MacBook > Laptop - לסטודנט? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MacBook > Laptop - לסטודנט?

Recommended Posts

שלום חבר'ה.

אז ככה, קצת רקע קצר: אני מתכנן רכישה של בימים אלו, ללימודים שמתחילים בסמסטר ב' הקרוב, במרץ.

אני שוקל האם לרכוש מחשב נייד רגיל, או כמובן ואיך לא, (לא Pro, אין תקציב).

אז אני כאן לקבל כמה חווות דעת, המלצות, דעות, ותשובות לשאלות.

קודם כל נתחיל בכך, האם לדעתכם, לסטודנט, שהשימושים העיקריים שלי מהמחשב הולכים להיות הכנת עבודות ע"י תוכנות כג'ון Office וכו', בשפה העברית כמובן, ועוד כל מיני שימושים "רגילים" כג'ון גלישה באינטרנט, תוכנות מסרים, וכו', לא משהו מסובך או יוצא דופן, עדיף נייד רגיל או , לצרכים שלי? מבחינת העברית, מבחינת תמיכת עברית בתוכנות כג'ון , Iwork (מה שזה לא יהיה ) ועוד... אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות, לכאן ולכאן.

חשוב לציין שמבחינת הרגשה ורצון (ומראה :P) אני מעדיף מעט חידוש וגיוון לא יזיקו לאף אחד .

א. האם לדעתכם דגם ה- 2.0GHZ יספיק? בנוסף מדובר על 1GB , לא יגביל אותי בעת הרצת מספר תוכנות במקביל? (אם זה קריטי אפשר ללכת ל- 2.2 גם, אבל אין צורך סתם מבחינת מקום HDD 80 GB בהחלט מספק אותי מהבחינה הזאת, ושאר הנתונים זהים).

ב. בדגם ה- 2.0, "COMBO DRIVE", לעומת "DOUBLE LAYER SUPER DRIVE" בדגם 2.2, מה ההבדלים בדיוק? והבנתי שב- 2.0 אין צורב , זה נכון?

ג. 13" גודל מסך מספיק? לא קטן מידי לדעתכם?

ד. הבנתי שמבחינת תוכנות Office ל- , יש את IWORK, OFFICE 2008 של , ו- "NEO-OFFICE"? מה בדיוק ההבדלים בין כל אחד מה מציע אפשרויות מקצועיות מרובות יותר או בכלל, מה עדיף? (ושוב, תומך עברית בצורה הטובה ביותר =).

ה. לגבי האחריות, מגיע עם שנה אחריות ע"י IDIGITAL, הבנתי שיש אופציה להרחבת האחריות לשנתיים? מה העלות? ממליצים?

זה הכול בינתיים זה מה שעולה לי בראש אני בטוח ומשוכנע שיעלו עוד כל מיני שאלות בהמשך שאני אוסיף לדיון הזה .

אז תודה מצטער על החפירה, מקווה לקבל תגובות מקצועיות/מניסיון.

ערב טוב!

שי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור סטודנט עם מקבוק:

אם אתה מתכוון לכתוב ברצינות ותצתרך בעברית גם דברים באנגלית (כלומר סיכום של יותר משיעורי טקסט) עדיף להתקין PARALLELS או VMWARE FUSION (עם כל הצער) , למרות שאופן אופיס ואחותה בגירסאת המק נאו אופיס(שמהירה הרבה יותר) עושות עבודה לא רעה.

מהגירסא של 2004 של אופיס למק לא התרשמתי , מה גם שהיא ממש לא היסתדרה טוב עם עברית , לא ידוע לי איך זה עובד בגירסאת 2008 הנוכחית (כן - כל פעם שנה אחרי גירסאת הווינדווס)

בשאר הדברים - אין בעיה כמעט.

לגבי שימוש בלפטופ בכלליות - מה אתה לומד?

היה לי לפטופ גם כשלמדתי הנדסה וגם במדעי מחשב - לטעמי - שיעורי מתמטיקה קשה מאוד לעקוב בקצב , אפשרי אם אתה מתורגל , אבל בהחלט יותר עבודה מדף ועט, מצד שני - בסוף סמסטר הכל מסוכם לך יפיפה על מחשב שזה מאוד מאוד נח.

מבחינת לפטופ מקבוק ספציפית - אני מצאתי אותו מאוד נח , קל לנסיעה (קטן ודק , מסך ומקלדת מצויינים , זמן סוללה ארוך מאוד יחסית לסוללה רגילה - 3.5 שעות הקלדה אמיתיות עם אינטרנט ברקע כמעט ללא ויתור בבהירות מסך)

1) לגבי הדגם ספציפית - בהרצת תוכנות של מק - לא מגביל , כשאתה עובר לחלונות - הענינים ניהיים איטיים יותר - המלצה שלי - תזמין עם גיגה אחד - תרכוש 2 גיגה ותשדרג בעצמך , אם אין לך כח להתעסק (כמו שלי לא היה) תשדרג מהחברה.

