אי תיפקוד המקלדת/עכבר כאשר מחדשים את ה'מגע' עם המחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אי תיפקוד המקלדת/עכבר כאשר מחדשים את ה'מגע' עם המחשב

ofirr

Recommended Posts

לאחרונה (שבוע) קרה לי כבר 3 פעמים והיום פעמיים מקרה מוזר מאוד.

לאחר שלא נגעתי במחשב במשך שעה וחצי-שעתיים ובאתי אח"כ לחדש את הפעולה[לעבוד עליו שוב/לגלוש] (המסך נכבה אוטומטית לאחר 15 דקות) הזזתי את העכבר / לחצתי על מקש במקלדת, ופתאום אני רואה שכל האורות במקלדת דולקים בו בזמן ואחרי זה המצב חוזר לאור אחד [של המספרים בצד ימין] - פעולה שמעידה כאילו הופסקה אספקת הזרם למקלדת ועכבר.

ומאז אי אפשר לעשות כלום. המחשב לא מגיב. ניסיתי לנתק את החיבורים של המקלדת והעכבר ולחברם שוב - לא עוזר.

ניסיתי לחבר אותם דרך (כרגע הם דרך PS נדמה לי קוראים לזה) גם לא עוזר. כאילו הזרם הופסק ואין תגובה מהם.

עד עכשיו אני לא מבין היכן טמונה הבעיה...

השאלה היא אם בכלל מישהו מכיר את התופעה הזו? מה הפיתרון האפשרי? ולמה זה קורה בכלל?

תודה מראש,

אופיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בחלון של צריכת החשמל, את כל מה שמופעל לך אוטומטית

תתחיל לבטל פעם-פעם את הדברים הפועלים ותראה מתי אתה מגיע לתפקוד תקין (זאת אומרת מה ה"הגדרה" שגורמת לבעיה).

אחר כך נוכל לגשת לפתרון הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלון צריכת החשמל (מאפייני תצוגה ->שומר מסך->צריכת חשמל ->ערכות צריכת חשמל) לא מופיע לי שום דבר של "הפעלה אוטומטית".

מה שכן, אני נמצא במצב של "שולחן בבית/עבודה"

כיבוי צג הגדרתי "לאחר 20 דקות". כיבוי דיסקים קשיחים "אף פעם" והמערכת בהמתנה "לעולם לא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה התקן מדובר? גם המקלדת וגם העכבר מחוברים דרך חיבור PS. המודם מחובר דרך [אם לא הזכרתי קודם אז נראה לי שלאחר שאני מחדש את הפעולה עם המחשב, והמסך שהיה במצב 'שינה' חוזר לפעול ואז קורה הבעיה הזו בנוסף למקלדת והעכבר גם המודם נראה לי מפסיק לעבוד]

נכנסתי למנהל ההתקנים, ולא הבנתי מה לעשות שם. מה לחפש ומה לסמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אמור להיות פה:

3c4ba9e9bc6c2f095e54b62b950d45be0072259612_F08-04.jpg

בכל מקרה אולי זה יעזור לך:

http://support.microsoft.com/kb/871233

אם אתה אומר שגם בחיבור PS2 יש את אותה הבעיה אז יכול להיות שזה משהו אחר...

זה מוזר אתה מצליח להעיר את המחשב אבל אז ההתקן מפסיק לתפקד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמחשב חוזר לפעול, הוא ממשיך להיות במצב המתנה (כנראה) - יותר נכון לומר המסך במצב המתנה. יש אי וודאות בנוגע למצב של המחשב.

מה שאני יכול להגיד בוודאות זה שהמסך ממשיך להיות במצב המתנה/שינה (במקום נורה ירוקה - כתומה) וכשאני לוחץ על מקש כלשהו/מזיז את העכבר אחרי שלא הייתי עליו והמסך נכנס למצב הזה. פתאום קורה מה שהזכרתי למעלה ואי אפשר לדעת מה קורה עם המחשב כי אין לי איך לפקוד עליו מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלון צריכת החשמל (מאפייני תצוגה ->שומר מסך->צריכת חשמל ->ערכות צריכת חשמל) לא מופיע לי שום דבר של "הפעלה אוטומטית".

