מישהוא ראה את זה : הפעלת Leopard על PC ! - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהוא ראה את זה : הפעלת Leopard על PC !

udicol

Recommended Posts

ברגע ששינית את התוכנה - עברת על החוק - נקודה.

אתה בטוח לגבי זה?

נניח ואני קונה תוכנה, ששילמתי עליה ממיטב כספי. אתה אומר שאסור לי לשנות את התוכנה כך שתתאים לצרכים שלי?

בוא ניקח לדוגמה נגן . קניתי נגן , והוא לא מנגן קבצי DivX. בהנחה ויש לי את הידע והאמצעים להוסיף לנגן תמיכה ב-DivX, אני לא חושב שמישהו יתבע אותי על השינוי בנגן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

http://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_(operating_system)

אני לא מכיר את התנאי רישוי של זה אבל הקוד פתוח ואם זה דומה באופן מסויים ל GPL אז זה בעצם אומר - שינית את הקוד? סבבה, שחרר את מה ששינית וזה מה שהקבוצה הזאת עושה

אני רק רוצה להבהיר, התכוונתי שהקבוצה משחררת את הקרנל מותאם ל X86 והם מוחקים את כל הקטע של הPPC כדי לחסוך במקום, חוקי לגמרי. הקטע של הGUI שמדביקים זה כבר פחות ז"א אני מניח שאם יש לך CD חוקי אז אין עם זה שום בעיות (מבחינתי, לא יודע לגבי ה EULA) אבל הם משחררים הכל, פרוץ

טייגר עצמו בהפצה הראשונית אולי לא - כל דיסק אחרי זה מתאים גם לארכיטקטורות X86 מהרגע שהם התחילו לעבור לאינטל.

אין קשר לדיסק הזה של הפיתוח שכולל את הכלים כדי להעביר תוכנות מארכיטקטורות PPC לX86 כדי לא להשתמש ברוזטה.

הדיסק הזה בעצם היה הפריצת דרך ז"א הוא שוחרר לפני שהמעבר לאינטל היה רשמי ובעצם ממנו הכל התחיל ואם בטעות החסרת חלק וקראת שהדיסק מכיל רק כלים להמרת תוכניות אז -

Apple made Developer Transition Kits available for sale which include a version of OS X v10.4 designed to run on processors.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נדכם את הדיון הזה ככה

זה לא חוקי אל תעשה את זה תקנה וזהו ...ואם בא לך תקנה גם לי אחד...

אני לא מבין מה אתה קשור

ובאמת מה הקטע של APPLE? קניתי את המערכת הפעלה שלכם

ביי ביי אני כבר יבחר לעשות איתה מה שאני רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=307515.msg2691202#msg2691202

בישראל קיים "חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה)" ו"חוק המחשבים"

שאוכפים חוקים מסוג זה, אתה לא תשב בכלא בגלל עבירה כזאת, אבל עדיין עלול לתת עליה את הדין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שיש פריצה ושינוי של קוד התוכנה?

ממה שאני זוכר במדריכים אתה רק צריך לכלול על הDVD עוד קובץ קטן שמאפשר קריאה של הקבצים

זה לא שינוי

אבל מה שכן בEULA כתוב שמותר להתקין מערכת הפעלה של רק על מחשבי אפל

ואם זה כתוב שמה זה כמו תורה מסיני אתה הסכמת עכשיו תחיה לפי זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה אתם יכולים לחפור בשכל.. מה אתם לא מבינים בזה שאתה קונה את הדיסק אתה קונה גם רשיון.

בדיוק כמו שאתה קונה סרט ב- אתה לא יכול לעשות איתו מה שאתה רוצה ולמכור עותקים שאתה הכנת.

בדיוק כמו שכשאתה מקבל רשיון נהיגה אתה לא יכול לעשות איתו מה שאתה רוצה.

ובדיוק כמו שאתה מקבל רשיון לאקדח ועוד 1000 דוגמאות אחרות.

