דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 19 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אתם שואלים איינשטין משיב

בארה''ב, הגיעו לבקר ולהתרשם מחכמתו ומגאוניותו של פרופסור אלברט אינשטיין, אבי תורת היחסות וחתן פרס נובל לפיסיקה. הביקור נערך במקום שבתו באוניברסיטה פרינסטון היוקרתי

May 5 200

שאל אחד מן האורחים את אינשטיין :

''מה יש מעל האטמוספירה ?'' ( האטמוספירה היא אותה חגורה המקיפה את כדור הארץ ומסננת ומגינה עליו מכל הסכנות שבקרני השמש )

השיב לו אינשטיין: ''הסטרטוספירה''

ומה יש מעל הסטרטוספירה? הקשה הסטודנט,

''היונוספירה'', השיב הפרופסור.

ומה יש מעל היונוספירה?

השיב אינשטיין :מיניה וביה.

שם מתחילה הדרך לבית הכנסת... (מתוך ''תיקון הנפש'' כתב עת אמריקאי לענייני רוח ומחשבה) מספר האריג ג. , מרצה לפסיכולוגיה באחת האוניברסטאות בארץ, בראיון עמו בספר ''אמונות'', של הרב הס:

'' נולדתי בבלגיה והתחנכתי על ברכי תרבות צרפת הנאורה. בגיל הבגרות עקרנו לאמריקה, שם חונכתי וקלטתי את התרבות האנגלו- סכסית והשתכרתי מהחרות, השוויון והכבוד הנוטעים בגאווה פטריוטית בלב כל אמריקאי. באיזה שהוא מקום ידעתי שנולדתי כיהודי,אך באמריקה החופשית אין לזה כל חשיבות. יהודי, איטלקי, אירי ופולני- כולנו אמריקאים שווים. התגייסתי ונשלחתי לחזית בקוריאה.

באחת מחופשות ''יום ראשון'' נכנסנו- קבוצת חיילים אמריקאים- למסבאה, לעשות חיים. החברה השתכרו והשתוללו, שברו צלחות ובקבוקים והשליכום ישר לתוך הראי. הם עבדו עלי שגם אני אשתה. שתיתי קצת אך לא השתכרתי, לא השתוללתי ולא ניבלתי כל- כך את הפה. הם התרגזו עלי וזעקו: ''דרטי ג''ו'' (יהודי מלוכלך).

זו הייתה הפעם הראשונה בחיי, ששמעתי גידוף כזה, הזעזוע הראשון. כהגנה טבעית החלטתי מיד שהזוהמה טבועה בהם, בגויים. ולא בנשמתי היהודית. כשסיימתי את שירותי הצבאי, ולבי כבר מלא גאווה יהודית, הצטרפתי באמריקה ל''שומר הצעיר'', כדי לתגבר את גאוותי ותודעתי היהודית. באמריקה הייתה אז אופנת השמאל הקיצוני, שהדביקה גם אותי

וכיוונה אותי ל''השומר הצעיר'', שם מצאתי בילוי חברתי וחינוך אידיאולוגי. זה השלים את שחסר לי בלימודי תרבות צרפת ואנגליה באוניברסיטה.

אחת הפעולות בקן היתה ביקור אצל פרופסור איינשטיין. . באנו אל הזקן המופלג לספר לו, כי הקבוצה עומדת לעלות למדינת . רצינו להתרשם ישירות מאישיותו, להתבשם במחיצתו ולאחל לו כל טוב, כי באישיותו הנדירה ובגאונותו המדעית הוא מחזק את גאוותנו היהודית. הוא הראה לנו את מעבדתו, דיבר בשבח מדינת ושוחח עמנו.

אחד הסטודנטים פתח בשאלה:

'' אדוני הפרופסור הרי לפניך גלויים מכבר כל סודות הקיום...'', כאן הפסיקו איינשטיין, שהיה כה נימוסי ואדיב כל השיחה, ואמר:

'' רק אלוקים בשמיים יודע את כל סודות היקום''. זועזענו. הרי התחנכנו ב''השומר הצעיר'' על כפירה, אתאיזם ומרקסיזם, והנה בא מדען הגדול והמוסמך בעולם ומכריז ברתיעתנו והוסיף:

''כל החוקיות המופלאה שבטבע מעידה על קיום אלוקים בורא כל העולמות. וכי מה חשבתם, חוקי הבריאה הם משחק של קוביות?''

