רוצה להפעיל לינוקס בלי להתקין אותו במקום ה- XP - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להפעיל לינוקס בלי להתקין אותו במקום ה- XP

Recommended Posts

היי

אני משתמש חדש בלינוקס ובתור חלק מהלימוד אני רוצה להיות מסוגל להפעיל אצלי בבית את מערכת ההפעלה אבל בלי להחליף את ה (אני יודע שישנה אפשרות להפעיל את דרך דיסק פשוט). בנוסף אני מעוניין שתהיה מערכת גרפית של GNOME.

מאיפה ניתן להוריד דבר כזה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרכים האפשריות שאני מכיר:

1. לפנות מקום למחיצה (partition) חדשה על הכונן הקשיח ולהתקין לינוקס במקביל לחלונות, עם dual boot. האפשרות הכי מסובכת.

2. כמו שאמרת - להשתמש ב-live cd. קצת מרגיז כי הכל זז קצת יותר לאט (כל תוכנה נטענת בזמן אמת מהדיסק) והנתונים וההגדרות לא נשמרים במחשב (לפחות כברירת מחדל).

3. להשתמש בתוכנת וירטואליזציה, למשל VMWare, שתריץ לך לינוקס מתוך חלון ב-. לדעתי זו האפשרות הכי פשוטה והכי נוחה. יש לך גם לינוקס וגם ביחד, כל הנתונים נשמרים, וניתן למחוק את המערכת בלי שום בעיה (סה"כ תיקיה במחשב). חיסרון - גוזל הרבה ועלול להיות מעט איטי, אם כי לדעתי זה לא נורא בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לפרט קצת על ה VMware?

צריך להתקין בנפרד ועם התוכנה הזאת ניתן לעבור בין מערכות ההפעלה או שהיא מגיעה עם מיני פנימי?

ואם חשוב לי שהממשק הגרפי יהיה Gnome', תהיה בעיה כלשהי עם vmware/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vmware או virtualbox הן תוכנות שמדמות מערכת בתוך מערכת, כלומר virtual machine ככה שאתה יכול להתקין בתוך המסגרת שלהם מה שאתה רוצה ולבצע ניסויים בלי לשנות שום דבר במחשב שלך.

אתה יוצר דיסק קשיח וירטואלי והתוכנה יודעת לבצע סימולציה של שאר הדברים כמו כרטיס רשת, קול, ביוס וכוננים אופטיים למשל.

http://www.vmware.com/products/ws

http://www.virtualbox.org

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להתקין את חבילת הויטואליזציה לאותה מערכת ואז יש גם הדמיה של כרטיס וגם אמולציה של חיבור חיצוני.

זה נראה vmtools או משהו אני פשוט לא בבית אז אני כבר לא זוכר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו... אחרי שאני מתקין ב VMware, בפעם הבאה שאני כבר מעלה את המערכת אני לא אצטרך יותר את הדיסק, נכון?

כי משום מה אצלי אם אני מעלה את המערכת מחדש ובלי הדיסק אז הוא אומר שהוא לא מוצא , ואם הדיסק כן בפנים אז הוא מבקש להתקין אותה שוב פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעלה את המערכת במצב LIVE CD. כשאתה מגיע לשולחן העבודה אתה צריך ללחוץ על האייקון של ההתקנה וככה תחיל את אשף ההתקנה הגרפי.

אחרי שהתקנת ככה אז המערכת תותקן באופן קבוע ולא תצטרך את הדיסק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...