סופר מאריו גאלאקסי כ"משחק השנה". האים ראוי? - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סופר מאריו גאלאקסי כ"משחק השנה". האים ראוי?

uzi_sch

Recommended Posts

לא יודע למה... אבל יש לי איזו בעיה עם להכתיר את SUPER MARIO GALAXY כמשחק השנה.

למי שלא בעיניינים אז התבוננו בטבלה שבתחתחית העמוד ותראו אילו תארים קטף המשחק מהאתרים השונים:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mario_galaxy

הינה גם סיקור בוידאו של המשחק (סיכור יפה):

http://www.gametrailers.com/player/27584.html

המשחק הזה ראוי, ללא כל ספק, לזכות כמשחק השנה ל .

אבל עם לתת לו את התואר "משחק השנה" יש לי בעיה.

מה שהופך את המחשק הזה ליותר מסתם PLATFORMER זה שלושה דברים:

1) השלטים של עם חיישני התנועה.

2) מגוון של שלבים בסגנונות שונים ופעולות שונות עם השלט.

3) ה"גראביטציה" והזוויות צילום המוזרות ההפוכות.

שיהיה ברור שהגראפיקה והעלילה פה עלובים! משחק שלם אתה רץ וקופץ ומדי פעם אתה מקבל איזה יכולת נחמדה.

מוזיקה וגראפיקה טובה יש בטונות של משחקים היום. עיצוב פלטפורמי יש בכול משחק אקשן ממוצע היום... אז איך "משחק השנה"?

אם היה אפשר לקחת את המשחק הזה ולשחק אותו בפליי-סטיישן או או באקס-בוקס המשחק הזה היה ממש בינוני!

ממשחק שמגיע לקונסולות האחרות מצפים להרבה יותר!

חוץ מ MARIO אין אף משחק אחר שאשכרה מרגש אותי בשביל לקנות .

נכון, המשחק מעוצב מדליק ויש מבחר של שלבים עם אקשן שונה, אבל זה קשקוש לעומת משחקים כאלו מושקעים השנה!

איך אפשר להשוות את התלת מימד והפיסיקליות של MARIO למשחקי ORANGE BOX לדוגמא... איך?

לדעתי MARIO זכה בגלל שהוא משחק מדליק שמנצל יפה את המערכת שעליה הוא רץ.

לעומת הקונסולות האחרות ולעומת ההשקעה והמורכבות של משחקים אחרים הוא ביננוני מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה ביקורת טובה על המשחק, מפיו של אחד ששונא את המחזור העודף וחסר התועלת של מותגים שהיו צריכים למות מזמן, אבל יודע להעריך משחקיות שדוגלת בכיף טהור:

http://www.escapistmagazine.com/articles/view/editorials/zeropunctuation/2768-Zero-Punctuation-Super-Mario-Galaxy

וגם אני נמנע מלחוות את דעתי, וחשוב לומר שאין כל הצדקה לשפוט משחק ממראית עין בלבד, כמו שכמעט כולם כאן עושים לגבי מאריו גלאקסי.

שיהיה ברור שהגראפיקה והעלילה פה עלובים!

אם היה אפשר לקחת את המשחק הזה ולשחק אותו בפליי-סטיישן או או באקס-בוקס המשחק הזה היה ממש בינוני!

ממשחק שמגיע לקונסולות האחרות מצפים להרבה יותר!

נכון, המשחק מעוצב מדליק ויש מבחר של שלבים עם אקשן שונה, אבל זה קשקוש לעומת משחקים כאלו מושקעים השנה!

אתה מתייחס כאן לכל ההיבטים בהם מאריו גלאקסי לכאורה נחות ממשחקים אחרים, אבל הוא נחות מהסיבה הפשוטה ששם לא נמצא הדגש שלו. מאריו גלאקסי מסתכם במילה אחת: gameplay. לא גראפיקה ולא עלילה.

ובהתייחסות היחידה שלך שמתקרבת לנושא הגיימפליי אתה קורא לזה "קשקוש לעומת משחקים אחרים מושקעים". לא יודע מה אתך, לי נוצר הרושם שדווקא בנושא ה gameplay מאריו מהווה את הטופ שבטופ מבחינת השקעה.

