ASUS P5 SE מול GIGABYTE P35-DS3.שווים? האמנם . . . - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ASUS P5 SE מול GIGABYTE P35-DS3.שווים? האמנם . . .

alex.turovsky

Recommended Posts

לאחרונה התקנתי 8 מחשבים עם לוחות מהזולים ביותר עד ליקרים ביותר ממחיר 500 עד 1350 שקל לכל לקוח-לוח עם מפרט שונה.

במה בדיוק הלוחות של בעיתיים ? קראתי איזה כמה תגובות טיפשיות כגון:

"שמעתי מאחד שראה את אחד שמישש את הלוח בלה בלה . . .שהלוחות של ג'יגבייט עדיפים ואסוס גם יקרנים וגם לוח נחות יותר . . .". :kopfpatsch:

מן הראוי שלא תפזרו הכללות (מי שאני מדבר אליו יודע את זה).

כנראה שלא סתם הלוחות האלה נמכרים כמו לחמניות ואני עוד לא שמעתי על RECALL של "לוחות חדשים של בעייתיים".

השוותי בין הלוחות המומלצים למפרטים הגיוניים, בלי פיצ'פקעס:

ג'יגהבייט GA-P35-DS3

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=1937&category_id=61e02763c9912b92964d2c7098b9455e&

ללוח של . . .P5K SE

http://www.gibornet.co.il/?page=shop/flypage&product_id=1926&category_id=b713ec2e0c785f846e5d4a132bda53cc&

הכרטיס קול כמעט אותו דבר, ואל תנסו אפילו להגיד שבג'יגהבייט הוא איכותי יותר - זה בולשיט. לא תבחינו בהבדל. מעטים יבחינו בהבדל ליד כרטיס מובנה ו AUDIJY 2 ZS כי הכרטיסים המובנים כיום מאוד איכותיים. ומי שבאמת רוצה קונה X-FI מליגה אחרת בכלל.

למי איכפת שלג'יגבייט יש 3 PCI במקום 2 בASUS. ממתי 2 זה לא מספיק, מה גם שאצלי רוב הלוחות שיוצאים זה בכלל ללא שום כרטיס נוסף על שום PCI כי הכל מובנה. הפסיקו לקנות כרטיסי קול, כרטיסי כבר מובנים, מודם מובנה וכדומה . . .

מה שכן, באותו מחיר בדיוק של 600 שקל ללוח של ישנה יציאת E-SATA שמאפשרת לחבר כונן גיבוי חיצוני שרבים צריכים.

ובנוסף הלוח הזה כולל 12 יציאות SATA שזה מה שרוב הגיימרים ושאר האנשים ממלאים כבקשת לב כשהם קונים לוח אם:

1-עכבר

2-מקלדת

3-מצלמת רשת

4-אל פסק עם חיבור ישיר

5- ג'ויסטיק

6-רמקולים עם חיבור USB , רבים קונים היום Z10 לדוגמה

7- IPOD

8- פלאפון

9- חיבור למסך בעל HUB מובנה

10- קורא כרטיסי זיכרון

11- כונן גיבוי חיצוני (מי שלא משתמש בSATA)

12- מדפסת

ועוד מלא דברים. זאת רק הרשימה שהייתה מחוברת אצל כמה מהלקוחות שלי, וגם אצלי ברגע זה - אפילו ללפ טופ, עם DOCKING STATION עם 6 יציאות נוספות מלבד אלה שבHP 6514EJ שלי ועם HUB.

ככה שבאמת, יש דברים יותר חשובים מ"לשמוע ממישהו" או להגיד שג'יגהבייט עדיף כי לא, זה לא עדיף בכלל במיוחד כאשר המחיר זהה לחלוטין והוא 600 שקל לשני הלוחות P5K SE או ג'יגהבייט P35 DS3

ואגב\ אין לי בעייה שתחלקו עליי, פשוט ראיתי יותר מדיי תגובות ממי שלא נגע בכל הסדרה הזאת ואני מדבר על כל הסדרה למעט שני דגמי העל של ה DDRIII המיותרים ורציתי להחזיר עטרה ליושנה ולספר מהניסיון שלי על כמה הלוחות של ASUS עדיפים גם בדגמים הזולים, או לכל הפחות - שווים לחלוטין לג'יגהבייט (ואגב כל הכבוד לג'יגבייט שסוף סוף הוציאו סדרת לוחות שמשתווה כמעט לASUS ואני ממש לא FAN BOY, רק אחד שהרכיב המון מחשבים. לא לכעוס עליי על הנימה התקיפה במעט :xyxthumbs:

