רימו אותי ברכישת עותק מקורי ל- Windows XP. איך יוצאים מהבוץ? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רימו אותי ברכישת עותק מקורי ל- Windows XP. איך יוצאים מהבוץ?

stio

Recommended Posts

שלום רב,

בינואר2000 רכשתי מחשב חדש, זה שמפורט בצד, ואיתו רכשתי עותק מקורי ל- 98 SE.

באפריל 2007,בערב פסח, לאחר בעיות יציבות קשות של וינדוס 98, ניגשתי לחנות "נעה מחשבים" בתל חנן ורכשתי עותק מקורי של HOME ב- 520 ש"ח.

עם הרכישה קיבלתי כמובן קבלה, דיסק מקורי, חוברת הוראות של ומס' זיהוי להקלדה בעת ההתקנה. לאחר ההתקנה שמתי לב שמדובר בעותק OEM שנמכר למחשבים חדשים בלבד.

הבעיה היא כזאת: אני כעת חושב על רכישת מחשב חדש, ומעוניין לפרמט את ההרד דיסק של המחשב הנוכחי ולהתקין את הוינדוס במחשב החדש. מחיפוש בפורום מתברר לי שבגלל שמדובר בגרסת OEM היא אמורה להימכר ללקוחות עם מחשבים חדשים בלבד ולכן לא יאשרו לי את השימוש בתום ההתקנה (שכחתי את השם המדוייק של תהליך האישור).

בכל אופן מה עושים?

האם לפנות לחנות? לתבוע את החנות? לפנות לחברת מיקרוסופט?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם גרסא מקורית של HOME שרכשתי בסביבות 2003 עם מחשב חדש וגם קיבלתי את כל הבאנדל בהתאם,ופרמטתי והתקנתי עשרות פעמים את הווינדוס ועברתי כל פעם את בדיקות האימות(WINDOWS GENIUNE ADVANTAGE VALIDATION).

אני לא חושב שרימו אותך.

אני לא מאמין שתתקל בבעייה,רק תוודא שאתה מפרמט כמובן את ההתקנה הקודמת שלא יווצר מצב שאתה משתמש בקוד יותר מפעם אחת בו זמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכוון להשתמש בשני עותקים, על המחשב הזה אני רוצה להחזיר את הWin 98 בגלל שהמערכת הפעלה הזו יותר מהירה מ- (שרצה בסדר אבל לא מהירה, בן אדם בלי סבלנות יכול להשתגע).

בהתקנה הוא לוקח פרטים כמו מעבד ולוח אם, ברגע שאני מתקין על מחשב חדש הוא לא יאשר לי להתחבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אומר שהוא זיהה שזה גירסת OEM...

אם כבר, איך זיהית שזה גירסת OEM...?

ואם שילמת מחיר מלא על מקורי מגירסת Retail,

וקיבלת OEM, לדעתי אתה אמור לפנות לחנות עם הקבלה,

אם לא נותנים לך גירסת RETAIL, ניראה לי שאפילו אפשר לתבוע על זה..

למרות שלא הייתי הולך על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם שילמתי מחיר מלא, שילמתי 520 ש"ח, אני לא יודע מה המחירים לשני הגרסאות.

באתי לחנות, שאלתי אם יש להם בעברית, אמרו שכן, שילמתי והלכתי.

אחרי ההתקנה שמתי לב שאם אני לוחץ קליק ימני על המחשב שלי ואז מאפיינים רשום שם OEM ואח"כ שמתי לב שרשום ממש באותיות קטנות למטה על החוברת "גרסת OEM, להתקנה על המחשבים חדשים בלבד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הטענה שלך.

ברגע שאתה מתקין מחדש את הXP וזה מחייב פרמוט של המחשב, ואין עוד עותק שלו מותקן במקום אחר שמשתמש במפתח המקורי שקיבלת,לא אמורה להיות בעיה,אתה מכניס את המפתח ואז המערכת תתחבר לך לשרת של מיקרוסופט על מנת לאמת את העותק.

יש מידע בעניין בלינק הבא - http://www.tek-tips.com/faqs.cfm?fid=4004

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה חוקית באמת אסור לך להתקין את העותק OEM למחשב שונה (חומרתית) מהמחשב שאליו קנית את העותק OEM גם אם מחקת מהמחשב הקודם את הוינדוס.

