סיקור של Intel Wolfdale: Core 2 Duo E8500, E8400 and E8200 - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיקור של Intel Wolfdale: Core 2 Duo E8500, E8400 and E8200

Nosh

Recommended Posts

עדיין, אם תוכל לקבל ב1350 שקל מרובע 2.66GHZ בסטוק, זה ניראת לי עיסקה טובה :xyxthumbs:

מה, זה כל ההבדל, אתה כאילו צוחק עליי ? ? ?

אם ב1000 אני אקבל Q6600 ב2.4 בסטוק, אתה חושב ש200 מגהרץ יגרמו למישהו שמבין לפחות טיפה בOC לרוץ לקנות ב300 שקל יותר את הQ6700 2.6 ג'יגה, אתה כל כך טועה . . . :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ה200MHZ האלה יבואו לידי ביטוי בצריכת חשמל בOC רציני ומתמשך. 300 השקלים האלה יתגלמו לך לאורך זמן בחשבון החשמל ליותר מ300 שקלים.

אותם 200MHZ מאפשרים לך לעבוד בFSB 1333 שזה הסטוק של הפנרינים עם מעבד ארבע ליבות בתדר 3.2GHZ שזה יותר ממה שמציע הQ9550 בסטוק

כמעט באותה צריכת חשמל של הQ9550 בOC ל3.2 וזה כשהאחרון יעבור בהרבה את ה1333 מה שייצור פוטנציאל לפערים בין הזכרונות (במידה ומדובר בDDR2)

ומן הסתם יאמץ יותר את רכיבי לוח האם וסך כל רכיבי המערכת. שלא להזכיר שהQ9550 הולך לעלות 533$. בכל מקרה הדילמה תהיה בין הQ6700 על Q9450

שיתומחרו פחות או יותר באותו מחיר.

אגב גם למספור המעבדים מאינטל יכול להיות רמז ל"איכות" הסטוק שהם מציינים כך שהQ9450 בסטוק יהיה יותר דומה לQ6400 ב1333FSB בביצועים (פלוס 33 אחוז הגדלת המטמון בשביל לפצות על אובדן מהירות גישה לזכרון שכנראה שזאת העלות של העלאת הבאס ומזעור הארכיטקטורה).

כך שיכול להיות שהמעבדים האלה כדאיים רק למי שבונה מערכת חדשה מבוססת על לוחות X38/48 שלא תהיה מוגבלת מלכתחילה במהירויות זכרון ביחס למעבד ועל גבי לוחות שתוכננו לעמוד בOC למהירויות כאלה. (ומאחר שמחירי צפויים להגיע לכדאיות רכישה בערך רק בזמן שאינטל כבר יחליפו את התושבות

וארכיטקטורת הנהלם תירש בין כה את הפנרינים). עושה לי הרושם שלא מדובר בצעד חכם להשקיע הון בצירוף של ולוח X48 רק בשביל לגלות שלא תוכל להנות

כלל מהמעבדים החדשים שצפויים בסוף השנה. (ואל תשכח שאנחנו מדברים על היי-אנד לשוק הביתי ואין כאן כלל אספקט או נגיעה לשוק השרתים שעובד על פלטפורמה אחרת ותושבת אחרת ועם אחרים).

בכל אופן כל זה היה בשביל להראות לך שיש משמעות וערך ל200MHZ האלה בסטוק, (אם תוריד את הQ9450 לסטוק של Q6700 איזה הפרש במגה הרצים תקבל? התשובה-Q6400 ואז כבר מדובר ב530MHZ הפרש באותו מחיר וללא יתרון נראה לעין בביצועים וזאת הנקודה שלי).

השאלה היא רק כמה אנחנו מוכנים לשלם על ההפרש הזה.

ההגיון שלי אומר שעדיף לרכוש באותו מחיר Q6700 בסטוק מאשר Q6400 מומהר עם 4 מגה קאש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה200MHZ האלה יבואו לידי ביטוי בצריכת חשמל בOC רציני ומתמשך. 300 השקלים האלה יתגלמו לך לאורך זמן בחשבון החשמל ליותר מ300 שקלים.

