דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 41 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מעניין מה מר. LOST SPIRIT כתב..

אני מהמר על לא מאמין בעליל..

כל אלה לא מספיקים לך? גדולי המדענים מהשורה הראשונה

האמונה כחידת העולם: מדת האמונה היא נטייה דקה מעדינות הנפש אם האדם הוא בעל נפש, ושעתו, שעת השקט חפשי מרעבון תאוני ועינו מרהיבה ממחזה שמים לרום, והארץ לעומק. הוא נרגש ונדהם, כי העולם נדמה לפניו כחידה סתומה. כמוסה ונפלאה. והחידה הזאת מלפפת את לבבו ומוחו, והוא כמתעלף, לא נשאר בו רוח חיים, בלתי אל החידה כל מעינו ומגמתו, ודעת פתרונה כלתה נפשו, ונבחר לו לבוא באש ובמים בשבילה, כי מה לו ולחיים, אם החיים הנעימים האלו נעלמים ממנו תכלית ההעלם ונפשו סחרחרה ואבלה וכמהה להבין סודה ולדעת שרשה והשערים ננעלו. ה''חזון איש'' בספרו ''אמונה וביטחון'' ואכן, אנשים המתבוננים בעולם רואים נס ''חוקי הטבע הם כשלעצמם נס. אנחנו מניחים שכוח המשיכה שמחזיק אותנו לאדמה ואת כדור הארץ סביב השמש ימשיך להתקיים משום שהתקיים עד עתה. אבל זו איננה יותר מאשר הנחה סבירה. העובדה שאנחנו עדיין דבוקים לאדמה היא נס שאין ולא יתכן למצוא לו הסבר. משום שכל הסבר יניח משהו אחר שגם לו נצטרך למצוא הסבר. אלוהים במובן המופשט ביותר. כביטוי לבלתי ידוע הוא הכרח מדעי לפחות כסיבה ראשונה, וכערובה להמשך הקיום של חוקי הטבע''.

אריה כספי, ''הארץ'' לא פלא לגלות, איפוא, מי מאמין באלוקים? רוב אנשי המדע והפילוסופים, במעלה הראשונה, בכל הדורות, האמינו, מאמינים ויאמינו באלוקים: פיזיקאי ונשיא אוניברסיטת אמהרסט מסצוסטס, David Scott כותב: אנשי המדע הגדולים באמת לא חששו לכלול בעבודתם שיקולים של אספקטים דתיים כמו ניוטון, פסקל, גאוס, קפלר, אוילר, קנטור, היזנברג, שרדינגר, אינשטיין, ניקולס קופרניקוס (אסטרונום), יוהנס קפלר (פיסיקאי ומתמטיקאי גרמני), אייזיק ניוטון, וילהלם לייבניץ (חוקר מדעי הטבע ופילוסוף), עמנואל קאנט (פילוסוף גרמני, 1804-1724), אמפר (מתמטיקאי, פיזיקאי, פילוסוף, סוציולוג ותיאולוג צרפתי), לואי פסטר. אקלס, הנוירופיזיולוג הגדול, אייזיק איינשטיין, מקס פלאנק (פיזיקאי), סיר ארתור אדינגטון (מדען ופילוסוף אנגלי, 1944-1882). הפילוסופיה היוונית התפתחה להכרה בא-ל אחד, במונותיאיזם. לדעת חוקרים רבים, הגיעו היוונים להכרה זו דרך היהדות והיהודים.

