פיצול דיסק קשיח 320 ג'יגה - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיצול דיסק קשיח 320 ג'יגה

motorishta

Recommended Posts

צהריים טובים.

היום אני אוסף את המחשב החדש שלי שמגיע עם 320 ג'יגה של WD.

המחשב נרכש ללא , כך שבחנות הם לא יכולים לפצל לי אותו, הם אומרים רק בעת התקנת המערכת הפעלה ניתן לבצע זאת.

אני מבקש את עזרתכם בפיצול הכונן, באיזה שלב אני אמור לעשות את זה בהתקנה? איך אני עושה את זה בדיוק?

נ.ב

אני רוהצ לפצל אותו ל-3 כוננים.

תודה רבה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחרי השלב הראשוני במסך הכחול עדיין, (אחרי שהוא מעלה את KARNELL ואת כל שאת החומרה שלך)

הוא יזהה את הכוננן .

יהיה אחד של 320 שלא מוגדר ואתה מגדיר אותו בעזרת לחיצה על C ואז הוא יעביר אותך למסך שבו תצטרך להזין את גודל הדיסק שתרצה להקצות לכונן הראשון שיקרה כונן c ועליו יותקן הווינדוס.

ולאחר מכן אתה חוזר על אותה פעול עוד פעמיים בכדי ליצור את שני הכוננים האחרים.

אני ממליץ לך להקצות 40 לכונן הראשים ולחלק את d ו e ל140 כל אחד אם כי לא היתי ממליץ לחלק את הדיסק שלך לכל כך הרבה חלקים.

בכל מקרה, אם משהו לא ברור תודיע.

בהצלחה ותתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות,

מה הקשר הגודל? גם 10 ג'יגה מפצלים.

מפצלים בשביל לחלק את הכונן לחלקים שבכל אחד מהם תוכל לשים משהו אחר,

נגיד C זה המערכת הפעלה ו D זה כל התוכנות, השירים וכו'.

חוץ מזה שמומלץ לפצל בשביל מקום לגיבוים, מה תעשה אם תיהיה לך מחיצה אחת?

אני ממליץ לתת ל C 80 גי'גה, וכל השאר ל D בשביל שירים תוכנות משחקים וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמעט ולא משתמש בכונן C ככה שגם 20 ג'יגה זה יותר מידי בשבילו! חוץ ממערכת הפעלה לא יהיה שם כלום.

אחרי השלב הראשוני במסך הכחול עדיין, (אחרי שהוא מעלה את KARNELL ואת כל שאת החומרה שלך)

הוא יזהה את הכוננן .

יהיה אחד של 320 שלא מוגדר ואתה מגדיר אותו בעזרת לחיצה על C ואז הוא יעביר אותך למסך שבו תצטרך להזין את גודל הדיסק שתרצה להקצות לכונן הראשון שיקרה כונן c ועליו יותקן הווינדוס.

ולאחר מכן אתה חוזר על אותה פעול עוד פעמיים בכדי ליצור את שני הכוננים האחרים.

אני ממליץ לך להקצות 40 לכונן הראשים ולחלק את d ו e ל140 כל אחד אם כי לא היתי ממליץ לחלק את הדיסק שלך לכל כך הרבה חלקים.

בכל מקרה, אם משהו לא ברור תודיע.

בהצלחה ותתחדש.

אני מקווה שלא אסתבך בזה.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה לפצל

- בטח שלא בשביל גיבויים - מה, תגבה דיסק לעצמו? זה ממש יעזור לך אם הדיסק יילך

- ובטח שלא בשביל סוגי תוכן - שמעת על ספריות?

פיצול גורם לאיבוד מקום ע"י FRAGMENTATION - הרי אתה אף פעם לא ממלא מחיצה ל100% מה שאומר

שהשארית מבוזבזת. 3 מחיצות = 3 ביזבוזים

ואם הסיבה לפיצול היא לתת שם - ניתן לתת שם של כונן לספריה. כך שבאמת אין סיבה אמיתית לפיצול פרט

למקרים מיוחדים כמו התקנת מערכות הפעלה שונות או מערכות קבצים שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור..על זה אני מדבר.

יש צורך לפצל .כמו שאמרתי להקצות 40 ג'יגה ל c והשאר למחיצת d .עכשיו 40 זה בגלל שאני מאמין שהוא עוד יפעיל על המחשב הזה בשנה הקרובה..אז שיהיה לכל מקרה.

ויש לו עוד 280 ג'יגה שזה אחלה אני חושב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי, יש לי כונן אחד של 80GB למערכת הפעלה, עוד 320 שנקנה עם המחשב במקור, ועוד 500GB שנקנה ממש לאחרונה. כעיקרון, אצלי משהו כמו 12 ג'יגה תפוסים בכונן C, שהוא הכונן של ה-80GB, ונראה לי שבהזדמנות אני אפצל אותו, ככה ש-30 ג'יגה יהיו C וכל השאר (46 ג'יגה) יהיו למחיצה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא שאל איך פיצלת את הכונן שלך.

ולדעתי מי שלא מפצל את הכונן עושה טעות ענקית.

בקשר לגיבוים, מה תעשה כשיהיו לך 20 גי'גה שירים, המון התקנות, תוכנות משחקים, וכו' שאתה צריך לגבות? תצרוב הכל על 20 דיסקים DVD? לא.

בשביל זה יש מחיצות, אז אל תבלבל בשכל.

כשאני אומר לפצל לחלקים ז"א כונן אחר מכיל את כל "החומר" והשני את המערכת הפעלה.

מומלץ לתת מינימום 40 גי'גה ל C כשיש HD בנפח כזה, כדי שיהיה מספיק מקום להתקנת משחקים וחילוץ תוכנות כבדות, הרי ההתקנה שלהם מחלצת את הקבצים ל TEMP, שעלולים לשקול 10 ג'יגה או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך בריא, הכל בנוסף למערכת ההפעלה... אני שם על הדיסק עם מערכת ההפעלה רק תוכנות קטנות כמו FF, בשביל שאני אוכל למשל לגלוש בזמן DiskDefragmenter (הרי מדובר בכוננים נפרדים לחלוטין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...