על נתבים, שיתוף קבצים וחיבורים במקביל - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על נתבים, שיתוף קבצים וחיבורים במקביל

QttP

Recommended Posts

יש הרבה פטנטים שנתבים מפעילים כדי לעבוד בצורה יעילה יותר (למשל TCAM).

עדיין, צריך לזכור שהנתב הביתי עולה 300 ש"ח ומיוצר על ידי חברות קיקיוניות.

בכל אופן, זה עדיין לוקח יותר משאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מפעיל על המחשב שלי eMule ביחד עם uTorrent כמעט 24/7, והם עובדים די טוב ביחד. הבעיה היא שכאשר eMule עובד הגלישה באינטרנט מאוד איטית, ולפעמים אני בכלל לא מצליח לגלוש, אולי רק לשחות. uTorrent, לעומת זאת, בכלל לא מפריע לגלישה בדפדפן.

הגבלתי את eMule ו-uTorrent באמצעות NetLimiter, ונתתי לדפדפן Grant של 20KB/s של Download ו-5KB/s של Upload. אבל, זה לא עוזר בהרבה.

המסקנה שאליה הגעתי היא שהבעיה היא לא בנפח התקשורת, אלא במחסור במשאבי מערכת במחשב, עקב מספר גדול של Connections. עכשיו, אתם אומרים שהבעיה היא לא במחשב, אלא בראוטר?

יש לי ראוטר Compex NP28G. יש למישהו מושג בכמה קישורים בו-זמניים הוא תומך, ובכמה קישורים בסה"כ הוא תומך?

בעיקרון, חשבתי להגביל את כל תעבורת האינטרנט במחשב שעליו עובדים eMule ו-uTorrent לבערך חצי מהמהירות הכללית שלי, ולחבר לנתב מחשב נוסף שאני אוכל לגלוש בו באינטרנט עם במהירות גבוהה, ולשחק במשחקי בלי הפרעה של eMule. האם זה יעבוד, או שהמחשב של השיתוף קבצים יחנוק את הראוטר שלי, ולא יאפשר גלישה במהירות נורמלית במחשב השני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסקנה שאליה הגעתי היא שהבעיה היא לא בנפח התקשורת, אלא במחסור במשאבי מערכת במחשב, עקב מספר גדול של Connections. עכשיו, אתם אומרים שהבעיה היא לא במחשב, אלא בראוטר?

סביר יותר שזה הראוטר, כי משאבי הנתבים מוגבלים משמעותית ביחס למשאבי המחשבים. יש דרך פשוטה לברר זאת: פשוט תבדוק אם האיטיות מתרחשת רק במחשב שלך או בכל המחשבים ברשת (בהנחה שיש כאלה).

בעיקרון, חשבתי להגביל את כל תעבורת האינטרנט במחשב שעליו עובדים eMule ו-uTorrent לבערך חצי מהמהירות הכללית שלי, ולחבר לנתב מחשב נוסף שאני אוכל לגלוש בו באינטרנט עם במהירות גבוהה, ולשחק במשחקי בלי הפרעה של eMule. האם זה יעבוד, או שהמחשב של השיתוף קבצים יחנוק את הראוטר שלי, ולא יאפשר גלישה במהירות נורמלית במחשב השני?

המסקנה הנכונה שהגעת אליה היא שמדובר יותר בעניין של חיבורים במקביל מאשר ברוחב פס כללי, ולא יעזור לך עם EMULE יפתח 1000 חיבורים עם רוחב פס כללי של 200K, או 1000 חיבורים עם רוחב פס כללי של 100K, זה יעמיס על הנתב באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע את זה. כשאני רוצה לגלוש בצורה נורמלית או לשחק במשחקי רשת, אז אני סוגר את האימיול. uTorrent לא מפריע בכלל לגלישה, ולמשחקי רשת הוא מפריע ממש קצת (מעלה קצת את הפינג).

הנקודה שלי היא שאני רוצה להפעיל אימיול על מחשב אחד 24/7, ולגלוש ולשחק במשחקי רשת במחשב אחר שמחובר לאותו , וזאת מבלי שהאימיול במחשב האחד יפריע לגלישה ומשחקי במחשב השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון שלי בלתי אפשרי!