בספרו ''אמונתי'', כותב אלברט איינשטיין:

'' החוויה היפה ביותר שאנו יכולים לחוות, היא המסתורין, זהו המקור לאמונות ומדע אמיתיים. אדם אשר חוויה זו זרה לו, ואשר איננו מסוגל להתפעל ולעמוד בהתלהבות וביראה, חשוב כמת. עיניו עצומות לדעת, כי מה שאינו ניתן להשגה על- ידינו, באמת קיים, ומגלה את עצמו בחכמה העילאית, והיופי הקורן ביותר אשר אמצעינו הדלים מסוגלים לתפוס. רק בצורות הפרימיטיביות ביותר. ידיעה זו, הרגשה זו, היא במרכז הדתיות האמיתית, והוא מסכם את דבריו:

'' האמונה שלי נובעת מרגש של ענווה והערצה כלפי הכוח העליון, האין סופי, המגל את עצמו בפרטים הדלים שאנו יכולים להשיג בשכלנו הרך והחלש''. .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ומצד שני....

The question of scientific determinism gave rise to questions about Einstein's position on theological determinism, and even whether or not he believed in God. In 1929, Einstein told Rabbi Herbert S. Goldstein "I believe in Spinoza's God, who reveals Himself in the lawful harmony of the world, not in a God Who concerns Himself with the fate and the doings of mankind."[52] In a 1950 letter to M. Berkowitz, Einstein stated that "My position concerning God is that of an agnostic. I am convinced that a vivid consciousness of the primary importance of moral principles for the betterment and ennoblement of life does not need the idea of a law-giver, especially a law-giver who works on the basis of reward and punishment."[53] Einstein also stated: "I have repeatedly said that in my opinion the idea of a personal God is a childlike one. You may call me an agnostic, but I do not share the crusading spirit of the professional atheist whose fervor is mostly due to a painful act of liberation from the fetters of religious indoctrination received in youth," and "In view of such harmony in the cosmos which I, with my limited human mind, am able to recognize, there are yet people who say there is no God. But what really makes me angry is that they quote me for the support of such views."[54] Einstein clarified his religious views in a letter he wrote in response to those who claimed that he worshipped a Judeo-Christian god: "It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly. If something is in me which can be called religious then it is the unbounded admiration for the structure of the world so far as our science can reveal it."[54][55] In his book The World as I See It, he wrote: "A knowledge of the existence of something we cannot penetrate, of the manifestations of the profoundest reason and the most radiant beauty, which are only accessible to our reason in their most elementary formsit is this knowledge and this emotion that constitute the truly religious attitude; in this sense, and in this alone, I am a deeply religious man."[56]

Einstein published a paper in Nature in 1940 entitled "Science and Religion" which gave his views on the subject.[57] He says that: "a person who is religiously enlightened appears to me to be one who has, to the best of his ability, liberated himself from the fetters of his selfish desires and is preoccupied with thoughts, feelings and aspirations to which he clings because of their -personal value regardless of whether any attempt is made to unite this content with a Divine Being, for otherwise it would not be possible to count Buddha and Spinoza as religious personalities. Accordingly a religious person is devout in the sense that he has no doubt of the significance of those -personal objects and goals which neither require nor are capable of rational foundation In this sense religion is the age-old endeavour of mankind to become clearly and completely conscious of these values and goals, and constantly to strengthen their effects." He argued that conflicts between science and religion "have all sprung from fatal errors." "[E]ven though the realms of religion and science in themselves are clearly marked off from each other" there are "strong reciprocal relationships and dependencies science without religion is lame, religion without science is blind a legitimate conflict between science and religion cannot exist." In Einstein's view, "neither the rule of human nor Divine Will exists as an independent cause of natural events. To be sure, the doctrine of a personal God interfering with natural events could never be refuted by science, for [it] can always take refuge in those domains in which scientific knowledge has not yet been able to set foot." (Einstein 1940, pp. 605607)

His friend Max Jammer explored Einstein's views on religion thoroughly in the 1999 book Einstein and Religion: Physics and Theology.[58]

וויקיפדיה

ד"א שמתי לב למשהו משעשע..

