אגרופן מתכת / פלסטיק נחשב לחוקי לנשיאה "בכיס" בישראל? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אגרופן מתכת / פלסטיק נחשב לחוקי לנשיאה "בכיס" בישראל?

HiTiT

Recommended Posts

1. אומנות לחימה - גם לא תמיד תעזור לך אלא אם אתה לומד כבר כמה שנים, ועדיפות למי שלומד כבר בגיל צעיר... אם אתה מחליט ללמוד אומנות לחימה כלשהי ואתה באמת דוגל ברעיון של הגנה עצמית נטו לך על אייקידו.

2.ספרים למיניהם? למה אתה מתכוון ? ספר? מה ספר יעזור לך ?

3. זה לא ממש נכון, היום לערסים שאתה מתכוון לא אכפת אם הבחור גדול אול קטן, הרי יש להם סכין נותנים איזה קטנה ונגמר הסיפור.. מה זה משנה גדול או קטן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם חשבתי להתחיל להתאמן באיגרוף עם חבר.

אני חושב שזה יהיה נחמד.

רגע רגע, אתה מתכוון להתאמן רק אתה ואותו חבר בלי הדרכה מקצועית? בלי הדרכה לטכניקות הנכונות עם אימון בליווי אנשי מקצוע, לא רק שלא תגיעו לאף מקום, אתם גם עלולים לפצוע את עצמכם.

אני מכיר אישית מישהו שהתאמן בצורה שגויה עם ידיים חשופות על שק אגרוף, והיה אימון שהוא הצליח לנקוע את המפרק של היד כתוצאה מכך.

אבל אולי לא הבנתי אותך נכון, ואתה שוקל לקחת אימוני אגרוף של ממש.

האומנות לחימה שכנראה הכי פרקטית היא אגרוף תילאנדי.

זה ממש לא נכון. בטח ובטח שאין דבר כזה "הכי פרקטי". לא רק שאף אומנות לחימה לא מסוגלת לתת מענה לכל המצבים בקרב (גם לא ה MMA למיניהם), אלא שזה תלוי הרבה יותר במתאמן מאשר בסגנון עצמו.

אני לא מבין למה כ"כ קשה לאנשים להבין את זה.

מה שכן חשוב הוא שהמתאמן שרוצה כלים להגנה עצמית יהיה כנה עם עצמו, ויבדוק אם האומנות שהוא לומד מספקת לו את הצרכים של ההגנה העצמית באופן אישי, ואם הוא מצליח להקנות לעצמו את יכולות ההגנה העצמית שהוא רוצה מאותו הסגנון. אם לא, הוא צריך להחליף למשהו אחר שיותר מתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, אין "הכי פרקטית". הכוונה שלי ב"פרקטי" הייתה אומנות שלא צריך שנים ללימוד (וזו אחת שגם תוך זמן קצר מגיעים לרמה סבירה, תלוי כמובן במתאמן) ולדעתי עדיפה על קראטה וג'ודו.

בטח שMMA למיניהם לא יתנו מענה לכל מצב, כי הם בעיקר ל"אחד על אחד".

1. אומנות לחימה - גם לא תמיד תעזור לך אלא אם אתה לומד כבר כמה שנים, ועדיפות למי שלומד כבר בגיל צעיר... אם אתה מחליט ללמוד אומנות לחימה כלשהי ואתה באמת דוגל ברעיון של הגנה עצמית נטו לך על אייקידו.

2.ספרים למיניהם? למה אתה מתכוון ? ספר? מה ספר יעזור לך ?

אייקידו זו דוגמא לאומנות לחימה שא"א להשתמש בה בלי לימוד ואימון של שנים...

לא ספר, ספריי. תרסיס פלפל, למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה מדבר כאן על עקומת הלמידה, ובמקרה הזה אתה צודק חלקית. אם מסתכלים על ניהול קרב כמכלול, של אחד על אחד עד לניצחון - כאן יש באמת הבדלים בסגנונות מבחינת הזמן שצריך להתאמן כדי להגיע למצב של נצחון ונוקאאוט על יריב.

אבל אם נרחיב את נקודת המבט, אפשר לראות שהעניין הוא שכל אומנות לחימה באה לתת מענה ספציפי להיבט מסויים, ובהיבט הזה אפשר לומר שהיא הכי פרקטית כפי שאתה מגדיר. אייקידו למשל מלמד אותך בין היתר לזוז (אני לא צוחק, זה קריטי להשרדות, צריך לראות את הסגנונות מבעד למעטה ה"אומנותי" שלהם), ועושה זאת טוב יותר לדעתי מכל אומנות לחימה אחרת. אז למטרה הזו הסגנון הזה פרקטי מאוד ובהחלט נותן לך כלי מסויים להגברת סיכויי ההשרדות שלך.

