שנאה לINTEL ואהדה לAMD ? האם זה נכון ? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שנאה לINTEL ואהדה לAMD ? האם זה נכון ?

Mortar

Recommended Posts

זה לא מדויק! קודם כל ישנן ארכיטקטורות שונות מאוד של מעבדים ליעודים שונים, אבל אם אנחנו מדברים על מעבדים למחשבי PC, אז ישנן למעשה שתי חברות מובילות בתחום, ואלו הן INTEL ו (אני לא סופר פה את ה MAC). ויש גם הבדלים משמעותיים בארכיטקטורות של מעבדים שונים של כל אחת מהחברות הללו. כך למשל יש הבדל משמעותי בין ה P4 ל P3, או בין ה K7 ל K6 .

ועוד דבר, IBM, לפחות מאז ימי ה 8086 לא מיצרת מעבדים - את זה עשתה עבורה אינטל, ו IBM מכרה מחשבים.

ובעניין הארכיטקטורה של , אני ממש לא מבין מאיפה לקחת את הרעיון שAMD ניתסה לשלב בין שתי טכנולוגויות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש והמחיר לא ממש מעניין אותי כי הוא כמאת זהה.

אני יודע שאינטל הוציאו מעבד X86 ראשון וAMD יחד עם כל שאר החברות הלכו בצד, גם בימי 386 לAMD היה מעבד ב5MHZ מהיר משל אינטל.

היום המעבדים שלהם מאוד שונים זה מזה כך שלP3 יש צורך ב 10 מחזורי מכונה כדי לפענח פקודה (לא יודע בקשר ל K7,K6)

אבל בP4 הם הסתבכו ואחשב P4 צריך 20 מחזורי מכונה לפענח פקודה אבל לאומתו הATHLON צריך רק 11.

לאינטל יש יתרון בטכנולוגיות יצור (פיזיקה) שמאפשרות יותר MHZ אבל בונים את המעבדים בשחל ומצמצמים

כך שהם יותר טובים בלוגיקה.

מוצר סופי:

אינטל- תדר גבוהה, ניצול נמוך, הרבע שלווים = הרבע טרנזיסטורים = ליבה גדולה ויקרה.

AMD- תדר נמוך יותר, ניצול גבוהה, מאט שלווים =מאט טרנזיסטורים = ליבה זולה יותר.

דבר אחד סיקרן אותי קודם: באינטל יש יותר טרנזיסטורים ויותר MHZ אבל הם מתחממים הרבע פחות (לפעמים)

ואז קראתי כתבה מאוד אינפורמטיבית אל מעבדי אינטל ונאמר בה כך: בתוך מעבד אינטל יש מנגנון שמקבל את התדר (לדוגמה 2800MHZ)

ואז בודק את טמפ' המעבד ולפי זה היא מוריד מהתדר ורק חלקים מימנו מגיעים לשאר המעבד!!! אז אדיף כבר שיתחמם!

וההבדל ביצועים כאשר המחשב בחדר ו כאשר הוא במקרר (כן הם הכניסו מחשב למקרר) הוא גדול מאוד!

ובימינו אני חותם לכך שכל אדם בחברת אינטל מעריץ את מעבדי ה 64BIT של , הם פשוט יצירת אומנות בסיליקון!

ו עם מדברים אל מעבדים אז יש גם CHIPEST שאינטל לא נותנת ליצר אותם בלי רישיון אז יש עדיפות של פלטפורמה לAMD.

בקיצור אני לא יודע הרבע אל אינטל אבל מה שאני יודע הספיק לי בשביל לקנות , כן עם היה לי 100,000,000$ בבנק אז הייתי חושב

אל אולי לקנות , למרות שאני יותר משתמש במחשב למשחקים ויש כתבה באתר שAMD 64BIT 1.8GHZ לוקח את P43GHZ

בUT2003.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההיתרון של Intel זה השם שלה! תגיד למישהו שלא מבין במחשבים הוא לא יבין מה אתה רוצה ממנו ויגיד לך שהוא מעדיף Intel. לא אחוז גדול מבין במחשבים והם מפחדים לקחת סיכונים עם . זה כמו בלוחות אם לאלו שלא מבינים.