אותם 200MHZ מאפשרים לך לעבוד בFSB 1333 שזה הסטוק של הפנרינים עם מעבד ארבע ליבות בתדר 3.2GHZ שזה יותר ממה שמציע הQ9550 בסטוק

כמעט באותה צריכת חשמל של הQ9550 בOC ל3.2 וזה כשהאחרון יעבור בהרבה את ה1333 מה שייצור פוטנציאל לפערים בין הזכרונות (במידה ומדובר בDDR2)

בילבלת אותי לחלוטין, לא הבנתי מפה כלום . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי, אבל אלו שטויות.

אפילו אם אני אלך לקראתך, ונניח ש-Q6600 באוברקלוק למהירויות של Q6700 צורך 10W יותר מה-Q6700 (למרות שזה לא מוכח, ולא ברור מאיפה הבאת את המסקנה הזו), העלות החודשית הנוספת - בהנחה שהמחשב עובד 24x7 כל יום, עולה 4 שקלים בחודש.

תוריד מזה שקל אחד ריבית חודשית על ה-300 שקל שחסכת, וזה עולה כ-3 שקלים בחודש.

כלומר כ-36 שקלים בשנה.

המעבד הזה סביר שיזרק לפח הרבה לפני שתחזיר חצי מה-300 שקל הנוספים שהושקעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, אני לא ערכתי השוואה בין Q6600 לQ6700 וOC רציני זה יותר לכיוון ה3.6-4.0.

הטענה הייתה שהQ6700 לעומת Q9550 (חצי מחיר) ובאותו מחיר של Q9450 יהיה קנייה כדאית יותר.

אלכס קפץ על תגובה של מישהו וזרק את עניין 300 השקלים. הQ6600 הוא מעבד מאוד כדאי, אבל קשה לי לראות שכשסדרה Q9XXX תהיה בשוק

עדיין תהיה נהירה אבסולוטית לכיוון שלו. לQ6700 בגלל 200 מגה הרץ הפרש האלה בסטוק פוטנציאל טוב יותר להשיג את הבנ'צים של הQ9550

כשהQ9550 והQ6700 בOC רציני עם כששניהם עם זכרונות .

וOC מעלה צריכה לא רק של המעבד ומצריך רכיבים הרבה יותר יקרים (מהסוג שיש במפרט של אלכס למשל)

מה שמוציא את כל עניין הכדאיות, מה גם שמוזר לקרוא מישהו עם מפרט של 10000+ מתלונן על 300 שקלים הפרש על 200 מה"ץ הפרש.

הרי הQ6600 (כשEIST וC1A מופעלים) ינצח את הE6600 של אלכס שנמצא בOC סוף הדרך על לוח סטרייקר כששניהם ישחקו למשל שח-מט על זמן בתוכנה כמו פריץ 10. (שהיא אחלה מדד אמיתי ליכולת חישוב של מעבד). אז מלכתחילה הדיון כאן לא על 300 ש"ח. אלא בגלל שצריך להגיד משהו.

וכל זה יוצא מתגובה אגבית שלי על המחיר הצפוי של Q6700 לעומת מעבדי ארבע הליבות "החדשים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס משהו, ה1400 (בערך) שעולה Q6600 זה יקר לאנשים נורמלים (קריא ממוצעים) אצלנו בארץ.

אם ירדו המחירים אני לא מאמין שימשיכו לקנות מרובע ליבות ב1400 אם נגיד יהיה אחד זמין ב1100.

דבר שני זה שהפנרין הוא ממש לא קנייה מעניינת, הביצועים שלו לא מהווים שיפור משמעותי.

אם תזכר לרגע בלפני שנה וחצי כשיצאו הקור 2 דואו, כולם המליצו לא לקנות בשום פנים ואופן מעבד נטברסט. הם נהיו מיותרים לחלוטין. פנרין לא עושה את אותו הדבר למעבדי c2s.

