דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

אני דתי.

זה נכון שלא כולם חיביים לקיים את הדת לשמור שבת וכו' וכו'.

אבל בהיגיון תחשבו: איך הכל נוצר? איך האדם נוצר? מוח, עיניים, עצבים, מערכת עיכול שיכולה לעכל כל סוג אוכל אבל את הקיבה שלך היא לא מעכלת והורסת!

ועוד ועוד..

צריך ליהיות איך שהוא כוח עליון שיצר הכל.

כל מי שלא מאמין פה, יכול לתת לי הסבר איך כל זה נוצר? האדם שהוא המכונה הכי מתוחכמת וטובה ומסובכת שנבנתה ותיבנה, היקום? בעצם הכל?

לפני מאות שנים ואלפי, אנשים לא ידעו למה יש גשם, צונאמי וכו', חשבו שביגלל שהם עשו משהו רע אלובים כועס עליהם וכו'.

היום אנחנו יודעים מה הסיבות ואיך הכל קורה, אז דברים שאנחנו עדיין לא יודעים לא אומר שה,' עשה וכו', לומרות שאת הדברים שאתה אמרתה פחות או יותר יודעים או שיש דעות.

ולסיום, תחשוב אתה בהיגיון, אתה חושב שיש מישהו בלתי נירא, שיכול לעשות הכל ולראות והכל ולשלוט בכולם, שיודע לעשות הכל, וגם אכפת לו מה אתה אוכל, ושתעשה עוד דברים מטומטמים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כאוס, ניסוי וטעייה, אבולוציה.

עכשיו, תסביר לי אתה איך אלוהים נוצר.

מה היה לפני האבולציה איך זה נוצר?

לפני מאות שנים ואלפי, אנשים לא ידעו למה יש גשם, צונאמי וכו', חשבו שביגלל שהם עשו משהו רע אלובים כועס עליהם וכו'.

היום אנחנו יודעים מה הסיבות ואיך הכל קורה, אז דברים שאנחנו עדיין לא יודעים לא אומר שה,' עשה וכו', לומרות שאת הדברים שאתה אמרתה פחות או יותר יודעים או שיש דעות.

ולסיום, תחשוב אתה בהיגיון, אתה חושב שיש מישהו בלתי נירא, שיכול לעשות הכל ולראות והכל ולשלוט בכולם, שיודע לעשות הכל, וגם אכפת לו מה אתה אוכל, ושתעשה עוד דברים מטומטמים אחרים.

תסבירו איך האדם נוצר? מהתחלה? מכונה כזאת טובה ומשומנת שנהרסת רק אחרי 80 שנים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה היה לפני האבולציה איך זה נוצר?

אשמח להסביר אם תשאל שאלה יותר קונקרטית.

תסבירו איך האדם נוצר? מהתחלה? מכונה כזאת טובה ומשומנת שנהרסת רק אחרי 80 שנים!

האדם התפתח מהקוף בתהליך של אבולוציה.

דרך אגב, האדם הוא ממש לא מכונה טובה ומשומנת. הוא מאוד רחוק מזה! האדם הוא יצור מאוד שביר, ובתור מכונה הוא מאוד לא אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1000 שנה האיתה שואל אותי איך יורד גשם וכו', האיתי אומר לא יודע, נווו זה בטח אלוהים כועס :kopfpatsch:

אני לא יודע איך בנאדם נוצר, אני יודע בכלליות אבולוציה וכו', אבל אין מה לעשות, אני לא מבין בתחום, תשאל אנשים שמבינים בתחום.

וLost Spirit פירסם פה לפני כמה שבועות סירטון נחמד ביותר..!

http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח להסביר אם תשאל שאלה יותר קונקרטית.

האדם התפתח מהקוף בתהליך של אבולוציה.

דרך אגב, האדם הוא ממש לא מכונה טובה ומשומנת. הוא מאוד רחוק מזה! האדם הוא יצור מאוד שביר, ובתור מכונה הוא מאוד לא אמין.