אם כבר בחידושים עסקינן . . . ראיתם את הפלא החדש הזה,של ASUS P5E3לוח אם "חוסך חשמל" ?

http://event.asus.com/mb/p5e3/index.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו, ואילו אתה משמש כאנטיתזה מוחלטת לתומכי הג'יגהבייט - ומגן על האסוס בחירוף נפש.

למה?

ה-4 Sata ports של האסוס מעטים מדי.

נחמד שיש את החיצוני, אבל תמיד ניתן להפוך את הפנימי לחיצוני בעלות זניחה, אבל להוסיף עוד פורטים זה כבר סיפור מהתחת.

בנוסף לכך לפתרון HD Audio של הג'יגהבייט DAC איכותי בהרבה SNR של 107dB מול 95dB ל-ALC883 שמותקן על האסוס,

תכנון מייצבי מתח למעבד 4 שלבים באסוס מול 6 שלבים בג'יגהבייט (קריר יותר, יציב יותר)

סה"כ 2 הלוחות סבירים לחלוטין, אבל אם צריך לבחור בין אחד לשני, לדעתי הג'יגהבייט נותנים מעט יותר תמורה לאותו מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכס, מה כל כך דחוף לך להגן על ?

בלי שום קשר לתוכן הערה קטנה אתה לא חייב לקבל:

אני לא מכיר אותך ולכן כמתבונן מהצד זה נראה כאילו אתה מנסה לשווק משהו.

התוכן לא מתומצת ואני לפחות התעייפתי באמצע.

צומפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתנהג כמו ילד קטן, אתה לא צריך להוכיח לאף אחד כלום, חושב שאסוס טוב יותר קנה .

לדעתי, בשורה התחתונה זה רק לוח, כולנו יודעים שאחוז ההשפעה של הלוחות על הביצועים הוא נמוך מאוד, ולכן יש לקחת משהו זול.

אמינות? זה משהו שלא תוכל להכיח לעולם, כי הלוחות נמכרים בכמויות שונות ועוד כל מיני משתנים שנכנסים למשוואה.

ובכל זאת אז למה לוח יקר? תשובה אחת יש פה: OC

מי שמבצע OC צריך אפשרויות מסויימות ולוח מתקדם.

מה עוד צריך? איכות.

אחד הדברים החשובים זה אזור המוספטים, חשוב שיהיה קריר ושיספק מתחים כמה שיותר יציבים למעבד.

במקרה הזה בלוח של ג'יגהבייט יש רכיבים מעט איכותיים יותר ויש 6 שלבי רגולציית מתח לעומט 3 באסוס, דבר זה תורם ליציבות המתחים בג'יגהבייט.

בקיצור, תפסיק להתעסק בשטויות, גם האסוס יהיה מצויין לOC אבל באמת זה שטויות... קנה מה שזול ותהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מזכיר לי את חבר של אבא שלי שרצה למכור לי לוח אם של רק כדי שיהיה לו יותר קל אבל אחרי התעקשות שלי אני קונה ג'יגהבייט.

בקיצור : אתה ממליץ ואומר שיותר טוב מה שאתה מוכר, זאת דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהלם שהדיון התנהל 4 תגובות ואף אחד לא שם לב :

ללוח שהבאת קישור אליו- P5K SE - יש 6 יציאות , ובלוח של גיגה בייט יש 4 יציאות ....

( אני מדבר על יציאות פיסיות על הלוח, כל דבר אחר לא שייך ישירות לדיון על איזה לוח טוב יותר מכיוון שהמשתמש הממוצע גם ככה לא יוכל לחבר את כולן ).

בלוח של גיגה-בייט GA-P35-DS3R אתה מקבל 2 יציאות E-SATA ( בעזרת תוסף שמגיע ביחד עם הלוח ) ולא אחת "עלובה " כמו שבאסוס.

אם כבר מדברים אז אם אני לא טועה בלוח GA-P35-DS3L יש בכלל 16 יציאות .... תוסף את מה ש Nemesis אמר בתגובה הראשונה ....