אני אחרי שקניתי והרכבתי לדוד שלי את המחשב 1800. בא חבר של דוד שלי והתחיל להסביר למה יותר טובה! כמה צחקתי! :lol: אחרי שהראתי לו השוואות של הAMD מול הוא לא האמין למה שהוא ראה. במיוחד במחיר שהמעבד עולה לעומת המתחרה והמחיר שלו.

Intel הם מעולים. אבל למה לי לקנות מעבד ב1000 שיש את אותו מעבד ב600. ונותן אפילו ביצועים יותר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול אנו מדברים על המגזר הביתי הפשוט שלא יהיה בלבול לamd יש נתח רק במגזר הזה (ולא אפרט חוץ מתראו לי שרת מבוסס על amd). ודבר שני די מחוייבת למגזרים האלה ולכן אתם לא מבינים למה יש די טכנולוגיות בה לא רלונטיות אליכם . ויש הבדל נוסף חוץ מהמהירות בן שני המעבדים והוא ניצול משאבים(בעיקר זיכרון). באינטל הם טוענים אם נשאר מקום יחסית רחב או פנוי ביחידת זיכרון/עיבוד אפשר להזניח אותו והנתונים הבאים יהוברו ליחידה ריקה ומה שamd אימצה הוא של אפל/מוטורולה והם טוענים למה לבזבז אם אפשר לנצל ואז הוא עובד יותר מהר מהרגיל כי הוא אינו מתחיל מהתחלה אלה ממשיך לרוץ וזה בדרך כלל ההשפעה המיזערית בביצועי המשחקים לטובת amd

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שוכח שלINTEL יש מעבדים מיוחדים שמתאימים לשרתים הXEON שמצויידים בקאש גדול ויציבות מירבית.

מעבדי pentium 4 למיניהם מיעודים לשוק הביתי בדיוק כמו ה athlon xp (גם לAMD יש את הMP והOPERATON שמיועדים לשרתים וגם הם מתחילים לתפוס תאוצה).

עכשיו, מה המשתמש הביתי עושה עם המחשב?

מקווץ קבצים - RAR ZIP ACE

עושה RIPPING לסרטים ולMP3

משחק משחקי מחשב ברמות גראפיקה שונות.

צופה בסרטים, מאזין לרדיו, צופה בטלביזיה, גולש באינטרנט, משתמש בWORD או PP לכתיבת עבודות ודברים דומים.

עכשיו כשמעמידים את המעבדים p4 וathlon xp אחד מול השני בשלל הליבות, הדגמים והמהירויות, מנצחת.

באתר TOMS HARDWARE בהשוואות הHIGH-END VGA PART-II בכל השוואה בין מחשב INTEL 3.06 לבין 2700 מבוסס TBRED עם באס של 333MHZ

הAMD מנצח בכל פעם, בכל משחק.

אז נכון, ההבדל בין לINTEL הוא זניח בביצועים, אולי 10-5 פה ושם. אבל מעבדי AMD הרבה יותר זולים.

למשל פה בארץ זה לא המקרה, כי למשל 2700 של AMD עולה איזה 1500, אם בכלל יש אותו.

בארצות הברית ההבדלים ענקיים, מעבד כזה עולה 183 דולר, xp 2400 עולה 100 דולר!!! זה 400 שקל.

לא בדקתי מחירים של P4, אבל למה לטרוח ? גם ככה יותר טובים במה שאני צריך וזולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק פרט קטן.. אינטל מהווה 95% מהשוק הכולל של מחשבים למיניהם..אבל יותר טובה כי היא 4%..

..אה ועוד פרט קטנטן, אינטל עשתה השנה רק כמה מאות מליונים $ רווח. המוצלחת הפסידה

השנה את התחתונים ומפטרת עובדים חופשי. כמובן שזה בגלל ש- הרבה יותר טובים מאינטל..

