מדען מניו-זילנד טוען: אנחנו חיים במטריקס - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדען מניו-זילנד טוען: אנחנו חיים במטריקס

cleric

Recommended Posts

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים, המטריקס לא המציא כלום. המטריקס זאת גירסה ספציפית של שילוב של כמה תיאוריות פילוסופיות ובינהן מטאפיזיקה, ספקנות אפסטמית ועוד.

קצת על מטאפיזיקה (מאוד מעניין): http://en.wikipedia.org/wiki/Metaphysics (וחלק מההוגים המרכזיים בתחום הם אריסטו, ניטשה ושיפנוזה).

צאו מזה שהסרט הוא בסיס למשהו או נקודת מוצא למשהו, הרעיון הוא פילוסופי, לא חדש כאמור ולדעתי אחד הרעיונות החשובים ביותר שיש.

כמה שאלות מתוך ויקיפדיה שמראות חלק מהשאלות המרכזיות במטאפיזיקה (מומלץ להכנס לקישור שנתתי):

What is the nature of reality?

Why does the world exist, and what is its or source of creation?

Does the world exist outside the mind?

If things exist, what is their objective nature?

מי שמבטל את ההנחות האלו כלא חשובות או מעניינות לפחות לדעתי מפחד להתמודד עם השאלות הקשות באמת של הקיום שלנו, המציאות והחיים שלנו (או לא יכול להתמודד).

ד"א, זה מזכיר לי שכולם מכירים את התיאוריה הפילוסופית של האגואיזם מאיזה פרק של חברים עם ג'ואי ופיבי. זה מראה כמה אנשים רדודים ולא מבינים את המשמעות האמיתית של הדברים מעבר לבדיחות הפשוטות. וגם פה למרבה ההפתעה התסריטאים לקחו השראה לדבר מתיאוריות פילוסופיות שהיו קיימות וידועות עוד הרבה לפני שידור הפרק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, המטריקס לא המציא כלום. המטריקס זאת גירסה ספציפית של שילוב של כמה תיאוריות פילוסופיות ובינהן מטאפיזיקה, ספקנות אפסטמית ועוד.

קצת על מטאפיזיקה (מאוד מעניין): http://en.wikipedia.org/wiki/Metaphysics (וחלק מההוגים המרכזיים בתחום הם אריסטו, ניטשה ושיפנוזה).

צאו מזה שהסרט הוא בסיס למשהו או נקודת מוצא למשהו, הרעיון הוא פילוסופי, לא חדש כאמור ולדעתי אחד הרעיונות החשובים ביותר שיש.

כמה שאלות מתוך ויקיפדיה שמראות חלק מהשאלות המרכזיות במטאפיזיקה (מומלץ להכנס לקישור שנתתי):

What is the nature of reality?

Why does the world exist, and what is its or source of creation?

Does the world exist outside the mind?

If things exist, what is their objective nature?

מי שמבטל את ההנחות האלו כלא חשובות או מעניינות לפחות לדעתי מפחד להתמודד עם השאלות הקשות באמת של הקיום שלנו, המציאות והחיים שלנו (או לא יכול להתמודד).

יש שאלות שעדיף לא לנסות לענות עליהן.

מנסיון, יש דברים שלא כדאי לדעת (או יותר נכון-להבין), כי הם רק ידכאו אותכם.

בלא מעט מקרים הבורות היא באמת ברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אסמכתא ואני אצודד בזה, לכל ניורון במוח שלנו יש שימוש, פשוט אנחנו לא משתמשים בהם בו זמנית, כמו למשל: אתה לא צריך לחשוב על כל הדברים שאתה זוכר בו זמנית. אבל לכל ניורון במוח יש שימוש.