סוקרטס, אפלטון, הרקילטוס, כסנופנס, הפיתגוראים, האפיקוראים. הפילוסופים פילון, דקארט, לייבניץ, וולף, יעקובי ודה-פריס קיבלו כולם את רעיון ההשגחה האלוקית. (בין ודת, א' צ'רניבסקי, תל אביב 1965, עמ' 7, 41-40). נזכיר גם את הכימאים דיומה וברצליוס, את הביולוגים קוביה ((CUVIER ופון בר ((VON BAER, את הפיסיקאים רוברט מאייר, ג'ואול ((JOULE וביאו (BIOT), את המתמטיקאים גאוס, רימן, גיאורג קנטור והמילטון; את האסטרונומים ויליאם הרשל ולבריה (LEVEIER), ושורה ארוכה של מלומדים שהיו אנשים מאמינים בכל נימי ליבם ומדענים ממדרגה ראשונה, והם תרמו תרומה כבירה להתפתחות המדע. רובם הגדול יצרו ענפי חדשים וחשובים. רשימה זו אי אפשר לבטלה בשום פנים ואופן על ידי טענה שאפשר להעמיד כנגדה רשימת אחרת הכוללת מלומדים, שלא היו מאמינים או שהיו אף אפיקורסים גמורים, משום שכאלה כמעט ואין בנמצא. וכמובן אי אפשר בלי להזכיר את גדולי הפיזיקאים והקוסמולוגים של דורנו: מקס פלנק, זוכה פרס נובל בפיזיקה: ''לא תתכן סתירה אמיתית בין דת ומדע, מפני שהם משלימים אחד את השני. כל אדם רציני ומעמיק נוכח לדעת שהיסוד הדתי שבאופיו מחייב הכרה וטיפוח כדי שכל כוחות רוח האדם יפעלו יחד באיזון והרמוניה. ואכן, אין זה מקרה שגדולי ההוגים בכל הדורות היו בעלי רגש דתי עמוק. המדע מעמיק את הערכים המוסריים של החיים, מפני שכל התקדמות בידע מעמידה אותנו פנים אל פנים עם המיסתורין של קיומנו''.

פרנסיס קריק, זוכה פרס נובל על גילוי מבנה הדנ''א: ''אדם ישר המצויד בכל הידע המדעי הקיים היום, יוכל רק לקבוע שמוצא החיים נראה, במובן מסוים, כ??נ?ס. כה רבים התנאים הצריכים להתקיים כדי שיווצרו החיים, עד כי אין מנוס מכאן והוכחה מדעית שהעולם נברא ע''י בורא רוחני בעל כוחות שמפעיל את העולם כולו''. סר ג'ון היקלס, מגדולי חוקרי המוח במאה הזאת: ''אני מאמין שיש מיסתורין מהותי בקיומי האישי, החורג מההסבר הביולוגי של התפתחויות פי ומוחי. ודאי שאמונה זו תואמת את המושג הדתי נשמה ואת בריאתה בידי האלקים''.

פיזיקאים וביולוגים: ''40% של הפיזיקאים והביולוגים העוסקים במחקר פעיל הם בעלי אמונה חזקה באלוקים'' סקר שנעשה ב- 1997 עי E.Larson מאוניברסיטת Georgia בארהב ופורסם בבטאון היוקרתי: Nature. האסטרונום האמריקאי בן ה- 72, אלן סאנדאג' שהיה אתאיסט בנעוריו והחל להאמין בקיומו של הא-ל בגיל 50 כותב ''המדע הוא שהוביל אותי למסקנה שהעולם מורכב מכדי שניתן יהיה להסביר אותו באמצעות המדע''. ג'ון פולקינגהורן, פיסיקאי באוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה: ''כאשר אתה מבין שחוקי הטבע חייבים להיות מכווננים באופן כה מדויק כדי ליצור את היקום שאנו רואים, אתה מבין שזה לא פשוט קרה, אלא שחייבת הייתה להיות מטרה מאחורי הדבר''. ופרופ' דייויד כץ כותב ''מדענים תמיד היו דתיים. ניוטון וקופרניקוס הרי היו קודם כל אנשי דת, ורק אחר כך מדענים. אפילו דארווין כתב שלמרות שאינו מאמין באלוהים פעיל - קשה לו לפעמים להאמין שלא קיימת תוכנית''. ולסיום, רשות הדיבור לפרופ' יהושוע לדרברג, חתן פרס נובל בביולוגיה מאוניברסיטת רוקפלר בניו-יורק: ''עד כה שום ממצא אינו סותר את האמונה בבורא עולם''. לפי הדברים האלה 2 שאלות 1. האם צריך להיות כופר באלוקים, עד שיוכח ההפך או שמא צריך להאמין באלוקים עד שהוכח אחרת? 2. האם ניתן להסביר את בריאת העולם ואת הקיום כדבר אקראי? או נכון יותר, לשאול על מי מוטלת חובת ונטל ההוכחה???

rroonnii - מה קורה עם מי שלא מחפש את אלוהים ולא מחפש את הדת?