אבל זה לא מה שרצית לומר בנושא ההשקעה, נכון? אתה הרי התכוונת לומר משהו אחר - מבחינתך ההשקעה בגיימפליי, שאופיינית למאריו, היא קשקוש לעומת השקעה באיכות ההפקה (גראפיקה, סאונד, עלילה), שאופיינית למשחק כמו COD4. ועם זה אני ממש לא מסכים.

אם אנחנו מגיעים לזמן בו מתייחסים לגיימפליי כאל קשקוש, אז זוהי תקופה עצובה מאוד לתעשיית המשחקים. אני לא אומר שזה צריך להיות ההיבט היחיד המושקע (וזו אחת הסיבות שאני לא מראה תמיכה במאריו כמשחק השנה), אבל זה בהחלט לא קשקוש. גיימפליי חשוב לפחות כמו הפרזנטציה (גראפיקה, ועלילה), אם לא יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא שיחקתי במאריו ולא שיחקתי בהרבה משחקים אחרים שיצאו השנה

כרגע אני משחק בזלדה WW שזה משחק מלפני שנים לגימקיוב וCOD4 SP

ואני יגיד לך ככה זלדה WW מבחינת כיף תחכום וגמפלי מזמבר לCOD4 את התחת

ואני משחק ברמה הקשה ביותר בCOD4 לבקשת חברי הפורום

אני הגעתי למשימה שמחפשים בבתים אחרי איזה בן זונה ויש טנקים של האויב שמציקים לך

בנתיים COD4 בSP זה משחק שבליבה שלו הוא FPS גנרי שבטח לא ראוי למשחק השנה

כן יש לו גרפיקה וסאונד מצוינים

אז מה ?

זה כמו להגיד שמשמר המפרץ סדרה איכותית כי יש כוסיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה ביקורת טובה על המשחק, מפיו של אחד ששונא את המחזור העודף וחסר התועלת של מותגים שהיו צריכים למות מזמן, אבל יודע להעריך משחקיות שדוגלת בכיף טהור:

http://www.escapistmagazine.com/articles/view/editorials/zeropunctuation/2768-Zero-Punctuation-Super-Mario-Galaxy

וגם אני נמנע מלחוות את דעתי, וחשוב לומר שאין כל הצדקה לשפוט משחק ממראית עין בלבד, כמו שכמעט כולם כאן עושים לגבי מאריו גלאקסי.

אתה מתייחס כאן לכל ההיבטים בהם מאריו גלאקסי לכאורה נחות ממשחקים אחרים, אבל הוא נחות מהסיבה הפשוטה ששם לא נמצא הדגש שלו. מאריו גלאקסי מסתכם במילה אחת: gameplay. לא גראפיקה ולא עלילה.

ובהתייחסות היחידה שלך שמתקרבת לנושא הגיימפליי אתה קורא לזה "קשקוש לעומת משחקים אחרים מושקעים". לא יודע מה אתך, לי נוצר הרושם שדווקא בנושא ה gameplay מאריו מהווה את הטופ שבטופ מבחינת השקעה.

אבל זה לא מה שרצית לומר בנושא ההשקעה, נכון? אתה הרי התכוונת לומר משהו אחר - מבחינתך ההשקעה בגיימפליי, שאופיינית למאריו, היא קשקוש לעומת השקעה באיכות ההפקה (גראפיקה, סאונד, עלילה), שאופיינית למשחק כמו COD4. ועם זה אני ממש לא מסכים.

אם אנחנו מגיעים לזמן בו גיימרים מתייחסים לגיימפליי כאל קשקוש, אז זוהי תקופה עצובה מאוד לתעשיית המשחקים. אני לא אומר שזה צריך להיות ההיבט היחיד המושקע (וזו אחת הסיבות שאני לא מראה תמיכה במאריו כמשחק השנה), אבל זה בהחלט לא קשקוש. גיימפליי חשוב לפחות כמו הפרזנטציה (גראפיקה, סאונד ועלילה), אם לא יותר.

