האם בכל פעם שיוצרת גירסה חדשה להפצה של לינוקס צריך לשדרג? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם בכל פעם שיוצרת גירסה חדשה להפצה של לינוקס צריך לשדרג?

3d7

Recommended Posts

האם בכל פעם שיוצרת גירסה חדשה להפצה של לינוקס צריך לשדרג לגירסה החדשה, או במידה ואתה כל הזמן מתקין את כל העידכונים באופן אוטומאטי, אז הגירסה שלך תהיה מעודכנת?

אני מתכוון שנניח ויש לי 7, ועכשיו יוצאת 8. במידה ואני מתקין את כל העידכונים באופן אוטומאטי, אז כאשר 8 יצא הגירסה שלי תהפוך להיות 8, או שזה ישאר אובונטו 7 עם עדכונים שווי ערך לאובונטו 8? יש בעצם סיבה לשדרג לגירסה היותר חדשה?

כנ"ל גם לגבי הפצות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מקרה לגופו. במקרה של , כל גירסא מגיעה עם סט של גירסאות הכי חדשות בזמנה של כל התוכנות ובמהלך כל מחזור ההפצה שלה (כל חצי שנה) מעדכנים תיקונים ועדכונים מינורים לרוב. אם למשל באובנטו 7.04 היה גנום 2.20 ועכשיו יש כבר גנום 2.22 אתה לא תקבל אותו במסגרת העדכונים הרגילים אלא עם תעדכן ל 7.10 וכו'.

7.10 = שנה וחודש יציאה של הגירסא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שבאמת כל מקרה לגופו יש לאנשים נטיה לשדרג לגרסאות חדשות גם כשהכל בסדר אצלם (להבדיל מעידכוני אבטחה).

בסוף אתה מוצא את עצמך עם הבאגים הכי חדישים בשוק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חולק על המגיבים מעלי. לכן אמרתי שזה באמת תלוי. יש הפצות, כמו שאתה אומר, שיש להן שלבי בדיקה. התכוונתי לתוכנה בכלל, סתם הארה שחשבתי שתהיה מעניינת :nixweiss:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על גירסאות stable, לא testing.

נניח שיש לי Ubunto 7.10, ואני רוצה לעדכן ל- 8 (גירסה סופית, לא beta). אני יכול לבצע את העדכון דרך העדכונים של , או שאני צריך להוריד דיסק התקנה של 8?

במידה ואני צריך להוריד דיסק התקנה של 8, אז אני יכול לבצע עדכון פשוט דרך הדסקטופ של Ubuntu בלי לפגוע בהגדרות, או שצריך לבצע התקנה מ-boot?

מה לגבי הפצות אחרות? לפי מה שהבנתי, בדביאן אם יש לי דביאן 4 ואני כל הזמן מתקין את כל העדכונים, אז כשיצא דביאן 5 המחשב שלי כבר יהיה מעודכן לגירסה של דביאן 5. או שאני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון זה ככה - יש עצים, עץ יציב, עץ לא יציב ועוד.

אתה כרגע על העץ היציב [של 7.120] והיום יצא 8.04, אם תעדכן את המערכת באופן רגיל - כלום לא יקרה, עדיין תשאר על 7.10, כדי לצאת מהעץ של 7 ולעבור לעץ של 8 אתה צריך או לערוך לבד את המקורות או בעזרת פקודה שתתן לך לבחור, אחרי שבחרת העידכון יבוצע לבד והמערכת שלך תיהיה 8.04.

אין צורך להוריד את הדיסק ואין צורך להתקין שוב, פה זה לא וינדוס או מאק ;D

וזה תקף גם לדביאן, כל עוד אתה לא עובר באופן יזום, המערכת שלך תמשיך להיות על העץ של 4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באובונטו אפשר לעשות את בעזרת הGUI , כמה לחיצות עכבר ואתה מעדכן .

בעוד הפצות כמו פדורה וסוזה גם אפשר לעשות כך , בהפצות יותר מתקדמות צריך להקיש כמה פקודות שאותם תמצא בקלות לכל הפצה כמו שnim אמר ^^.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחזור על עצמי אני גם יודע ::)

בעיקרון זה ככה - יש עצים, עץ יציב, עץ לא יציב ועוד.

אתה כרגע על העץ היציב [של 7.120] והיום יצא 8.04, אם תעדכן את המערכת באופן רגיל - כלום לא יקרה, עדיין תשאר על 7.10, כדי לצאת מהעץ של 7 ולעבור לעץ של 8 אתה צריך או לערוך לבד את המקורות או בעזרת פקודה שתתן לך לבחור, אחרי שבחרת העידכון יבוצע לבד והמערכת שלך תיהיה 8.04.

אין צורך להוריד את הדיסק ואין צורך להתקין שוב, פה זה לא וינדוס או מאק ;D

וזה תקף גם לדביאן, כל עוד אתה לא עובר באופן יזום, המערכת שלך תמשיך להיות על העץ של 4

איפה כתבת שבאובונטו מעדכנים דרך הממשק הגרפי בכמה לחיצות ? כתבת שצריך לערוך קבצים או עם פקודות , שזה לא נכון ..

וגם הגבת שניה לפני בזמן שאני כתבתי ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פקודה זה גם דרך ממשק גראפי, או יותר נכון שזה מה שהממשק גראפי עושה

וזה כן נכון, אל תתוכח :silly:

פקודה משורת הפקודה זה לא ממשק גרפי (זה כמו שתגיד שדוס זה ממשק גרפי) , ברור שזה מה שהממשק הגרפי עושה ...

ומעדכנים באובונטו בכך שנכנסים לupdate manager , כלומר ללחוץ שתי לחיצות או 3 כדי להגיע לשם וללחוץ על לחצן העידכון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע, הגירסה היציבה של היא 7.10. גירסה 8.04 היא עדיין לא גירסה יציבה, ולכן כדי לעבור אליה צאיך לעבור לעץ הלא יציב. השאלה שלי היא האם אחרי שתצא נגיד גירסה 8.10 של שתהיה על העץ היציב, אז אני אצטרך לעבור לעץ של גירסה 8, או שאני אוכל להישאר על העץ של גירסה 7 היציבה ועידכון רגיל יעדכן אותי לגירסה 8 היציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...