מי שלא מחפש אז לא יכול לטעון שאין אלוקים כי הוא לא חיפש וחקר. מבין אותי ? זה דבר פשוט להבנה.יי

3d7 : אחי אני יגיד לך שוב. אתה חייב באשליות תביא כבר הוכחות . למה רק אני תמיד צריך להביא הוכחה תביאו אתם . מי אתה שתגיד שהתורה לא נכונה ובני אדם כתבו אותה? סתם ישבת על רגל על רגל עם סיגר ועלה לך הרעיון הזה :hat:? צריך הוכחות חביבי . ועוד דבר איך אתה אומר התורה נכתבה על ידי בני אדם . אתה בכלל מכיר את התורה? אני יענה לך שלא.[glow=red,2,300][/glow][glow=red,2,300][/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסתם מסקרן אותי.

מהו 'הדין' של אדם שלא מחפש את אלוהים, ובכלל דת לא מעניינת אותו? (אבל הוא לא שולל את קיומו של אלוהים, זה פשוט לא מעניין אותו)

אני עדיין לא הרב עובדיה ואפילו לא קרוב. [פוסק הלכות]

אני יענה לך לפי מה שאני מכיר. יעני אתה אומר יבוא אדם יגיד שמע יש מציאות שיש אלוקים אבל אני שם פס . רוצה לחיות איך שבא לי ומה שאני רוצה. פירשתי את השאלה שלך נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסתם מסקרן אותי.

מהו 'הדין' של אדם שלא מחפש את אלוהים, ובכלל דת לא מעניינת אותו? (אבל הוא לא שולל את קיומו של אלוהים, זה פשוט לא מעניין אותו)

הדין לא טוב למשמע אזנים :-\

אם זה קצת מדאיג אותך , ואתה רוצה להיות מובטח לחיי העולם הבא , תסע לאומן על ראש השנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלה לא מספיקים לך? גדולי המדענים מהשורה הראשונה

רוני, בניגוד אליך שאתה רואה בדברי הרבנים דבר קדוש. אני לא רואה במדענים יודעי כל שצריך לסגוד לכל מילה שהם אומרים.

לידיעתך, בעבר כולם האמינו שכדור הארץ שטוח, ועכשיו ככל שהמדע מתקדם אנחנו יודעים יותר ויותר דברים (שאף אחד מהם לא קשור לאלוהים).

דרך אגב, סוקרטס ואפלטון הם לא מדענים. הם פילוסופים.

לפי הדברים האלה 2 שאלות 1. האם צריך להיות כופר באלוקים, עד שיוכח ההפך או שמא צריך להאמין באלוקים עד שהוכח אחרת? 2. האם ניתן להסביר את בריאת העולם ואת הקיום כדבר אקראי? או נכון יותר, לשאול על מי מוטלת חובת ונטל ההוכחה???

ברור שחובת ההוכחה היא על מי שטוען שאלוהים קיים, בדיוק כפי שאם אני אטען שיש חדי-קרן ורודים שרוקדים סלסה ויודעים לדבר עברית, אז חובת ההוכחה תהיה מוטלת עלי.

מי שלא מחפש אז לא יכול לטעון שאין אלוקים כי הוא לא חיפש וחקר. מבין אותי ? זה דבר פשוט להבנה.

חיפשתי, חקרתי ויגעתי וחזרתי ריקם.

3d7 : אחי אני יגיד לך שוב. אתה חייב באשליות תביא כבר הוכחות . למה רק אני תמיד צריך להביא הוכחה תביאו אתם . מי אתה שתגיד שהתורה לא נכונה ובני אדם כתבו אותה? סתם ישבת על רגל על רגל עם סיגר ועלה לך הרעיון הזה :hat:? צריך הוכחות חביבי . ועוד דבר איך אתה אומר התורה נכתבה על ידי בני אדם . אתה בכלל מכיר את התורה? אני יענה לך שלא.

רוני, אתה הוא זה שחי באשליות. אתה סבור שאתה מביא הוכחות, אבל מה שאתה מביא זה חצאי אמיתות ושקרים בוטים (בעיקר ציטוטים של אנשים אחרים), או סתם דברים שלא מוכיחים דבר, ותוך כדי כך אתה גם מתעלם מההוכחות שלי, מה גם שחובת ההוכחה מוטלת עליך.