אני יגיד לך ההפך שהקוף התפתח מהאדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני 1000 שנה האיתה שואל אותי איך יורד גשם וכו'' date=' האיתי אומר לא יודע, נווו זה בטח אלוהים כועס :kopfpatsch:

אני לא יודע איך בנאדם נוצר, אני יודע בכלליות אבולוציה וכו', אבל אין מה לעשות, אני לא מבין בתחום, תשאל אנשים שמבינים בתחום.

וLost Spirit פירסם פה לפני כמה שבועות סירטון נחמד ביותר..!

[url']http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

תודה על הקרדיט, ואותו אני אפנה גם ל'גיימרית' שבזכותה הכרתי אותו :P

כפי שנאמר, אומנם כיום אתה לא יכול לענות על שאלות אחדות, בעבר לא ידעת לענות כיצד נוצר הגשם וייחסת זאת לכעס של האלים,

ובדיוק כך, דברים שאתה לא יודע היום, אתה תדע בעתיד.

אני יגיד לך ההפך שהקוף התפתח מהאדם .

בלתי אפשרי, הקוף חי יותר מהאדם :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דתי.

זה נכון שלא כולם חיביים לקיים את הדת לשמור שבת וכו' וכו'.

אבל בהיגיון תחשבו: איך הכל נוצר? איך האדם נוצר? מוח, עיניים, עצבים, מערכת עיכול שיכולה לעכל כל סוג אוכל אבל את הקיבה שלך היא לא מעכלת והורסת!

ועוד ועוד..

צריך ליהיות איך שהוא כוח עליון שיצר הכל.

כל מי שלא מאמין פה, יכול לתת לי הסבר איך כל זה נוצר? האדם שהוא המכונה הכי מתוחכמת וטובה ומסובכת שנבנתה ותיבנה, היקום? בעצם הכל?

א. זאת לא בושה להגיד "אני לא יודע". מה, אם אנשים פעם לא ידעו איך יורד גשם, אז זה הגיוני שיש אל שמוריד גשם? ואם אנשים לא יודעים היום איך האדם נוצר (ויש כמה כיוונים, ע"ע אבולוציה למשל), אז זה הגיוני שיש אל שיצר אותו? מה, וזה שהוא יצר אותו מעפר, יותר הגיוני שהאדם התפתח מקוף? אני רואה יותר דימיון בנינו לבין הקופים מאשר בנינו לבין אפר.

ב. מצד אחד אתה אומר "תחשבו בהיגיון איך הכל נוצר". מצד שני, כדי לענות על השאלה, אתה ממציא תשובה חסרת היגיון בעליל. יצור בלתי נראה שחי בחלל, שכתב ספר עם 10 חוקים שאנחנו צריכים למלא אחריהם, ואם נמלא אותם אחרי שנמות הוא איכשהו ישלח אותנו למקום שהוא בנה שכולו טוב, ואם לא נעשה מה שהוא רוצה הוא ישלח אותנו למקום אחר שהוא בנה שכולו רע. היצור המשונה והבלתי נראה הזה גם נהנה מהערצה עיוורת, וכל מי שלא מעריץ אותו הוא רשע. ליצור הזה גם אכפת משום מה איזה דברים אנחנו אוכלים, והוא לא מרשה לאכול בשר עם חלב, או חיות שבאו מהים, אבל דגים לא אכפת לו שנאכל. סיפורים כמו כיפה אדמה או הארי פוטר נשמעים יותר הגיונים מהסיפור הזה. ההיגיון של האגדה הזאת מזכיר מיתולוגיות עתיקות ופרמיטיביות. כמו שהפסקת להאמין בפיית השיינים בגיל 4, הגיע הזמן שגם תפסיק להאמין ביצור הדימיוני הזה. הוא לא באמת קיים, זאת אגדה. לילדים קטנים מספרים אגדות על פיית השיניים וסנטה קלאוס כדאי לחנך אותם וכדי לשעשע אותם, למבוגרים מספרים סיפורים על יצורים בלתי נראים בשמים כדי לשלוט בהם וכדי לקחת מהם כסף. הגיע הזמן להתבגר ולהתחיל לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא, צפיתה בגורג' קרלין אה 8)

