*לקראת קניה* חוות דעת למחשב HTPC החדש שלי(תקציב~8000) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

*לקראת קניה* חוות דעת למחשב HTPC החדש שלי(תקציב~8000)

MadGhost

Recommended Posts

חברה תגידו מה אתם חושבים על המפרט הבא - אני אשמח לקבל ביקורת בונה אם יש , אני ממש לפני הקניה....

השימושים העיקריים של המחשב הם סרטים , מוסיקה , קצת משחקים(אם יהיה זמן) - לא מתוכנן OC כרגע.

לוח אם:Gigabyte GA-P35-DS3

מעבד: Intel Core 2 Quad Q6600

מאורר: Thermaltake Maxorb

זכרון: Kingston 2Gb 800Mhz CL4 -Kit

דיסק: 500Gb-7200Rpm-16Mb-WD5000KS

צורב: DRW1814BLT x 18

כרטיס מסך: Gv-NX88T512Hp

כרטיס קול: Auzentech Prelude 7.1

ספק כח: Enermax Liberty ELT500A 500W

מארז:Thermaltake DH101 כולל שלט ומסך (הייתי הולך על ה102 - אבל הוא מקפיץ את המחיר באיזה 1200ש''ח)

הכל ביחד(עם הרכבה ומע''מ) יוצא 8200 ש"ח (תסלחו לי שלא רשמתי ליד כל רכיב כמה הוא עולה - פשוט החנות שהביאה לי את ההצעה נתנה לי ללא מע''מ... אז חישבתי לבד וסיכמתי ).

יש הצעות לשיפורים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משו :(

*זכרון-רק לCL5 ותיקח את ה800 הכי זולים שיש.

*דיסק קשיח- תיקח AAKS

*כרטיס מסך- בשביל מה? אין לי מושג אם הוא יכנס לשם דבר ראשון. ואפשר להסתפק באיזה 2600XT שיעשה עבודה מצויינת מעל ומעבר למה שצריך בשביל HTPC

*ספק כוח- קח ליברטי 400W יש הבדל אפסי בינהם ובמחיר של ה500 יש עדיפים. בכל מקרה ה400 יהיה גם מעל ומעבר במיוחד עם ה2600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזכרון אני אבדוק ...

מה ההבדלים בAAKS ?

וספק כוח - רציתי את ה400W(יש לי אחד עכשיו ואני מאוד מרוצה ממנו), אבל אני לא בטוח שה400W יספיק את הכל... ואם להחליף אותו אז לאיזה ספק ?( הכי חשוב שיהיה אמין ושקט...)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה תגידו מה אתם חושבים על המפרט הבא - אני אשמח לקבל ביקורת בונה אם יש , אני ממש לפני הקניה....

השימושים העיקריים של המחשב הם סרטים , מוסיקה , קצת משחקים(אם יהיה זמן) - לא מתוכנן OC כרגע.

לוח אם:Gigabyte GA-P35-DS3

מעבד: Intel Core 2 Quad Q6600

מאורר: Thermaltake Maxorb

זכרון: Kingston 2Gb 800Mhz CL4 -Kit

דיסק: 500Gb-7200Rpm-16Mb-WD5000KS

צורב: DRW1814BLT x 18

כרטיס מסך: Gigabyte Gv-NX88T512Hp

כרטיס קול: Auzentech Prelude 7.1

ספק כח: Enermax Liberty ELT500A 500W

מארז:Thermaltake DH101 כולל שלט ומסך (הייתי הולך על ה102 - אבל הוא מקפיץ את המחיר באיזה 1200ש''ח)

הכל ביחד(עם הרכבה ומע''מ) יוצא 8200 ש"ח (תסלחו לי שלא רשמתי ליד כל רכיב כמה הוא עולה - פשוט החנות שהביאה לי את ההצעה נתנה לי ללא מע''מ... אז חישבתי לבד וסיכמתי ).

יש הצעות לשיפורים ?

מה בערך המחיר של המארז+ספק?

יש לך את הantec NSK2400 שהוא מעולה, ויש גם את הAntec שגם הוא נראה יפה ממש. לשניהם יש ספקים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם אתה אודיאופיל מושבע, כרטיס קול מיותר

הלוח שאתה קונה מגיע עם כרטיס קול מצוין שמוציא יעשה יופי את העבודה - כולל dts connect

DTS CONNECT - מוציא DTS בחומרה

DD DIRECT - מוציא AC3 בחומרה

תראה איך אתה מסתדר עם מה שמגיע על הלוח ( שמוציא גם אות אנלוגי באיכות שהיתה שמורה עד היום רק לכרטיסי קול עם יחס אות לרעש יותר מ 106 ד"ב !)