( האטמוספירה היא אותה חגורה המקיפה את כדור הארץ ומסננת ומגינה עליו מכל הסכנות שבקרני השמש )

למה יש צורך להסביר דבר כזה בסיסי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם שואלים איינשטין משיב

בארה''ב, הגיעו לבקר ולהתרשם מחכמתו ומגאוניותו של פרופסור אלברט אינשטיין, אבי תורת היחסות וחתן פרס נובל לפיסיקה. הביקור נערך במקום שבתו באוניברסיטה פרינסטון היוקרתי

May 5 200

שאל אחד מן האורחים את אינשטיין :

''מה יש מעל האטמוספירה ?'' ( האטמוספירה היא אותה חגורה המקיפה את כדור הארץ ומסננת ומגינה עליו מכל הסכנות שבקרני השמש )

השיב לו אינשטיין: ''הסטרטוספירה''

ומה יש מעל הסטרטוספירה? הקשה הסטודנט,

''היונוספירה'', השיב הפרופסור.

ומה יש מעל היונוספירה?

השיב אינשטיין :מיניה וביה.

שם מתחילה הדרך לבית הכנסת... (מתוך ''תיקון הנפש'' כתב עת אמריקאי לענייני רוח ומחשבה) מספר האריג ג. , מרצה לפסיכולוגיה באחת האוניברסטאות בארץ, בראיון עמו בספר ''אמונות'', של הרב הס:

'' נולדתי בבלגיה והתחנכתי על ברכי תרבות צרפת הנאורה. בגיל הבגרות עקרנו לאמריקה, שם חונכתי וקלטתי את התרבות האנגלו- סכסית והשתכרתי מהחרות, השוויון והכבוד הנוטעים בגאווה פטריוטית בלב כל אמריקאי. באיזה שהוא מקום ידעתי שנולדתי כיהודי,אך באמריקה החופשית אין לזה כל חשיבות. יהודי, איטלקי, אירי ופולני- כולנו אמריקאים שווים. התגייסתי ונשלחתי לחזית בקוריאה.

באחת מחופשות ''יום ראשון'' נכנסנו- קבוצת חיילים אמריקאים- למסבאה, לעשות חיים. החברה השתכרו והשתוללו, שברו צלחות ובקבוקים והשליכום ישר לתוך הראי. הם עבדו עלי שגם אני אשתה. שתיתי קצת אך לא השתכרתי, לא השתוללתי ולא ניבלתי כל- כך את הפה. הם התרגזו עלי וזעקו: ''דרטי ג''ו'' (יהודי מלוכלך).

זו הייתה הפעם הראשונה בחיי, ששמעתי גידוף כזה, הזעזוע הראשון. כהגנה טבעית החלטתי מיד שהזוהמה טבועה בהם, בגויים. ולא בנשמתי היהודית. כשסיימתי את שירותי הצבאי, ולבי כבר מלא גאווה יהודית, הצטרפתי באמריקה ל''שומר הצעיר'', כדי לתגבר את גאוותי ותודעתי היהודית. באמריקה הייתה אז אופנת השמאל הקיצוני, שהדביקה גם אותי

וכיוונה אותי ל''השומר הצעיר'', שם מצאתי בילוי חברתי וחינוך אידיאולוגי. זה השלים את שחסר לי בלימודי תרבות צרפת ואנגליה באוניברסיטה.

אחת הפעולות בקן היתה ביקור אצל פרופסור איינשטיין. . באנו אל הזקן המופלג לספר לו, כי הקבוצה עומדת לעלות למדינת . רצינו להתרשם ישירות מאישיותו, להתבשם במחיצתו ולאחל לו כל טוב, כי באישיותו הנדירה ובגאונותו המדעית הוא מחזק את גאוותנו היהודית. הוא הראה לנו את מעבדתו, דיבר בשבח מדינת ושוחח עמנו.