קודם כל סיקור הוידאו הזה שנתת קישור אליו הוא סתם ציני ומצחיק ולא רציני ומקצועי.

לגבי הגיימ-פליי אני ציינתי את היתרון של השלטים ומגוון הסגנונות של השלבים והפעולות השונות עם השלטים בהם (התבונן בסעיפים 1 ו 2).

תיהיה בטוח שאם זה היה למחשב לא הייתי מפספס אותו, אבל דוגרי מה שמשדרג את המשחק הזה מכל פלטפורמר תלת מימד אחר זה השלט ומגוון השלבים בלבד!

זה באמת מדליק אבל יש כל כך הרבה משחקים ששלבו PLATFORMING ורווגוניות, איך אפשר לומר שזה משחק השנה?

אם ככה אז GOD OF WAR 2 היה צריך לזכות כי יש שם ים של פלאטפורמינג איכותי, אקשן, מגוון, עלילה, גראפיקה וסאונד, כולם מעולים.

איך הוא לא זכה?

רק בגלל שאין שם שלט של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה מצויינת, ואני אפילו מצטרף אליה. יכול להיות באמת שהוא ראוי לזכות (אולי זה לא בדיוק משחק פלטפורמה, אבל יש מקום להשוואה כמובן ), או כל משחק פלטפורמה תלת מימדי אחר עם גיימפליי עשיר ומיוחד וגם עם פרזנטציה מעולה (למרות שאני לא מכיר משחקים אחרים טובים בסגנון). אם תשים לב, אני לא בא לומר לגבי משחק כלשהו האם הוא ראוי לזכות, אלא רציתי לשים דגש על נושא המשחקיות, והחשיבות שלו בשיפוט הכללי, כי השתמע מהפוסט הקודם שלך שאתה מתייחס לנושא הפרזנטציה בלבד כקריטריון להשוואה.

תיהיה בטוח שאם זה היה למחשב לא הייתי מפספס אותו, אבל דוגרי מה שמשדרג את המשחק הזה מכל פלטפורמר אחר זה השלט ומגוון השלבים בלבד!

אם נשים שנייה את נושא השלט בצד, יכול להיות שעדיין המשחקיות של מאריו עשויה למופת גם בלי הגימיק הזה (אני לא יודע). אבל מה שבטוח הוא שהגיוון בשלבים הוא חלק חשוב ומרכזי במשחקיות, כי השוני בשלבים גורר גם אינטראקציה שונה לגמרי של השחקן עם הדמות, ושל הדמות עם הסביבה. כלומר יש לך מצבי משחק רבים ומשחקיות עשירה באמת. אז אני לא אומר שמאריו ראוי להיות משחק השנה (ממש לא), אבל המועמדות שלו מוצדקת מאוד לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שמאריו ראוי להיות משחק השנה (ממש לא), אבל המועמדות שלו מוצדקת מאוד לדעתי.

לגבי המועמדות הוא ראוי ביותר!

ככול שאני חושב על זה יותר נראה שהשלט ומגוון השימושים בו הם אלו שגונבים את ההצגה.

אל תשכחו שגם בשלט SIXAXIS של PS3 יש מנגנון של גלאי תנועה... הוא לא רע, עם זאת שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל סיכור הוידאו הזה שנתת קישור אליו הוא סתם ציני ומצחיק ולא רציני ומקצועי.

לגבי הגיימ-פליי אני ציינתי את היתרון של השלטים ומגוון הסגנונות של השלבים והפעולות השונות עם השלטים בהם (התבונן בסעיפים 1 ו 2).

תיהיה בטוח שאם זה היה למחשב לא הייתי מפספס אותו, אבל דוגרי מה שמשדרג את המשחק הזה מכל פלטפורמר תלת מימד אחר זה השלט ומגוון השלבים בלבד!

זה באמת מדליק אבל יש כל כך הרבה משחקים ששלבו PLATFORMING ורווגוניות, איך אפשר לומר שזה משחק השנה?

אם ככה אז GOD OF WAR 2 היה צריך לזכות כי יש שם ים של פלאטפורמינג איכותי, אקשן, מגוון, עלילה, גראפיקה וסאונד, כולם מעולים.