אם לא יש לי שאלה(שהיא הובילה לבדיקה ולמציא), למה בן אדם אשר קיבל חבלה במוח יש לו בעיות(לא משנה איזה,כל אזור והבעיות שלו), זה בגלל שיש שימוש לכול ניורון וניורון, אין חלק במוח שאפשר סתם ככה לעקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שמישהו יצליח לעלות על זה, לא ידעתי שיהיה איזה מישהו שיוכל באמת להבין את זה.

אתם לא הבנתם את כל הכוונה פה.

מה שהוא אומר זה פשוט שהחיים הם לא דינאמיים אלא שכל מה שקורה קורה בגלל סיבה, ולא קוראים לה הגורל - אלא פשוט תוצאה של נוסחה.

כל העולם בעצם מורכב מנוסחאות, כל שניה ושניה היא תוצאה של מספר אין-סופי של נוסחאות מחושבות.

המחשבות שלנו, האישיות שלנו, העתיד שלנו - אם הייתה דרך לקחת את כל הנוסחאות האלה ולהריץ אותן בו זמנית, היינו יכולים לחזות את העתיד.

דוגמא קטנה שאני אתן היא האישיות שלנו.

מה היא בעצם האישיות? פוטנציאל ביולוגי + חינוך מההורים + השפעה מהסביבה, אך בצורה הרבה יותר מורכבת.

רובכם כמובן לא יבינו את זה ויחשבו שיש להם את האפשרות בעצם "לחיות" ושהבן-אדם הוא יצור שאי אפשר לקחת אותו בצורה סטטית כנוסחה, אבל זה פשוט לא נכון.

הדוגמא הכי הכי הכי פצפונת שאני אתן היא למשל נער מפונק, האישיות שלו מבחינת מסיבות - הוא רגיל למסיבות ברמה גבוהה, סטנדרט חברתי. קח את אותו הנער ושים אותו במסיבה הרבה יותר נמוכה ממה שהוא רגיל אליו - מה יהיה המצב רוח שלו? נוסחה ענקית של סטנדרט מסיבות + השפעה חברתית + פעילויות אפשרויות במסיבה.

עכשיו יש את האלה שיגידו ש"האפשרויות במסיבה" הם בעצם משהו דינאמי שאי אפשר לחזות אותו, אבל גם זה פועל בנוסחה - והלאה והלאה.

כמובן, ההסבר שלי לא ממש מדויק ואיכותי מבחינת הדבר הזה כי אי אפשר פשוט לדייק בנושא הזה, הדוגמא שלי יכולה להיות מאוד מאוד צולעת כרגע.

התגובה שלכם גם תהיה חלק מהנוסחה שכוללת המון המון המון משתנים כגון ניסיון העבר שלכם עם התיאוריה הזו, אמונה דתית וכן הלאה, דברים שאפשר לפרק לעוד נוסחאות - מה תהיה האמונה הדתית שלכם? נוסחה שנקבעת ע"פ החינוך שקיבלתם, ע"פ המקום שבו גדלתם, ע"פ החוויות האישיות שלכם וכן הלאה ופה אפשר לפרק את זה לעוד נוסחה - מה המקום שבו גדלת? נקבע ע"פ החוויות של ההורים שלכם + מה היה מצב העולם + מה גרם להם להיות במקום X בשעה Y, ככה שאפשר להגיד שאם תקח מישהו שקושר שרוכים ותשנה את זה, כל החיים שלו יכולים להשתנות. [הוא קשר שרוכים, לקח לו X זמן, השפיע על המקום שבו הוא יהיה בשעה XYZ - נותן לו אפשרות להדרס לדוגמא, למנוע תאונה, להתקל בשודד וכו']

צריך להבין את זה ברמה הפנימית כדי לדבר על זה בצורה מושלמת, להסביר את התאוריה הזו לאנשים שלא מבינים אותה לא יצליח לרוב. כל אות ואות שאני כותב כאן גם מושפעת מהנוסחה, תארו לכם שלא הייתי נתקל בזה בעבר - תארו לכם שלא הייתי מבין את התאוריה הזו, התגובה שלי יכלה להיות "הוא חי בסרט", עכשיו - מה השפיע על העובדה שנתקלתי בזה בעבר? עוד מספר בלתי ניתן לתפיסה של נוסחאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