אחד הסטודנטים פתח בשאלה:

'' אדוני הפרופסור הרי לפניך גלויים מכבר כל סודות הקיום...'', כאן הפסיקו איינשטיין, שהיה כה נימוסי ואדיב כל השיחה, ואמר:

'' רק אלוקים בשמיים יודע את כל סודות היקום''. זועזענו. הרי התחנכנו ב''השומר הצעיר'' על כפירה, אתאיזם ומרקסיזם, והנה בא מדען הגדול והמוסמך בעולם ומכריז ברתיעתנו והוסיף:

''כל החוקיות המופלאה שבטבע מעידה על קיום אלוקים בורא כל העולמות. וכי מה חשבתם, חוקי הבריאה הם משחק של קוביות?''

בספרו ''אמונתי'', כותב אלברט איינשטיין:

'' החוויה היפה ביותר שאנו יכולים לחוות, היא המסתורין, זהו המקור לאמונות ומדע אמיתיים. אדם אשר חוויה זו זרה לו, ואשר איננו מסוגל להתפעל ולעמוד בהתלהבות וביראה, חשוב כמת. עיניו עצומות לדעת, כי מה שאינו ניתן להשגה על- ידינו, באמת קיים, ומגלה את עצמו בחכמה העילאית, והיופי הקורן ביותר אשר אמצעינו הדלים מסוגלים לתפוס. רק בצורות הפרימיטיביות ביותר. ידיעה זו, הרגשה זו, היא במרכז הדתיות האמיתית, והוא מסכם את דבריו:

'' האמונה שלי נובעת מרגש של ענווה והערצה כלפי הכוח העליון, האין סופי, המגל את עצמו בפרטים הדלים שאנו יכולים להשיג בשכלנו הרך והחלש''. .

ואיך נדע אם הסיפור הזה אמיתי?

תביא קישור למקור מוסמך שבו כתוב את זה (ולא, לא אתרים של דתיים).

חוץ מזה, לא משנה מה אינשטיין חשב, שאלת האלוהים היא חסרת משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם שואלים איינשטין משיב

אחד הסטודנטים פתח בשאלה:

'' רק אלוקים בשמיים יודע את כל סודות היקום''. זועזענו. הרי התחנכנו ב''השומר הצעיר'' על כפירה, אתאיזם ומרקסיזם, והנה בא מדען הגדול והמוסמך בעולם

אייזק ניוטון, אחד המדענים הגדולים בכל הזמנים, הפסיד 20,000 פאונד (כמה מליוני פאונד בערכים של היום) בהשקעה במניות חברת הים הדרומי (http://shookrun.com/bf/bfbubbles.htm) על זה הוא אמר: "אני יכול לחשב את תנועת הכוכבים, אבל לא את טירופם של בני האדם". אינשטיין, עם כל הכבוד, ידע את מה שידע בתחום עיסוקו הספציפי בלבד. מה שהוא האמין בו לא רלוונטי. אינשטיין מעולם לא מצא שום בדל הוכחה לקיומו של אלוהים, ודעותיו בעניין קיום אלוהים טובות כמו דעתי, כשם שהבנתו של אייזק ניוטון בבחירת מניות טובות להשקעה לא טובה מדעת כל אדם פשוט בזמנו. לא משנה מה אינשטיין חשב בעניין הזה כשם שלא משנה מה פרויד, מוצרט או דה וינצ'י חשבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את אחי.

אותיות הבריאה = סוד המשכן והמקדש

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=8463&Catogory=5&SubID=6774

המספר התלמודי של הצבירים והגלקסיות

כל הכוכבים אותם אנו רואים, בעינינו העירומות, הינם כוכבים השייכים לגלקסיה שלנו. אלו כוללים את הכוכבים הבהירים הידועים בשם כוכבי שביל החלב. זהו גם שמה של הגלקסיה שלנו, גלקסיית שביל החלב

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7101&Catogory=5&SubID=6774

לקט מידע מדעי מדברי חז''ל

הליכה מואצת ומאומצת בפסיעות גדולות, מזיקה לראיה. הצינה גורמת לכמה וכמה מחלות. ריפוי נקע על ידי שפשוף רב במים צוננים ריפוי דלקת אזנים באמצעות שמן ושום ועוד רפואת עינים על ידי הנחת תרופה מתחת הכר.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7203&Catogory=5&SubID=6774