מה שכן, אם לא ירדו המחירים של המעבדים הנוכחיים ואם נגיד יציאו מעבד פנרין באותה רמת ביצועים של מעבד סי2 באותו מחיר, ברור שיהיה עדיף פנרין (מה שעלול לקרות כי אינטל לא טיפשים).

נחיה ונראה. בינתיים גם לא מומלץ די די אר 3. מהתבוננות קצרה בביקורות, השיפור ביצועים הוא כלכך אפסי שזה דבילי. אני אישית אמליץ על 4 גיגה לכל מי ששואל פשוט כי כיום זה הדיל הכי משתלם שיהיה בשנים הקרובות לזכרון למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפספס משהו, ה1400 (בערך) שעולה Q6600 זה יקר לאנשים נורמלים (קריא ממוצעים) אצלנו בארץ.

אם ירדו המחירים אני לא מאמין שימשיכו לקנות מרובע ליבות ב1400 אם נגיד יהיה אחד זמין ב1100.

דבר שני זה שהפנרין הוא ממש לא קנייה מעניינת, הביצועים שלו לא מהווים שיפור משמעותי.

אם תזכר לרגע בלפני שנה וחצי כשיצאו הקור 2 דואו, כולם המליצו לא לקנות בשום פנים ואופן מעבד נטברסט. הם נהיו מיותרים לחלוטין. פנרין לא עושה את אותו הדבר למעבדי c2s.

מה שכן, אם לא ירדו המחירים של המעבדים הנוכחיים ואם נגיד יציאו מעבד פנרין באותה רמת ביצועים של מעבד סי2 באותו מחיר, ברור שיהיה עדיף פנרין (מה שעלול לקרות כי אינטל לא טיפשים).

נחיה ונראה. בינתיים גם לא מומלץ די די אר 3. מהתבוננות קצרה בביקורות, השיפור ביצועים הוא כלכך אפסי שזה דבילי. אני אישית אמליץ על 4 גיגה DDR2 לכל מי ששואל פשוט כי כיום זה הדיל הכי משתלם שיהיה בשנים הקרובות לזכרון למחשב.

מצטער שלא היה לי זמן להגיב, עבודה . . .

בכל מקרה, מה שהבחור למעלה (ששכחתי את שמו האמיתי כעת) אמר זה בדיוק מה שניסיתי להגיד.

אין הבדל משמעותי בין Q6600 לסדרה Q9XXX ששווה את הפרש המחירים. וזאת בדיוק הנקוה, הפנרין האלה זה בדיוק כמו סדרה 9 של NVIDIA, שיפורצ'יק ותו לא.

שוב למה זה קורה? בדיוק בגלל אותה הסיבה בשני המקרים - חוסר תחרות מצד שהיא למעשה גם ATI.

אגב, את המפרט הזה מכרתי כבר לפני שנה אני משאיר אותו למקרה שמישהו יחשוב שלפעמים אני מדבר על חלקים או ביצועים או מחשבים עם מחיר מטורף כאילו שלא היה לי את זה אף פעם. זה היה חלום ילדות שהשקעתי בו אחרי הצבא וזה גם האחרון אני מקווה שאני אקנה במחיר הזה. כמו שלמדתי בדרך היקרה... עדיף לקנות מחשב ב5 אלף ולהשקיע 8 במסך 30 אינץ' או משהו למטורפים בינינו, אבל זה כבר לשיחה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחיה ונראה. בינתיים גם לא מומלץ די די אר 3. מהתבוננות קצרה בביקורות, השיפור ביצועים הוא כלכך אפסי שזה דבילי. אני אישית אמליץ על 4 גיגה לכל מי ששואל פשוט כי כיום זה הדיל הכי משתלם שיהיה בשנים הקרובות לזכרון למחשב.

