תקלה מוזרה - מסך משתבש והמחשב נתקע - ראו תמונות - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה מוזרה - מסך משתבש והמחשב נתקע - ראו תמונות

Ezu

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב 46X2 3800+

לוח (לאחר שהוחלף): m2v-tvm

המחשב עובד עם כרטיס המסך שעל הלוח

מארז ג'נרי

הסיפור שלי התחיל מזה שיש לי קריסה עם מסך בצבעי כחול (מצורפת תמונה)

המחשב נבדק במעבדה שלוש פעמים ולמרות בדיקות שהריצו המחשב לא נתקע אצלהם.

מאחר ובמעבדה חשבו שהבעיה היא אצלי התקנתי מחדש מערכת ההפעלה, הוחלף המודם והמערכת נבדקה עם מסכים שונים, מקלדות שונות ועכברים שונים. כמו כן בדקתי בתקעים שונים בבית וגם את ההארכה בבית, החלפית חוט חשמל למחש וכן החלפתי ספק אך שום דבר לא עזר.

בפעם השלישית - לאחר ויכוחים עם המעבדה - החליטו להחליף את הלוח למרות שלא מצאו בעיה, אולם גם לאחר החלפת הלוח הבעיה ממשיכה.

אני אובד עצות ואין לי מושג מה לעשות.

בתמונה שאתם רואים זה לא מסך כחול רגיל אלא מעין "מריחה" של צבע כחול, לא אותיות.

עשיתי בדיקות באינטרנט והדבר היחיד שנראה לי קשור זה אולי משהו שקשור לניהול צריכת החשמל של מעבדי כפולי ליבה שלא עובדים טוב ב - . ביטלתי בביוס את האופציה של cool n quiet אבל מעבר לזה אני לא יודע אם יש עוד משהו שצריך לעשות בקשר לזה (אם בכלל זה קשור לניהול צריכת החשמל)

האם למישהו יש כיוון?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ציינת כל כמה זמן התקלה מופיעה.

בכל אופן ממבט ראשון בתמונות זה נראה כמו תקלה בכרטיס מסך, אבל האמת היא שבמקרה הזה זאת סתם יריה באפלה וממש לא דעה חד משמעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החליפו לי לוח בגלל שזה נראה בעיית כרטיס מסך אבל זה לא עזר. אותה תקלה בדיוק, אותה צורה על המסך בדיוק.

זה בד"כ קורה שהמחשב במנוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לעבוד רק עם מקלדת ועכבר ללא שום חיבורים אחרים של .

ותגיד מה קורה.

לי הייתה מצלמת שגרמה להרבה בעיות,ויכול להיות שזה בעיה של .

וחבל שלא רשמת את מספרי השגיאות במסכים הכחולים ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון סליחה שלא קראתי את כל ההודעה

במידה והתקנת מחדש את מערכת ההפעלה ועדיין זה עןשה מסכים עם כתב כחול,ממליץ לבדוק BOOT מה CD\DVD .

האם הכתב הכחול מגיע כאשר הוא קורא בדיסק הקשיח?

לפי מה שזה נראה זה בקר של HDD דפוק או HDD דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם ותודה על הרצון לעזור

מה שיש על המסך זה לא אותיות אלא מריחה

אגב - זה מופיע בדיוק באותה הצורה כל הזמן

קשה לי לדעת אם זה קורה שהדיסק הקשיח קורא, אבל אני יכול לפסול אפשרות כזאת כי זה קורה דווקא שהמחשב במנוחה.

זה קורה גם עם מקלדת ועכבר (שונים) ללא חומרה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחה ראשונית:

ניסית מסכים שונים, כבלי חשמל שונים, אך האם ניסית כבל VGA שונה? יתכן שהמגעים שלו לא טובים בחיבור לכרטיס מסך, או בחיבור למסך עצמו.

אה, אבל ניסית מסכים שונים והם עבדו, אז זה לא יכול להיות שהמגעים לא טובים בצד של הכרטיס מסך. אז אולי זה בצד של המסך. המגעים אינם טובים.

ולפי מה שרואים המסך קצת ישן, אז אני מניח שהכבל אינו ניתן לניתוק מהמסך. אם זהו המקרה, אז זה דווקא מצביע על כך שזה כן מהצד של הכרטיס מסך.

שאלות:

1) אמרת שיש לך "קריסה עם מסך בצבעי כחול".. זה לא כ"כ ברור לי. אתה מתכוון שבזמן שאתה משתמש במחשב פתאום זה מופיע ואתה נאלץ להפעיל מחדש את המחשב בשביל שיחזור למצב תקין? או שלא מדובר בקריסה, ואלו גוונים שמתקבלים מידי פעם ולא פוגעים בשימוש במערכת..? אנא הסבר לעומק.

2) מתי זה התחיל? תחזור אחורה מהיום שזה התחיל, ותחשוב מה עשית בשבוע שקדם לו, ובפרט באותו יום, וביום שלפני. זה המידע החשוב ביותר בפתרון תקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

1. זה מופיע פתאום ותוקע את המחשב, צריך הפעלה מחדש בכפתור.

2. זה קרה לי מהחודש הראשון שנרכש המחשב אבל בזמנו חשבתי שזה משהו שקשור ל c'n'q של המעבד ולכן לקחתי את המחשב למעבדה רק מספר חודשים לאחר מכן שהתופעה החריפה.

* המסך שאתה רואה בתמונה השלישל הוא מסך חדש שנרכש עם המחשב וגם שם זה קורה, כך שזה בוודאות לא המסך.

* אני עובד עם כרטיס המסך של הלוח והחליפו לי לוח, כל שזה לא הכרטיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהחליפו לך לוח, זה דגם אחר או דגם זהה?

אילו רכיבים פנימיים אתה יכול לומר שהם נשארו מהיום הראשון של הבעיה..? (בשביל לדעת היכן הבעיה נמצאת [סבירות מסוימת]..)

(בינתיים אני מנסה לחשוב על מילה או ביטוי באנגלית לתאר את הבעיה שלך ולגגל את זה.. חח..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...