מישהו הזכיר פה כבר איך כל העדר דהר לפני שנה אחרי ג'י-פורס ומי שהעז להזכיר פה ATI, היה נקרע.

מענין אם עכשו כשיצא ה-875P ו-P4 800MHZ יקרה אותו סיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמעמידים את המעבדים p4 וathlon xp אחד מול השני בשלל הליבות, הדגמים והמהירויות, מנצחת.

באתר TOMS HARDWARE בהשוואות הHIGH-END VGA PART-II בכל השוואה בין מחשב INTEL 3.06 לבין 2700 מבוסס TBRED עם באס של 333MHZ

הAMD מנצח בכל פעם, בכל משחק.

אז נכון, ההבדל בין לINTEL הוא זניח בביצועים, אולי 10-5 פה ושם. אבל מעבדי הרבה יותר זולים.

למשל פה בארץ זה לא המקרה, כי למשל 2700 של AMD עולה איזה 1500, אם בכלל יש אותו.

בארצות הברית ההבדלים ענקיים, מעבד כזה עולה 183 דולר, xp 2400 עולה 100 דולר!!! זה 400 שקל.

לא בדקתי מחירים של P4, אבל למה לטרוח ? גם ככה יותר טובים במה שאני צריך וזולים.

הסיבה העיקרית שפה בארץ ההפרש הוא לא מי יודע מה... הוא שמעבדי מיוצרים פה בארץ וamd לא , אלא מיבאים אותם לארץ. אז בהפרש של 200 שח תעשו טובה תקנו כי 200 שח מול הפרש זניח של ביצועים אז תשקיעו בתוצרת הארץ וזהו.

נ.ב

עדין מוגדם לדבר על השרתים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבדי אינטל לא מיוצרים פה בארץ , אלא מיבאים אותם לארץ מסין או הפיליפינים. הם תוכננו פה בארץ וגם זו סיבה מספיק טובה לקנות אינטל ולא אנטישמים כמו שאפילו לא מכירים את ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק פרט קטן.. אינטל מהווה 95% מהשוק הכולל של מחשבים למיניהם..אבל יותר טובה כי היא 4%..

..אה ועוד פרט קטנטן, אינטל עשתה השנה רק כמה מאות מליונים $ רווח. המוצלחת הפסידה

השנה את התחתונים ומפטרת עובדים חופשי. כמובן שזה בגלל ש- הרבה יותר טובים מאינטל..

מישהו הזכיר פה כבר איך כל העדר דהר לפני שנה אחרי ג'י-פורס ומי שהעז להזכיר פה ATI, היה נקרע.

מענין אם עכשו כשיצא ה-875P ו-P4 800MHZ יקרה אותו סיפור.

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות?!?

אנשים כמוך! גורמים לחברה כמו להפסיד! נו אז מה אם 95% מהשוק הוא אינטל!(איך הגעת ל95%?) למה זה אומר שזה יותר טוב! האתר הזה מתמחה בחומרה ותראה שאנשים ממליצים על מפרטי AMD! עכשיו למה לאתר שמתמחה בחומרה להמליץ למשתמשים שלו על מעבדים דפוקים AMD כמו שאתה אומר אם יותר טובים? זה בגלל שהם יותר זולים ומציגים ביצועים יותר טובים מהמעבד המתחרה מבית .

נו אז מה אם Intel\AMD הרוויחה או הפסידה אני לא מבין למה זה צריך לעניין אותי? (AMD לא תפשוט את הרגל חכה הזמן האחוזים ישתנו לטובת AMD.)

ולפני שאתה מגיב תקרא כמה ביקורות על מעבדי Amd מול ושמור את הביקורת המגוחכת שלך על מעבדי AMD לעצמך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיוטה אחי, למה העצבים? כולה מנסים פה לדסקס דברים באיזה שהיא צורה תרבותית..

חבל שלא הבנת את המסר. מה שבאתי לומר זה שאותם 95% אנשים שמפעילים/עובדים

עם מחשבי האינטל הם לא אהבלים, יכול להיות (ברור שאתה יותר ) שיש ביניהם כאלה עם

איזה ידע והבנה שלכל ממליצי אין, או לא רוצים שיהיה? אני בטוח שהרבה יותר קל

להתלהב עם הידענים מאשר לקבל החלטה לבד על סמך נתונים בדוקים.