האימיול מעמיס את כמות האנשים המחוברים אליך ובאופן אוטומטי מנחית את קצב הגלישה בהרבה בגלל אותו עומס שנוצר - גם כשיש לך תוכנות שמגבילות אותו. מניסיוני תאלץ לכבות ולפתוח אימיול בהתאם לצרכים. הפיתרון היחיד שיש לך לדעתי למה שאתה רוצה זה שני חיבורים נפרדים, על קווים נפרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאני אומר שפעולת הניתוב לא גוזלת משאבים. מה שאני אומר הוא שעד עכשיו לא שכנעת אותי למה פעולת ניתוב של תעבורת P2P אמורה להיות יותר כבדה מאשר פעולת ניתוב של תעבורת FTP/HTTP רגילה, כשמדובר באותו קצב פאקטים. יכול להיות שזה באמת קורה מסיבות כאלה ואחרות, אבל אני לא מבין למה זה צריך לקרות.

קצת איחרתי עם התשובה :)

אין שום בעיה מבחינת העומס בין CONNECTION של HTTP לבין CONNECTION בתוכנת האימיול בדיוק כמו שאתה אומר.

ההבדל הוא בין מה אימיול עושה כאשר אתה משתף ומוריד לבין מה IE עושה כאשר אתה מוריד קובץ

אימיול שומר על קשר כל כמה זמן עם כל המחשבים שנמצאים כ SOURE בהורדות שלך ועם כל המחשבים שהדברים שאתה משתף נמצאים כ SOURCE אצלם

(וזה כולל גם את כל ה SOURCES שלך מכוון שבדרך כלל מורידים אותו קובץ.

בסופו של דבר מתקבל מצב שנתפחים עשרות רבות ומאות CONNECTIONS בשניה ,כל אחד משתמש בכל המשאבים של הראוטר, ברמת הניתוב וה NAT.

לעומת זאת כשאתה מוריד HTTP , יש תקשורת אחת שעובדת פחות או יותר(פר הורדה) והיא מנצלת רוחב פס ולא מעמיסה על הטבלה או על העיבוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום החבילת גלישה שלי עודכנה ל-5/512.

eMule מוריד במהירות ממוצעת של 500KB/s עם מגבלת Upload של 10KB/s.

uTorrent מוריד במהירות ממוצעת של 100KB/s עם מגבלת Upload של 40KB/s.

שניהם עובדים ביחד על מחשב אחד.

בינתיים, נראה שהם לא מפריעים לגלישה, ואפשר לגלוש בדפדפן במהירות גבוהה, ללא הפרעה, באותו מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SBOX בגרסאות החומרה החדשות שלו אמור להחזיק את זה בלי שום בעיה.

הבעיה עם SBOX שאתה צריך לנטרל את חסימת ה-P2P ב-SmartDefence למרות שבד"כ זה עובד.

אם יש לך SBOX כחול - תרד מזה. אם יש לך 400 או 500, אין לך בעיה.

אם יש לך Sbox 100 או 200, תלך ל-setup

tools >diagnostics ותחפש את ה-Hardware type. מעל 100b אמור להיות גם בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SBOX בגרסאות החומרה החדשות שלו אמור להחזיק את זה בלי שום בעיה.

הבעיה עם SBOX שאתה צריך לנטרל את חסימת ה-P2P ב-SmartDefence למרות שבד"כ זה עובד.

אם יש לך SBOX כחול - תרד מזה. אם יש לך 400 או 500, אין לך בעיה.

אם יש לך Sbox 100 או 200, תלך ל-setup

tools >diagnostics ותחפש את ה-Hardware type. מעל 100b אמור להיות גם בסדר.

יש לי SBOX 225

Hardware Type SBox-200

Hardware Version 1.1G

ה SmartDefence מנוטרל

ואני מעלה כפול ממה שאני מוריד...

זה כבר לא קשור לנושא השרשור, אני פשוט מנסה להבין מאיפה הבעיה (ואם הבנתי נכון, הראוטר הוא לא הבעיה במקרה שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...