יש לי 4GB זיכרון - למה ווינדוס אקספי SP2 משתמש רק ב- 3GB ??? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי 4GB זיכרון - למה ווינדוס אקספי SP2 משתמש רק ב- 3GB ???

MeMaster

Recommended Posts

כדי לאבחן שהבעיה בווינדוס, הוצאתי את אחד הכרטיסים שלי - וראיתי שיש עדיין 3GB

ואז הוצאתי כרטיס אחר והחזרתי את הראשון למקום שלו ועדיין היה 3GB

משמע שהווינדוס מגביל את הזיכרון ... איך אפשר לסדר את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אם היית קצת מחפש פה היית רואה שהנושא נטחן דיי והותר כאן.

קיצור Win לא יכול לזהות מעל 3.5 ג'יגה מקסימום של זיכרון

הוא יכול אפילו לזהות קצת פחות אם יש לך כרטיס מסך חזק שצורך הרבה .

אם אתה רוצה ניצול של כל ה4GB אתה צריך לעבוד למערכת של 64BIT בתנאי כמובן שיש לך מעבד תומך 64BIT.

מקווה שעזרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל32BIT יש הגבלה של תמיכה כוללת של עד 4GB כולל שזה כולל גם של כרטיס מסך וכו'.

לעומת זה ל64BIT יש תמיכה עד 128GB של (לומרות שלויסטה הום פרמיום 64BIT יש הגבלה של 16GB וכך אם אני לא טועה גם להום ביסיק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל32BIT יש הגבלה של תמיכה כוללת של עד 4GB זיכרון כולל שזה כולל גם זיכרון של כרטיס מסך וכו'.

לעומת זה ל64BIT יש תמיכה עד 128GB של זיכרון (לומרות שלויסטה הום פרמיום 64BIT יש הגבלה של 16GB וכך אם אני לא טועה גם להום ביסיק)

אם יורשה לי להרחיב מעט לטובת פותח הנושא - ההגבלה נובעת (באופן גס) מגודל הכתובת שהמערכת שומרת לזיכרון. ככל שגודל הכתובת (בביטים) גדול יותר כך המערכת יכולה לגשת ("לראות") ליותר מרחב זיכרון - כאשר הנוסחה היא (2 בחזקת גודל הכתובת בביטים) = גודל הזיכרון אליו ניתן לגשת בתאוריה בבייטים (גודל הבייט עשוי להשתנות ממערכת למערכת - אולם ברוב המוחלט של המקרים ובכל המחשבים הבייתיים גודלו 8 ביט).

ה- הראשון שלי שהיה מבוסס על 8088/10MHZ לדוגמא היה עם יכולת לגשת לכתובות בגודל 20 ביט - 2 בחזקת 20 -> 1 מ"ב, אולם זה היה תלוי תוספות ל-DOS וחלק גדול מהתוכנות לא השתמשו ביותר מ-256 ק"ב. מחשבים מתקדמים יותר יכלו לגשת לעד 2 מ"ב בזכות כתובות מורחבות בתנאי שמערכת ההפעלה תמכה בזה.

הופעת מערכות ה-32 ביט לשוק הביתי נראו בתחילה כ-overkill, כתובות בגודל זה מאפשרות בתאוריה גישה ל-4 ג"ב (2 בחזקת 32) כפי שצויין כאן קודם. כאשר מחשבי 32 ביט החלו לחדור לשוק הביתי, מרבית המחשבים היו מצוידים ב-1 עד 8 מ"ב (ה-32 ביט הראשון שלי - 386 במהירות 25M היה מצויד ב-2 מ"ב והריץ בכבוד 3 ו-corel draw), אפילו תחנות עבודה "כבדות" בעשרים אלף דולר לא עברו את ה-64 מ"ב באותה תקופה.

באופן תאורטי (עם הגבולת של מערכת הפעלה) עם גודל כתובת של 64 ביט ניתן לגשת ל-16 אקסהבייט (שזה 16 גיגה-גיגה-בייט). זה כנראה יספיק לעוד כמה עשורים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ U S A lR ][/\][ link=topic=317404.msg2760318#msg2760318 date=1201501656]

SP1 בויסטה מאפשר 4 GB לפני שהיתקנתי היה רשום 3....אני לא בטוח אבל תנסה אולי להתקין את SP 3 לXP אולי יעזור...

זה כמה מותקן לא כמה זמין.

תבדוק בtask manager ותראה כמה זמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר ל ו/או ל Vista/XP.

מערכות הפעלה 32bit (או "וינדוס רגיל", מה שכרגע יש לך) תומכות עד 3.0/3.5GB גי'גה זכרון בגלל הגבלה של כתובות זמינות.

המערכת תזהה מקסימום 3.5/3.0GB אבל יהיה זמין רק 2GB למערכת.

לעומת זאת, מערכות 64bit יכולות לזהות מעל 4GB זכרון וכמובן להשתמש בו.

יש גרסאת 64bit הן ל XP ו .

ההבדלים שבין xp ל xp64 ו ו vista64 הם לא אותם הבדלים (ז"א לא רק תמיכה ביותר זיכרון),

אלא ש Vista64 יכולה להריץ תוכניות 32bit מה ש xp64 לא יכולה, וזהו יתרון בהחלט גדול.

החסרון היחיד ב vista64 הוא שלא ניתן להריץ תוכניות 16bit ("ישנות", מאמין שהחיסרון הזה קיים גם ב xp64) ודריברים חייבים לתמוך ב 64bit.

החסרונות האלו ממילא קיימים ב xp64, ככה שאני ממליץ לעבור ל Vista64 לתמיכה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי מצחיק שב Service Pack החדשות (של ו XP), הוא מראה לך כמה יש לך במחשב, במקום כמה הוא יכול לנצל כפי שהם עשו עד כה, כנראה הרבה אנשים התלוננו על זה :)

אז בואו נלמד משהו חדש על זכרונות:

http://www.microsoft.com/whdc/system/platform/server/PAE/PAEmem.mspx

מה חדש בזה בדיוק ? זה טכנולוגיה שקיימת כבר יותר מ 10 שנים מאז ימי ה pro.

במערכת 32 ביט של חלונות רגילה, יש 2 גיגה וירטואלי למערכת ההפעלה ועוד 2 גיגה לכל תהליך שרץ (כאשר בפועל כל אלו כמובן רבים על כמות הזיכרון האמיתי שיש במחשב, כאשר המקסימום שאפשר לריב עליו הוא בערך 3.3 גיגה).

XP64 ביט יכול להריץ של 32 ביט גם כן, רק שיש לו פחות תאימות כללית מאשר יש לויסטה 64. של 16 ביט כנראה אפשר להריץ בוירטואליזציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...