אבודים - הדיון הרישמי (מכיל ספויילרים!)[נוסף "תיאוריית הצבעים באבודים" עמ'25!!#] - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבודים - הדיון הרישמי (מכיל ספויילרים!)[נוסף "תיאוריית הצבעים באבודים" עמ'25!!#]

Nokami

Recommended Posts

תאוריית הצבעים באבודים...

מאת: עידן בר

טוב,

זה הולך להיות קשה...

אני הולך לשפוף טיפה של אור על נושא הצבעים באבודים...

כאמור,

ידוע לנו על שני צבעים ששולטים בסדרה,

הצבע השחור והצבע הלבן...

כרגיל,

אני אשאל את ויקי מה היא יודעת על הצבעים הללו...

*אני אקפוץ ישר לסיכום...*

סיכום קצר,

הסיבה שהצבע השחור מקושר לאופל, קדרות ורוע היא העובדה ששחור הוא הצבע של חושך,

ממנו פחדו הקדמונים כתוצאה מכך, הצבע השחור מקושר למוות,

לכוחות אפלים, לנסתר ולעל-טבעי ולכוחות הרשע.

(בניגוד לצבע הלבן המסמל את האור).

אבל מצד שני,

בתרבויות אחרות כגון שבטי המסאי של קניה וטנזניה, הצבע השחור מתקשר עם ענני גשם ולכן הוא סמל של חיים ושיגשוג.

הקו קלוקס קלאן נהגו ללבוש גלימות לבנות.

אני מנסה להראות לכם שבכל טוב (לבן) יש גם רע (שחור),

תלוי מאיפה מסתכלים כי הכל יחסי...

אני צריך לציין משהו,

תשימו לב לחתימה שלי, רשום שם הכל יחסי,

כלומר, כל החיים זה עניין של פרספקטיבה (נקודת מבט)...

דוגמא,

אם אדם יוצא עם בת 50,

בשבילי זה מבוגר (כי אני בן 23),

בשביל סבא'לה זה צעיר (כי הוא בן 80),

בשביל אותו אדם זה בסדר (כי הוא בן 50),

לכן,

זה תלוי מאיפה מסתכלים (מבחינת ה time Line)...

עוד צבע שנחשף לנו לאחרונה (או שלא... <- הסבר אחר כך) הוא הצבע האדום,

קיצור - אדום = דם = מוות...

משמעות הצבעים כלפי אבודים,

פה אני נעזר בלוסטפדיה (כמובן) ובדמיון הבריא שלי (כמובן),

אני ארשום לכם מתי אנחנו ראינו את הצבעים,

בסדר כרונולוגי של לוסטפדיה...

לדוגמא

עונה# / פרק# - טקסט טקסט טקסט <- פירוש שלי פירוש שלי.

OK, מוכנים?

עונה 1 / פרק 1 - קייט שואלת את ג'ק באיזה צבע לבחור בחוט שהיא תעשה איתו את התפרים. <- לפי דעתי סתם בדיחה...

עונה 1 / פרק 2 - לוק מסביר לוולט על משחק השש-בש, "שני שחקנים, שני צדדים, אחד בהיר (לבן) ואחד כהה (שחור)". <- רמיזה ראשונה.

עונה 1 / פרק 6 - ג'ק מוצא שני אבנים ליד אדם וחווה אחד לבן אחד שחור. <- תזכרו מה אני אומר, שם הכל התחיל (תשובה בעונה האחרונה).

עונה 1 / פרק 10 - בחלום של קלייר, לוק מופיע עם עין אחת לבנה עין אחת שחורה. <- שילוב של טוב ורע...

עונה 1 / פרק 16 - ג'ין דופק על אבנים שחורות עם מחבט גולף <- SO?

עונה 1 / פרק 16 - ה"עוזר" של מר פאייק (ככה רושמים את זה?) לבש לבן וג'ין לבש שחור <- מסמל שג'ין "היה" איש רע...

עונה 1 / פרק 14 - האחות שמטפלת במייקל מספרת לו בדיחה "מה זה שחור, לבן ומכוסה באדום?" <- אף פעם לא הבנתי הומור של בית חולים...

עונה 1 / פרק 19 - סעיד עשה לסוייר מחצי מסגרת לבנה וחצי מסגרת שחורה <- שיעול-רמיזה-שיעול (לפי דעתי זוהי תחילת הדרך שלו למימוש עצמי).

עונה 1 / פרק 19 - בבית של אבא של לוק, ישנם שלוש מכוניות שחור, לבן ואדום <- הוא מת בסוף לא?

עונה 1 / פרק 20 - כשג'ק ושרה מנגנים בפסנתר הוא לובש חולצה לבנה עם 44 בשחור. <-ספק רמיזה ספק SO...

