זקוק לעזרה בבחירת מסך LCD 20 אינץ', לשימושים כלליים (קצת מהכל), תקציב גמיש 2.5K~ - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה בבחירת מסך LCD 20 אינץ', לשימושים כלליים (קצת מהכל), תקציב גמיש 2.5K~

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

אני רוכש צג LCD חדש בזמן הקרוב (תוך שבוע בערך) ואני זקוק לעזרה והכוונה מבעלי הידע שביניכם משום שאני לא ממש מבין בתחום.

קראתי טיפה על כל ענייני הפאנלים ורק יצאתי יותר מבולבל (עוד משהו שצריך לבדוק ושאני לא מבין בו כלום...).

בקיצור - אנא עזרו לי לבחור צג חדש.

כרגע יש ברשותי צג 17" ברזולוציה 1280*1024. אני רוצה צג שיאפשר לי שטח עבודה גדול יותר, ולכן אני לא רוצה צג ברזולוציה 1680*1050 משום שמספר השורות בצג דומה וזה לא יתן לי שיפור בעבודה על מסמכים / גלישה.

הכיוון שחשבתי עליו הוא צג איכותי בעל רזולוציה 1600*1200, מה שכנראה אומר צג 20" (לא רחב).

אם יש צג כזה שהוא גדול יותר זה עדיף (כדי שגודל נקודה לא יהיה קטן יותר ממה שיש לי עכשיו בצג 17"...)

השימושים שלי הם כלליים. הצג צריך לשמש לגלישה באינטרנט ולמסמכים (צריך להיות נוח לקרוא בו טקסט), קצת משחקים (גם משחקים מהירים אז זמן התגובה צריך להיות מהיר מספיק כדי להמנע ממריחות), וקצת סרטים (מספיק סרטים בשביל שיהיה חשוב שלא יהיה בו נצנוץ או מריחות, אבל לא מספיק בשביל להעדיף צג רחב...).

בקיצור - הוא צריך להיות טוב בהכל פחות או יותר.

דבר חשוב הוא שהצג לא יהיה מבריק כי זה מטריף אותי, אלא צג "מט".

התקציב הוא גמיש. הבנתי שסדר גודל של עד 2,500 ש"ח צריך להספיק לצג איכותי, אבל התקציב הוא כאמור גמיש אז אפשר לחרוג.

(מישהו זרק לי ש- 2007FP עולה בערך 2,300 ושהוא נחמד, אבל ת'כלס אין לי מושג אז נראה לי עדיף לקבל מכם עצות והמלצות).

היתה גם איזו מחשבה למתוח את התקציב וללכת על צג 24" (אולי 2407WFP), אבל לא ברור שזה כדאי כי זו תוספת לא קטנה עבור משהו שאולי לא יהיה כל כך שימושי...

אשמח לקבל כל עזרה ועצה שהיא,

תודה מראש,

ליאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשית עבודת הכנה לא רעה, סחתיין.

האפשרויות הכי נורמליות הן באמת או ה-2007FP או ה-2407WFP.

שניהם מצויינים. השאלה היא רק האם עבורך יתרון הרוחב של ה-24" שווה את הבדלי המחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שלצערי אין לי ממש זמן לעשות עבודת הכנה באמת יסודית...

בכל מקרה, בקשר לצגים - אני רוצה לוודא כמה דברים (אולי קצת נודניק, אבל עדיף לשאול עכשיו מאשר להתבאס אח"כ...):

האם שניהם מספיק מהירים? אין בעיות בהצגת סרטים?

האם שניהם מתאימים לכל השימושים (טקסט, , משחקים מהירים) ?

האם אין חלופה טובה יותר? אולי כיוון שלא חשבתי עליו? (כאמור התקציב גמיש ואפשר למתוח אותו).

האם שניהם "מט"? (כלומר - לא מבריקים).

QttP - אמרת שאלו "האפשרויות הכי נורמליות". האם הן אפשרויות טובות מאוד? או שהן סתם בסדר ופשוט אין משהו טוב יותר?