הכהנים והגנטיקה

במחקר גנטי שנמשך מספר שנים, נמצא ג?ן משותף אצל כהנים ללא הבדלי מוצא; אשכנזים וספרדים, תימנים ותוניסאים.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7659&Catogory=5&SubID=6774

הוכחות בשטח חברים .11xq7.gif

גשם משמים

מידי יום פוגעים בכדור הארץ תוך כדי כ - 10,000 מטאורים במשקל של 100 טון, ואת רובם איננו רואים.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7266&Catogory=5&SubID=6774

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק העובדה שבשם הדת נרצחו/מתו/נהרגו/נפצעו יותר אנשים מבשם כל דבר אחר בעולם (מלחמה, מחלה, אסון), מספיקה לי כדי להתנגד לה, להגעל ממנה, ולהשמר מפניה.

אל תשכחו את זה, דתיים טהורים ונקיים שלי, אל תשכחו. :nono:

אתמול דווקא היתה תוכנית בטלוויזיה על פרטית, ואמרו שם שבערים עניות אנשים חיים פחות שנים. לעומת זאת, דווקא בבני-ברק וירושלים, שתי ערים עניות ודתיות, אנשים חיים יותר שנים. המסקנה היא שדתיים חיים יותר שנים. אבל, אתה יכול לקחת את זה בעירבון מוגבל.

בדיוק להפך, ילדים לומדים על פיות ומפלצות בגן ובבית הספר ולכן מאמינים בהם בצורה תמימה ועיוורת.

אך לעומת זאת ישנם ילדים אשר באו מבית שבו מלמדים אותם שאין אלוקים ושבאנו מהקופים.

בגן מלמדים אותם כנ"ל ואת המילה אלוקים לא שמעו מעולם, אם הם מגיעים למסקנה שמשהו ברא את העולם הזה(והרי הם לא כל כך חכמים) כנראה שכל אחד אמור להגיע למסקנה הפשוטה הזאת.

לאיי. קיו. דרך אגב אין שום קשר, אני מכיר אנשים עם איי.קיו. גבוה מאוד שעושים את הדברים הכי מטומטמים שאפשר להעלות על הדעת, אז אנא ממך, היה צנוע ואל תתנשא מעל אנשים שמעולם לא פגשת, זה יהיה רק בעוכרך.

אני לא ראיתי שום ילד בארץ שלא נחשף לדת באיזושהי דרך. אני גם לא מאמין שילד שלא שמע מעולם על דת יגיע למסקנה שמישהו ברא את העולם הזה. מה שכן, ילדים צמאים לידע וכל הזמן שואלים שאלות. על כל דבר הם ישאלו אותך למה ואיך. לכן, מן הסתם, הם ישאלו מתישהו גם על בריאת העולם. על השאלה הזאת הם יכולים לקבל תשובה שאלוהים ברא את העולם וככה זה וזהו, או שיכולים להסביר להם על המדע ואז אתה לא תצא מזה כי הם כל הזמן ישאלו אותך למה ולמה ולמה. בתור ילדים הם לא יכולים לתפוס הסברים מדעיים מסובכים כי הם רק ילדים.

לגבי ה-.I.Q, ציינתי שמדובר במסקנה מאוד פשוטה שכל אחד יכול להגיע אליה. אני פשוט ציינתי שלמרות ה-.I.Q הגבוה שלי אני לא מצליח להגיע למסקנה הפשוטה הזאת. אני לא מתנשא עליך. בניגוד לדתיים שמאמינים באלוהים בצורה עיוורת ולא פתוחים לרעיונות חדשים, אני רוצה הוכחה לכך שאלוהים קיים, וכל עוד אין הוכחה כזאת אז אני קובע שהוא לא קיים. במידה ותוכל לספק לי הוכחה חד-משמעית לקיומו של אלוהים, אז אני אודה שטעיתי ואאמין באלוהים.

אני לא סבור, אני יודע שאלוקים אחראי על כל תופעה שמתרחשת בכל רגע נתון ועם זאת אני גם יודע של99.99% מכל דבר שמתרחש בעולם יש הסבר הגיוני וטבעי.

אני עלול גם להפתיע אותך בהסברים הגיוניים להרבה תופעות שאנשים אחרים וחכמים עוד לא מצאו להם הסבר הגיוני ואשמח להביא דוגמאות.