עונה 1 / פרק 23 - ברפסודה, ג'ין לבש חולצה לבנה, סוייר חולצה שחורה, ותנחשו איזה צבע היה למייקל? נכון, אדום <- ספיצ'לס!

עונה 2 \ פרק 1 - הציור שמופיע בהאטצ', יש שם פנים שחורות, ופנים לבנות <- נו... ו...?

עונה 2 \ פרק 2 - לראשונה רואים את הטיימר, דקות לבן על גביי שחור, שניות שחור על גבי לבן <- טוב ורע...

עונה 2 \ פרק 8 - אנה לוסיה (אנלולו) וג'ק, מתווכחים לראשונה, ג'ק חולצה לבנה ואנלולו שחורה <- ג'ק צודק? מעניין...

עונה 2 \ פרק 9 - שני אנשי האמונה לוק (לבן) ואקו (שחור), רואים את הסרטון של הברבור ביחד... <- אווו, והם החזיקו ידיים וישנו כפיות (SO?).

עונה 2 \ פרק 10 - למרות שסמוקי שחור, לוק מתאר את סמוקי "כ-אור בהיר " בפעם הראשונה שהוא ראה אותו <- בחירה חכמה של מילים, לא?

עונה 2 \ פרק 10 - אקו ויאמי לובשים בגדי כומרים (שחור ולבן) <- SO? מה? כמרים אמורים ללבוש חולצות הוואי?

עונה 2 \ פרק 19 - ברנרד עושה S.O.S ענק על החוף הלבן עם אבנים שחורות <- בחירה טובה!

עונה 2 \ פרק 23 - בתחנת ההקשבה (איפה שהנריק נמצא) יש שם שח (שחור ולבן) <- אולי יש שם מרגל? אולי פשוט משעמם להם? אולי...

עונה 3 / פרק 4 - ארנב לבן עם הספרה 8 בשחור <- וואלה? מה אין ארנבים משוקולד?

עונה 3 / פרק 7 - סמל ה יינג יאנג (שחור ולבן) מופיע על המנורה (המתומנת) של אחותה של ג'ולייט <- יינג יאנג (איזון מושלם) מתומן = דארמה

עונה 3 / פרק 08 - בדירה של דזמונד ישנם (ספק) שני אבנים (שחור ולבן). <- OK...

עונה 3 / פרק 11 - לפני שלוק לחץ 77 ופוצץ את תחנת ה"Flame", לוק שיחק שח כשהוא השחור <- אז שחור זה רע... אולי?

עונה 3 / פרק 12 - בפלאשבקים קלייר לובשת שחור ושיער שחור, על האי יש לה שיער יותר קרוב ללבן מאשר לשחור <- שינוי פאזה...

עונה 3 / פרק 12 - לקלייר יש תחבושת שחורה על יד אחת, וגבס לבש על יד שניה <- כמו אצל סוייר שילוב של שני הצבעים (התחלת התהליך שינוי).

עונה 3 / פרק 13 - כשלוק מתכוון לאכול עוף, בן אומר לו שהוא כבר אכל בשר כהה (Dark Meat), וללוק נשאר בשר בהיר (Light). <- בחירה מעניינת למילים

עונה 3 / פרק 15 - כאשר לוק מספר לקייט שהוא נשאר עם האחרים, הם שיחקו שש-בש לוק שחור וקייט לבן <- OK...

עונה 3 / פרק 16 - המטבח של בן משולב בשחור לבן ואדום <- היתכן שבן ימות בסופה של התוכנית?

עונה 3 / פרק 21 - צ'ארלי מאבד את הנעל משובצת שלו (לבן ושחור) <- באסה לאבד נעל אחת, אה?

עונה 3 / פרק 22 - ג'ולייט מסמנת את האוהלים עם אלמוג לבן (האוהלים עם הנשים) <- כלומר מה שהיא עושה זה טוב?

עונה 3 / פרק 22 - כאשר ג'ק חוצה את הכביש ישנה ניידת (שחור לבן) שעוברת <- WOW מדהים (ציני...)

עונה 4 \ פרק 1 - מבקרים את הארלי שני אנשים אבאדון (שחור), צ'ארלי (לבן) <- אבאדון רע וצ'ארלי טוב?

עונה 4 \ פרק 3 - סעיד הורג מישהו כשהם משחקים גולף, סעיד כפפות לבנות, השני כפפות שחורות <- סעיד טוב, הנרצח רע...

עונה 4 \ פרק 4 - לוק וסוייר משחקים שש-בש לוק שחור והפעם סוייר לבן <- סוייר שינה פאזה סופית?