2) קלעת בול - קומבו - הכוונה צורב רגיל וקורא , לעומת השני שהוא צורב DUAL LAYER.

3) בהחלט מספיק מעל ומעבר! אני אלך אפילו יותר רחוק - הלפטופ הקודם שלי היה X40 - מסך 12 אינץ' לא רחב - גם מספיק מעל ומעבר , והעובדה שהמסך רחב הופכת את זה לקצת יותר נוח לעיבוד תמלילים.

4) IWORK - יפה , תמיכה נוראית בעברית , ממש בלתי אפשרי לעבוד

2008 - לא ניסיתי , רק יצאה

NEO - אני עובד איתה - לא רעה בכלל , לא מושלם , אבל לכתיבה או בעיברית או באנגלית - עושה עבודה מצוינת.

5) אם אתה סטודנט - מגיע לך פריסה עד 24 תשלומים + שנתיים אחריות נוספת בארץ בחינם

אם יש לך עוד שאלות - אני אשמח לענות , נראה לי שרוב הדברים שהתנסיתי בהם די רלוונטים.

בכ"א - גם אם אתה לא הולך לקנות מקבוק - אל תלך על מחשב יותר כבד

מניסיון זה סיוט לסטודנט שאשכרה לוקח את המחשב ממקום למקום, בתור מקביל - אני ממליץ על הדל XPS 1330 שמקביל כמעט לגמרי למקבוק בדגם הבסיסי ועולה טיפה יותר.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המושקעת.

אני מתחיל ללמוד תואר ראשון במדעי החברה ותקשורת (לא יותר מידי מתמטיקה, טקסטים בעיקר).

אהבתי את העיניין שסטודנטים מקבלים שנתיים נוספות באחריות, סה"כ 3 שנים אחריות למחשב = לא רע בכלל.

לגבי העיניין של הצורב, לא סוף העולם - אחרי הכל זה מחשב ללימודים, יש את המחשב הראשי (במפרט) לדברים הללו.

קצת חושש לגבי העיניין של העברית, חוץ מזה - אני חושב שאני אלך על ה- , חייב לגוון קצת, לא רואה את עצמי מתלהב מנייד עם :lol:.

מה לגבי עכבר, ממליץ לרכוש אחד בנפרד? עדיפות לחוטי/אלחוטי מהאתר של IDIGITAL? (יש רק דגם אחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות לגבי העכבר של אפל מעורבות - אני אוהב אותו , אבל להגיד שהוא נוח כמו הMX518 שלי יהיה שקר.

במחיר שלו ובמחשבה שניה - הייתי קונה לוגיטק אלחוטי (שים לב לקנות אחד עם ולא סתם אלחוטי, או להתפשר על חוטי יותר טוב במחיר יותר זול)

בקשר לעיברית - עם נאו אופיס סיכמתי בצורה מצויינת את כל הקורס של דיני עסקים השנה - קורס פרופר כתיבה ופרופר עברית - הכל יצא מושלם , כולל בולטים , מספורים , הדגשות ועימודים ללא כל מאבק.

נאו אופיס יודע להגדיר שפות כך שחלקן יהיו מימין לשמאל (ולא כמו אנגלית) , אחרי שהגדרת את זה - עובד בצורה מצויינת.

טקסט מעורב קצת יותר קשה לו , אבל עדיין - בהחלט אפשרי.

אני מסכים איתך , גם אני הייתי צריך קצת גיוון , מה שכן , ויסטה על מחשב חזק (2 גיגה זיכרון , מעבד טוב - כל דואל קור ממוצע) עובדת לפחות לי אישית , ללא דופי.

המחשב הביתי שלי <--- (מפרט) אפילו רץ יותר טוב עם ויסטה ויותר יציב מאשר (ולפני שקופצים - התקנה נקייה של שניהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ניק נחמד יש לך , אהבתי

דבר שני להגיד שויסטה רצה יותר מהר מXP זה שקר

ואני שמח מהתגובה שלך ש"אני לא רואה את עצמי מריץ על נייד"

אני אישית גם אם אקנה מחשב נייד בזמן הקרוב , גם לא יריץ עליו אלא או LEOPARD או LINUX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אריק,

אני די מדבר מניסיון עם .

מחשב עם 2 גיגה זיכרון לא יריץ את פחות איטי מXP (או שלא משמעותית) , ובחלק מהדברים אם יש לו כרטיס מסך סביר - הוא יכול ליהיות אפילו טיפה יותר זריז.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל ניק נחמד יש לך , אהבתי

דבר שני להגיד שויסטה רצה יותר מהר מXP זה שקר

ואני שמח מהתגובה שלך ש"אני לא רואה את עצמי מריץ על נייד"

אני אישית גם אם אקנה מחשב נייד בזמן הקרוב , גם לא יריץ עליו אלא או LEOPARD או LINUX

למה להאשים?