ורק אם זה לא יספק אותך (בספק רב) תשקול כרטיס קול.

בקשר למארז

לא יודעת בכמה אתה קונה אותו, אבל קח בחשבון שני דברים

1. המאווררים הקדמיים שלו גדולים, אבל האחוריים שלו בגודל 60 מ"מ כלומר קטנים מאוד= רועשים מאוד

2. השלט וה- VDF שלך אינם IMON.

אם אתה משיג את המארז במחיר טוב (תפרט אם בא לך אבל ממש לא לחוץ ) והרעש לא כזה מפריע לך + קראת עליו ביקורות טובות אז תהנה

אבל אם מחיר המארז לא כזה נמוך, אולי שווה לך לשקול לקחת במקום את אחד משני הדגמים הבאים שידועים כממש טובים ומגיעים עם שלט ו-VDF של IMON שממש מעולים (נותנת לך רק דוגמה בחנות של יבואן אחד שאמור להיות זול, אבל תשווה מחירים)

סילברסטון - יותר איכותי ויקר ועם "כפתורים חמים"-

http://www.baby.co.il/product.php?sku=st-lc16-m

Alutek - בעל מVDF יותר גדול ומארז פחות יקר

http://www.baby.co.il/product.php?sku=al-750

שניהם מגיעים ללא ספק שזו הוצאה של עוד כ- 400 ש"ם אם תלך על הליברטי

אגב, כמו שאמרו לפני יש גם את האנטק פשין שעולה בערך 1000 ש"ח ומגיע עם ספק טוב ואת ה- 2400 שמגיע גם הוא עם ספק (אבל אומרים שפחות או יותאזל בארץ) שאם מתצא אותו אמור לעלות כ- 600 ש"ח

שניהם מארזים דקים שזה אומר מבחינתך MATX ולא מה שלקחת

זה גם אומא מארז פחות מאוורר ופחות נוח להוספת עוד HDD רבים אם זה חלק מהתכנון שלך (הרבה אנשים מעדיפים כך)

לשניהם אין שלט ו- VDF אז אם זה חשוב לך

עוד הבנתי שסידור ה- HDD ב- 2400 מאוד מוזר (לא מניסיון) אבל עדיין ממליצים עליו אם יענה לך על הצרכים ותצליח להשיג אותו

מה לגבי כרטיס טלוויזיה (כזה שיאפשר לך ללכוד את שידורי הטלויזה ולהקליט אותם למחשב כמו יס-מקס

יש את ה- PVR150 שמגיע גם עם בלסטר ושלט (לא שאתה צריך שלט עם אתה קונה מארז שכבר כולל, אבל זה אח"כ)

העלות של הקיט בין בין 300-400 - תלוי אפיה אתה קונה

מה לגבי מקלדת אלחוטית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף הוא יכול לרדת לליבה כפולה, אם הוא גם רוצה לליבה כפולה של שיעשה בדיוק את אותה עבודה כך שאת שאר הכסף יוכל להוציא על מסך יותר גדול וטוב

אבל לדעתי אם הוא בכל זאת רוצה להשאר על מרובע, והוא לא לחוץ על קניה ממש מהירה, שווה להמתין קצת שהמרובעים החדשים המבוססים על 45 ננ"מ יצאו

הם אמורים לעלות בערך כמו ה- Q להיות הרבה יותר טובים ולהתחמם הרבה פחות כך שגם יזדקקו לפחות = פחות רעש

לגבי הזכרון - כרגע גם ככה מחירי הזכרונות מאוד נמוכים כך שההבדל בין ה- 667 ל- 800 די מזערי ואולי שווה ללכת ישר על ה- 800. בכל כמובן תלוי במחירים שימצא

יותר חשוב פה זה ללכת על פירמה מוכרת ועל אחריות לכל החיים ולא להתפשר בנושא

כמובן שעוד חשוב לקנות בחנות טובה ולא להתפשר על איזו שכונתית או מקום שאמנם יתן מחיר טוב אבל המוניטין שלו אם באספקה, באמינות או בשרות מפוקפק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל המגיבים... :yelclap:

כונן קשיח אני אעבור ל AAKS.