וכן כמו שאמרתי כבר פה או באשכול דומה, ואומרים את זה גם עכשיו, מן הסתם שתאמין בה' זה עיניין של חינוך כי מגיל צעיר מאוד כולם אומרים לך שיש ה' שפוגע ברעים ועוזר לטובים, אין מה לעשות בתור ילד קטן לא יכולתה להגיד לא זה לא הגיוני וכו', כי לא ידעתה מה הגיוני ומה לא (אני האמנתי בסנטה קלאוס עד גיל 6 או 7, היה לי מאוד נוח להאמין בזה, ולקבל מתנות :P)

אבל אם תבוא לבן אדם בגיל שכבר יכול להאבין מה הגיוני ומה לא (נגיד 16-22) ואף פעם לא שמע על ה', ופתאום אתה מתחיל לספר לו על בן אדם בלתי נירא כל יכול, שרואה הכל וכו', הוא יצחק עליו בפנים, כי זה יזכיר לו אגדות, לא חינכו אותו על ה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת איך הכל נוצר?

הכל מורכב מהנסורת הקדושה של הגרביל ירום הודו לעולם ועד ונאמר אמן.

או במיליו הקולעות של גיא

מצד אחד אתה אומר "תחשבו בהיגיון איך הכל נוצר". מצד שני, כדי לענות על השאלה, אתה ממציא תשובה חסרת היגיון בעליל

מציעה בחום לקחת את הזמן ולקרוא את זה. זה מאוד עזר לי להסביר לאחרים את נושא הטיעונים הטאוטולוגיים הדתיים.

http://www.hofesh.org.il/articles/god/aboutgod.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הקטע עם "חוצנים מתקדים מאיתנו לא יתעניינו בנו"....

הרי כולנו יודעים שאם נימצא אפילו חיידק חד תאי באחד מהירחים של צדק זו תהיה תגלית המאה.

הבעיה שלי עם אנשים "כופרים" זה לא האי האמונה באל, וגם לא הכפירה שלהם ב-"מורכבות החיים" אלא באופן שהם בוחרים את התיאוריות שלהם באופן עיוור. אם הם באמת רוצים להיות רציניים לגבי הבחירה הם יצטרכו להקצין את התאוריה ולראות אם היא עדיין הגיונית, ורק אם היא עומדת במבחן אז אפשר להגיד שהיא אפשרית.

לבינתיים אין תאוריה מדעית שמספיקה את כל התשובות, ולכן אני (כבן אדם שאין לו תושבה) נאלץ להאמין באל כמעין ברירת מחדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הקטע עם "חוצנים מתקדים מאיתנו לא יתעניינו בנו"....

הרי כולנו יודעים שאם נימצא אפילו חיידק חד תאי באחד מהירחים של צדק זו תהיה תגלית המאה.

הבעיה שלי עם אנשים "כופרים" זה לא האי האמונה באל, וגם לא הכפירה שלהם ב-"מורכבות החיים" אלא באופן שהם בוחרים את התיאוריות שלהם באופן עיוור. אם הם באמת רוצים להיות רציניים לגבי הבחירה הם יצטרכו להקצין את התאוריה ולראות אם היא עדיין הגיונית, ורק אם היא עומדת במבחן אז אפשר להגיד שהיא אפשרית.

לבינתיים אין תאוריה מדעית שמספיקה את כל התשובות, ולכן אני (כבן אדם שאין לו תושבה) נאלץ להאמין באל כמעין ברירת מחדל.

יש גם אנשים שמאמינים שאהם בחיים לא יוכלו לדעת אם התאוריה הזו נכונה, או אם אלוהים קיים. ולכן הם בוחרים פשוט לא להאמין בשום דבר, גם לא באלוהים וגם לא בתאוריות. יש אנשים שם אדישי-דת. וכל המחזירי בתשובה למיניהם צריכים לקבל את זה.

לא פעם ולא פעמיים יצא לי לדבר עם 'מחזירים בתשובה' למיניהם, והדבר היחיד שהם כן הצליחו להבהיר לי זה שאנחנו אנשים שחיים עם אמונות ועקרונות שונים לחלוטין, לכן אין סיכוי שבעולם שהם היה מצליחים לשכנע אותי, וכנראה שגם אין סיכוי בעולם שאני אצליח לשכנע אותם.

