שאלה בקשר לחיבורים של מאוורר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לחיבורים של מאוורר

x-boy_24

Recommended Posts

שלום היה לי בבית לא בשימוש את המאוורר הזה הרגיל של אניטל

http://flourishcomputer.com/products/desktop/desktop_right/fan/intel775fan.gif

עכשיו בדקתי את המאוורר והכול היה תקין אז רציתי לעשות אותו שיקרר לי את כרטס המסך

וכמובן אם המזל שלי החוטים נתקעו במגירה ונתלשו מהמאוור

אני צריך שמישהו יגיד לי את הסדר שהם מתחברים הצבעים שלהם זה שחור צהוב ירוק כחול

או שהם יש מישהו אין לו את המדבקה של ויכול לצלם את האיזור של החיבורים

עריכה : יש לי עוד שאלה יש מצב להכין איכשהו בקר קטן על החוט בשביל לשלוע על המאוורר ?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מאיפה הם נתלשו לך?

מהמאוורר עצמו או מהמחבר?

אם מהמאוורר עצמו אז רואים את הסדר תמונה שהעלת.

אם מהמחבר אז הסדר גם רואים בתמונה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מאוורים כאלה,

אני עדין לא מבין למה יש להם 3 חוטים (והיום יש להם 4 חוטים שזה בכלל)

כי גם ככה הם דורשים 12V ואתה מחבר להם רק 2 חוטים אחד מינוס והשני פלוס 12 וולט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שזה הסדר הנכון? כי אני לא רוצה לעשות קצר או משהו גם ככה המחשב רק חזר מתיקון

החוט השלישי זה אם אני לא טועה זה של חיישן הטמפרטורה הרי המאוורר של המעבד לבד קובע את המהירות שלו לפי הטמפרטורה והחוט הרביעי אין לי מושג

וכן מהמאוורר עצמו מתחת למדבקה יש 4 חתיכות של בדיל שמשם נתלשו החוטים

ושוב אתה בטוח שזה הסדר ?

בגלל שתראה פה הסדר שונה

http://saraniya.wxyz123.com/HTML%20for%20store/Misc%20I/Intel%20775%20P4%20D%20Heatsink%20Fan/IMG_4094.JPG

אבל שים לב שלתמונה שלך על המאוורר יש כמו 3 זרועות ולמה שהבאתי עכשיו יש 4 ובמאוורר שלי יש 3 יכול להיות שהסדר בין שני המאווררים שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במילא המאוורר הזה לא שווה כלום.

וגם אם זה נתלש לך ישר מההלחמה יהיה לך קשה להלחים שוב, עדיף שפשוט תקח מאוורר אחר או תקנה משהו שקט (השקעה של בערך 20 שקל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לבדוק איזה דגם הדגם נמצא על המדבקה ואין לי את המדבקה הורדתי אותה

ולמה המאוורר לא שווה זה מאוורר טוב חזק יותר טוב ממאוורר רגיל ב20 שקל יש לי מאוורר ששמתי אותו בנתיים לקרר את הכרטיס והמאוורר הזה של הוציא יותר אוויר

ובעניין ההלחמה אני יודע להלחים מעולה הלחמתי דברים יותר קשים מזה ואף פעם לא הרסתי כלום כמובן רק שהתחלתי להלחים אז כן הרסתי (זה היה לפני 3שנים)

תגידו אפשר לנקות איכשהו את הראש של המלחם או כולו שחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המהירה בקשר למלחם

אתה אומר שהמאוורר הזה יותר טוב מהאוורר של אינטל ?

אם כן יש אולי משהו יותר טוב עד 100 שקל ככה כמובן עדיף שפחות

ומה אתה חושב על זה http://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=174_124_166&products_id=2270

זה נראה לי נוח במשחקים להפעיל אותו על מקסימום ובשימוש רגיל במחשב להוריד אולו למינימום

יש לך להמלית על משהו יותר טוב עדיף אם בקר שליטה אבל אפשר גם בלי ואני לא צריך מאוורר אם לדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומר שמצאתי:

"Overview This specification defines the intended operation of a fan that implements the Pulse Width Modulation (PWM) control signal on the 4-wire fan interface. The introduction of 4 wire PWM controlled fans is a means to reduce the overall system acoustics. The expectation is a 4 wire PWM controlled fan when properly implemented will be significantly quieter than a similar 3wire fan

1-GND-Black 2-12 V-Yellow 3-Sense-Green 4-Control-Blue"

לפי זה הצהוב זה 12 וולט, שחור אדמה, ירוק זה מד מהירות וכחול זה לשליטה של מהירות המאוורר על ידי הלוח אם.

אז הסדר הוא כמו בתמונה הראשונה.

אני במקומך היתי מנסה ככה וזהו. מקסימום קונה מאוורר אחר.

זה כבר שיקול שלך, זה מה שמצאתי ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ככה נראה לי שאני יזמין לי איזה מאוורר תגידו זה בטוח לקנות מי זיגזג אני לא מדבר על אחריות וכאלה אני מדבר על להביא להם את הפרטים

לנסות אין לי בעיה אבל אם אני לא ילחים נכון זה יכול לשרוף לי משהו במחשב ?

ותודה לך על ההסבר כבר הרבה זמן שלא הבנתי למה החוט הרביעי חשבתי ששולטים על המהירות דרך הצהוב והשחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשלוט על המתח שהמאוורר מקבל ובכך לשלוט על המהירות שלו, אבל כאן זה נעשה בדרך שהחומרה יכולה לשלוט על המאורר על ידי

פולסים מיוחדים (PWM) שרכיב מיוחד במאוורר יודע לתרגם אותם בסופו של דבר למהירות.

זיגזאג בטוחים, אני קונה מהם תמיד. לא היתה אף פעם בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...