפסית כמעט ^-^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרופסור המכובד מתבסס על נתונים שנאספו מפלנטה מיושבת אחת (כדו"א) מתוך מספר מאוד מצומצם של פלנטות מוצקות שאנחנו מכירים (כולן במערכת השמש שלנו). קארל סאגאן אמר יפה שביולוגיה היא כמו היסטוריה, אנחנו מבססים את ההשערות שלנו על סמך ידיעת העבר. אין לנו יכולת לחשב את הסבירות לחיים או לשער את צורתם באטמוספירה של ענק גזי למשל.

אפילו בהתבסס על נתוניו הקיצוניים של הפרופסור, בהכרח היו או יהיו ציביליזציות תבוניות ביקום. הן לא בהכרח יהיה קיימות בתקופות חופפות לשלנו (למרות שביקום שבו יש מאות מיליארדי גלקסיות ומאות אלפי טריליונים של שמשות, סביר להניח שיתקימו גם כמה ציביליזציות במקביל), אולם כפי שציינתי מגע בין תרבויות יכול להתרחש גם בדרך של מגע בין גשושויות בעלות או כאלו הנושאות העתקים של התבונה של יוצריהן על גבי מחשבים קוואנטיים (טכנולוגיה שאולי תהיה בהישג ידינו בעוד 50 עד 150 שנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרופסור המכובד מתבסס על נתונים שנאספו מפלנטה מיושבת אחת (כדו"א) מתוך מספר מאוד מצומצם של פלנטות מוצקות שאנחנו מכירים (כולן במערכת השמש שלנו). קארל סאגאן אמר יפה שביולוגיה היא כמו היסטוריה, אנחנו מבססים את ההשערות שלנו על סמך ידיעת העבר. אין לנו יכולת לחשב את הסבירות לחיים או לשער את צורתם באטמוספירה של ענק גזי למשל.

אפילו בהתבסס על נתוניו הקיצוניים של הפרופסור, בהכרח היו או יהיו ציביליזציות תבוניות ביקום. הן לא בהכרח יהיה קיימות בתקופות חופפות לשלנו (למרות שביקום שבו יש מאות מיליארדי גלקסיות ומאות אלפי טריליונים של שמשות, סביר להניח שיתקימו גם כמה ציביליזציות במקביל), אולם כפי שציינתי מגע בין תרבויות יכול להתרחש גם בדרך של מגע בין גשושויות בעלות או כאלו הנושאות העתקים של התבונה של יוצריהן על גבי מחשבים קוואנטיים (טכנולוגיה שאולי תהיה בהישג ידינו בעוד 50 עד 150 שנים).

אני די מסכים איתך שבאמת אנו לא מכירים את כל האפשרויות של התפתחות חיים וכמובן שיש בקטריות בתוך הרי געש ולבה שהטמפרטורה שם הרבה יותר גבוהה משחשבו עד אז שחיים צריכים כדי להתקיים (עד 80 מעלות) וכמו כן גם בקרחונים שהטמפרטורות שם די נמוכות

אבל הדגש הוא לא רק על צורות חיים כל שהם כמו בקטריות חד תאיות אלה אורגניזם קומפלקסי זה כבר סיפור אחר

אבל עדיין יש משהוא בדבריך

מחשבים קוואנטיים (טכנולוגיה שאולי תהיה בהישג ידינו בעוד 50 עד 150 שנים).

תנסה 20-50 שנה כי אנחנו בשלבים די מתכדמים של הטכנולוגיה יש כבר אבטיפוס הבעיה היא שהוא לא ממש יציב

בעתיד אני מתכוון להצטרף לפיתוח.... בתקווה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעתיד אני מתכוון להצטרף לפיתוח.... בתקווה

כל הכבוד!

סוף סוף מישהו שלא רק מדבר אלא גם מתכוון לעשות משהו בנושא, אני מקווה שתצליח ואז כל האנושות תוכל להינות מהפירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...