לדוגמה - אני מאמין שאני לא אחייה את החיים שלי במחשבה על העולם הבא, מהסיבה הפשוטה שלפי מה שידוע לי כרגע רוב הסיכויים הם שלא יהיו לי עולם הבא. לכן, המטרה היחידה שיש לי מהחיים שלי הם להינות מהם, ולהוציא מהם את המקסימום בהווה, ולמען עתיד ילדי שהם כנראה יהיו ההנצחה היחידה שלי בעולם לאחר המוות. לעומת זאת, המטרה העיקרית שחלק מהדתיים רוצים להוציא מהחיים שלהם זה להטיב את 'התנאים' בחיים שלהם בעולם הבא.

איך זה יבוא לידי ביטוי?

לי לדוגמה, יהיה הכי חשוב שהבן שלי יהנה מהחיים שלו ולא יסבול בהם. לכן אם במקרה הוא יהיה הומו, אני אקבל את זה כל עוד זה מה שיעשה אותו מאושר. הרי איך תרגישו אם הבאתם מישהו לעולם בשביל שהוא יסבול בחייו? לא נעים, לא?

עכשיו הדתיים יגידו שזה לא מה שחשוב, ואלוהים לא מרשה שום משכב גברים, ומצדם שהוא יסבול כל החיים, הוא צריך לחשוב על העולם הבא, ועל איך שהוא צריך לשרת את אלוהים.

עכשיו ההתנגשות באה לידי ביטוי בכך שאני לא מאמין שיש עולם הבא, אני לא מאמין שאני צריך לשרת את האלוהים ולסבול בחיים על סמך הטענה שאולי יש אלוהים, ואולי חשוב לו עם מי אני נמצא במיטה או מה אני אוכל, ולכן אני צריך לסבול בחיים ולא לעשותא ת מה שאני רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך התגובה שלי מתקשרת למה שאתה כתבת?

לא נעים לי להגיד את זה, אבל אני אישית (במקומך) לא הייתי אומר שכל המטרה שלי בחיים זה להינות....

אין לי מושג מי הנפיץ לך על חיי העולם הבא, אבל לפי "הכללים" אתה כן זכאי (או לפחות תוכל להיות ע"י תשובה).

אני לא מאמין גדול בחיי העולם הבאה מסיבה אחת פשוטה, אין לזה שום אזכור בתנ"ך בכלל, הדבר היחיד שמדברים עליו אחרי המוות זה "תחיית המתים". אני לא צריך גם בן אדם שיגיד לי איך האל מנהל את החשבונות שלו מי זוכה לתחיית המתים או לעולם הבאה או בכלל מי נשלח לגן עדן או גיהינום. אף אחד לא יכול לבסס את הטענות שלו על הכתובים בצורה מוחלטת ולכן הדבר הזה לא מדאיג אותי.

אני מסכים אתך לגבי החרדים שהם לא דואגים מספיק לצאצאים שלהם והעיקר אצלם להביא ילדים (ולפעמים הם מביאים יותר ממה שהם מסוגלים לטפל).

אני לא רואה שום "סבל" בעבודת האל, אם הייתה מתעניין יותר ביהדות הייתה רואה שהיא מבוסס על צדק משפטי וצדק חברתי. לגבי משכבי זכר, היום יותר ויותר רבנים (לא חרדים) לא יוצאים נגד זה בצורה כל כך חריפה אלא מבינים את העניין.

ולהאמין באל זה כן ברירת מחדל:

כי אם יש אל אז אני אדע שהלכתי בדרך הנכונה.

אם אין אל, אז לפחות הייתי בן אדם טוב (שזה מה שהיהדות מבקשת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה כן? ומה קורה כשאותם 'יהודים מאמינים' משקרים, גונבים, מרמים, נושים ועוד ועוד ועוד?

אז מה הבעיה?

יש את יום כיפור, זה יכפר על כל החטאים של האדם לאותה השנה,

ואלוהים עאלק יעניש בעשרת ימי התשובה :screwy:

כמו שג'ורג' קרלין אמר

but he loves you

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...