מי אני שאגיד שהתורה לא נכונה ובני אדם כתבו אותה? אני אדם בדיוק כמוך. אני לא אומר שכל התורה לא נכונה. אני אומר שיש בתורה קמצוץ של אמת מהול בהרבה שקרים וגוזמאות. לגבי זה שבני אדם כתבו את התורה, זה הרי ברור מאליו לכל בר-דעת. אתה יכול לומר שאלוהים כתב את התורה, ואני יכול לומר שגמד קטן עם אף ארוך וכובע מחודד שעונה לשם "קוקומוקו" כתוב את התורה (אני לא טוען כך). במקרה זה - שנינו לא אומרים אמת.

האם אני מכיר את התורה? אני מניח שלא טוב כמוך. אבל, אני בא מבית מסורתי, למדתי תנ"ך בבי"ס (קיבלתי בבגרות בתנ"ך 95) ואני מתמצא בעיקרי הדברים בתורה (כמו גם בדתות אחרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא הרב עובדיה ואפילו לא קרוב. [פוסק הלכות]

אני יענה לך לפי מה שאני מכיר. יעני אתה אומר יבוא אדם יגיד שמע יש מציאות שיש אלוקים אבל אני שם פס . רוצה לחיות איך שבא לי ומה שאני רוצה. פירשתי את השאלה שלך נכון?

תודה udii, אבל זה לא מדאיג אותי. פשוט מעניין אותי לדעת מה הדתיים חושבים על אנשים כאלה. (מידת הקיצוניות)

ו- Roni, זאת לא הייתה בדיוק השאלה, אבל לא משנה. אני כבר יודע מה תהיה התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה udii, אבל זה לא מדאיג אותי. פשוט מעניין אותי לדעת מה הדתיים חושבים על אנשים כאלה. (מידת הקיצוניות)

ו- Roni, זאת לא הייתה בדיוק השאלה, אבל לא משנה. אני כבר יודע מה תהיה התשובה.

אז מה השאלה בדיוק? זה אותו שאלה.

או שאתה מתכוון שיכול להיות שיש אלוקים והוא ציווה כך וכך אבל אני לא רוצה להיות בשום דת ולא רוצה להתחייב לדברים האלה שאלוקים ציווה.?

אני יגיד לך משהו אישי עלי. אותי לא מעניין אם אתה לא מאמין או לא יודע מה. אותי מעצבן שאנשים מגיעים להחלטות בלי לבדוק אותן . יבוא אדם יגיד לי שמע רוני הלכתי להרצאות שמעתי חקרתי בדקתי כל מה שהם אומרים. ויצא לי שהדברים האלה לא נכונים [שזה אף פעם לא יוצא מנסיון שראיתי] אבל אדם כנה ככה יגיד. כמו בהרצאה שהייתי שפורפסור אחד קם והוריד את הכובע ואמר כבוד הרב כל הדברים שלך אמת אבל אני לא יקיים אותן כי אני רוצה לחיות ככה וככה. אני ראיתי את זה במציאות.

נביא משהו קטן 15 דקות תראו.

http://www.hidabroot.org/Site/ProDetile.asp?id=9460&CategoryID=9&subID=9144&StrCategory=מעמד%20הר%20סיני

מעמד הר סיני

הרב הרצל חודר

האבן הפילאית!

האם יתכן שנמצא בימינו עקבות למעמד הר סיני ? הדגמה ויזואלית חיה של אחד מפלאי תבל.

3d7 : לא צריך לסגוד לשום מדען. אבל אנשים חושבים שיש סתירה בין לתורה וזה בכלל לא נכון. כי המדענים הגדולים בהיסטוריה שבדקו את היקום ויודעים דברים יותר טוב ממני וממך. לא מצאו שום סתירה .וזה פשוט ההפף הם מצאו שחייב להיות שמישהו ברא וזה לא יכול להיות במקריות.

הבעיה שאתה אף פעם לא רואה מה שאני מביא ולכן אתה לא יכול להגיד שבדקתי וחקרתי.

והתנך שלמדת בבית ספר חחחחחחח מה אני יגיד לך .

udii : מה המצב איתך אח? מה נראה לך כל אחד שילך לאומן מובטח לו עולם הבא? מה זה השטיות האלה. הנשמה היא חייה לנצח יש רק נשמות בודדות שנאבדות לעולם זה רק עבירות מסוימות. ואנשים מסוימים שלנצח הם רק יסבלו למשל פרעה. תנסה לחשוב לעצמך שלנצח נצחים פרעה רק יסורים הוא מקבל? מפחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7 : לא צריך לסגוד לשום מדען. אבל אנשים חושבים שיש סתירה בין לתורה וזה בכלל לא נכון. כי המדענים הגדולים בהיסטוריה שבדקו את היקום ויודעים דברים יותר טוב ממני וממך. לא מצאו שום סתירה .וזה פשוט ההפף הם מצאו שחייב להיות שמישהו ברא וזה לא יכול להיות במקריות.