שוב, מה אתה מנסה להוכיח פה בדיוק ? שעדיף גיגה-בביט ? ככה זה נראה לפחות.

אני לא אומר שאסוס יותר טובים מגיגה בייט או להיפך ( הכל תלוי בדגם ) , אבל שם לב לאיזה דוגמאות אתה מביא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח של ג'יגהבייט יש 8 יציאות ובאסוס 12, לא קראתם ? ומי שלא יודע לקנות ולחבר אותם מוטב לו שפשוט לא יענה

אני לא מוכר, מה לא מובן, אני לא חנות רק מי שמרכיב הרבה ורואה הרבה ומקשיב פחות לכל מיני עורבה ופרח שאומרים מדי פעם על לוח זה או אחר עד שאני רואה אותו ומרכיב בעיניים ובידיים שלי ורק אז כותב.

ושוב, כמה מכם אמרו דברים שטותיים וכמה כלל לא קראו את מה שכתבתי. חשמל וכולי . . . תגידו מה זה פה, זה לוח שעולה כלום. מה שחשוב זה לא 50 הרץ OC שאםפשר רק בערך להתלהב עם זה כמו אהבל פה בפורום עם איזה סקרינשוט "וואו יצאתי גבר אני טיפשעשרה שיש לי עוד כמה נקודות באיזה בנצ'מארק" . . . נו באמת.

יש דברים יותר חשובים מז. 2 סאטא זה מיותר לרוב. חוסר SATA מאחורה שמגיע בחינם באסוס ואין בגיגה לא קיים.

ותסתכלו שוב על הדגם שאני מדבר עליו כי למה לדבר על דגמים כאשר אני משווה שני דגמים ספ]ציפיים וכך גם נקרא הTHRED הזה. ושניהם עולים 600

ושוב, זה רק כי היה לי איתם ניסיון ונמאס לקרוא בכל מקום ג'יגה שמייט וכדומה. האסוס פרקטי יותר באותו מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מבסוט מאסוס,אני כל כך שמח בשבילך אין לך מושג עד כמה :silly:

לדעתי הדיון הזה ממש מיותר

ועכשיו נוכיח לך את הטעות,יש ללוח הספציפי ^ 6 חיבורי ,התמונות לא משקרות

http://www.newegg.com/Product/ShowImage.aspx?CurImage=13-131-189-02.jpg&Image=13-131-189-02.jpg%2c13-131-189-03.jpg%2c13-131-189-04.jpg%2c13-131-189-05.jpg%2c13-131-189-06.jpg%2c13-131-189-07.jpg&S7ImageFlag=0&Depa=0&Description=ASUS+P5K+SE+ATX+Intel+Motherboard

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד הדברים החשובים זה אזור המוספטים, חשוב שיהיה קריר ושיספק מתחים כמה שיותר יציבים למעבד.

במקרה הזה בלוח של ג'יגהבייט יש רכיבים מעט איכותיים יותר ויש 6 שלבי רגולציית מתח לעומת 3 באסוס, דבר זה תורם ליציבות המתחים בג'יגהבייט.

רק בגלל זה לא הייתי נוגע במקל ממרחק 8 מטר בדגם הספצפי הזה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מבסוט מאסוס,אני כל כך שמח בשבילך אין לך מושג עד כמה :silly:

לדעתי הדיון הזה ממש מיותר

ועכשיו נוכיח לך את הטעות,יש ללוח הספציפי ^ 6 חיבורי ,התמונות לא משקרות

http://www.newegg.com/Product/ShowImage.aspx?CurImage=13-131-189-02.jpg&Image=13-131-189-02.jpg%2c13-131-189-03.jpg%2c13-131-189-04.jpg%2c13-131-189-05.jpg%2c13-131-189-06.jpg%2c13-131-189-07.jpg&S7ImageFlag=0&Depa=0&Description=ASUS+P5K+SE+ATX+Intel+Motherboard

ממומחה לתמיכה טכנית ללא יודע מה.

מה אתה ליצ ?ן באמת כתבת את זה? אבל מכיוון שהגבת כך, ראה 6 חיבורים נוספים על הלוח עם BRACKETS :kopfpatsch: אני אמרתי פעם שכולם מאחורה? ברור שיש 6 מאחורה. שים לב שלפנייך אף אחד לא אמר כלום.מסיבה של הבנה והגדלת ראש.