יש לויסטה כמה מנגנונים לשיפור מהירות. אחד חמוד זה אחד שאיך שאתה מעלה את המחשב מעלה תוכנות שאתה מרבה להשתמש בהן לזיכרון. כשאתה כבר מפעיל את התוכנית היא טסה כי רובה כבר בזיכרון. כך שבשימוש רגיל משתמש יכול להרגיש מהירות יותר גדולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום חבר'ה.

אז ככה, קצת רקע קצר: אני מתכנן רכישה של מחשב נייד בימים אלו, ללימודים שמתחילים בסמסטר ב' הקרוב, במרץ.

אני שוקל האם לרכוש מחשב נייד רגיל, או כמובן ואיך לא, MacBook (לא Pro, אין תקציב).

אז אני כאן לקבל כמה חווות דעת, המלצות, דעות, ותשובות לשאלות.

קודם כל נתחיל בכך, האם לדעתכם, לסטודנט, שהשימושים העיקריים שלי מהמחשב הולכים להיות הכנת עבודות ע"י תוכנות כג'ון Office וכו', בשפה העברית כמובן, ועוד כל מיני שימושים "רגילים" כג'ון גלישה באינטרנט, תוכנות מסרים, וכו', לא משהו מסובך או יוצא דופן, עדיף נייד רגיל או MacBook, לצרכים שלי? מבחינת העברית, מבחינת תמיכת עברית בתוכנות כג'ון Office, Iwork (מה שזה לא יהיה ) ועוד... אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות, לכאן ולכאן.

אתה הולך לאכול הרבה קש!

תקרא טוב פה בפורום:

http://forum.mac-it.co.il/single_view.php?id=101629&gid=101629

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני קופץ אבל liviur, שמתי לב שניסית המון תוכנות למלל חוץ מ ... מלל אז, אני מאד ממליץ לך לנסות אותה, תוכנה מעולה שנכתבה ע"י ישראלים, נסה ותחזור עם פידבק. בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן , שמעתי על מלל טובות , לא יצא לי להשתמש בה אישית , אז אני ממליץ על מה שיצא לי להשתמש ולהתקל בו.

לקחתי את זה לתשומת ליבי ואני אנסה אותה בסמסטר הקרוב.

אורי , בקשר לתגובה שהבאת:

העברית באינטרנט ובכלל - כמו שכבר אמרתי , אני משתמש רק בפיירפוקס כמה שנים , לא נתקעתי ממש בשום דבר מיוחד (אתה עדיין חייב לנו לינקים עם הבדלים בין גירסאת המק לגירסאת הPC כפי שהבטחת)

office נורמלי - ניתנו פה כמה וכמה תחלופות , חלקן אפילו בחינם

לראות סרטים באינטרנט (נתקע כל הזמן מחדש)ערוץ 5 בעיקר (מכבי ת"א) - אהם FLIP4MAC אהם... אין בעיות

נגן נורמלי שיחליף את הbsplayer האגדי שלי - בשביל התאימות ועוד עשרות בשביל היופי.

תוכנה נורמלית שתחילף את ה utorrent העוד יותר אגדית - אזוראוס טיפה כבדה יותר אבל יש את TRANSMITION ואת קלאץ' ועוד אלף תחלופות , נכון לא טובות באותה מידה גם לדעתי , אבל בהחלט עושות את העבודה.

היוזר הזה פשוט באמת לא ניסה ולא שאל.

אני מבטיח לך שלרוב ה"חסרונות" יש תרופות מהירות ביותר וב90% חינמיות ומצוינות.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר, החלטתי לא ללכת על מחשב ,

הייתי אצל חבר, בדקתי היטב את כל העיניין של התמיכה בעברית במספר תוכנות, גם ב- NeOffice, יש תמיכה בעברית, אך זה לא כל כך נוח, חשבתי לעצמי להיות 3-4 שנים (משך התואר), זה פשוט יקשה את כל העיניין.

עדיין זה אחלה דבר, מגניב - למשתמש הרגיל או אפילו לסטודנט, באמריקה :lol:, לא בישראל (עקב השפה).

אחרי התואר נעבור ל- ;D

תודה לכולם על התגובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם פתרונות בצורת קודקים ובטח שלכתוביות.

בקשר לפיירפוקס , קטונתי מהויכוחים האלו , אני רק מציין שוב ושוב שב4 שנים האחרונות פלוס מינוס לא עבדתי שניה אחת עם אקספלורר חוץ מדברים שהייתי חייב בעבודה.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...