אם הכל כ"כ נפלא עם למה הם על סף פשיטת רגל ולמה הרוב הולך על אינטל?

לי יש השערה, אינטל מחזיקה את כי הם לא רוצים מישהו יותר רציני שיתחרה בהם באמת.

משהו זערורי כזה של 4% שוק לא מזיז להם את הימנית, תאמין לי הטקטיקה שלהם מנצחת.

אגב, לצערי. גם אני הייתי מעדיף מישהו שינער אותם קצת. לא עושים להם את זה. זו אקסיומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחור, גם ATI על סף פשיטת רגל (או לפחות קבלת קריעה רקטאלית מאסיבית) בגלל משחק לא הוגן בבורסה... הנקודה שלי היא שהרבה חברות פושטות את הרגל בלי קשר לאיכות המוצרים שלהם, אז זה לא רלבנטי...

מה שכן חשוב זה, כמו שאמרו רבים פה לפני, שאין השוואה בין לאינטל, מאחר וכל אחת מיעדת את המעבדים לשוק אחר. עושה את מה שהיא אמורה לעשות יותר טוב מAMD, וAMD עושה את מה שהיא אמורה לעשות יותר טוב מאינטל. זה באמת לא מאוד מסובך, ואני עוד לא הבנתי למה הדיון עד כדי כך סוער...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אז איך זה שלא תמצא כמעט שום עסק או גוף בארץ שמחזיק מחשבים מבוססי ואיך זה שמרבית חנויות המחשבים מוכרות לעסקים ומשתשמים ביתיים מערכות מחשב מבוססות אינטל ולא ? זה תמוע שפה למשל בהחלט ניתן לראות כי רוב החברים באתר הם משתמשי והוהדים שלהם. אבל איך תסבירו את זה שלמשל עם תגידו להרבה אנשי מחשבים את השם מיקרוסופט כולם יגדו גועל נפש , מונופוליסטים אף אחד לא ירצה לשמוע ולהכיר אותם וכולם עושים זאת די מחוסר ברירה לעומת זאת תגידו להם לינוקס כולם יחייכו ויגדו דבר טוב צריך להשקיע בזה שווה אחלה. לעומת זאת אני לא מכיר הרבה אנשי מחשבים ובימיוחד חנויות שיגיבו אותו הדבר לגבי .

ואין פה עיניין של רווח כספי כי גם לבעל החנות לקנות מעבד אינטל הרי עולה יותר מלקנות מעבד העיניין זה שהרי עם הוא מבין עיניין ומקצועי הוא ירצה למכור ללקוח את הכי טוב ועובדה שמוכרים את ולא את AMD , ונראה כי רוב מעבדי ה AMD נמכרים בימיוחד פה ושם כאשר בא משתמש שמבקש ספציפית מעבד AMD ואני בטוח שיש רבים בענף המחשבים שלא יגדו לו שזה כדאי וטוב שהוא קונה את המעבד הזה ולא . ??? :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק כמו שרוב החנויות בארץ לא מוכרים לכולם RADEONנים אלא רק G-FORCEים

ואם תשאל מישהו על ה- הוא גם יעקם את האף וירצה G-FORCE - אז מה.

ועל זה כולם מסכימים שה- עוקף את ה-GFORCE בכמעט כל דגם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק כמו שרוב החנויות בארץ לא מוכרים לכולם RADEONנים אלא רק G-FORCEים

ואם תשאל מישהו על ה-RADEON הוא גם יעקם את האף וירצה G-FORCE - אז מה.

ועל זה כולם מסכימים שה-RADEON עוקף את ה-GFORCE בכמעט כל דגם

תיקון קל למרות שהכרטיס האחרון של RADEON אומד בראש הטבלה של אבל שלושת המקומות אחריו שיכים לG-FORCE תבדוק...

[move]www.futuremark.com[/move]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...