גם קפוארה דרך אגב מקנה כלים מאוד מעניינים ופרקטיים. כל התפיסה של קפואירה לגבי טווחים ותנועה היא מיוחדת ויכולה להיות יעילה מאוד.

זו הסיבה שבנאדם צריך למצוא את הסגנון שהכי מתאים לו באופן אישי - כך שמה שהסגנון מספק יתאים לצורה שבה המתאמן תופס את כל מהות הקרב וההגנה העצמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנות לחימה אחת לא תתן מענה אף פעם לכל התרחישים האפשריים בקרב.

למדתי אייקידו, פשוט גאונות. מעבר לזה שאתה לומד "לזוז" העיקרון המנחה שלה הוא שימוש בכוחו של היריב- נגדו. החסרון שלה כמו שכבר כתבתי שלוקח הרבה זמן עד שמתמקצעים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל החבר'ה פה שלא הלכו מכות איי פעם אל תגיבו

מזה הנתוח המפגר הזה שעשיתם פה

אתה הולך מכות אתה לא בידיוק חושב מה אתה הולך לעשות במיוחד שיש יותר ועוד יותר שאתה לבד

אם בן אדם מסוגל לחשוב כשהוא הולך מכות , שילך להיות מתאבק , מתארגף יש לו אחלה עתיד!

לפתוח הנושא לך תתאמן תרים ברזלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה לשון החוק בנושא

184. לענין סימן זה -

"סכין" - כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;

"אולר" - סכין מתקפלת שאורך להבה אינו עולה על עשרה סנטימטרים

ושלא ניתן להפכה, בעזרת קפיץ או באמצעי אחר, לסכין שלהבה

קבוע;

"משקה משכר" - כמשמעותו בסעיף 2 לחוק רישוי עסקים, התשכ"ח-1968.

185. הסוחר, מייצר או מייבא סכין שלא נועדה לשמש במקצוע, במלאכה,

בעסק, לצרכי בית או למטרה כשרה אחרת, דינו - מאסר שבע שנים.

185א. (א) בעל עסק או מי שעובד בעסק לא ימכור אגרופן או סכין, למעט

סכין לצורכי בית, לקטין; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שבע שנים.

(ב) לענין סעיף קטן (א), רשאי בעל עסק או מי שעובד בעסק לדרוש

מאדם המבקש שימכרו לו אגרופן או סכין, למעט סכין לצורכי בית, תעודה

שבה ניתן לוודא את גילו; לא הציג האדם תעודה כאמור, לא יימכרו לו

האגרופן או הסכין.

(ג) בעל עסק המוכר אגרופנים או סכינים, יציג במקום בולט בעסקו

הודעה, בצורה שיקבע השר לביטחון הפנים, המפרטת את הוראות סעיף

זה; הוראה זו לא תחול על עסק המוכר סכינים לצורכי בית בלבד.

(ד) מי שלא קיים את הוראות סעיפים קטנים (א) או (ג), רואים

אותו כמי שלא קיים תנאי מתנאי הרשיון שניתן לו לפי חוק רישוי עסקים,

התשכ"ח-1968, והוראות החוק האמור יחולו עליו.

החזקת אגרופן או סכין שלא כדין

186. (א) המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח

כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים.

(ב) לענין סעיף זה, חזקה היא כי החזקת אולר הנה למטרה כשרה.

החזקה לפי סעיף קטן זה לא תחול על החזקת אולר במוסדות חינוך או

במקומות אחרים, הכל כמפורט בתוספת השניה, או בסמוך אליהם.

(ג) השר לביטחון הפנים רשאי בצו, מטעמים של שמירה על ביטחון

הציבור ובאישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, לשנות את התוספת

השניה לענין סעיף קטן (ב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=317263.msg2759000#msg2759000 date=1201411057]

אתה הולך מכות אתה לא בידיוק חושב מה אתה הולך לעשות במיוחד שיש יותר ועוד יותר שאתה לבד

אם בן אדם מסוגל לחשוב כשהוא הולך מכות , שילך להיות מתאבק , מתארגף יש לו אחלה עתיד!

