כמה אוניברסיטות יש בארץ? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה אוניברסיטות יש בארץ?

Elite_Sniper

Recommended Posts

יש בזה משהו :silly: (ראיתי שיש דרישות קבלה לתואר שני - ממוצע 80 בתואר הראשון, אז חשבתי שגם לתואר הראשון אולי יש תנאים. בגרות למשל. אבל אתה צודק).

אז בקיצור - אם אתה לא מצליח להתקבל לאונ' או מכללה תאמין לי שהרמה באו"פ גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש בזה משהו :silly: (ראיתי שיש דרישות קבלה לתואר שני - ממוצע 80 בתואר הראשון, אז חשבתי שגם לתואר הראשון אולי יש תנאים. בגרות למשל. אבל אתה צודק).

אז בקיצור - אם אתה לא מצליח להתקבל לאונ' או מכללה תאמין לי שהרמה באו"פ גבוהה.

צודק, דברתי בכללי מדי.

לתואר ראשון אין תנאי קבלה, לתואר שני יש.

בכל מיקרה, אם לבן אדם יש תחת הוא יוכל לשפר את הפסיכומטרי שלו בהמון, זה פשוט דורש חרישה.

אני מכיר מישהי שהוציאה בפסיכו הראשון שלה פחות מ600, לא זוכר כמה בדיוק, בפסיכומטרי השלישי שלה היא הוציאה 700 וקצת, וזה עדיין לא הספיק לה, היא עשתה פסיכומטרי בפעם הרביעית(!) הוציאה יותר מפעם שעברה והתקבלה לרפואה.

מוסר ההשכל הוא שאסור לוותר אף פעם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדמ"ח [מדעי מחשב] בפתוחה מאוד נחשב בשוק, וברמה מאוד גבוהה,

והוא ללא ספק מיישר קו עם ת"א והשאר.

בנוסף, העובדה שלומדים ומתנסים עם החומרים והעבודות באופן עצמאי, מראה על שקידה ויכולת למידה גבוהה,

דבר זה יקנה לך יתרון במידה מה בראיונות, כמובן במידה והממוצע הסופי יהיה גבוה, אחרת זה סתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר תלוי בך, אם אתה חושב שאת יכול ללמוד באופן עצמאי, ללא לחץ [מה שאומר שאתה יכול לפרוס את הלימודים על פני 5-6 שנים אפילו, שזה לא דבר כל כך טוב לדעתי],

אז לדעתי עדיף בפתוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפתוחה שולחים לך את כל החומר הביתה ואתה לומד בבית לבד. יש מפגשי הנחיה בכל מיני מקומות בארץ שזה אומר שנפגשים פעם בשבועיים שלוש עם המנחה והוא עוזר בלימודים, אבל רוב הלמידה היא לבד בבית.

עם כל הכבוד לסמי-שמעון, שום מכללה לא נחשבת כמו הפתוחה במדעי המחשב.

מדעי המחשב של הפתוחה נחשב בין הטובים בארץ, ביחד עם האוניברסטאות הגדולות (טכניון,עברית,ת"א,בן-גוריון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאן נעלמה השאיפה ל-750? כל כך מהר אתה מוכן להתפשר על מכללת קטנה ומוזנחת באשדוד?

נראה לך באמת חייתי בסרט על ציון כזה, אני יצטרך לעשות לפחות 3 פעמים בשביל זה(כל פעם לשפר) בזמן הזה עדיף כבר להתחיל ללמוד

אני נראה לי יילך לפתוחה, רק אם אני יצטרך לעשות עוד פסיכומטרי(יש לי 505 מלפני הצבא) אני יילך על זה עד הסוף בתקווה אולי להוציא מעל 700

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האנשים (או האיש, לא עקבתי כמה המליצו עליה) שמדברים בחום על הפתוחה, הייתי מציע להסתכל פה:

דירוג החוגים למדעי המחשב (אומנם מ-2005 או 2006 אבל נותן סדרי גודל):

http://msn.limudim.org.il/ArticleOverEveragePage.aspx?categoryid=12&parentid=1

ובכלל שווה להציץ כאן:

http://msn.limudim.org.il/ArticleOverEveragePage.aspx?id=193

כפי שניתן לראות, הפתוחה מתקשה להיות אפילו ב-15 המוסדות המובילים בתחום, ובכללי בכלל במקום ה-20, לכן לא הייתי ממליץ עליה כה בחום (מבחינת איכות התואר וכמה הוא "נחשב").

ול- "א אוהל" - גם באוניברסיטה, הרבה מאוד מהחומר אתה בעצם לומד לבד (אני יכול להעיד על ת"א אך אני די משוכנע שבטכניון, העברית וכו, המצב פחות או יותר דומה). אומנם יש הרצאות, אך הן ממש לא מספיקות להבנה טובה של החומר. כמובן שיש מקצועות שבהם הדבר יותר בולט ויש כאלו שבהם הדבר פחות בולט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

יש לי שאלה,

אני סטודנט שנה א' ברפואת שיניים, כרגע אני לומד בחו"ל - אירופה, התהליך לבחירת המקצוע והקבלה אליו היו ארוכים ומיגעים, אני בטוח שזה היה כך אצל רובנו :)

עדיין יש לי הרבה שיקולים והתלבטויות, ובין הייתר רציתי לדעת אם אני יכול להמשיך את לימודי בארץ ?

כלומר, בתום השנה הראשונה שלי להמשיך את לימודי בארץ.

מה הפרוצדורה לתהליך כזה, אם בכלל קיים?

אשמח לתגובות, הערות והארות :)

נ.ב

מה שכר הלימוד לשנה בארץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...