The New Macbook Air! - עמוד 4 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

The New Macbook Air!

Nosh

Recommended Posts

זה בדיוק מה שרוב האנשים פה לא קולטים ומשווים את המחשב לניידים ב 5000 שקל ששוקלים פי שתיים וחצי וגדולים פי שלוש, ברור שמהשוואה כזאת כל Ultra portable יצא לא שווה אבל אם כבר הטבלה ההשוואתית של גיזמונדו שהביאו פה מוכיחה עד כמה זה שווה את המחיר בקטגוריה הזאת.

היחיד בטבלה שהיה יותר זול היה הדל M1330 שבכלל לא שייך לקטגוריה ואם כבר מתחרה יותר במקבוק הרגיל (ועולה הרבה יותר ממנו) וכל השאר היו יקרים יותר עם ביצועים הרבה פחות טובים.

(ואחרי זה קוראים לי פאנבוי למרות שאחרים תוקפים בלי לבדוק את העובדות בגלל ההערצה שלהם למשהו אחר.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ה XPS עולה פחות מה AIR ושוקל איזה 300 גרם יותר (1.8 קילו VS 1.3)

אז נכון שהוא טיפה יותר עבה אבל עדיין, כמו שהדבקתי פה, העובי משנה אך כשמדובר על הבדל של מחשב שיכול להכנס לתוך מעטפת מסמכים אל מול מחשב שטיפה יותר גדול מזה אבל הוא בא עם כונן CD, מעבד חזק יותר, זיכרון גדול יותר, כונן גדול ומהיר יותר וכרטיס מסך _לא_ משולב אני בהחלט הייתי מוותר על הפריבילגיה של להכניס את המחשב למעטפה, במיוחד שאם במקרה ואני משתמש הרבה בדיסקים אז אני גם אאלץ לסחוב כונן איתי (שיעלה לי עוד 100 דולר), בקיצור -

מה שמסתמן אצל כמוטיב חוזר בזמן האחרון:

הרעיון מדהים, הביצוע בינוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ זה חצי קילו יותר ..ולא 300 גרם .

אבל אני חושב.

אולי זה לא מובן בצורה הברורה אבל הוא מתחרה נגד הEEE של ...לא הכוונה לאותה קטגוריה טכנולוגית.

אלה אותה פלח שוק ...מחשב קל וקטן לשימושים קלים ...שזה העיקר למעשה ...

אגב לאטובת הם מגדלים את גודל המסך ל 8 עד 10 אינצ שזה מכובד .

ועוד מחשבים בקטגוריה הזו ..

Fujitsu LifeBook P1620 PC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפל ממשיכים לאכזב, די עם הדגש על העיצוב. אם הם חושבים שהמערכת OS X טובה יותר מ-WIN, אז שחררו אותה לכל סוגי החומרה.

לא מבין מה ההגיון להשוות חומרה מול חומרה כשהמערכות הפעלה שונות אחת מהשנייה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שרוב האנשים פה לא קולטים ומשווים את המחשב לניידים ב 5000 שקל ששוקלים פי שתיים וחצי וגדולים פי שלוש, ברור שמהשוואה כזאת כל Ultra portable יצא לא שווה אבל אם כבר הטבלה ההשוואתית של גיזמונדו שהביאו פה מוכיחה עד כמה זה שווה את המחיר בקטגוריה הזאת.

היחיד בטבלה שהיה יותר זול היה הדל M1330 שבכלל לא שייך לקטגוריה ואם כבר מתחרה יותר במקבוק הרגיל (ועולה הרבה יותר ממנו) וכל השאר היו יקרים יותר עם ביצועים הרבה פחות טובים.

(ואחרי זה קוראים לי פאנבוי למרות שאחרים תוקפים בלי לבדוק את העובדות בגלל ההערצה שלהם למשהו אחר.)

לדעתי את המתחרה הראשי שלו לא הכניסו להשוואה. אני מדבר כמובן על הX61.

אז נכון שהמסך שלו 12 ולא 13 ואין לו תאורת לד והעיצוב שלו לא יפה כמו של האוויר אבל הוא הרבה יותר פרקטי ומשתלם.

הוא שוקל אותו הדבר והחומרה שלו הרבה, אבל הרבה יותר חזקה וורסטילית.

