האם נגזר עלי לחיות בחרא כל החיים? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם נגזר עלי לחיות בחרא כל החיים?

Chymes

Recommended Posts

כנראה שאנחנו הפכים בקטע של המתמטיקה =\

לי דווקא כל העניין שלי התאריכים ומה קרה בהם דיי קל.

הסטוריה זה המקצוע הכי קל בשבילי....

לא למדתי כלום כל השנה, לילה לפני המתכונת התחלתי לקרוא סיכום של 30 עמודים עם כל החומר (חבר מהכיתה עשה) וקיבלתי איזה 80 ומשהו במתכונת....

גם ממה שיצא לי להקשיב לו במהלך השנה (יותר נכון תחילת השנה :P) זכרתי דיי טוב.

פשוט לשבת מול המבחן, להעלות תאריכים ולחרטט כמה שיותר.

מתמטיקה למשל אני שונא בדם ודיי גרוע.

אם הייתי מפסיד שיעור אחד אפילו במתמטיקה היה לי קשה אחרי זה לחזור, כי אין מה לעשות מתמטיקה זה בגדול לתרגל הרבה... אחרי שיעור אחד שהייתי מפסיד כבר לא היה אכפת לי כל השנה.

לקחתי שיעורים פרטיים לפני הבגרות ב002 ו001 וככה עברתי... 003 בכלל זרקתי זין ובגלל זה אין לי בגרות.

אבל מדעי המחשב למשל אני אוהב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^

ההבדל בין מקצועות מדעיים להומניים מבחינת למידה הוא שבמקצועות הומנים אתה פשוט מקבל עובדות ונאלץ לזכור אותן. במקצועות ריאליים אתה לרוב צריך לגלות הבנה ופחות חרשנות.

זה נכון ברוב המקצועות, ובעיקר בנוגע לתיכון. כלכלה למשל היא יוצאת מהכלל מכיוון שלמרות שיש בה לא מעט מתמטיקה וסטטיסטיקה היא לא מדויק (ולא מקצוע ריאלי).

בנוגע להומנים - שמע, יש לך גם מקצוע למשל כמו פילוסופיה. אני לא יודע אם יש הרבה תחומים יותר מתוחכמים ומאתגרים להבנה מאשר פילוסופיה. הבעיה היא שדרך לימוד המקצועות ההומנים בבית הספר היא ע"י שינון והקאה. אבל בחיים האמיתיים כלכלה, פילוסופיה, פסיכולוגיה וכו' דורשות תחכום והעובדה שכל דבר הוא בר ערעור עוד יותר מקשה על ההתמודדות עם הנושא (למרות שגם כל המדעים ה"מדוייקים" הם ברי ערעור, ובעצם כל דבר שהוא בעולם).

פותח הת'רד - אין לך על מה להתבאס. אתה בפורום מחשבים, אז מן הסתם רוב האנשים פה חזקים במקצועות ריאליים. אבל דברים שקשורים לכלכה (יעוץ השקעות, כלכלן, ניול תיקי השקעות וכו'), פסיכולוגיה ועריכת דין לא פחות מאתגרים ומתגמלים. ד"א, בנוסף למה שכתבתי מקודם כאופציה למי שלא עושה תאור במקצוע ריאלי - פתיחת עסק פרטי - יש לך אפשרויות עבודה כשוטר, איש קבע, מורה נהיגה (תכלס - הם עושים כסף טוב), מורה (הם לא) ועוד.. בסך הכל רוב המשרות בהווה ובעתיד לא דורשות תואר ריאלי.

עם כל הכבוד לתעשיית ההי-טק המשגשגת שלנו - היא לא יוצרת את רוב מקומות העבודה במשק. אני מניח שמבין אפשרויות התעסוקה העתידיות של כולנו - פחות מרבע ידרשו תואר אקדמי בתחום ריאלי (כמו מדעי המחשב, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, כימיה וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...