קנית את זה תחת תנאים מסוימים, אתה רוצה לקנות את הקוד זה כנראה יעלה לך כמה מיליונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה מהספקית אינטרנט שלי רוחב פס, ואני יכול לעשות עם הרוחב פס שלי מה שאני רוצה. הספקית אינטרנט לא יכולה להגיד לי שמותר לי לגלוש באינטרנט, אבל אסור לי לבצע שיחות VOIP.

על אותו משקל, אני יכול לקנות דיסק התקנה של Leopard ולעשות איתו מה שאני רוצה. אני יכול להתקין אותו על איזה מחשב שאני רוצה, או סתם לתלות אותו על המראה של האוטו, ולהגיד לכולם שיש לי Leopard. אפל יכולים, לכל היותר, להגביל אותי בהתקנת העותק שברשותי על מחשב אחד. גם אם כתוב ב-ELUA שמותר לי להתקין את Leopard רק על , אז זה לא חוקי. אפל לא תוכל לתבוע אותי, וגם אם היא תתבע אותי, זה לא יעמוד במבחן בית המשפט.

וואי, מזמן לא ראיתי כזה אוסף של שטויות.

ספקית יכולה להגיד לך שאסור לך לעשות דברים - כמו להוריד תוכן פדופילי, לשלוח מאות מיילים בשניה, להשתתף בDOS ATTACK. אתה יכול לנסות את זה ותראה איך מנתקים אותך או המשטרה עוצרת אותך.

כשאתה מתקין את התוכנה אתה חייב להסכים לEULA, ולכן להתקין עותק על מחשב שהוא לא תוצרת - הוא אסור. בדיוק כמו שלהתקין עותק OEM של ווינדוז אסור על כל מחשב חוץ מהמהחשב שעליו הוא הגיע מותקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאסור לשנות את התוכנה, אסור לפרוץ הגנות של תוכנה.

וגם אם אתה פשוט שם עוד קובץ זה בשביל לפרוץ הגנות של תוכנה, והקובץ הזה בטוח משנה משהו אחרת איך הוא משפיע בדיוק?

נ.ב. OS X היא ממש לא קוד פתוח, הרבה חלקים ממנה הם קוד פתוח כמו הקרנל שידוע גם בשם Darwin שהוא מבוסס FreeBSD או הדפדפן ספארי שמבוסס על Konqueror אבל כל הממשק וכו' זה קנייני לחלוטין וכמובן שגם ההגנות נגד התקנה על הן לא קוד פתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, מזמן לא ראיתי כזה אוסף של שטויות.

ספקית אינטרנט יכולה להגיד לך שאסור לך לעשות דברים - כמו להוריד תוכן פדופילי, לשלוח מאות מיילים בשניה, להשתתף בDOS ATTACK. אתה יכול לנסות את זה ותראה איך מנתקים אותך או המשטרה עוצרת אותך.

כשאתה מתקין את התוכנה אתה חייב להסכים לEULA, ולכן להתקין עותק על מחשב שהוא לא תוצרת אפל - הוא אסור. בדיוק כמו שלהתקין עותק OEM של ווינדוז אסור על כל מחשב חוץ מהמהחשב שעליו הוא הגיע מותקן.

כל עוד לא מחתימים אותך על EULA בזמן הקניה הם יכולים לדחוף את הרצונות שלהם לתחת, המקסימום שהם יכולים לעשות זה לשלול כל תמיכה ממך.

שזה ד"א הדבר היחידי שהם אומרים בEULA כי מעבר לזה מבחינה חוקית הם לא יכולים להגיד או לעשות כלום...

זה לא שאסור לשנות את התוכנה, אסור לפרוץ הגנות של תוכנה.

וגם אם אתה פשוט שם עוד קובץ זה בשביל לפרוץ הגנות של תוכנה, והקובץ הזה בטוח משנה משהו אחרת איך הוא משפיע בדיוק?

