אבודים - הדיון הרישמי (מכיל ספויילרים!)[נוסף "תיאוריית הצבעים באבודים" עמ'25!!#] - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבודים - הדיון הרישמי (מכיל ספויילרים!)[נוסף "תיאוריית הצבעים באבודים" עמ'25!!#]

Nokami

Recommended Posts

• תגובות 249
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, רק מאיפה אבא שלו הגיע לאי, מאיפה אבא של גק באי, מאיפה הסוס של קייט באי, ומאיפה כל שאר החזיונות של כולם באי ?

אין לי מושג.

רק הסברתי למה בן התכוון כשהוא תיאר את "תיבת הקסמים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ס.בדיוק סיימתי לצפות בפרק האחרון,וחייב לציין שעם כל פרק ופרק אני מרגיש שהעונה הזו פשוט מדהימה במיוחד לאחר האכזבה מ2 העונות האחרונות.

יש כמה דברים שלא הצליחו להסתדר לי בראש,אשמח אם מישהו יעזור.

א.בסוף הפרק רואים את פארדיי מדפדף במחברת שלו ורואה עמוד ממוסגר באדום שכתוב שם,"אם משהו משתבש אז דזמונד הוא ה"קבוע" שלי",הצלחתי להבין שמשהו קרה לדזמונד במהלך הטיסה לספינה ששיבש את כל רצף הזמן והוא חזר לעבר,אבל מה הפאנץ' של השוט האחרון בפרק ?

ב.דובר על כך שיש הפרש של כ40 דקות בין הזמן באי לבין מי שמחוץ לאי(כמו שרואים בניסוי שפארדיי מבקש לשלוח אליו איזשהיא חבילה והיא מגיעה אחרי כ40 דקות),אבל בפרק הנ"ל עברה כמעט יממה בין היציאה מהאי וההגעה לספינה - איך זה מוסבר?

ג.אני משתגע עם כל המסתורין הזה עם האנשים מהספינה!כאילו מה,אף אחד מהם לא יודע מה קורה ומה לכל הרוחות הם מסתירים שם?!

ד.וגם הקטע שהם בחדר רופא בספינה,והם ננעלים בפנים עם ג'ורג מינקובסקי,ופתאום הם מסתכלים הצידה ורואים שהדלת נפתחה,ג'ורג' אומר שיש להם ידיד על הספינה..נראה לכם שמדובר על אותו איש קשר של בן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ס.בדיוק סיימתי לצפות בפרק האחרון,וחייב לציין שעם כל פרק ופרק אני מרגיש שהעונה הזו פשוט מדהימה במיוחד לאחר האכזבה מ2 העונות האחרונות.

יש כמה דברים שלא הצליחו להסתדר לי בראש,אשמח אם מישהו יעזור.

א.בסוף הפרק רואים את פארדיי מדפדף במחברת שלו ורואה עמוד ממוסגר באדום שכתוב שם,"אם משהו משתבש אז דזמונד הוא ה"קבוע" שלי",הצלחתי להבין שמשהו קרה לדזמונד במהלך הטיסה לספינה ששיבש את כל רצף הזמן והוא חזר לעבר,אבל מה הפאנץ' של השוט האחרון בפרק ?

ב.דובר על כך שיש הפרש של כ40 דקות בין הזמן באי לבין מי שמחוץ לאי(כמו שרואים בניסוי שפארדיי מבקש לשלוח אליו איזשהיא חבילה והיא מגיעה אחרי כ40 דקות),אבל בפרק הנ"ל עברה כמעט יממה בין היציאה מהאי וההגעה לספינה - איך זה מוסבר?

ג.אני משתגע עם כל המסתורין הזה עם האנשים מהספינה!כאילו מה,אף אחד מהם לא יודע מה קורה ומה לכל הרוחות הם מסתירים שם?!

ד.וגם הקטע שהם בחדר רופא בספינה,והם ננעלים בפנים עם ג'ורג מינקובסקי,ופתאום הם מסתכלים הצידה ורואים שהדלת נפתחה,ג'ורג' אומר שיש להם ידיד על הספינה..נראה לכם שמדובר על אותו איש קשר של בן?

^^ בהחלט פרק מעולה.

אני אנסה לענות:

א. פארדיי הסביר לדזמונד שאם הוא רוצה לשרוד את זה הוא חייב למצוא "קבוע" שהוא יכול לזכור גם בזמן העתיד וגם בזמן העבר, עכשיו בגלל שהוא ידע איזה שנה דזמונד נמצא, הוא ידע שבאותו זמן הוא כתב יומן ושהוא יכתוב על המקרה עם דזמונד, אז אם יקרה מקרה והוא ישתגע ויחזור לאותו הזמן (96), ה"קבוע" שלו יהיה דזמונד, וכשהוא יפגוש אותו או משהו הוא ישתחרר מה"שיגעון".. מקווה שהייתי מובן.