למשל ב1534$ מקבלים:

מעבד T7500

2GB זיכרון (אפשר להרחיב עד 4)

קורא טביעת אצבע

דיסק 160 5400

BT

WiFi ABGN

סוללה 8 תאים

וכמובן שיש לו את כל החיבורים הדרושים וללא מתאמים: VGA, 3XUSB ETH, ,PCMCIA, SD, FW, MIC, HEADPHONE,

וכמובן מודם. למה הם עדיין לא ויתרו עליו?

בתור אחד שרצה מאוד לקנות את האולטרה של והתאכזב מאוד כשהוא יצא זאת נראית אופציה הרבה יותר טובה ובעיקר משתלמת.

בינתיים נראה לי שאני אשאר עם הX31 שלי עד שתצא לאוויר גירסה קצת יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NIM , כמו שאמרו - הבדל של מעל חצי קילו (הXPS שוקל קרוב ל2 קילו עם סוללה) והוא מתחרה אם כבר למקבוק הרגיל ושם אם תשווה מחירים פר קונפיגורציות תגיע למצב יותר טוב למקבוק (תבדוק מחירים של ארה"ב) , עם יתרון לדל בגלל יכולת שידרוג לכרטיס מסך טוב יותר (שוב במחיר יקר) .

מה גם שהגירסא שמשוות בכתבה זה המחיר לגירסא ללא המסך לד שמוסיף עוד למחיר.

בקשר לX61 (שאני מסכים שהוא המתחרה שלו) אחרי השוואת מפרטים (זיכרון , WIFI , בלו טוט' בילת אין) אתה מגיע ל1730 דולר לגירסא בלי הצורב כן?

אז פתאום זה לא כזה רחוק.

ובקשר להשוואה המגוכחת מעלי - תוריד את הכונן לכונן רגיל במקום - פתאום המקבוק איר זול ב1000 דולר ועולה פחות מהסוני

עוד שטויות שכתובות שם - הWIFI הוא N במקבוק

ETHERNET קיים עם מתאם

מיקרופון למיטב זכרוני קיים

ואין פה עוד כמה פרטים ש"במקרה" חסרים , כמו מעבד , , כרטיס מסך מובנה ועוד "מיני פרטים קטנטנים"

אם כבר מדברים על השוואה גרועה זו אחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

USB אחד למחשב שמקסימום יחברו אליו DOK אחד זה די מקובל.

ממש לא, לעבודה נורמלית על מחשב נייד צריך לחבר עכבר, תוסיף לזה גם DOK וכונן אופטי ומה קיבלת? HUB

כנ"ל גם חוסר בכונן אופטי (תבדקי מה קורה בX40, X41 ובX60 וX61 בגירסאות הרזות , איזה הפתעה - גם שם אין כונן אופטי מתוך הבנה שכונן אופטי צריך בעיקר במשרד והוא נמצא בDOCKING STATION)

מצד שני במחשבים שהביאו בהשוואה יש כוננים אופטיים, משהו שדי קשה להסתדר כיום בלעדיו

דיסק קשיח בגודל הזה גם מקובל למצא בULTRA SLIM (שוב סידרות X של מסוימות) ובמהירות הזאת (בעיקר נגזרת של גודל וחוסר רצון / מקום לאיוורור שדורש כונן מהיר יותר)

זה כונן סטנדרטי, בחרו לצייד את המחשב בכונן איטי, קטן ונחות

באותה מידה הם יכלו לשים לו כונן SATA עם נפח גדול יותר, הגדול שלהם הוא זהה וסטנדרטי

שוב, במחשבים שהשוו יש כוננים נורמליים

קוראים לך פאנבוי בגלל שאתה מסרב להכיר בעובדות/מסלף אותן

מרוב הערצה אתה (ומשתמש נוסף שלמרבה ההפתעה גם הוא משתמש מק ::)) קבעת שדיסק מגוחך זה סבבה, שכונן אופטי זה פאסה (אגב, גם אם לא מסתובבים איתו 24/7 עדיין צריך להוסיף אותו למחיר כי בכל זאת צריך כונן כזה והופה נוספו עוד 100 דולר למחיר), שיותר מחיבור אחד זה מיותר,גם סטריאופונים, כרטיס , פיירוויר, אפשרויות הרחבה או קורא כרטיסים זה מיותר.

