הסתברות לקיום ציביליזציות מפותחות - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסתברות לקיום ציביליזציות מפותחות

sigma

Recommended Posts

לפי מיטב ידיעתי החלל הוא איןסופי. לכן מספר הכוכבים הוא אין סופי. לכן מספר הכוכבים בעלי פוטנציאל לקיום חיים כאלו ואחרים הוא גם איןסופי. לכן ההסתברות לחיים מכדור הארץ היא גם אין סופית.

מ.ש.ל ?:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוי ואווי מה הולך פה.... לפחות היגיון הייתי מצפה שיהיה לאנשים פה....

איך יכול להיות דבר כזה שיש אינסוף, כוכבים? אתה יודע מה הייה קורה לייקום במקרה של אינסוף חומר?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיימת טענה מדעית המציינת , שאף אם יתכנו חיים בכוכבים אחרים , המרחק הגדול בין מערכת השמש שלנו לגורמי השמיים הקרובים שעליהם יתכנו חיים אינו מאפשר

מסע ביניהם. לעומת זאת אחרים סבורים כי האדם אינו מודע עדיין לכל כח הפיסי הקיים ביקום . ושמסע בחלל באמצעות צורה כלשהי של אנרגיה , שאינה

מוכרת עדיין יכול להיות אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מיטב ידיעתי החלל הוא איןסופי. לכן מספר הכוכבים הוא אין סופי. לכן מספר הכוכבים בעלי פוטנציאל לקיום חיים כאלו ואחרים הוא גם איןסופי. לכן ההסתברות לחיים מכדור הארץ היא גם אין סופית.

מ.ש.ל ?:P

וזה פשוט כך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היקום הוא ד"א אין-סופי במובן שאין לו "סוף" ככל שהחושים שלנו מבינים זאת. גם אם תטוס בחללית לנצח לא תגיע לסוף היקום (אתה עשוי אבל לחזור לנקודה ממנה יצאת). התאוריות שלנו באמת מתייחסות ליקום עם כמות חומר/אנרגיה נתונה (ניתן לחשב זאת מקרינת הרקע, מהירות התפשטות וכו', אני לא פיזיקאי). אולם יש גם המון מקומות אפלים ומוזרים ביקום, מקומות שחוקי הפיזיקה שלנו לא חלים עליהם וכד', יתכן ויש קשר ותנועה של חומר/אנרגיה עם "יקומים" אחרים או תנועה חופשית של חומר/אנרגיה לא רק במרחב אלא גם בזמן, במקרה כזה היקום הוא באמת אין-סופי ככל שהדבר נוגע ליכולת שלנו להגדיר אין-סוף.

(אבל זה הגיג פילוסופי ולא אסטרופיזיקה מבוססת ובא בהמשך לדיון "אלוהים" שמתקיים כעת בפורום הכללי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היקום הוא ד"א אין-סופי במובן שאין לו "סוף" ככל שהחושים שלנו מבינים זאת. גם אם תטוס בחללית לנצח לא תגיע לסוף היקום (אתה עשוי אבל לחזור לנקודה ממנה יצאת). התאוריות שלנו באמת מתייחסות ליקום עם כמות חומר/אנרגיה נתונה (ניתן לחשב זאת מקרינת הרקע, מהירות התפשטות וכו', אני לא פיזיקאי). אולם יש גם המון מקומות אפלים ומוזרים ביקום, מקומות שחוקי הפיזיקה שלנו לא חלים עליהם וכד', יתכן ויש קשר ותנועה של חומר/אנרגיה עם "יקומים" אחרים או תנועה חופשית של חומר/אנרגיה לא רק במרחב אלא גם בזמן, במקרה כזה היקום הוא באמת אין-סופי ככל שהדבר נוגע ליכולת שלנו להגדיר אין-סוף.

(אבל זה הגיג פילוסופי ולא אסטרופיזיקה מבוססת ובא בהמשך לדיון "אלוהים" שמתקיים כעת בפורום הכללי).

אתה ממש לא הבנתה את עצמך וגם בלבלתה אחרים

אבל אתה לא כזה רחוק מהתאוריה "האמיתית" (אם אפשר לאמת כזאת תאוריה)

קוראים לזה תאורית המיתרים

ממש ממליץ על הסרט הזה תנסו להסיג אותו איך שהו........... ::)

http://www.pbs.org/wgbh/nova/elegant/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש לא הבנתה את עצמך וגם בלבלתה אחרים

אבל אתה לא כזה רחוק מהתאוריה "האמיתית" (אם אפשר לאמת כזאת תאוריה)

קוראים לזה תאורית המיתרים

ממש ממליץ על הסרט הזה תנסו להסיג אותו איך שהו........... ::)

http://www.pbs.org/wgbh/nova/elegant/

תאמין לי שהבנתי את עצמי היטב ודווקא מכיר את רוב התאוריות.

הטיעון שלי נראה מעורפל כי אין לי כוח ויכולת להכנס לפרטי התאוריות המקובלות היום ובנוסף רציתי להעלות טיעון שהוא יותר פילוסופי ונוגע לתפיסה שלנו את האין-סוף (שהיא מוגבלת מאוד). גם לא צריך לפנות לתיאורית המיתרים משום שהטיעון שלי יותר מתבסס על מתמטיקה של המאה ה-19 ולפני כן.

לגבי עניין של תפיסה אני מפנה אותך לספר הקלאסי Flatland ("שטוחלנדיה" בעברית), האין-סוף בשביל היצור הדו-מימדי נראה כמרחב סופי בעיני היצור התלת-מימדי (כמו בני האדם), יצור במימד גבוה משלנו (יצור שקיים במרחב ובכל רחבי הזמן לדוגמא) עשוי לראות את היקום שלנו כסופי (גם אם הוא עצמו עשוי להתקיים ביקום אין-סופי מבחינתו).

מעניין הוא שבניגוד למתואר בספר (שהוא למעשה בעיקר אלגוריה חברתית-דתית) שיצור בעל n מימדים לא יכול בכלל לחוש בקיום של יצור בעל n-m מימדים, מבחינתו אין לו כל קיום ממשי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לפתח נוסחאות של היסתברות

אם אתה קיים למה שלא יהיה עוד תרבויות אחרות שקימות גם ?

משל :D

האדם כל הזמן חושב שהוא מיוחד במינו

אפחד לא יגיד שזה לא נכון

אבל בכוכב שלנו יש מאות אלפי מיליארדים סוגים של יצורים חיים

מן הסתם יש בשאר היקום גם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לפתח נוסחאות של היסתברות

אם אתה קיים למה שלא יהיה עוד תרבויות אחרות שקימות גם ?

משל :D

האדם כל הזמן חושב שהוא מיוחד במינו

אפחד לא יגיד שזה לא נכון

אבל בכוכב שלנו יש מאות אלפי מיליארדים סוגים של יצורים חיים

מן הסתם יש בשאר היקום גם

מה קורה לכולם פה כולם נהיו מתמטיקים

תפסיקו אם המשל כי ככה לא מוכיכים שום דבר זה באמת מטומטם

הוכחה : אני יפה מ.ש.ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...