ב. כנראה בגלל המשקל או משהו כמו שהאיש מעליי כתב..

ג. נחכה ונראה ;)

ד. אני די בטוח שמי שפתח את הדלת הוא איש הקשר של בן, אבל את הסיבה למעשה אנחנו לא יודעים עדיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מינקובסקי היה פיסיקאי שתרם לתורת היחסות של איינשטיין - שמדברת באופן מפתיע על עיקומים במרחב-זמן.

פרדיי היה עוד פיסיקאי שעסק רבות באלקטרומגנטיות - עוד תכונה מעניינת שקשורה לאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי עכשיו את הפרק, בהחלט מעניין ולמרות המופרכות סוף סוף פרק שממש אהבתי העונה.

כמה דברים נוספים:

הספינה השחורה (היה פרק עליה בסוף העונה הראשונה ועוד אחד בעונה השלישית), נכנסת לכ(ק?)נון הרשימי של הסידרה עם הסיפור שהקפטן שלה היה סב-סב-סבא של מנכ"ל ה hanso corporation שכמובן קשור ל dharma initiative.

וזה מוביל אותנו לטובים/רעים:

האירגון שאחד מבכיריו הוא הבחור בשחור שראינו העונה והוא שלח את המשלחת של הספינה הזו.

האירגון של משפחת whidmore שיודעת על קיום האי (וכנראה בעקבות קניית היומן של הקפטן ב 1996 גילו פרטים נוספים עליו) ומחפשת אותו (כמו שפני אומרת לדסמונד).

גם רואים שחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית בכמות גדולה גורמת לשיבושים ברצף הזמן (ראינו את זה לאחר פיצוץ ה HATCH בסוף העונה השניה דבר שגרם לדזמונג לקפוץ בזמן) וכעת כאשר הוא עבר בסערה (מעניין למה זה לא השפיע למשל על אחרים כמו הטייס וסעיד).

אנחנו מתחילים להבין למה בפרק הראשון העונה, פאראדי בכה כאשר הוא שמע על התרסקות האי בלי ניצולים (כנראה הוא גם יחזור בזמן מתישהו ויספר לעצמו שהיו 6 ניצולים וכאשר הוא יראה בהודעה בטלוויזיה שאין ניצולים הוא יחשוב שיש לו פגם בתיאוריה ?).

-----

"מינקובסקי היה פיסיקאי שתרם לתורת היחסות של איינשטיין - שמדברת באופן מפתיע על עיקומים במרחב-זמן.

פרדיי היה עוד פיסיקאי שעסק רבות באלקטרומגנטיות - עוד תכונה מעניינת שקשורה לאי."

יוצרי הסידרה ידועים במתן שמות שמרמזים על כל מני דברים (השם של כל דמות מבוסס על כל מני פילוסופרים, פיזיקאים וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זכור לי הקטע עם הספינה השחורה בסוף העונה הראשונה והשלישית,אפשר פרטים קצת בבקשה?

לגבי וידמור,באמת בפרק האחרון רואים שבן טוען שהוא מחפש אחרי האי ורוצה בעצם להשיג אותו,כנראה ממניעים כלכליים.

האם באמת הבחור השחור קשור לוידמור?

הקטע עם הבכי של פאראדיי,כמדומני זה בעצם צולם כאילו לפני שהם קיבלו את הצעת העבודה להגיע כחלק מצוות לאי,רואים גם את הטייס שרואה את חבר שלו וטוען שזה זיוף,מעניין....

הקטע עם אישתו של גודווין שפגשה את ג'ולייט ביער,לא הצלחתי להבין האם היא הייתה אמיתית,או שבעצם היא הזייה(כי היא מתה מתישהוא)כחלק מכוחות העל טבעיים של האי,כמו ההזיות של קייט והסוס,ג'ק ואבא שלו,מר אקו ואחיו,ועוד כמה במיטב המסורת.

וכנראה שבעצם לבן הייתה\יש אישה שדומה למדי לג'ולייט ולכן הוא הביא אותה לאי,שתשמש לו כתחליף,אשתו של גודווין ממלמלת באחת השיחות עם ג'ולייט "שהיא ממש דומה לה" כאילו לאישתו של בן.

ואיך באמת הצליח בן ל"הגיע" לג'ולייט על מנת שתהרוג את שארלוט ופארדיי,לטענתה הוא יצר איתה קשר,האם לבן יש איזשהוא כוח על טבעי לבצע דבר שכזה?

לגבי הגז שהמדענים ניטרלו,ככל שזכור לי כשבן הרג יחד עם "האחרים" את "אנשי דארמה" הוא לא השתמש ברימוני גז או משהו בסגנון,ולא בתחנת כח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...