MOFSETS שMOFSETS. מרוב לקרוא ביקורות אתם חושבים שזה משנה משהו בתכלס. תנו לי את שתי הלוחות האלה שיראו לי אחד ליד השני שג'יגהבייט על כל הנ,ל עובר אותו באיזה 10 אחוז. לא יהיה. שימושיות זו מילת המפתח לא מה שכאן מסתכלים לפעמים על באנצ'ים מסכנים ששווים ליצרנים הרבה כסף מכיסכם. והלוח השימושי יותר זה וואללה אחרי הדיון הראשון עוד לגרור את זה הלאה, מיותר כי הכל מפורט בהודעה הראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון היחיד בלוח האסוס הוא עוד כמה , בנוסף על 8 שכבר קיימים.

מתגמד לעומת עוד 2 SATA (כאשר באסוס יש 4! בלבד)

כרטיס הקול היותר טוב, ומערכת ייצוב המתח היותר טובה וקרירה.

זה, שאתה מעדיף את האסוס - לבריאות. אבל רוב האנשים בפורום יעדיפו את הג'יגהבייט מהסיבות שהוזכרו.

אני יודע שאתה מאוד אוהב לפסול כל דיעה שהיא לא שלך, אבל אתה מכיר את הביטוי - כאשר שניים אומרים לך שאתה שיכור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם נקודה למחשבה

למי איכפת שלג'יגבייט יש 3 PCI במקום 2 בASUS. ממתי 2 זה לא מספיק, מה גם שאצלי רוב הלוחות שיוצאים זה בכלל ללא שום כרטיס נוסף על שום PCI כי הכל מובנה. הפסיקו לקנות כרטיסי קול, כרטיסי כבר מובנים, מודם מובנה וכדומה . . .

מישהו שכן איכפת לו מסאונד, ויש לו ביתית (ע"י ICS), יהיו לו שני כרטיסים- כרטיס קול וכרטיס . מה שאומר שכבר אין לו סלוטים נוספים- בשביל מה שלא יהיה (כרטיס של מאווררים? הוספת חיבורים במאחורה של המארז?

אתה מדבר על זה שהלוח מספיק למשתמשים הסטנדרטים- אני לא חושב שזה בכלל אמור לשנות משהו כאן. רוב הגולשים שמחפשים ומרכיבים מפרטים, שמתעניינים בחומרה, הם קצת מעבר למשתמשים הממוצעים. לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממומחה לתמיכה טכנית ללא יודע מה.

מה אתה ליצ ?ן באמת כתבת את זה? אבל מכיוון שהגבת כך, ראה 6 חיבורים נוספים על הלוח עם BRACKETS :kopfpatsch: אני אמרתי פעם שכולם מאחורה? ברור שיש 6 מאחורה. שים לב שלפנייך אף אחד לא אמר כלום.מסיבה של הבנה והגדלת ראש.

נו באמת אל תזלזל :bash: ,בכל אופן הבראקטים האלה

לא באים אם הלוח אז לא הבנתי ממה אתה מתלהב ובתכלס לאדם הממוצע אין צורך

בכל כך הרבה חיבורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון היחיד בלוח האסוס הוא עוד כמה , בנוסף על 8 שכבר קיימים.

מתגמד לעומת עוד 2 SATA (כאשר באסוס יש 4! בלבד)

כרטיס הקול היותר טוב, ומערכת ייצוב המתח היותר טובה וקרירה.

אני יודע שאתה מאוד אוהב לפסול כל דיעה שהיא לא שלך, אבל אתה מכיר את הביטוי - כאשר שניים אומרים לך שאתה שיכור...

אני באמת רוצה להבין, מה הקטע שלך עם המון SATA, אפילו עורכי וידאו מזמינים דרכי נגיד 2 כוננים או מקסימום 1 ראפטור קטן ושני 500X2 ב RAID0. מה תעשה עם כל זה? יש לי ב AB9 PRO ששוכב אצלי חדש בקופסה (מישהו צריך?) 9 פאקינג יציאות . . . נו ו מה בדיוק אני אעשה, אמכור אותם לבעלי לוחות אם נחותים בסיטונאות? :lol:

לגבי ייצוב המתח לא אמרתי כלום אם תשים לב ולגבי כרטיס הקול כבר כתבתי את דעתי שלא תרגיש שום הבדל וכמו שהבחור השני אמר, מי שמדבר על קול לא מדבר כמוך אלא קונ EMU M1212 לדוגמה כמו העורך שקנה דרכי מחשב לסטודיו.