לקחת את הרעיון של המטריקס והסברת אותו, אהבתי :xyxthumbs:

אם כל זה נכון (שאנו חיים במין עולם שכזה שהוא בעצם תוכנה) אז אני מאוד מאוכזב, כי עצם המחשבה שאנחנו חיים בתוך עולם שהוא קצת מפחיד אותי וגורם לי לחשוב, מה זה העולם האמיתי ואיך הוא ניראה, אם התיאוריה תתברר כנכונה זה יסתבר שאנחנו חיים בשקר. זאות אומרת שכל מה שאנחנו לוקחים כמובן מאליו לא קיים אלה רק בראש שלנו... יכול להיות שכל המציאות המדומה הזאות משתמשת במוחות שלנו כדי לתמוך את עצמה ולהזין את עצמה כל פעם מחדש, אולי בגלל זה אנחנו לא מנצלים את כל המוח שלנו..

אוהה.. פאק אם זה, אם אנחנו יכולים לעוף אני בעד :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, להבין את כל התאוריה הזו זה דבר מאוד מאוד מאכזב, אך אני כבר השלמתי עם זה - אין מה לעשות.

תדמיין שאתה תוכנה, ברגע שאתה מת זה הסוף - משם שום דבר כבר לא קורה, כמובן שכבר ממזמן שללתי את קיום האלוהים.

חשוב לזכור שהמציאו את אלוהים בזמנים הקדומים, כשלא היה ולא הייתה להם אפשרות להסביר תופעות טבע שונות ושייכו אותם בעצם ליישות שנמצאת מעליהם, ה"אמונה" הזו עברה הלאה והלאה עד לדורות של היום.

אלוהים, ההוא של התנ"ך, אם הוא קיים זה אומר מס' דברים:

- הוא חשב והפיק 10 דיברות.

מכאן, אם אתה מהצד של אלוהים זה אומר שיש לך מחשבות, דרישות ורצונות - הרי הפקת 10 דיברות.

אם יש לך מחשבות, דרישות ורצונות זה בעצם אומר שאתה ישות.

אם אתה ישות, זה אומר שאיכשהו התהליך הזה מתבצע אצלך - מכאן שיש לך סוג של מרכז בקרה כלשהו [ "מוח" ], ומכאן ניתן להגיע שלאלוהים יש אישיות.

כל רעיון האלוהים זה בעצם "סופר אדם" עם כוחות בלתי סופיים שיש לו דרישות ורצונות - מכאן שאלוהים יכול להיות עצוב, שמח, משועמם, מסופק ובעצם כל הדברים הללו.

זאת רק הוכחה אחת, ויש לי עוד מיליון בשרוול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא דווקא כן טוען שאנחנו חיים בתוכנה, כי זה יכול להסביר הרבה דברים לא מובנים (כמו המפץ הגדול), למרות שמה שכתבת בפוסט הקודם שלך נכון ומובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהנחת היסוד הכי חשובה היא שהכל אינסופי.

בגלל שאנחנו קולטים רק שלושה מימדים (ארבעה, אם כוללים גם את הזמן), בלתי אפשרי בשבילנו לתפוס את השאר.

DarkMoh התיאוריה שהעלית היא לא חדשה וכבר קיימת מאות שנים. היא באה לסתור את רעיון הבחירה החופשית ולקבוע שיש אינסוף סדרים של משוואות שמקיימות את כל החיים מסביבנו.

אין לזה קשר ישיר למה שהמדען הזה טוען, אבל אין ספק שזה מעניין.

במאמר מוסגר אפשר לומר שתורת הקוואנטים סותרת את הרעיון הזה עם עיקרון אי הוודאות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...