לגבי המארז (שעולה 1100ש"ח למי ששאל)- אני (ושאר דיירי הבית) כבר די נעולים עליו - לדעתי הוא אחד היפים ביותר שיש כרגע, והוא צריך להיות יפה ... אבל זה נכון שיכולות האוורור שלו לא בשמים - לקחתי בחשבון שאני אצטרך להחליף את המאווררים הקטנים שמאחורה מתישהו... כמה חשוב שיהיה את הIMON הזה ?

בקשר לכרטיס קול - אני בהחלט אודיופיל (לצערי...) והקנייה שלו היא עלמנת לחסוך בינתיים בקניית DAC טוב שעולה אלפי שקלים- והמבינים יודעים...

בנוגע לכרטיס - יש לי כרגע יסמקס והוא מספק אותי לגמרי - חוץ מזה רוב התכנים שלי הם בhi def ומקורם באינטרנט מן הסתם ככה שאין לי ממש צורך בכרטיס כזה כרגע.

הזכרונות כמו שאמרו פה כבר - אין הבדלי מחירים כל כך - ואם זה 100~200 ש"ח אז ממש לא אכפת לי.

אז בעצם נשארתי עם 2 התלבטויות : המעבד - שלפי מה שאמרו אולי כדאי לרדת קצת - לא נראה לי שאני אחכה למרובעים החדשים - זה יקח לפחות חודש חודשיים לפי מה שקראתי.

והשניה היא הספק כוח - זה החלק שיותר מציק לי-לפי החישובים שעשיתי - אני לא בטוח ב100% שיספיקו 400W , אחרת הייתי הולך על הliberty. יש לי אותו ואני מאוד מרוצה - ככה שאלא אם כן יגידו לי פה בפירוש לא לקחת את הliberty 500w , אני אלך עליו ( אני מניח שהוא טוב פחות או יותר כמו ה400W - מבחינת ביצועים ושקט).אם משהו יכול להמליץ על ספק יותר טוב ברמה הנ''ל, מה טוב.

אה,שכחתי... אם יש למשהו להמליץ על מקלדת/עכבר אלחוטיים טובים אני אשמח - חשוב שיהיה להם טווח טוב - שאני אוכל להשתמש בהם ברדיוס של ~10 מטר מהמחשב.

ושוב תודה חברה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המקלדת

הכי מומלצת היום בארץ היא ה- X-GENE. הכוללת גם כדור עקיבה, מיועדת ומאוד נוחה להחזקה בשתי ידיים , לא גדולה מידי וכוללת פונקציות רבות. כמון שגם טובה למרחק שציינת.

ביקורת עליה תראה כאן

http://www.dtown.co.il/htpc_reviews/p2_articleid/84

את המקלדת ניתן היה להשיג ב- 400 ש"ח וניסו להעלות את המחירים. היבואן טוען שעשה מבצע לרגל השנה החדשה, שווה לך לנסות דבר ראשון אצלו

אתר היבואן - שם גם תוכל לראות תמונות רבות שלה : www.xgene.co.il

מייל היבואן (טוען שעושה עוד מבצעים בשביל השנה החדשה אם כי מתעסק במערכות קולנוע ביתי ולכן לרוב תמצא אצלו דברים יותר יקרים )

sales@xionite.com

לגבי ה- IMON

שום קריטי, רק יודעת שמדובר על מוצר איכותי שכל אלו שניסו אותו מאוד מרוצים. אם אתם אוהבים את מארז ה- TT שבחרתם, תקנו תיהנו ממנו.

בקשר למאווררים הקטנים.. לא בטוחה כמה מומלץ להחליף מאווררים קטנים ביותר גדולים שלא מיועדים לשם. שים לב לדבר לפני שאתה מחליף וגורם נזקים.

אגב בקשר לספק, שווה לך גם לשקול את הסיסוניק 400 או 500 שניתן להשיג במחירים מעולים, מגיע עם 5 שנות אחריות (כמו הקורסייר) ונחשבים לספקים השקטים ביותר (בעיקר ה- 500 ) העלות שלהם אגב פחותה מזה של הקורסייר 450 ויתכן שאף מהליברטי 400 (שלא לדבר על ה- 500)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי... אז נראה לי שאני אלך על הcorsair vx450 , ראיתי שהוא יותר שקט...(מישהו יודע מה ההבדל בין הדגם המדובר לזה:corsair 450vxeu ?)

בקשר למעבד - אם אני מחליט לרדת קצת למטה(אבל לא יותר מדי) על מה הייתם ממליצים ?

ולחלופין - אם אני נשאר עם המעבד אז איזה עדיף ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...