הבעיה שאתה אף פעם לא רואה מה שאני מביא ולכן אתה לא יכול להגיד שבדקתי וחקרתי.

והתנך שלמדת בבית ספר חחחחחחח מה אני יגיד לך .

ברור שיש סתירה בין המדע לתורה, העניין הוא שמפרשים את התורה בצורה מעוותת כך שמה שכתוב שם יתאים בדיעבד למדע.

לגבי המדענים, תאמין לי שאני יודע הרבה יותר דברים ממה שידע מדען לפני אלף שנה, וכבר הוכחתי לך שאין שום סיבה שמישהו יברא את העולם, והיקום והחיים שבו יכולים בהחלט להתפתח במקריות. אתה פשוט בוחר להתעלם מזה.

מה, התנ"ך שלמדתי בבי"ס לא נחשב? ומה אם אני אגיד לך שאחרי הלימודים למדתי את היהדות וגם דתות אחרות באופן עצמאי (לא במטרה למצוא את אלוהים, אלא כדי לדעת מה יש לדתות שונות לומר)? אני בטוח שאתה יודע על התנ"ך קצת יותר ממני. אבל, אני גם בטוח שאני יודע על בודהיזם, הינדוהיזם, שינטו ועוד הרבה דתות יותר ממה שאתה יודע על התנ"ך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש סתירה בין המדע לתורה, העניין הוא שמפרשים את התורה בצורה מעוותת כך שמה שכתוב שם יתאים בדיעבד למדע.

לגבי המדענים, תאמין לי שאני יודע הרבה יותר דברים ממה שידע מדען לפני אלף שנה, וכבר הוכחתי לך שאין שום סיבה שמישהו יברא את העולם, והיקום והחיים שבו יכולים בהחלט להתפתח במקריות. אתה פשוט בוחר להתעלם מזה.

מה, התנ"ך שלמדתי בבי"ס לא נחשב? ומה אם אני אגיד לך שאחרי הלימודים למדתי את היהדות וגם דתות אחרות באופן עצמאי (לא במטרה למצוא את אלוהים, אלא כדי לדעת מה יש לדתות שונות לומר)? אני בטוח שאתה יודע על התנ"ך קצת יותר ממני. אבל, אני גם בטוח שאני יודע על בודהיזם, הינדוהיזם, שינטו ועוד הרבה דתות יותר ממה שאתה יודע על התנ"ך.

אתה אומר יש סתירה . תביא לי בבקשה הוכחה?

הפירושים של התורה היו עוד לפני שגילו המדענים. יש מבין? שאני מביא את הרטיב"א שפירש את הזוהר לפני 500 שנה והוא מפרש דברים שמגלים עכשיו .וזה לא כמו שאתה אומר שמסתכלים בתורה ועכשיו משנים את הפירוש שיתאים למדע.

התנ"ך שלמדת בבית ספר זה כמו שתלך ללמוד במוסך של צביקה :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן דוגמא אחת מהזוהר שידעו לפני 400 שנה שמהדענים גילו רק אחרי זה

אני בטוח שאתה לא יודע

בטח תתן לי לינק מעפן של מישהו שחופר שאני לא יבין ממנו כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה

*תרגום מארמית לעברית

ובספרא דרב המנונא סבא פריש יתיר

*ובספרו של רב המנונא סבא ביאר יותר, ואמר:,

דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור,

*כי כל ישוב הארץ הוא עגול ככדור

אלין לתתא ואלין לעילא,

* יש בני אדם בחלק התחתון של כדור הארץ ויש שבחלק העליון שלו

וכל אינון בריין משניין בחזווייהו,

* וכל אותם הבריות שהם משונות במראיהן,

הוא משינויא דאוירא, כפום כל זהר, כדור הארץ, גלובוסאתר ואתר,

* מחמת שינוי האויר שיש בכל מקום ומקום,

וקיימין בקיומייהו כשאר בני נשא ועומדים בקיומם וחיים כשאר בני אדם

[ורב המנונא סבא, קבור בטבריה אגב, סובר כדעה הראשונה ששבע ארצות- המוזכרות בזהר הקדוש, הם 7 אקלימים, וחכמי הדרום חולקים עליו, ורבי שמעון היה מיושבי הדרום, וסבר כמותם]

