אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון

HoT-DoG

Recommended Posts

^ ^ ^ ^ ^ ^

טוב שערכת את הפוסט שלך :pissed:

מצטערים שלא כולם חכמים כמוך,

מה לעשות חלקינו היינו ילדים בתיכון, ולא הסתכלנו קדימה, ורצינו לעשות עוד דברים חוץ מללמוד

מילא התיכון היה נותן לך את כל הכלים להצליח, אבל גם זה הוא לא נותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם אני הייתי אידיוט בתיכון. סיימתי עם ממוצע בגרויות 86 עם בונוסים. בצבא התעוררתי ושיפרתי בגרויות לממוצע 92. אחרי מועד קיץ ממוצע הבגרויות יהיה מעל 100. בלי שיפורים אני עכשיו יכול ללכת ללמוד במכללת קש אזורית, בדיוק כמו שעשו רוב האנשים שלמדו אותי בשכבה. אבל מה לעשות, יש לי סטנדרטים יותר גבוהים ואין לי שום כוונה לבזבז שנים וכסף כדי ללמוד במכללה שתואר שהיא מעניקה שווה ערך לנייר טואלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לנפץ את הפנטזיה, אבל צריך להיות מציאותי. תמיד קל לזרוק דברים באוויר. לדעתי צריך לראות בפתוחה כאפשרות אחרונה, אם ממש, אבל ממש לא ריאלי להתקבל לאוניברסיטה או מכללה מאד חזקה באמצעות דרכים רגילות והבחירה היא בין מכללת קש (אשקלון, אחווה, סמי שמעון ושאר הדרעק) או פתוחה. .

אתם מדברים כאילו זה משהו שעושים בלי בעיה. מדובר בלימודים ברמה מאד גבוהה והדרישות גבוהות. ממש, אבל ממש לא קל לקבל 85+ בקורסים שנחשבים לקורסים מסננים באוניברסיטה. מה יקרה אם לא תוציאו ממוצע 85+? תמשיכו ללמוד בפתוחה? סבבה, זו גם אפשרות, אבל קחו בחשבון שלא שמעתי על בן אדם אחד שסיים תואר בפתוחה בפחות מחמש שנים.

בתור אחד ששקל את אפשרות של אפיק מעבר אני ממליץ בחום לבדוק אפשרות להתקבל בדרך הרגילה. הרבה יותר קל לקבל 90+ בבגרות בהשוואה ל-90+ בקורס באוניברסיטה.

התגובה שלי היא על שתי התגובות הנ"ל.

ממש, אבל ממש, לא. אם הבנת מדברי או מדברי מישהו אחר שזאת אפשרות קלה, זה ממש לא, מסכים איתך ב150%.

הממוצע הנדרש תלוי בפקולטה והמוסד אליו מנסים להתקבל ונע בין 80 ל90 בנוסף למינימום ציון מסוים בכל קורס. זה בהחלט ציון גבוה, שהרבה סטודנטים באוניברסיטה יכולים רק לחלום עליו. אבל צריך גם לדעת לשים דברים בפרופורציה, כי אין הקבלה ישירה בין תלמיד אוניברסיטה מן המניין, לבין תלמיד האו"פ שכן האחד סטודנט במשרה מלאה אשר לוקח כל סמסטר 5-6 קורסים לבין סטודנט בפתוחה אשר בנוסף גם עובד במשרה מלאה\חלקית ולוקח 2 קורסים גג בסמסטר (לצורך העניין לא נתייחס למקרים חריגים שיכולים גם לעבוד וגם לקחת 4 קורסים בסמסטר). העומסים פשוט לא זהים והרבה יותר קל להסתדר עם חזית אחת ולא 4.

אם הממוצע שהשגת בסוף המסלול נמוך מן הנדרש, עדין תוכל להגיש בקשה להתקבל על סמך הציונים שלך והאוניברסיטה תשקול זאת בהתאם לקלפים שיש לה ביד. או שתוכל להמשיך ללמוד בפתוחה. הרבה חוסר ודאות נכון, אבל אוכל לשאול גם "מה יקרה אם לא תצליח לשפר בגרות או פסיכומטרי?".

כמו כן עוד משתנה חשוב הוא זמן. כמה זמן יקח לך לשפר בגרות + פסיכומטרי? אם יש לך רק מתמטיקה לשפר או רק פסיכומטרי אז רוץ עם זה. אבל אם תצטרך לשפר 3 מקצועות + פסיכומטרי (מה שיעלה לך בערך 20 אלף שקל ביואל גבע - בהנחה שאתה רוצה קורס כמובן) וזה יקח לך שנה תמימה לעשות. ואז עולה גם האפשרות של מכינה קדם אקדמאית אשר מחליפה את תעודת הבגרות והסכם מחושב לפיה + הציון בפסיכומטרי. הבעיה היחידה שלה היא שוב - הזמן והחוסר ודאות של הבחינה הפסיכומטרית.