התהליך אישור של הסידי-קיי נקרא אקטיבציה (הפעלת מפתח מוצר).

אני הייתי פונה לחנות בטענה שאף אחד לא יידע אותך שקנית עותק OEM וכמובן שהוא לא נרכש עם מחשב חדש.

אם לא עוזרים לך בנוגע לזה בשום מצב, מה שלא נראה לי שיקרה אם תפנה לדרג גבוה יותר ולא סתם לאיזה מוכר ממורמר...

אז תוכל לפנות למיקרוסופט בבקשה "לשדרג" את הרישיון שלך, אולי יהיה להם משהו טוב יותר להציע לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים:

קודם כל אני עוד כמה שעות נוסע לחנות שממנה קניתי את המוצר, אעדכן בהמשך.

דיברתי עם נציגה ממיקרוסופט במשך 13 דקות בטלפון וגם שלחתי להם 2 אימיילים.

שורה תחתונה: לא מעניין אותם כלום, לא מעניין אותם שזו לא אשמתי, מצדם שאני אזרוק את המערכת הפעלה לפח כי אין שום מצב שיאשרו לי שימוש איתה במחשב חדש.

בושה וחרפה, חבל שקניתי תוכנה חוקית. לא נורא, לומדים מטעויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכל'ס, אם קנית מערכת הפעלה עם רשיון OEM בטעות, זה לא אמור לעניין את .

אם החנות הטעתה אותך וגרמה לך לחשוב שאתה קונה מערכת הפעלה עם רשיון רגיל, אתה יכול לתבוע את החנות.

אם החנות הטעתה אותך במכוון ומכרה מערכת הפעלה OEM כאילו היא רגילה, אז יש שם גם אינטרס של (כמו במקרה שחנות מוכרת תוכנות לא חוקיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הוא כזה:

השתמשתי בוינדוס 98 מקורי. העברתי אותו ממחשב למחשב בקלילות.

אח"כ ניגשתי לקנות XP ולא ידעתי שיש את כל הבלאגן הזה, בחנות מכרו לי עותק וזהו. אמרתי להם שאני רוצה להתקין אותו על מחשב לא חדש והם אמרו שזה מתאים ולא יהיה לי בעיות! הם לא אמרו שיש OEM ויש Retail.

ניגשתי לחנות שוב אתמול והמוכר טוען שגרסת Retail ל- הום אדישן עולה 1500 ש"ח. זה נכון?!

בכל מקרה לאחר ויכוחים קשים הוא לקח את הדיסק עם מס' הרישיון, החוברת והקבלה ואמר שידבר עם ויראה מה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לכך שMICROSOFT בעקרון צדים את החנויות שמוכרות מערכות הפעלה בלתי חוקיות שלהם

ואם MS הייתה אומרת לי שזה הבעיה שלי לאחר שאני קניתי ממנה הייתי אומר לה במפורש שאם הם לא יחליפו לי את העותק הזה לעותק שאפשר להשתמש בו או לפחות לתת להשתמש בזה גם במחשב השני אני יתקין פרוץ ולא מקורי

במפורשות הייתי אומר לה!! שלא תחשוב אחרת!!

זה פשוט מרתיח אותי מה שאני שומע פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם MS הייתה אומרת לי שזה הבעיה שלי לאחר שאני קניתי ממנה הייתי אומר לה במפורש שאם הם לא יחליפו לי את העותק הזה לעותק שאפשר להשתמש בו או לפחות לתת להשתמש בזה גם במחשב השני אני יתקין פרוץ ולא מקורי

במפורשות הייתי אומר לה!! שלא תחשוב אחרת!!

דבר ראשון, הוא לא קנה מ-. זה גם לא אשמת שהוא קנה OEM בטעות (או בזדון של החנות). הרשיונות שלהם מוגדרים בחוק, כמו שהם מוגדרים, וגם אם נראה לך שההגדרות דרקוניות ומפגרות - זה מה יש.

אתה רוצה להתקין פרוץ? עניין שלך, אבל מה זה היה נותן לך להגיד את זה לנציג MICROSOFT? נראה לך שה"איום" הזה היה משכנע אותם לתת לך עותק חוקי? נראה לך שאכפת להם בכלל מה אתה עושה? (כאילו שהם לא יודעים שרוב המשתמשים הביתיים, בישראל לפחות, משתמשים בגרסאות פרוצות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...