אתה מוכן בבקשה להסביר לי איך בדיוק אתה יודע שאלוהים קיים ואחראי על כל תופעה שמתרחשת בכל רגע נתון? איזה ניסויים ותצפיות מדעיות ביצעת שמאששות את הטענה שלך? אשמח אם תביא דוגמאות.

לרוב התופעות שאנשים קוראים/קראו ניסים יש הסבר מדעי והגיוני, היש בכך סתירה?

כלל וכלל לא, להפך ,חוקי הטבע הם היצירה המדהימה ביותר והם דווקא הניסים המדהימים ביותר, היכולת להסביר כל דבר בצורה מדעית היא העדות לפאר היצירה של העולם הזה.

תגדיר מה זה נס. לדידי, נס זה דבר שמנוגד לחוקי הטבע ושלא ניתן להסביר אותו באמצעות המדע.

במידה וחוקי הטבע הם אכן היצירה המדהימה ביותר, אזי קיומם של ניסים הם פגם בחוקי הטבע.

מפליא הדבר בעיני שדווקא אנשים ברגעי משבר מוצאים עצמם מתפללים, מדוע אינם מקריבים קורבנות אדם או משתחווים למפלצת הספגטי(מחווה בשבילך)?

זה נוגד כל הגיון, אך ככל הנראה יש דברים שהם מעבר להגיון, הרגשה שאנשים מרגישים ברגעים הקשים, חזרה אל הפשטות של ימי התום, חזרה אל האמת שתמיד הסתתרה בליבם.

אין הדבר אומר שתפילתם תעזור, אך עצם אמונתם כי הדבר יכול לעזור מראה שהאמונה נמצאת בכל אחד מאיתנו, אחדים מגלים את זה מאוחר יותר מאחרים, אך בסופו של דבר כל אחד מאיתנו, העם היהודי, יגלה את האמונה בשלב מסוים בחייו.

מה מפליא בזה? זה דווקא די הגיוני שבשעת משבר אנשים יחפשו שביבי תקווה בכל דבר, וגם אם הם לא באמת מאמינים באלוהים, הם עשויים להתפלל לאלוהים מתוך מחשבה שאם זה לא יעזור אז זה בטח גם לא יזיק. הסיבה שהם מתפללים לאלוהים ולא למפלצת הספגטי המעופפת היא שאלוהים מאוד פופולארי, ורוב האנשים לא שמעו על מפלצת הספגטי המעופפת.

פירוש המילה אלוקים הוא- שופט ,אחראי ,בעל סמכות.

לכן אם הינך מאמין כי אתה הוא הדבר היחיד שקובע את דרכך ונתיבך בעולם, כן אכן אתה הוא האלוקים של עצמך.

וואו, באמת? אם כך, אמא שלי צדקה! אני באמת מיוחד! 8)

רגע, בעצם כל אחד קובע את דרכו ונתיבו בעולם (חוץ מהדתיים שנותנים לרב שלהם להגיד להם מה לעשות ומה לא לעשות). כך שכל אחד הוא האלוהים של עצמו. אם כך, אז אני מניח שאני לא מיוחד, ככלות הכל. :-\

הרי אם כל אדם היה אכן מושפע מסביבתו והולך אחר אמונתם של האנשים סביבו, כיצד נוצרה לה דת היהדות.

והרי היהדות מיסודה מבוססת על אדם שהלך כנגד כל האמונות הרווחות בעולמו ללא כל השפעה/לימוד של אנשים אחרים- אברהם.

היהדות נוסדה ע"י אברהם מתוקף כך שהוא, ככל הנראה, לפי עדותו, שמע קולות וייחס אותם לאלוהים. הסיבה לכך שהרבה אנשים האמינו באלוהים שלו היא שבאותה תקופה המדע היה בחיתוליו, ואברהם היה אדם חכם ומצליח ובעל יכולות רטוריות מרשימות, אז אנשים ייחסו את הצלחתו לאותו אלוהים שלו.

למה יש צורך להסביר דבר כזה בסיסי?

מכיוון שאנשים דתיים בד"כ לא יודעים דברים בסיסיים כאלה, ואנשים נוטים להשליך את רמת הידע שלהם על זולתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם איינשטיין אמר שיש ה' אז זה אומר שזה נכון?