אז למה אפיק מעבר? כי:

א) אתה יכול לחלק את עומס הלימודים ולשלב עבודה בלי הצורך לעזוב הכל.

ב) תקבל הכרה בלימודים קודמים מהאוניברסיטה אליה אתה עובר, או אפילו במכללה במקרה ולא הצלחת (תלוי בציונים כמובן).

ג) אתה תמיד יכול להמשיך ללמוד בפתוחה (זמן הלימודים בפתוחה מן הסתם ארוך יותר בממוצע, אל תשכח שמדובר באנשים שמשלבים לימודים ועבודה).

בד"כ גם לכל אוניברסיטה יש את המסלולים הפרטיים שלה ללימודים וקבלה ע"פ הציונים, כלומר ללמוד שנה א' וההמשך תלוי בממוצע שהשגת.

אז בגדול אין פה המסלול הכי נכון או הכי טוב, כל אחד צריך לעשות חושבים מה מתאים לו יותר ומה הוא צריך לעשות אם ברצונו ללמוד במוסד אקדמאי טוב. אני בחרתי את המסלול שלי לא כי אני חושב שזה יותר קל, אלה כי זה יותר נוח. שכל אחד יעשה את השיקול המתאים לצרכים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי, אני 99% מתחיל בשנה הבאה ללמוד באו"פ מדעי המחשב(עדיף על לשפר את כל הבגרויות+פסיכומטרי שייקח מינימום שנה במקרה הטוב) ומתכוון לשלב עבודה במשרה מלאה ביחד עם זה, בהנחה שאני לא מצליח באפיק המעבר ונשאר ללמוד בפתוחה, כמה קשה לסיים בציון טוב? באמת כל כך קשה לסיים תואר בפתוחה?

אני אגב לא מפריע לי לסיים את התואר ב-5 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי, אני 99% מתחיל בשנה הבאה ללמוד באו"פ מדעי המחשב(עדיף על לשפר את כל הבגרויות+פסיכומטרי שייקח מינימום שנה במקרה הטוב) ומתכוון לשלב עבודה במשרה מלאה ביחד עם זה, בהנחה שאני לא מצליח באפיק המעבר ונשאר ללמוד בפתוחה, כמה קשה לסיים בציון טוב? באמת כל כך קשה לסיים תואר בפתוחה?

אני אגב לא מפריע לי לסיים את התואר ב-5 שנים.

ערכתי לעצמי תוכנית תיאורטית עמוסה ויצא לי סיום תואר בשנתיים וחצי (בהנחה שאין לך אנגלית לעשות...)...

חישוב זהה עשיתי לתוכנית של 3 קורסים בסמסטר ועוד 1 בקיץ (ללא אנגלית) ויצא לי כמו באונ' רגילה -- 3 שנים...

אגב האחרון לא מדוייק כי בטכניון עושים 4 שנים חלק מהתוכניות של מדמ"ח כיום... אז זה אפילו קצר מהטכניון.

אגב אחת הסיבות זה העניין למשל שהרבה קורסים באו"פ כוללים בתוכם חומר מקורסים אחרים ואז הנ"ז גם הן גדולות יותר

ולוקח לך פחות קורסים מאשר בטכניון לסיים תואר אז 3 באו"פ זה כמו 5 ברגילה.... :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי לעצמי תוכנית תיאורטית עמוסה ויצא לי סיום תואר בשנתיים וחצי (בהנחה שאין לך אנגלית לעשות...)...

חישוב זהה עשיתי לתוכנית של 3 קורסים בסמסטר ועוד 1 בקיץ (ללא אנגלית) ויצא לי כמו באונ' רגילה -- 3 שנים...

אגב האחרון לא מדוייק כי בטכניון עושים 4 שנים חלק מהתוכניות של מדמ"ח כיום... אז זה אפילו קצר מהטכניון.

אגב אחת הסיבות זה העניין למשל שהרבה קורסים באו"פ כוללים בתוכם חומר מקורסים אחרים ואז הנ"ז גם הן גדולות יותר

ולוקח לך פחות קורסים מאשר בטכניון לסיים תואר אז 3 באו"פ זה כמו 5 ברגילה.... :smile1:

טוב, תמשיך לזרוק תוכניות באויר. נראה איך הן יעמדו במבחן המציאות.

אני מעדיף להתקבל בדרכים הרגילות גם כי זה יותר קל ובטוח. לדעתי אדם שלא מסוגל לעמוד בבחינות בגרות הוא אדם שאין לו מה לחפש באקדמיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אדם שלא מסוגל לעמוד בבחינות בגרות הוא אדם שאין לו מה לחפש באקדמיה.

קשקוש , הרמה האקדמית של האו"פ יותר גבוהה מכל מכללה .

