אוברקלוקינג זהיר - E2160. לוח אם - Gigabyte GA-P35-DS3L - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוקינג זהיר - E2160. לוח אם - Gigabyte GA-P35-DS3L

GWeizman

Recommended Posts

מצורפות מCPU-Z

הבנתי שאני יכול להגיע ליותר מה1.80 שהוא בא איתו, ואני רוצה להגיע לשם.

פה יש 2 שאלות

1. איפה אפשר למצוא מדריכים טובים? (אני מניח שפה, אבל לא הצלחתי למצוא)

2. הבנתי שכדאי לעלות בקפיצות מסויימות, וברגע שמפסיק לעבוד לרדת בקפיצות קטנות יותר, ולאט לאט לצמצם (או לפחות, לצמצם עד כמה שאפשר..)

בכמה להעלות, ואיפה אפשר להתחיל? (כי אני לא חושב שיש סיבה להתחיל בקפיצות קטנות מ1.80, נכון?)

בכל מקרה, המטרה היא לעשות את זה לאט וזהיר, כדי להגיע לתוצאות טובות יותר, אבל לא משהו טוב מידי (עוד פעם, שיהיה בטוח יחסית).

קירור למעבד (כתוב במפרט) TT V1

שאר המפרט בפרופיל.

גיא.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ע"מ שתוכל להתחיל באוברקלוק אני מציע שתשיג את התוכנות הבאות:

1. CORETEMP - http://www.alcpu.com/CoreTemp/CoreTemp.zip

2. פריים 95 ורסיה אחרונה: http://www.majorgeeks.com/Prime95_d4363.html

לפני התחלת ביצוע ה - OC יש לקבוע מספר פרמטרים בביוס.

1. CPU HOST CONTROL - לשנות ל ENABLED

2. לשנות את CPU RATIO CONTROL בהתאם המכפלת המעבד בשימוש.- אצלך זה 9.

3. לקבע את ה PCIE FREQUENCY ל 100.

4. את ה - OC מבצעים ע"י שינוי ה CPU HOST FREQUENCY -

5. לקבע את יחס הזכרונות - קבע את יחס הזכרונות ל 1:1 בנתיים ע"י בחירת האופציה של 2 בSYSTEM MEMORY MULTIPLIER

6. ב DRAM TIMING הכנס את תיזמוני הזכרונות. - פירוט בהמשך.

7. לקבוע את המתח למעבד ב CPU VOLTAGE - פירוט בהמשך

8. לקבוע את המתח לזכרונות ב OVERVOLTAGE CONTROL - אצלך זה 1.8V.

ע"מ להכנס לתפריט התיזמונים בביוס אתה צריך ללחוץ CTRL +F1 בעמוד הראשי של הביוס - ע"מ לדעת באיזה תיזמונים להשתמש אני מציע שתבדוק קודם ב CPUZ תחת לשונית ה SPD רשומים התיזמונים לזכרונות שלך. אצלך זה 5.5.5.18.

לגבי מתח למעבד - תבדוק את ה VID של המעבד (הערך מופיע ב CORETEMP) - הערך הנ"ל מייצג את המתח המינימלי שמוגדר למעבד הספצפי שלך ע"י לעבודה בתדר סטוק - תוכל להשתמש בערך זה ע"מ להתחיל את ה OC שלך.

אני ממליץ לבדוק את יציבות המעבד עם PRIME SMALL FFTS.

כמובן שיש לנטר את הטמפרטורה עם CORETEMP במהלך הבדיקה...מומלץ לא לחרוג מ 70 מעלות.

את SMALL FFTS הייתי מריץ כ 30-45 דקות ...ובסוף כשהיתי מוצא את הOC שבו אני רוצה להשאר הייתי מריץ SMALL FFTS למספר שעות.

במידה וSMALL FFTS PRIME נכשל תעלה מעט מתח למעבד. - בנתיים לא להשתמש במתח מעבר ל 1.5V.

לאחר מכן הייתי קובע יחס ותיזמונים מתאימים יותר ומריץ בדיקת BLEND שוב למספר שעות.

דרך אגב אנא שנה את הכותרת לכלול את שם המעבד ולוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בקשר לטמפרטורה.

הרצתי Prime95 חצי שעה

לפני ההרצה CoreTemp הראה 27 ל2 הליבות

כמה שניות אחרי שהרצתי עלה ל40 בליבה הראשונה ו39 בשניה

חצי שעה אחר כך 39 בראשונה ו38 בשניה

לא היו שום ארורים כשסיים

הטמפרטורה 'בחוץ' (לפי חיישן טמפ' של המארז) היא 22 מעלות, גם במנוחה וגם במאמץ..

עכשיו, 2 שאלות, בשביל שאני אדע איפה צריך לעצור עם הOC (למרות שאני מתכנן לעצור הרבה לפני זה, אני מניח)

1. איזה טמפרטורה אמורה להדאיג אותי במאמץ?

2. איזה טמפרטורה אמורה להדאיג אותי במנוחה? (או במילים אחרות, איזה טמפרטורה במנוחה תגיד לי שבמאמץ אני אגיע למשהו מדאיג?)