טיפש מי שנתן פה את מה שאיינשטיין אמר שיש ה'(למרות שוהא אמר שיש כוח עליון ובזה כל אחד מאמין)

ויש לזה הוכחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בבני-ברק חיים קצת יותר שנים, יופי טופי. מצד שני, מי יקרא לדבר הזה חיים? (וקרוב לוודאי שזה קשור לאורח החיים השמרני בטירוף שלהם).

ומי יסגוד להבלי הבלים במשך כל חייו, רק כדי לקבל עוד שנה-שנתיים בפז"מ כשהוא ממילא כבר יהיה סנילי?

לא השתכנעתי, ברצוני לבטל את העסקה.

ובעניין החיים, אני מעדיף לצעוק ולהשרף, מלשתוק ולהתפוגג.

ובעניין איינשטיין, הבנאדם היה גאון, אולי קצת יותר מידי גאון, במיוחד בשנות המחקר המאוחרות שלו. כנראה מכל התאוריות והתגליות שטסו לו בראש הבחור קיבל אנגינה, נפל לו המנוע ועשה לו סמטוחה בקרבורטור, והמבין יבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רועי חדד וX-TeNDeR חחח אתם טובים אתם חחחחח יש עוד תירוצים למישהו אחר?

רועי זה לא אומר שזה נכון אבל אם אדם כמוהו היה מאמין אז אתה ועוד כמה כאן צריכים קצת יותר לחשוב על החיים.

בוא נגיד 50 אחוז אין אלוקים ו50 אחוז יש. עדיין תיקח את הסיכון? עזוב גן עידן גהנום . הבושהההההההההההההההההההההההההההההההה זה הדבר הכי גרוע שיהיה לאותו אדם .

ואני הבנתי אותך טוב מאוד רועי אתה אומר יש כוח עליון אבל כל הקטע שלך זה החרידים אם זה יש לך בעיה. אז בתורה אתה לא מאמין? תסתכל למעלה הבאתי כמה הוכחות שלך בטוח לא יהיה תירוץ עלוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה עוד יותר טוב, עם האתר "הידברות" שמלא בבולשיט.

משעשע איך הם לוקחים עובדות שהתגלו לאחרונה, ואז מחפשים איפושהו בתנ"ך/תלמוד או כל ספר אחר/שיח רבנים משהו שיתאים לזה בצורה מסוימת, ונותנים לזה פרשנות ש "כאילו" חוזה את זה מראש.

אני רוצה שיחזו מראש משהו שעוד לא התגלה, יוציאו על זה הודעה כבר עכשיו, ואז אני רוצה לראות שמגלים את זה -אחרי- ההודעה שכבר יצאה.

זה עוד לא קרה, וספק שזה יקרה.

לגבי פרשנות "אחרי", אני יכול לשלוף לך אותו דבר מהארי פוטר, מובי דיק, המאנגה של דראגונבול Z, או אפילו חוברת ההוראות של הניידים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה טועה?

סורי שקפצתי חזרה לדיון קצת מאוחר.. אבל הדעה שלי על הדתות ועל היהדות די מורכבת.

בגדול הייתי מגדיר את עצמי יהודי חילוני -רפורמיסט.

אני שייך ליהדות הרפורמית מבחינת אידאל, אני מעריך את היופי שבדת ואת החשיבות שלה, אבל אני לא שומר על מצוות ועל חוקים מטופשים אחרים ולא מאמין בקיום כוח עליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה טועה?

סורי שקפצתי חזרה לדיון קצת מאוחר.. אבל הדעה שלי על הדתות ועל היהדות די מורכבת.

בגדול הייתי מגדיר את עצמי יהודי חילוני -רפורמיסט.

אני שייך ליהדות הרפורמית מבחינת אידאל, אני מעריך את היופי שבדת ואת החשיבות שלה, אבל אני לא שומר על מצוות ועל חוקים מטופשים אחרים ולא מאמין בקיום כוח עליון.

תאמין לי יצא לי הרבה אבל הרבה לדבר עם חברה ואפילו אם אחותי והרוב מה אמר שהוא מפחד ללכת לשמוע כי אחרי שהוא יראה שזה אמיתי זה יחייב אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...