הספרים של האו"פ משמשים כחומר לימוד בכל האוניברסיטאות בארץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן עוד משתנה חשוב הוא זמן. כמה זמן יקח לך לשפר בגרות + פסיכומטרי? אם יש לך רק מתמטיקה לשפר או רק פסיכומטרי אז רוץ עם זה. אבל אם תצטרך לשפר 3 מקצועות + פסיכומטרי (מה שיעלה לך בערך 20 אלף שקל ביואל גבע - בהנחה שאתה רוצה קורס כמובן) וזה יקח לך שנה תמימה לעשות. ואז עולה גם האפשרות של מכינה קדם אקדמאית אשר מחליפה את תעודת הבגרות והסכם מחושב לפיה + הציון בפסיכומטרי. הבעיה היחידה שלה היא שוב - הזמן והחוסר ודאות של הבחינה הפסיכומטרית.

אז למה אפיק מעבר?

בשנה אפשר לעשות לפחות 5 בגרויות בלי לחץ. למעט מתמטיקה אין צורך לקחת קורס, אפשר ללמוד בכיף מספר מיקוד. ככה עשיתי בצבא וקיבלתי ציונים מעולים. בחינות בגרות תופסות בכל מוסד בארץ. מכינה תופסת רק במוסד בו אתה מעוניין ללמוד. זאת אומרת שאם פתאום תחליט ללמוד במקום אחר כל השקעה והכסף ירדו לטמיון.

אמרתי כמה פעמים ואגיד זאת שוב: לדעתי אדם שלא יכול להצליח בבחינות בגרות הוא אדם שאין לו מה לחפש באקדמיה ועדיף שילך ללמוד מקצוע לתעודה. זה בטח עדיף על פני לימודים במכללת קש שמבטיחה הבטחות מפה ועד טיבט כמו "תואר של בר אילן" (מכללת אשקלון) או תואר של בן גוריון (מכללת אחווה) ובסוף אחרי שנים של לימודים האשלייה מתנפצת ואותם אנשים חוזרים לעבוד במלצרות. צריך להפסיק את המרדף אחרי התואר. זה מוריד את הרמה של התואר ומציף את השוק. [br]פורסם בתאריך: 18.02.2008 בשעה 17:02:45

קשקוש , הרמה האקדמית של האו"פ יותר גבוהה מכל מכללה .

הספרים של האו"פ משמשים כחומר לימוד בכל האוניברסיטאות בארץ .

קראת בכלל מה כתבתי או סתם החלטת לזרוק תגובה? כתבתי (אדגיש הפעם) אדם שלא יכול לעמוד בבחינות בגרות הוא אדם שאין לו מה לחפש באקדמיה. מה קשר בין התגובה שלך לתגובה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשנה אפשר לעשות לפחות 5 בגרויות בלי לחץ. למעט מתמטיקה אין צורך לקחת קורס, אפשר ללמוד בכיף מספר מיקוד. ככה עשיתי בצבא וקיבלתי ציונים מעולים. בחינות בגרות תופסות בכל מוסד בארץ. מכינה תופסת רק במוסד בו אתה מעוניין ללמוד. זאת אומרת שאם פתאום תחליט ללמוד במקום אחר כל השקעה והכסף ירדו לטמיון.

זה מה שאמרתי. שיפורי בגרויות + פסיכו יקחו לך שנה שלמה.

מן הסתם מכינה תופסת רק במוסד בו אתה עושה את המכינה. לא חשבתי שיש צורך להבהיר את זה. אם אתה עושה מכינה אני מקווה שאתה סגור על עצמך ולא משנה את דעתך כל שלישי ורביעי.

לגבי האם מישהו שאין לו תעודת בגרות יכול ללמוד באקדמיה או לא, אני חולק על דעתך אבל זה כבר נושא אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. דעתי שיש לאדם היגיון מאד עקום. אם אדם לא מצליח לעמוד בבחינות בגרות, מה לעזאזל גורם לו לחשוב שהוא יצליח לעמוד במבחנים קשים פי כמה וכמה?

2. תלוי על איזה מכללה מדברים. יש מכללות איכותיות ויש קש. אדם שהולך ללמוד במכללת קש עושה בחירה שגויה. אני באותו מצב הייתי הולך ללמוד מקצוע לתעודה, אבל מסתבר שזה רק אני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי סבבה :)

אני דווקא בעד ריבוי תארים , הווי אומר שאנשים ילכו ללמוד במכללות ובאו"פ

ולגבי רמתם האקדמית זה תפקידה של המל"ג להשגיח עליהם (המועצה להשכלה גבוהה )

לפי דעתי המל"ג עושה עבודה נאמנה , ולא חוסכת בביקורת שיש צורך (ראו את הדוחות השונים שלהם לגבי המוסדות השונים )

אני בעד משום שאני מאמין שריבוי תארים יביא לצמיחה כלכלית ,

והראיה לכך שעולי רוסיה הקפיצו את הכלכלה הישראלית בעשרות אחוזים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...