עונה 4 \ פרק 6 - ג'ולייט גורפת בגינת הזן שלה ויש שם אבן שחורה ואבן לבנה <- היא מבחינתי באמצע, בעבר מדענית עדינה ואז היא רוצח בדם קר ואז היא וכו'.

עונה 4 \ פרק 7 - ג'ין מתעקש לקנות פנדה (פרווה שחורה ולבנה) <- למה?

עונה 4 \ פרק 9 - כאשר בן ו-וידמור מדברים, פניו של בן חצי מוארות (וחצי מושחרות), ו-וידמור אותו הדבר מהצד השני <- מסביר לנו על הדמויות.

עונה 4 \ פרק 10 - בFF של ג'ק לאהרון יש בובה של לוויתן (שהיא שחורה ולבנה) <- סבבה...

עונה 4 \ פרק 11 - הציור שלוק הצעיר צייר, דף לבן עם צבע שחור <- OK... מעניין...

עונה 4 \ פרק 11 - שני אנשים פגשו את לוק הצעיר, ריצ'ארד (לבן) ואבאדון (שחור) <- אבאדון הוא רע סופית? או שלא?

עונה 4 \ פרק 13 - הארלי (לבן) משחק שח נגד אקו (שחור) והארלי משחק עם הכלים השחורים <- איזון, לא?

וזהו...

אלו הצבעים שאנו רואים בתוכנית (לפי לוסטפדיה).

אבל מה?

הדמיון שלי לא עוצר פה,

ישנם כמה סוגיות קטנות שלא מופיעות פה,

הלבוש של כריסטיאן לדוגמא,

חליפה שחורה (כולנו יודעים), נעלי טניס לבנות (למי ששם לב), ו(בד"כ) עניבה אדומה...

החליפה היא השולטת, שחור דומיננטי , כלומר רע...

נעלי טניס לבנות שזה רק חלק קטן מהלבוש אבל הוא מסביר המון (לפי דעתי כמובן...) כלומר טוב...

ועניבה אדומה אשר מסמלת מוות...

למה מוות אתם שואלים?

שימו לב לדיאלוג הבא שהיה בין בון ללוק,

בון: "חולצות אדומות"

לוק: "אה?"

בון: "ראית אי פעם מסע בין כוכבים?"

לוק: "אהה... לא ממש..."

בון: "השחקנים הראשיים, הקפטן והזה עם האוזניים המחודדות,היו יורדים עם ניצבים,

הניצבים תמיד לבשו חולצות אדומות, תמיד, כל מי שלבש חולצה אדומה נהרג"

לוק: "באמת?"

בון: "באמת"

לוק: "נשמע כמו חרא של קפטן"

שימו לב, לצבע האדום,

הבחורה שטבעה, חולצה אדומה.

מייקל, חולצה אדומה.

הטיימר של האטצ', לפי שהוא קרס (השתנה לצבע אדום).

אבא של לוק, אשר מת בסופו של דבר, מכונית אדומה.

רוז קורא לשרלוט "Red", אולי זה רמז?

והכי הכי מעניין, הייתה פעם יחידה שהראו לנו את המשחק שש-בש בצבעים שונים,

לבן ואדום, כאשר לוק היה ילד וריצ'רד ביקר אותו,

ריצ'ארד היה לבן (טוב), ולוק היה אדום והוא (כביכול) מת...

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 249
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לפחות עכשיו אתה נותן קרדיט..

שב בשקט, גם כל העמודים הקודמים חוץ מ19 ומטה נתתי קרידיט לדברים שהעתקתי אז אל תבלבל סתם תמוח כמו חצי מהפורום פה נו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני פונה אליך בצורה יפה, מן הראוי שתפנה גם ככה בחזרה.

למה זה מרגיז אתה שואל?

כי אחרי כל פרק שהיה אתה העתקת לפה את הסיכום של עמוס מהפורום בתפוז, בלי קרדיט בלי כלום, ושכתבו לך "סחטיין על ההשקעה" אתה אומר תודה כאילו אתה כתבת את זה.

לא יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nokami כדאי שתתחיל למתן את הסגנון שלך, אם יש לך בעיה עם "חצי מהפורום פה נו" אתה מוזמן ללחוץ על logout.gif

כמו כן תרגע עם כל הצבעים והפונטים הענקיים,זה מאוד לא נעים לקרוא ככה את התראד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אני פונה אליך בצורה יפה, מן הראוי שתפנה גם ככה בחזרה.

למה זה מרגיז אתה שואל?

כי אחרי כל פרק שהיה אתה העתקת לפה את הסיכום של עמוס מהפורום בתפוז, בלי קרדיט בלי כלום, ושכתבו לך "סחטיין על ההשקעה" אתה אומר תודה כאילו אתה כתבת את זה.