כן אבל אם אתה מתאמן באומנות לחימה מסויימת אתה לא חושב....זה בא לך אוטומטי,אם אתה מתאמן מספיק זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא? את ה"ניתוח המפגר" הזה אני מבסס על 5 שנים נסיון באומנויות לחימה ועל תקריות אמיתיות שהייתי מעורב בהן. אני גם "הלכתי מכות" עם אמני לחימה אחרים מאסכולות שונות (מקפואירה ועד BJJ), לא רק עם ערסים שיכורים ומפגרים שתקפו אותי ו/או חברים שלי.

ומי לעזאזל דיבר על "לחשוב"? בנאדם מסוגל להרשות לעצמו לחשוב תוך כדי קרב רק אם הוא סופר-מיומן, עד כדי כך שהיריבים שלו לא מהווים איום ממשי על חייו.

אומנויות לחימה דרך אגב מסגלות אותך לקור רוח ושיקול דעת במצבים כאלה. זה כל הרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי רוב אומנוייות הלחימה לא יהיה פרקטיות כל כך במקרה שלך כי קשה לעשות את השינויי תפיסה ולהשתמש בהם בקרב.

דווקא במקרה פה הייתי ממליץ על אחת מה MMA, זה לא נכון שהם נותנים פתרון של אחד על אחד, רוב אומנויות הלחימה מובנות על עקרון אחד על אחד אבל ברובן יש גם נגיעות בקרבות מרובים. אני לא יודע מה להציע לך אני אישית התאמנתי הרבה שנים בקרב מגע, וזה נתן לי המון כלים בצבא ובאזרחות.

עכשיו אני מתאמן בגוי גטסו וזה בגלל שזה מה שהתאים לי עכשיו, לכן אתה צריך לבחור לך סגנון, או משהו שאתה אוהב או משהו סגנון קרב מגע שהוא פותח למען הגנה עצמית.

תתחיל להתאמן ותראה איך תוך שנה בזמן קרב אתה לא רק חושב עוד נשאר לך זמן לשפוט את היריב.

וכמובן שפיתוח גוף זה משהו שכל מתאמן דורש, לא משנה במה. לדוג' שרירי בטן חזקים, מסה בשרירי הזרוע והחזה כי משם באות רוב מכות הידיים וכו' אז מכון לא שולל אלה מחזק את הרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם צודקים, עד שלא יתפסו אותכם לבד ויכניסו לרכב ויפוצצו מכות בפרדס עם אלות.

אחריי זה שנה לא תעיזו להתחיל עם מישהו.

כן או משהו יתאבד מולך ברחוב עם חגורת נפץ.

מה אתה קשור? אתה לא חושב שלמשהו שיש לו ידע באומנויות לחימה יש יותר סיכויי לברוח מהקרב עם נזקים מינימליים?

כמובון שגם עם צק' נוריס וברוס לי ביחד יגיע לת"א וכול תושבי העיר יקפצו עליהם בו זמנית לא יהיה להם סיכויי, אז מה? מה הקשר?

הכוחמה היא לברוח מהקרב וכדי לעשות את זה אתה צריך רק כמה מכות מדויקות בשביל לנטרל את היריב בו נגיד ל40 שניות ככה שיש לך יתרון.

ומנסיון בן אדם שנוטרל ל40 שניות לרוב לא ירדוף לקבל מנה נוספת.

ועוד דבר שהוא עובדה מנסיון אישי, קרב מגע לדוגמא (זה מה שהיה ברשותי בצבא והייתי מאוד מיומן אחרי 9 שנות אימון) הציל אותי מקרב יריות איזה פעם. אז זה אומר שכן יצאתי עם אף שבור אבל לא חתפתי כדור. זה מספיק בשבילי כדי להוכיח שזה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא? את ה"ניתוח המפגר" הזה אני מבסס על 5 שנים נסיון באומנויות לחימה ועל תקריות אמיתיות שהייתי מעורב בהן. אני גם "הלכתי מכות" עם אמני לחימה אחרים מאסכולות שונות (מקפואירה ועד BJJ), לא רק עם ערסים שיכורים ומפגרים שתקפו אותי ו/או חברים שלי.

ומי לעזאזל דיבר על "לחשוב"? בנאדם מסוגל להרשות לעצמו לחשוב תוך כדי קרב רק אם הוא סופר-מיומן, עד כדי כך שהיריבים שלו לא מהווים איום ממשי על חייו.

אומנויות לחימה דרך אגב מסגלות אותך לקור רוח ושיקול דעת במצבים כאלה. זה כל הרעיון.

נו בסדר אבל אתם אומרים לבן אדם חסר כל נסיון בקרב/"מכות" לחשוב באמצע

אז בעצם אתה רק הצדקתה את דברי

בד"כ בן אדם קר רוח ומחושב בקרבות הוא גם ינצח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...