ובקשר לצג 20" - האם גודל פיקסל בו קטן משמעותית מזה בצגי 17"? אני פשוט טיפה חושש שהתצוגה תהיה לי קטנה מידי ואז לא עשיתי כלום בשדרוג הזה...

ועוד משהו בקשר אליו - בפעם שעברה שרכשתי צג התעקשתי להתחייבות של 0 פיקסלים שרופים במעמד הרכישה (יעני לא מתחייבים - לא קונה, מה שהסתבר כצעד נבון מאוד). האם זה הפך לסטנדרט או ששוב צריך לחפש חנות שתאפשר דבר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם מצוינים, טובים לכל השימושים, מהירים מספיק ושניהם מאט.

פיקסל ב-20" טיפה קטן יותר מאשר ב-17", אבל לא משמעותית. ב-24" הוא אפילו טיפה גדול יותר מאשר ב-17" (גם לא משמעותית).

אין סטנדרט של התחייבות ל-0 פיקסלים שרופים במעמד הקניה, אבל אם תתעקש, חנויות רבות יסכימו לתנאי כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה עבור כל העזרה והתשובות.

אני אקשה ואשאל מה בנוגע לתלונות בקשר לצגים? האם יש קונצנזיוס על כך שהם טובים או שיש מצב להתאכזב מהם?

למשל:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=323916.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=323769.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אציע לך את דעתי האישית והסובייקטיבית בתור אחד שיש לו 2007FP ו-2007WFP, אחד שיצא לו לעבוד (בקצרה) מול ה-2407WFP ואחד שעקב במשך מספר חודשים אחרי הפורום הזה וראה הודעות ודעות רבות של אנשים שקנו את המסכים או התרשמו מהם בצורה זו או אחרת.

מדובר ללא ספק במסכים המשתלמים ביותר ביחס לאיכות הפאנל (S-IPS או S-PVA, בין המהירים בעולם) והפיצ'רים (ארגונומיה טובה, Pivot, מבחר עשיר של כניסות, אפשרות לחיבור רמקולים אשר נמכרים בנפרד). לשם השוואה, מסך של NEC (ה-20WGX2) בעל אותו פאנל כמו ה-2007WFP וארגונומיה נחותה משמעותית נמכר כמעט ב-1000 ש"ח יותר. מסך Philips 200P7ES שהוא תואם 2007FP עם כמעט אותם פיצ'רים תומחר באופן עקבי כמה מאות שקלים מעליו, עד לאחרונה, כאשר הגיע למצב של חיסול מלאי (וכעת למיטב ידיעתי זמינותו בארץ שואפת ל-0). על ה-2407WFP בכלל אין מה לדבר. כל מסך אחר המשתווה לו יעלה לפחות 2000-1000 שקל יותר.

אבל, וזה אבל לא קטן, בקרת האיכות של DELL היא על הפנים. וזו כנראה אחת הסיבות לכך שהם זולים משמעותית ממתחרים השקולים להם. ולמה אני מתכוון בבקרת איכות? המון פאקים קטנים. היו תלונות על פיקסלים מתים (לפעמים אפילו 2 במסך). היו תלונות על זליגת אור גדולה יותר מהמצופה (בגדול התופעה קיימת בכל מסך LCD, השאלה היא עד כמה). יש באנדינג עצבני כאשר מחברים את המסך ב-DVI, אשר לכאורה תוקן בגרסאות החדשות, אבל עדיין קיים בחלק ממצבי התצוגה (תודה לאל - לא בהגדרות ברירת המחדל). ב-2407WFP החדש היו תלונות על כל מיני תופעות של צלליות ירוקות ושחורות, אשר נפתרות חלקית עם כוונונים עד לרמה שהן לא מפריעות לאף אחד (DELL ממשיכה לטעון שמדובר בתופעה בפאנל של שבו היא משתמשת ואין לה שום יכולת להשפיע על העניין. אולי הצדק עימם, אולי לא, מי יודע?)