לא יפה.

כי בא לי.

ונמאס לי שיש פה יותר מדי צרי עין מתחכמים ומתנשאים

ואם לא נראה לך אל תיכנס לנושא , אל תקרא, ותלך להתלונן עליי.

פתחתי את הנושא הזה למטרת דיון על הסדרה, לא משנה מי מעתיק כמה מעתיק ואם אין/יש קרידיט - מספיק להיות קטנוני. לא מתאים לך - לך תגיד לחברים שלך שבתפוז שמעתיקים להם דברים ללא מתן קרידיט ושתביעו אותי או משהו.

ופעם אחת לא אמרתי 'תודה' על מה שהעתקתי "כאילו אני כתבתי את זה" אז אל תכניס לי מילים לפה. חאלס.

עכשיו אתה מבין למה עניתי לך ככה? מן הראוי. יופי.

cleric - אל תאיים עליי. ואין לי שום בעיה , להם יש בעיה, כל אחד פה עם הפוזות שלו עף אחד על השני, זה לא טוב, זה לא ככה, זה לא בסדר, חאלס זה מעצבן. ובחייאט אל תגיד לי איך לכתוב, אולי לך זה מפריע ולא נעים לקרוא, לא לאחרים. עוד מעט תוציאו גם חוק נגד זה, לא? ועכשיו תפנה לאחד המנהלים, ימחקו את ההודעה, וידפיקו לי באן לא? ואוו איזה דיקטטורה נהדרת.

אני לא בא פה לריב עם אף אחד, הכל ברוח טובה, אבל כולם פה באים ותוקפים אותי כל פעם, ואני לא חושב שכולם נגדי, אבל ברגע שקורה דבר כזה ישר פועלים בכוונה הזאת.

תחזרו לדיון של הנושא על הסדרה - חדל וויכוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא התלוננתי עליך לאף אחד.

שתיים, אם תשקיע ותכתוב מאמר פצצתי שישבת עליו שעות, ומישהו בא ומעתיק אותו סתם כי בא לו וכל ה"תהילה" הולכת אליו, אתה תרגיש נוח עם זה? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא התלוננתי עליך לאף אחד.

שתיים, אם תשקיע ותכתוב מאמר פצצתי שישבת עליו שעות, ומישהו בא ומעתיק אותו סתם כי בא לו וכל ה"תהילה" הולכת אליו, אתה תרגיש נוח עם זה? לא.

אבל חשבתי שכתבת "כי אחרי כל פרק שהיה אתה העתקת לפה את הסיכום של עמוס מהפורום בתפוז, בלי קרדיט בלי כלום, ושכתבו לך "סחטיין על ההשקעה" אתה אומר תודה כאילו אתה כתבת את זה."

מה?! מי אמר לי משהו כזה בכלל!?

אתה אומר וטוען שאני זה שכביכול שיחקתי שכתבתי את כל המאמרים הענקיים האלה, ו"שיפרגינו" לי , ואמרו "סחטיין" עלק אמרתי "תודה... "

מה אתה סתם מכניס לי מילים לפה נו.....באמת

אני לא מבין מה קרה זה פתאום נהפך ל"מעתיק אותו סתם כי בא לו וכל ה"תהילה" הולכת אליו, אתה תרגיש נוח עם זה? לא."..

חשבתי שאמרת שאמרתי תודה כאילו שאני כתבתי את זה. לא?..

אז אני חושב שמה שאתה עשית, "לא יפה". להכניס ככה לי מילים לפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cleric - אל תאיים עליי. ואין לי שום בעיה , להם יש בעיה, כל אחד פה עם הפוזות שלו עף אחד על השני, זה לא טוב, זה לא ככה, זה לא בסדר, חאלס זה מעצבן. ובחייאט אל תגיד לי איך לכתוב, אולי לך זה מפריע ולא נעים לקרוא, לא לאחרים. עוד מעט תוציאו גם חוק נגד זה, לא? ועכשיו תפנה לאחד המנהלים, ימחקו את ההודעה, וידפיקו לי באן לא? ואוו איזה דיקטטורה נהדרת.

אני לא בא פה לריב עם אף אחד, הכל ברוח טובה, אבל כולם פה באים ותוקפים אותי כל פעם, ואני לא חושב שכולם נגדי, אבל ברגע שקורה דבר כזה ישר פועלים בכוונה הזאת.

אני לא "מאיים" עלייך חתיכת חוצפן, למקרה שלא שמת לב, אני אחראי הפורום הזה.

נוספה לך אזהרה על התחצפות למודר, באזהרה השלישית תושתק\תורחק מהפורום.

ננעל, והורד מהסטיקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...