נ.ב. Mac OS X היא ממש לא קוד פתוח, הרבה חלקים ממנה הם קוד פתוח כמו הקרנל שידוע גם בשם Darwin שהוא מבוסס FreeBSD או הדפדפן ספארי שמבוסס על Konqueror אבל כל הממשק וכו' זה קנייני לחלוטין וכמובן שגם ההגנות נגד התקנה על PC הן לא קוד פתוח.

גבולי ביותר, קראקים של NOCD למשל חוקיים לגמרי(אתרים, ויוצרים זוכו כבר מספר פעמים בבתי משפט בארה"ב אתרים כמו GCW או Megagames ששייכים לחברות אמריקאיות אפילו נותנים דוגמאות לפסקי דין בFAQ), הפריצות היחידות שהן לא חוקית הן פריצות שמערבות קוד שמוגן בזכויות יוצרים לדוגמא שימוש בEXE של הורדה דיגיטאלית בשביל להתגבר על בדיקת הדיסק בגרסאת retail. או פריצות שמשנות את הגדרות הרשיון של התוכנה שקנית. כלומר אם יש לך רשיון 1 של Windows 2003 server ואתה רוצה להתקין אותה על מחשב עם 2 מעבדים(ולזה צריך 2 רשיונות) אז אתה פורץ את האקטיבציה והנה יש לך מערכת הפעלה...

הEULA של Leopard מצהיר שאתה יכול להתקין עותק 1 של התוכנה על מחשב של אין אפילו הזכרה לPC.

ההזכרה היחידה לPC אומרת שכאשר מתקינים את התוכנה על חומרה שלא אושרה ע"י נשללת כל התמיכה מצד החברה.

ברגע שקנית עותק, אתה יכול לעשות איתו מה שאתה רוצה, כולל הקבצים שבתוכו, כל עוד אתה לא פוגע בזכויות יוצרים, ופגיעה בזכויות יוצרים מתחילה מתי שאתה גורם להם לנזק כלכלי בעליל, כלומר במקרה הזה לוקח פיסת קוד משכפל אותה מדביקה עליה מדבקה עם השם של החברה שלך לדגומא נקח את Grape(לא רוצה שפרנטנר יתבעו אותי אז לא Orange) ושולח אותה לחנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד לא מחתימים אותך על EULA בזמן הקניה הם יכולים לדחוף את הרצונות שלהם לתחת, המקסימום שהם יכולים לעשות זה לשלול כל תמיכה ממך.

שזה ד"א הדבר היחידי שהם אומרים בEULA כי מעבר לזה מבחינה חוקית הם לא יכולים להגיד או לעשות כלום...

אבל למה לדבר שטויות אם אין לך מושג?

אולי כדאי שתקרא את החוק שציינתי בתגובה הקודמת שלי.

EULA זה חוזה לכל דבר ועניין,

לצורך העניין, אפל יכולים לקחת משתמש שמשתמש במערכת ההפעלה על PC לבית משפט (ולזכות).

החוזה שצירפתי בהודעה הקודמת הוא לא סתום, הוא כותב במפורש:

This License allows you to install, use and run one (1) copy of the Software on a single -labeled computer at a time

בשביל לזכות במשפט אפילו לא צריכים להוכיח פגיעה כלכלית.

אז באמת, חבל להגיד דברים סתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הטמטום? יכולים לעצור אותך או לתבוע אותך בגלל שהתקנת מערכת הפעלה מסויימת על מערכת מחשב שלא נועדה לה [ומכך משתמע שבקיצור - פרצת אותה או התקנת דיסק פרוץ]... ? אולי רק באופן תיאורטי... אני לא חושב שמישהו נתבע או נעצר אי פעם בגלל שהוא התקין דיסק צרוב של למשל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה לא משתלם לMS להשקיע משאבים כלכלים על לקוח אחד. מה שכן היה, זאת תביעה של אנשים שמוכרים דיסקים לא חוקיים, נראה לי מורדנית קיבלו תביעה של מליון שקל על כזה דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...