מה שכן, אני נמצא במצב של "שולחן בבית/עבודה"

כיבוי צג הגדרתי "לאחר 20 דקות". כיבוי דיסקים קשיחים "אף פעם" והמערכת בהמתנה "לעולם לא".

לא התכוונתי ל"הפעלה אוטומטית" אלא לדברים שנכנסים לפעולה בצורה אוטומטית, לדוגמא שומר-מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לגבי האופציה של allow this device to bring the computer out of standby (שוב לא זוכר בעברית.. :P)

במנהל ההתקנים כאשר אתה נכנבס להגדרות של המקלדת והעכבר?

catl3-wol-vlans3.gif

מוזר. אין לי את הלשונית הזו ולא את האפשרויות שיש בתמונה.

כאשר אני לוחץ על מקלדת/עכבר לדוגמא ואז "מאפיינים" יש לי ארבע לשוניות:

1.כללי

2.מנהל התקן

3.פרטים

4.משאבים

אני משתגע, אבל תודה בכל זאת על הניסיונות החוזרים ונשנים לעזור.

יש פיתרון אחר? / מיקוד איך בידיוק אני נכנס לתמונה שאתה הבאת.

לא התכוונתי ל"הפעלה אוטומטית" אלא לדברים שנכנסים לפעולה בצורה אוטומטית, לדוגמא שומר-מסך.

שומר מסך מופעל. אם יש עוד דברים שאני אצטרך לבדוק תגיד לי כי אני לא מבין למה אתה מתכוון עוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני לא בטוח שזה המחשב.

אוטוטו אעשה ניסוי ואגדיר שהמסך יעבור למצב המתנה כעבור דקה...וננסה שוב להדליק את המחשב ונראה מה קורה.

שוב אזכיר, מה שקורה ברגע שאני מנסה לחזור למצב הרגיל אני רואה שכל הנורות במקלדת נדלקות במכה אחת ורק אחת חוזרת..וזהו.. אין אפשרות לתקשר/לפקוד על המחשב.

בעיה נפוצה? איך זה שפתאום היא החלה להופיע ועד כה היא לא הייתה מופיעה אצלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לעשות שחזור מערכת למועד רחוק? אולי זאת הגדרה שנוספה עם תוכנה\ספייוור\דרייבר\וואטאבר שהתקנת לאחרונה.

מה שאתה מתאר עם הלדים של המקלדת נשמע לי תקין כשמדליקים את המחשב\חוזרים ממצב שינה וכו'... אבל אם הלד הזה נשאר לבד תקוע (למשל CAPSLOCK לא מדליק ומכבה את הנורה) אז זאת כבר באמת בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משיחזור המערכת לאחור אני תמיד נרתע ומקפיד שאם אני אעשה את זה, זה יהיה הדבר האחרון ברשימה - רק שלא תיהיה לי ברירה אחרת.

הרצתי סריקה בלילה של האנטי וירוס, בבוקר קיוותי לראות חדש אבל שוב פעם המחשב נתקע ונאלצתי לעשות ריסט ולעשות עכשיו את הסריקה.

אם הוא לא ימצא כלום, אנסה לעשות עם שאר התוכנות נגד ספייוור ואם אין חדש אחזור לכאן.

תודה.

ואגב, אמרתי כבר את זה

אבל אם הלד הזה נשאר לבד תקוע (למשל CAPSLOCK לא מדליק ומכבה את הנורה) אז זאת כבר באמת בעיה.

זה מה שבאמת קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מעבד של יש דרייבר שנקרא AVIVO נדמה לי....

זה דרייבר שמשפיע על מצב ההמתנה,המטרה ליצור STNDBY כמו של מחשב כף יד....

אם המחשב לא 100% מבחינת תאימות חומרה,ואפילו תאימות בין רכיבים,הוא לא קם ממצב המתנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...