מסתבר שגם המשקיעים חושבים שלא מדובר במשהו מדהים

אפל צונחת ב-6.7% על רקע אכזבת המשקיעים מהמוצרים שנחשפו בכנס MacWorld 2008

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מחשבי ULTRA SLIM עם כוננים נורמליים,

והם גם לא מנוונים כמו המחשב החדש של אפל.

חבל שהתייחסת רק לשבריר של ההודעה שלי,

אבל אני כבר רגילה להתמודדות עם אנשים שרואים מציאות אחרת.

[br]פורסם בתאריך: 19.01.2008 בשעה 23:17:39

בקשר לX61 (שאני מסכים שהוא המתחרה שלו) אחרי השוואת מפרטים (זיכרון , WIFI , בלו טוט' בילת אין) אתה מגיע ל1730 דולר לגירסא בלי הצורב כן?

אז פתאום זה לא כזה רחוק.

אין לי מושג מאיפה הבאת את זה, בטח לא מפה:

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/systemconfig.runtime.workflow:LoadRuntimeTree?sb=:00000025:00000166:&smid=D670E9977F234D8197E1A6952DF8E9DF

עם מעבד חזק יותר, 2GB , דיסק קשיח 120 5400, קורא טביעות אצבעות, BT, בטריה חזקה יותר הוא עולה 1323 דולר

תוסיף לזה כונן אופטי ב200 דולר (מחיר מופקע אבל זה מה יש) ומה קיבלת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז פתאום זה לא כזה רחוק.

לי יצא $200 פחות. עם מעבד יותר חזק ודיסק יותר גדול ומהיר אז אני לא יודע איך הגעת למחיר כזה.

וכמובן שבשביל השוואה צריך להוסיף למחיר של האוויר מתאם רשת והאב . את המתאם מודם אני בכלל לא מחשיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה SALE PRICE לאתר של .

אני דיברתי על מחיר בחנות.

כל עוד הסייל תופס זה אכן 300 דולר פחות

אבל לענינינו - תשוו אותו למחשב בגירסא הדקה ולא השמנה -

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:category.details?current-catalog-id=12F0696583E04D86B9B79B0FEC01C087&current-category-id=2D07A76B547E4B28A678EA089EF892A3

הX61S בלי גירסאת המודם סלולרי

עכשיו תערכו מפרט:

(אני סולח על הגירסא השמנה של המסך - 50 דולר עלי)

2 גיגה - 35 דולר

מתאם בלו טוט' - 30 דולר

WIFI שדרול N - עוד 45 דולר

סה"כ - 1730 לא בסייל (להל"ן בחנות) או 1350 בסייל

זה עם אותו מעבד ואותו גודל דיסק קשיח.

שבב גרפי לא מצוין - אני מקווה שאותו סוג.

בקשר לראיית עולם - ארוסתי בסדר עם איך שאני רואה את העולם - זה מספיק לי :)

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פתאטי יקירתי - ריאלי.

זה המחיר , כרגע יש הנחה , מחר תרצי לקנות ואת בארה"ב לא תיהיה , אז מה תגידי - אבל באתר יש?

מה גם שבניגוד לאפל - לא מחזיקים חנויות שלהם אלא מוכרת בעיקר דרך ריסלרים וחנויות (החנות לרוב יד שלישית על המחשב - יצרן , מפיץ , חנות) מה שלרוב אומר שהנחות של אתר לא יהיו לך.

בתור תושב ארה"ב שעכשיו (הרגע) קונה מחשב - הX אכן עולה פחות משמעותית, אבל הנקודה היא שזה לא תמיד המצב.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכנס לNEWEGG ותראה כמה עולה מחשב כזה...

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834146433

מעבד חזק יותר?

(Intel 2 Duo T7500 2.2G )

כונן קשיח כפול בנפח ובמהירות 7200 סל"ד?

מודם וכרטיס רשת?

קורא טביעות אצבעות?

חריץ הרחבה?

FIREWIRE?

3 כניסות USB?

קורא כרטיסי זכרון?

רמקולים סטריאופונים?

המחיר גם כולל כונן אופטי שמעלה את מחיר הAIR ב100 דולר.

אבל רגע....

הוא לא לבן ולא נכנס למעטפה, אז כנראה שהAIR באמת עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...