ובקשר לPrime95

צריך לעשות חצי שעה כל פעם שאני מעלה משהו, או שמספיק רבע שעה כל פעם ו45 דקות בסוף, או כל 3-4 פעמים?

חוץ מזה, באיזה קפיצות כדאי לי להתקדם?

עברתי על מאמר בקשר לE2160 בTom's Hardware, והוא עושה רושם של מעבד מעולה לOC

הם הגיעו ל3.2 בקלות (כשהמתח על Auto והלוח קובע אותו אוטמטית, דבר שבטח ייפתור לי הרבה בעיות), והוא הראה תוצאות מעולות.

מה שכן, המתח אצלהם הגיע ל1.5, ככה שיכול ליהיות שאני פשוט אשאר ב3GHz.

בכל מקרה, מה שאני צריך כרגע זה תשובות בקשר לPrime95 והטמפרטורות, ובשבת אני מקווה לפרסם קצת תוצאות :]

תודה מראש,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדאיג? 65 במאמץ, במנוחה זה לא עקרוני.

ואפשר לוותר על חצי שעה כל פעם, וקפיצות.. בהתחלה אתה מוזמן לעשות כמה קפיצות של 20-30

היי

לדעתי כדאי להתקדם בקפיצות קטנות יותר על ההתחלה - 10-20 , 30 נראה לי יותר מדיי , מהסיבה הפשוטה - קפיצה של 10 fsb משמעותה בפועל (ל E2160) 90Mhz , לא ניכנס לפרטים אבל זה הרבה , קפיצות של 20 זה 180Mhz , ככה שאם תעלה בקפיצות גדולות יותר אולי יהיו לך בעיות מהר יותר (העלאת מתחים) , לפי מה שהבנתי אתה רוצה לעשות את זה לאט וזהיר , אז ככה אתה תוכל ללמוד קצת יותר על המערכת שלך , מאיזה תדר אתה צריך להוסיף תדרים . אולי זה קצת יאט אותך בהתחלה , אם אתה מעוניין להגיע לתדרים גבוהים , אבל אם לא לחוץ לך , זו דרך טובה ובטוחה .

*המלצה - כדאי לרשום נתונים (של מתחים) כשאתה משנה fsb , בעיקר כשתגיע לתדרים גבוהים יותר .

ב prime , אני לרוב עושה בדיקות של שעה / שעתיים , אני חושב שכדאי לך לעשות בדיקות של שעה בערך , לפחות להתחלה .

הזכרת גם שראית OC שעשו ל E2160 , אבל למה ללכת רחוק ? תראה למה הגיעו עם המעבד הזה כאן -

http://hwzone.co.il/ocdb/index.php?action=listprojects&orderby=CPU_TYPE&sortorder=ASC&cpu_type=Pentium+E2160+1800MHz+1MB+Socket+LGA775&q=

מאוד מכובד :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המ

בינתיים נראה לי שאם אני אלך לאט ואבדוק יציבות כל פעם לא תיהיה בעיה (עוד פעם, כי אני לא עומד להגזים..)

עכשיו, כמה שיפור אני עומד לראות כשאני אגיע ל3.0-3.6?

בכל מקרה נתחיל מחר, שלא יהיה לחץ ושאני אוכל לעבוד לאט בלי לקחת סיכונים [כי בכל זאת, אני רוצה להגיע לאנשהו, אז צריך זמן..]

תודה רבה :]

ד"א

בהנחה שאני הולך לאט ובודק יציבות כל הזמן, עד כמה אני מסתכן בשריפה של המעבד/לוח, ועד כמה החיים של המעבד יתקצרו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב

שיניתי את ההגדרות כמו שאמרת לי, העלתי קצת את הHost frequency, הגיע לטעינה של ההוינדוס ועשה ריסט

הורדתי את הHost frequency בחזרה ל333, פעמיים עשה ריסט לפני הPOST, ואז כנראה איפס הגדרות ועלה (ההגדרות חזרו למה שהיה קודם)

הדבר היחיד ששיניתי שלא היה בידיוק מה שאמרת לי זה הHost Frequency [מ333 ל353], וזה הOC עצמו, ככה שמשהו פה לא נראה לי בסדר..

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, שלא היה שום OC יציב שהגעתי אליו.. ברגע שהעלתי את הHost frequency ישר התחילו בעיות, כשכל שאר הדברים היו רק מה שכתבת לי..

אני אנסה עכשיו לשנות רק את מה שכתבת לי בלי בכלל להזיז את הHost frequency, נראה מה גרם לזה

עריכה:

טוב, ברגע שאני בכלל עושה Enable לCpu Host Control הוא נכשל בPOST

לא שיניתי שום דבר אחר חוץ מזה, מייד נכשל..

מה אפשר לעשות?

עריכה 2:

נראה לי שהבנתי את הבעיה..