ועל דא

* ועל כן (לפי שברא הקב"ה את הארץ בצורת כדור),

לכן אית אתר בישובא, כד נהיר לאלין חשיך לאלין,

* יש מקום בישוב שבעת שמאיר לאלו שבצד זה של הכדור, נחשך לאלו שבצד השני של הכדור

לאלין יממא ולאלין ליליא,

* לאלו הוא יום ולאלו לילה,

ואית אתר דכוליה יממא,

* ויש מקום בישוב שכולו יום,

ולא אשתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא

* ולא נמצא בו לילה רק שעה אחת מועטת. ….

" ורזא דא אתמסר למאריהון דחכמתא,

* וסוד זה נמסר לבעלי חכמת התורה

ולא למפלגי תחומין,

* ולא למחלקי התחומים וגבולי הארץ, שהם בעלי התוכנים

בגין דאיהו רזא עמיקא דאורייתא.

* לפי שהוא סוד עמוק שבתורה.

עריכה :

נו רועי ? מחר בבוקר אתה מניח תפילין ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

בטח תתן לי לינק מעפן של מישהו שחופר שאני לא יבין ממנו כלום

רוני, מותר לך לצטט מהזוהר? לפי מה שהבנתי, רק לגברים מותר ללמוד את הזוהר, לא? למיטב ידיעתי, גולשות בפורום הזה גם נשים.

אתה אומר יש סתירה . תביא לי בבקשה הוכחה?

הפירושים של התורה היו עוד לפני שגילו המדענים. יש מבין? שאני מביא את הרטיב"א שפירש את הזוהר לפני 500 שנה והוא מפרש דברים שמגלים עכשיו .וזה לא כמו שאתה אומר שמסתכלים בתורה ועכשיו משנים את הפירוש שיתאים למדע.

התנ"ך שלמדת בבית ספר זה כמו שתלך ללמוד במוסך של צביקה :lol:

בתורה כתוב שאלוהים ברא קודם את האדם, ואח"כ את האישה מהצלע של האדם. זה שקר - אלוהים ברא קודם את האישה, ואח"כ את האדם. אבל, הוא סיכם עם האישה שהם יגידו לאדם שהוא נברא ראשון כדי לא לפגוע באגו שלו.

אם אתה כ"כ מזלזל בלימודי התנ"ך בביה"ס ואומר שהם לא שווים כלום, אז אולי כדאי לבטל אותם בכלל? בכל מקרה, אמרתי לך שלמדתי על התנ"ך והדת היהודית גם באופן עצמאי מחוץ למסגרת של ביה"ס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^רוני, מותר לך לצטט מהזוהר? לפי מה שהבנתי, רק לגברים מותר ללמוד את הזוהר, לא? למיטב ידיעתי, גולשות בפורום הזה גם נשים.

יצא פסק הלכה של כל גדולי הדור שמתיר לכל הגברים בכל הגילאים ללמוד זוהר ,

מה שקשור לנשים זה בעיה שלהם ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה

*תרגום מארמית לעברית

ובספרא דרב המנונא סבא פריש יתיר

*ובספרו של רב המנונא סבא ביאר יותר, ואמר:,

דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור,

*כי כל ישוב הארץ הוא עגול ככדור

אלין לתתא ואלין לעילא,

* יש בני אדם בחלק התחתון של כדור הארץ ויש שבחלק העליון שלו

לא התרשמתי. זה שכדור הארץ הוא כדור יודעים כבר אלפי שנים, לפחות מאז אריסטו.

וכל אינון בריין משניין בחזווייהו,

* וכל אותם הבריות שהם משונות במראיהן,

הוא משינויא דאוירא, כפום כל זהר, כדור הארץ, גלובוסאתר ואתר,

* מחמת שינוי האויר שיש בכל מקום ומקום,

וקיימין בקיומייהו כשאר בני נשא ועומדים בקיומם וחיים כשאר בני אדם

וזו פשוט שטות. סע לאפריקה, חושב שאחרי כמה שנים, האוויר שם יהפוך אותך לכושי? ואם לא ותך, את הילדים שייולדו לך שם? סע לסין, חושב שהאוויר שם יתן לך עיניים מלוכסנות, או לפחות לילדים שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...