אני מסכים איתך עם רוב הדברים, אבל לפנרין יש סט חדש SSE4 שצריך לתת לו קצת צ'אנס, כי בקידוד לפי מה שראיתי יש הבדלים משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אנשים אתה מכיר שיושבים כל היום ומקודדים וידיו ככה שזה ישנה להם את החיים?

אתה מדבר על מעבד יקר יותר עם שיפור ביצועים מינימלי שהדבר היחיד שהוא אולי יותר טוב בו זה קידוד וידיאו (איזה וידיאו? מי תומך בזה בכלל?)

נגיד אם בן אדם רגיל מקדד סרטי יוטוב (ונגיד שהיה מקודד שתומך בזה) והוא עושה את זה פעם ביומיים על מחשב עם 4 ליבות, כמה זמן הוא חוסף? 4 דקות בשבוע? פחות? הרבה פחות?

אתה נותן למעבד הזה תכונות שאין לו, אולי עוד חצי שנה יהיו לו את התכונות האלה אבל אם לא שמת לב, בחצי שנה כל עולם המחשבים מתהפך ואנחנו מדברים על בזמן הקרוב. עוד חצי שנה המחיר של המעבד הזה ירד ואז אולי הוא יהיה שווה.

אז מה, נחכה כולנו חצי שנה כדי לקנות את המעבד הבא? כי חצי שנה אחרי החצי שנה הזאת יצא נהלם, ורוב הסיכויים שגם אותו לא ישתלם לקנות עד אחרי חצי שנה.... (במיוחד כי הוא כנראה יעבוד רק עם ואין שום סיכוי בעולם שהמחירים ירדו ביותר מ50 אחוז מה שעדיין אומר שהוא פ שתיים יקר יותר מדי די אר 2)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אנשים אתה מכיר שיושבים כל היום ומקודדים וידיו ככה שזה ישנה להם את החיים?

אתה מדבר על מעבד יקר יותר עם שיפור ביצועים מינימלי שהדבר היחיד שהוא אולי יותר טוב בו זה קידוד וידיאו (איזה וידיאו? מי תומך בזה בכלל?)

זאת בדיוק הנקודה, למי מרכיבים את המפרט? כי לאדם שמשתמש במחשב לשיגרה אין צורך בשידרוג, אבל לאדם שעוסק בעריכת כפרנסה? אז SSE4 יכול לתת לו שיפור משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אז מה שאתה אומר זה שבשביל 0.001 אחוז מהאוכלוסייה, זה המעבד.

באינטל ימותו מאושר

קודם כל יש כבר מפתחים שהולכים לתמוך ב-SSE4 ואפילו מפתחי משחקים הודיעו שהם הולכים על העניין גם, אחד מהם זה המפתח של קרייסיס.

וחוצימזה המפרט שלי היה מתוכנן על E6750 אבל עם מעבד E8400 באותו המחיר -/+, שהוא במקרה 45 ננו קר יותר, צורך פחות חשמל וגם עם SSE4.

אז למה לא לקנות אותו ביחס ל-E6750 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=305164.0

Adobe כבר הוציאה גירסאת ניסיון לעדכון לתמיכה ב SSE4.1

http://labs.adobe.com/wiki/index.php/Adobe_Premiere_Pro_Update_for_Intel_SSE4.1

http://softwarecommunity.intel.com/articles/eng/1193.htm

מביא כמה לינקים למתכנתים שרוצים להשתמש בזה.

--------------------

ובנימה אחרת

http://www.digitimes.com/bits_chips/a20080130PD224.html

sales of E6000 series models have not shown any improvement, the sources said. They attributed the noticeable performance leap that E8000 carries as the major reason for consumers waiting to buy.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=305164.0

Adobe כבר הוציאה גירסאת ניסיון לעדכון לתמיכה ב SSE4.1

http://labs.adobe.com/wiki/index.php/Adobe_Premiere_Pro_Update_for_Intel_SSE4.1

וואו... כל הכבוד :yelclap: הלינק הזה מה זה חשוב לי, זה כמו המיים לשתייה שלי חחח ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...