הערך בCPU Host frequency הוא 333, שזה (לפי מה שמישהו פה כתב קודם) 3GHz.. כנראה שבDisabled הוא נמצא בערך 'בסיס' (200?) וכשאני עובר לEnable מישהו כבר שינה את זה וזה ישר 333.. כנראה שTMS ניסו להגיע ל3GHz ונכשלו או משהו..

עכשיו, לא אמורה ליהיות לו שום בעיה ב3GHz, ועוד המתח גבוהה ב0.500 מהרגיל S: כדאי לנסות להעלות מתח ל1.5 ולראות אם עולה על 333? או לחזור ל200 ולהתחיל לעלות לאט לאט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב

שיניתי את ההגדרות כמו שאמרת לי, העלתי קצת את הHost frequency, הגיע לטעינה של ההוינדוס ועשה ריסט

הורדתי את הHost frequency בחזרה ל333, פעמיים עשה ריסט לפני הPOST, ואז כנראה איפס הגדרות ועלה (ההגדרות חזרו למה שהיה קודם)

הדבר היחיד ששיניתי שלא היה בידיוק מה שאמרת לי זה הHost Frequency [מ333 ל353], וזה הOC עצמו, ככה שמשהו פה לא נראה לי בסדר..

מה עושים?

עריכה 2:

נראה לי שהבנתי את הבעיה..

הערך בCPU Host frequency הוא 333, שזה (לפי מה שמישהו פה כתב קודם) 3GHz.. כנראה שבDisabled הוא נמצא בערך 'בסיס' (200?) וכשאני עובר לEnable מישהו כבר שינה את זה וזה ישר 333.. כנראה שTMS ניסו להגיע ל3GHz ונכשלו או משהו..

עכשיו, לא אמורה ליהיות לו שום בעיה ב3GHz, ועוד המתח גבוהה ב0.500 מהרגיל S: כדאי לנסות להעלות מתח ל1.5 ולראות אם עולה על 333? או לחזור ל200 ולהתחיל לעלות לאט לאט?

נראה לי שחסרים לנו כמה פרטים פה , ביקשת מ TMS לעשות לך OC כשקנית את המחשב ?

נראה לי ש"קפצת" קצת יותר מדיי על ההתחלה , FSB של 333 זה לא ערך נמוך להתחיל איתו , בתדר כזה אתה תצטרך להעלות מתחים למעבד ואולי גם לזכרונות . בהתחלה צריכים להתחיל לאט מ 200 , מהערך הזה לעלות בקפיצות של 10 בערך , בגלל זה כנראה אתה במצב לא יציב והמחשב לא עושה post (זה בדיוק מה שלא רציתי שיקרה לך - תעלה תדר מהר ואז זה מה שיקרה ונצטרך לאתר את הבעיה , במקום להבין אותה "עם הזמן" - כשמעלים לאט את התדר רואים לאט לאט מה מגביל ובהתאם מוסיפים מתחים אם צריך)

אני חושב שכדאי לך להתחיל מ 200 , וככה אתה תאסוף יותר נתונים על המעבד - טמפרטורות , עד איזה FSB אתה יכול לעלות מבלי לגעת במתחים , ובקיצור - מה ש Nimrodim כתב לך , אבל תחכה לעוד תגובות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, שכן ביקשתי מTMS, הם פשוט בקושי העלו.

כנראה שהם ניסו להעלות ל3GHz, אבל לא רצו להתעסק יותר מידי, אז פשוט עשו Disable והשאירו את זה על 333, ככה שברגע שעשיתי Enable זה חזר לזה, ואני הנחתי שזה הערך 'בסיס'..

נראה לכם שכדאי לאפס את ההגדרות בMIT (הדף הגדרות OC בלוח שלי) ולהתחיל מחדש, או פשוט לרדת ל200 ולהתחיל להעלות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי הגדרות ברירת-מחדל, המחשב רץ, עשיתי את השינויים שאמרת (עוד פעם, אפילו לא העלתי את הCPU Host Frequency), ברגע שעשיתי Enable לCPU Host Control או הפעלתי את האפשרות שאני לא זוכר איך קוראים לה בשביל שאני אוכל לשנות תזמונים של הזכרונות הוא מהבהב באדום שהמתח לא אופטימלי (System Voltage NOT Optimized)

ניסיתי להעלות מתח, הגעתי ל1.5, הגעתי ל2, ההודעה לא ירדה (כמובן שלא תכננתי להפעיל ב2, פשוט רציתי לראות אם זה משנה משהו..)

אם זה קשור, לא יכולתי לקבוע את הDDR2 Overvoltage Control, בגלל שאין שם ערך מספרי (1.2, 1.3, 1.4), אלא +0.1 +0.2 +0.3 ( עד +0.7), וAuto

אז השארתי על Auto...

גם כשהמתח נמצא על Auto (שאז הוא מראה בירוק System Voltage Optimized) הוא לא פועל

אני לא יודע אם זה אפילו נקרא להכשל בפוסט.. המאווררים והלדים נדלקים, אז נכבים, אז נדלקים, אז נכבים, ואז הוא נדלק עם ביוס מאופס..

מה אפשר לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...