לא מצליח לחבר שני הארד דיסקים מסוג SATA למחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לחבר שני הארד דיסקים מסוג SATA למחשב

ofirrjd

Recommended Posts

היי,

קצת היסטוריה, ה HD הראשון הוא מדגם 120 GB והוא עבד בסדר גמור כשהיה לבד. לאחרונה קניתי עוד דיסק של WD 250GB ומשום מה כשהם מחוחברים יחד מתחילות הצרות. מה שקורה הוא שבאמצע העבודה (גם ב XP וגם ב VISTA) שומעים מן נקישות מהדיסק (או אולי ממקור אחר?) והמחשב נופל (BSOD). מעניין, שכאשר כל דיסק פועל בנפרד, הכל בסדר.

עוד בעיה מוזרה, אולי זה קשור, כאשר ה WD מחובר, יש לו שלושה מחיצות, המסודרות באופן רציף: C, D, E. כאשר אני מחבר את ה הוא פתאום הופך להיות D וכל היתר מסתדרים בהתאם כלומר C E F. לא יודע מה הסיבה לזה, אולי הוא (Samsung) מוגדר ראשי ולא extended? אם כן, ואולי זה מקור הצרות, איך אני הופך אותו למשני, כלומר extended?

ועניין שלישי ואחרון בעניין, אולי כדאי לחבר אותם בתצורת RAID0? קראתי קצת ואומרים שזה מסוכן.

נ.ב. (וגם זו יכולה להיות סיבה לבעיה), דיסק אחד הוא SATA1 - הסמסונג, והשני ה הוא SATA2.

אנא עזרתכם,

תודה, אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת היסטוריה, ה HD הראשון הוא מדגם 120 GB והוא עבד בסדר גמור כשהיה לבד. לאחרונה קניתי עוד דיסק של WD 250GB ומשום מה כשהם מחוחברים יחד מתחילות הצרות. מה שקורה הוא שבאמצע העבודה (גם ב XP וגם ב VISTA) שומעים מן נקישות מהדיסק (או אולי ממקור אחר?) והמחשב נופל (BSOD). מעניין, שכאשר כל דיסק פועל בנפרד, הכל בסדר.

האם הדיסקים מחוברים על אותו כבל מתח? האם יש עוד התקנים על אותו הכבל? נסה לשחק עם החיבורים - יכול להיות ששניהם ביחד יוצרים עומס רב מידי ולא מקבלים מספיק זרם (בשום ספק נורמלי זה לא אמור לקרות, אבל לך תדע).

עוד בעיה מוזרה, אולי זה קשור, כאשר ה WD מחובר, יש לו שלושה מחיצות, המסודרות באופן רציף: C, D, E. כאשר אני מחבר את ה הוא פתאום הופך להיות D וכל היתר מסתדרים בהתאם כלומר C E F. לא יודע מה הסיבה לזה, אולי הוא (Samsung) מוגדר ראשי ולא extended? אם כן, ואולי זה מקור הצרות, איך אני הופך אותו למשני, כלומר extended?

זה לא בעיה - זה רגיל. כשיש שני כוננים פיזיים, אז קודם באה המחיצה הראשית של הראשון, אח"כ המחיצה הראשית של השני, ואז המחיצות המשניות, לפי סדר הכוננים. זו ברירת המחדל - WINDOWS מאפשר לך לשנות את זה במנהל הדיסקים (DISKMGMT.MSC). כמובן, כשאות הכונן משתנה זה יכול לבלבל את מערכת ההפעלה, אם היו שינויים במחיצות שבהם מותקנות תוכנות.

ועניין שלישי ואחרון בעניין, אולי כדאי לחבר אותם בתצורת RAID0? קראתי קצת ואומרים שזה מסוכן.

כמו שכבר אמרו לך - RAID עושים עם כוננים זהים. בעיקרון, כל מה שבאמת נדרש זה שוויון בגודל, כי ב-RAID0 המידע מועתק חצי-חצי ולכן גודל המערך נקבע ע"י הדיסק הקטן מבין השניים. במצב כזה (גם אם מתעלמים מהפרמטרים האחרים של הדיסקים שלא תואמים ועשוים לגרום להמון בעיות), כל הגודל של ה- היה מתבזבז לך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ

כונן משמיע "נקישות" גם כשהוא מתקן עצמו משגיאות מסוימות.

ספק הכח ? לא הגיוני. העומס שדורש כונן הוא מזערי משהו כמו 10 וואט.

הייתי מנסה 3 דברים.

1. מגדיר גם את הכונן החדש כ SATA1

2. מבטל בביוס את האופציה ל AHCI על הסאטא

3. מעדכן את הביוס של לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...