סתם נקודה למחשבה

מישהו שכן איכפת לו מסאונד, ויש לו ביתית (ע"י ICS), יהיו לו שני כרטיסים- כרטיס קול וכרטיס . מה שאומר שכבר אין לו סלוטים נוספים- בשביל מה שלא יהיה (כרטיס של מאווררים? הוספת חיבורים במאחורה של המארז?

אתה מדבר על זה שהלוח מספיק למשתמשים הסטנדרטים- אני לא חושב שזה בכלל אמור לשנות משהו כאן. רוב הגולשים שמחפשים ומרכיבים מפרטים, שמתעניינים בחומרה, הם קצת מעבר למשתמשים הממוצעים. לדעתי.

דבר ראשון לא הבנתי מה הקשר ל ICS שזה שימושי כשיש לך מחובר למחשב אחד כאשר קו TCPIP יוצא לעוד מחשב נוסף באותו ה SUBNET דרכו הוא מקבל מהמחשב הראשון. מה רצית לומר בזה לגבי ההבדל בין הלוחות ?

ועם יד על הלב, כמות המשתמשים שעוד יהיה להם לעזרה פי כמה על אלה שעוד PCI יעזור להם , רק אם הם משתמשים בחלקים ישנים או איזה כרטיס . 2 זה די והותר לרוב הרי הכל מובנה. כרטיס קול, וכו' . . .

נו באמת אל תזלזל :bash: ,בכל אופן הבראקטים האלה

לא באים אם הלוח אז לא הבנתי ממה אתה מתלהב ובתכלס לאדם הממוצע אין צורך

בכל כך הרבה חיבורי

לא מזלזל, פשוט שוב פעם כותבים על משהו שלא הזכרתי. נו אז זה עם BRACKETים, אז מה? כל חנות שמכבדת את עצמה מחזיקה אותם במלאי ותיתן לך אם תבקש או מקסימום תקבלם בכמה שקלים.

=====================

למען הסר ספק - איני פוסל שום דיעה . . . הכותרת של התרד הזה, קראו אותה שוב למעלה . . . סה"כ אני פותח נושאים כאלה מדי פעם בשביל לתקן עוול פה ושם שעושים ליצרן כולשהו, אך ורק אם היה לי ניסיון אישי איתו, או לא מדגישים מספיק תכונות נבחרות שלו. בדיוק בגלל זה אחרי השחרור כתבתי תוך שנה כ 50 ביקורות ברמה בזאפ כדי להרחיב את גישת המקצועיות פה באתר לרוב הציבור שאינו מכיר כלל באתר זה. במקרה הזה זה היה והלוח הזול הזה. דבר ראשון ראיתי שהמון כותבים שאין מקביל זול ל DS3 ודבר שני שהDS3 לוקח אתו מכל כיוון אפשרי. אז פה הוכחתי ששניהם לא נכונים.

אני מסכים שלOC קיצוני הDS3 עדיף על ה P5K SE אבל . . . כמה כבר קונים לוח כזה מסכן לOC מקסימאלי ? הרי יש לוחות בסביבות ה 1000 המיועדים לכך עם קירורים הרבה יותר טובים.

אבל, לשכבה הרחבה של האוכלוסיה שדורשת המון חיבורי USB לכל השטויות והציוד ההיקפי שהזכרתי בהודעה הראשונה , שני כוננים מקסימום ולא משתמשת בכלל ב PCI האלה שהגיע הזמן להיפטר מהם ויפה שעה אחת קודם - הלוח של בדיוק באותו המחיר, יעשה את העבודה בדיוק באותה הצורה, וממילא ייתן גם אם הם ירצו להשתגע מעט עד רמת 667 נגיד שזה רוב הזכרונות הנמכרים כמו שאמרו לי מכמה חנויות גדולות.

מקווה שאף אחד לא נעלב או משהו חברים.:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...