באופן אישי, ה-2007FP שברשותי סובל מזליגת אור מסוימת, גדולה מהרגיל, שניתן להבחין בה אך קשה להגיע למצב שבו היא מפריעה לעבודה, ומארטפקטים מינוריים בחיבור VGA (לפחות כשאני מחבר אליו את המחשב הנייד שלי, טרם בדקתי עם מחשב אחר). ב-2007WFP יש פיקסל מת שלא רואים אם לא מנסים. את זה אני בכלל לא מחשיב לבעיה. כבר היו פה אנשים שהמסכים שלהם סבלו מבעיות גדולות יותר, ובסופו של דבר חלקם אף החזירו אותם לחנות.

הפחדתי אותך? אני מניח שכן. מה לעשות - קונצנזוס לא יהיה פה. ועם זאת, עדיין מדובר במסכים שאיכותם עולה משמעותית על כל מסך בקטגוריות המחיר היחסיות שלהם, אלא אם כן אתה מהאנשים שעבורם מה שחשוב זה הגודל וזה שכתוב על המסך 2MS ו-3000:1, ולא אכפת לו שתזוזות ראש קטנות מעוותות לו את הצבעים במסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הפיליפס (בעל אותו פאנל) ואני יכול רק להמליץ.את עניין הפיקסלים מאוד חשוב לסכם אם החנות מראשץבד"כ החנויות מסכיומות החלפה על פיקסל אחד רק למשך יום הקניה (חלק גם שבוע וחלק בכלל לא).גודל הנקודה קצת קטן אך מתרגלים במהירות.הייתי מציע לא לקנות את המסך מהדגם הנ"ל ללא בדיקה פיזית בחנות בעת הקנייה (וזה לא אפשרי בחלק מהנויות בגלל בעיות כאלה ואחרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש באנדינג עצבני כאשר מחברים את המסך ב-DVI, אשר לכאורה תוקן בגרסאות החדשות, אבל עדיין קיים בחלק ממצבי התצוגה (תודה לאל - לא בהגדרות ברירת המחדל).

מה זה באנדינג?

האם אפשר לדעת כאשר רוכשים צג בדיוק מתי ייצרו אותו (כדי לדעת האם הוא לפני או אחרי התיקון שהם עשו)?

הפחדתי אותך? אני מניח שכן. מה לעשות - קונצנזוס לא יהיה פה. ועם זאת, עדיין מדובר במסכים שאיכותם עולה משמעותית על כל מסך בקטגוריות המחיר היחסיות שלהם

אכן הפחדת אותי...

אז בעצם מה שנשאר לי לשאול זה האם מדובר במסך "בסדר" שמתומחר נמוך יחסית ולכן הוא פופולרי ומשתלם? או שמדובר במסך "טוב מאוד", שסובל מבעיות מינוריות כמו כל מוצר אחר?

בנוסף - האם ידוע לך על מקום בו ניתן לראות את הצגים האלו (2007FP, 2407WFP) בפעולה?

או שלשם כך אני אצטרך לפתוח פוסט חדש ולבקש מאנשים טובים שיש את הצגים בבעלותם שיתנו לי לצפות בו 5 דקות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lcdtv בפתח תקווה

תתקשר לפני שאתה מגיע כדי לוודא שהצגים עובדים.

קודם כל תודה.

בד"כ צגים בתצוגה נוטים להציג תצוגה לא משהו בגלל איכות הסיגנאל ובגלל שלא כיוונו אותם כמו שצריך. אתה יודע במקרה האם בחנות הזו התצוגה טובה או שהיא גם כן בעייתית?

בלי קשר, במקביל אני אחפש אנשים פרטיים שיש להם את הצג כדי להתרשם ממנו, בתקווה למצוא מישהו קרוב יותר ושאפשר לראות אצלו את הצג בשעות נוחות יותר (אני עובד לאחרונה עד מאוחר יחסית...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...