איך הוא לא זכה?

רק בגלל שאין שם שלט של .

כן לפעמים הוא מגזים אבל הביקורת רצינית ביותר ואתה טיפש אם לא תקשיב לה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן לפעמים הוא מגזים אבל הביקורת רצינית ביותר ואתה טיפש אם לא תקשיב לה

ראיתי עכשיו את כל הסיקור הזה. תסלחו לי, זה ממש פטפטת אחת גדולה.

אני ממליץ לך לראות את הסיקור של GAME TRAILERS שפרסמתי בהודעה הראשונה ותגיד לי מי יותר אינפורמטיבי ומציג את המשחק יותר ברור.

אין ספק שהמשחק הוא מדליק השאלה היא האים מוצדק להכתיר אותו כמשחק השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש יותר מידי אנשים שרצים לקטול משחקי על סמך וסרטונים

ועושים את זה לפי קריטריונים של מחשב\360

הרבה פה חושבים שCOD4 צריך להיות משחק השנה

אני בסוף המשימה של צרנוביל ברמה הקשה ביותר

ובדיקה קטנה בוויקי גילתה לי שעברתי מעל חצי משחק וזה בשלושה ימים

ואני מעריך שייקח לי 10-12 שעות לעבור את הסינגל ברמה הקשה ביותר

וזה לא שאני שחקן מצוין

לCOD4 יש "טרינר מובנה " נפסלים ומתחילים ממקום מאוד קרוב

ככה שמספיק ניסיונות ועוברים חלקים קשים ברמה הקשה ביותר

משחק השנה בתחת שלי

וכן לנינטנדו אולי יש משחקים אם דמויות ילדותיות ועלילה ילדותית

אבל לעזאזל תראו לי משחקים כאלו מגוונים ארוכים וכיפים בסינגל מחברות אחרות

פה ושם יוצא משחק כמו אוקאמי וRE4 שמפגיז בסינגל

לנינטנדו יש מטרואיד\זלדה\מאריו\STAR FOXS\F-ZERO\אדוונס אורס ועוד

ולמרות גרפיקה ילדותית המשחקים מצוינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להיות יותר מסודר בטענות שלך כלפי COD4, כי קשה לעקוב אחריהן. עד כה הבנתי שאתה לא מרוצה מאורך המשחק של קמפיין הסינגל, מרמת הקושי, ומהמשחקיות הגנרית (למרות שהמשחקיות לדעתי טובה לפחות כמו ב HL2 ששיבחת כל כך).

אבל את זה נשאיר לדיון הראשי של COD4, אין צורך להרחיב כאן.

ראיתי עכשיו את כל הסיכור הזה. תסלחו לי, זה ממש פטפטת אחת גדולה.

ברור שהסיקור לא רציני ולא מקצועי. הוא מובא בצורה הומוריסטית לחלוטין. אבל אם מתעמקים בסיקורים האלה, אפשר לראות שעומדות מאחוריהם נקודות מבט מאוד מבוססות על עולם המשחקים באופן כללי, ואפשר לראות איך הן באות לידי ביטוי בחוות דעת על משחק ספציפי.

מי שמבצע את הסיקורים האלה תמיד נשאר עקבי מאוד ונאמן לדעות שלו בכל הסקירות האלה, והוא דוגל מאוד באיזון שבין גיימפליי טוב ("טוב" זה לא בהכרח חדשני, אבל צריך שיעביר את החוויה בצורה שבאמת עובדת לעניין), לבין פרזנטציה טובה ומושקעת. ואם לעתים משחק שובר את העקרונות שלו בצורה שמתגלה כחיובית וראויה לציון, הוא לא מהסס להודות בכך.

וכמובן יש כמה דברים מאוד מצחיקים שם (רק תציצו בביקורת על guitar hero) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אין ספק שמשחק זה שאלה של טעם, מאריו החדש הוא משחק טוב אפילו שהגראפיקה לא בשמיים.

לדעתי מגיע לו להיות מועמד למשחק השנה אך לא לזכות.

בקשר לסיקור ההוא... אני לוקח אותו בהומור, לא כסיקור של ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...