צבא הקבע - הדרך הבטוחה לעשירון העליון. על חשבון משלם המיסים ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא הקבע - הדרך הבטוחה לעשירון העליון. על חשבון משלם המיסים ?

Vaz

Recommended Posts

הא אז מותר לך להיות עשיר כל עוד אתה לא שולט בבנק(שגם נחשב לעצום בעולם לבנק הפועלים יש עשרות בנקים בבעלותו ברחבי העולם חוץ מסניפים שלו בחו"ל).

המצב של המעמד הבינוני בארץ הוא יותר טוב ממה שהוא היה מאיי פעם, זה שכל הזמן שומעים שהוא נעלם לא מקשיבים להמשך ושומעים שהוא נעלם כלפי מעלה.

ואם תקח את העשירון התחתון אז הבעיה שלך בארץ זה קצבת האבטלה שלך כמעט זהה לשכר מינימום, אנשים פשוט עצלנים להחריד ומעדיפים לשבת בבית ולשחק ששבש במקום לעבוד. לעלות את שכר המינימום זה בלתי אפשרי כיוון שזה יפגע אנושות במשק, צריך לעבור לשיטה שיש במדינות אחרות.

חלוקת תלושים למצרכים בסייסיים כגון מזון במקום כסף, וחלוקת כסף למשל בצורה דומה לsocial security בארצות הברית, על כל חודש ששילמת לביטוח לאומי ועבדת יש לך חודש של דמי אבטלה(למרות שאמור להיות משהו דומה עכשיו בפועל זה לא ככה), כמו כן לצמצם את דמיי האבטלה בשילוב עם תלושי מזון ומוצרי צריכה בסיסיים אחרים לרמה כזאתי שאנשים יעדיפו לעבוד. למובטלים בארץ יש כוח קניה יחסי מבין הגבוהיים בעולם, ומשכורת המינימום יחסית ליוקר המחיה בארץ היא גם מבין הגבוהות בעולם.

וד"א מתי לאחרונה היית בקנדה? בטורונטו יש יותר הומלסים מכל מדינת ביחד... יש שמה בעיה איומה של פועלים זרים לא חוקיים, ואני בספק שהמצב של העשירון\נים התחתונים יותר טוב מאצלנו, יחסית למדינות אחרות מספקת כיסוי לא רע בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא דיברתי על קיצבאת הבטלה ודברים בסגנון וגם אני מסכים שתלושים זה פיתרון טוב יותר

אני מדבר על זה שזוג פועלים אם ילדים לא גומר תחודש כי שכירות\משכנתה+גן+בית ספר שכאילו חיינם+ארנונה+מיסים על כל דבר קטן

וכו וכו וכו ופשוט אין תרבות פנאי בארץ

ואני לא אומר שצריך לעלות תמשכורות מינימום כי זה דבר טיפשי שיגרום לכל המחירים לעלות

ומי שידפק זה הפנסיונרים\זקנים\חולים\וכו

אני כן אומר שצריך להגביל תכמות הון שבן אדם יכול להחזיק בלי להשקיעה

או במילים אחרות במקום שעשירים יוכלו לאגור כסף בלי סוף והכסף לא יהיה מושקע בכלום

הם יוכלו להחזיק כסף עד רמה מסוימת -נגיד לצורך הדיון 20 מיליון דולאר ואת היתר הם יהיו חיבים להשקיעה או לתת

והשקעות זה השקעות במפעלים\עסקים וכו

מה שיוצר יותר מקומות עבודה ויותר פיזור של הכסף בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על קיצבאת הבטלה ודברים בסגנון וגם אני מסכים שתלושים זה פיתרון טוב יותר

אני מדבר על זה שזוג פועלים אם ילדים לא גומר תחודש כי שכירות\משכנתה+גן+בית ספר שכאילו חיינם+ארנונה+מיסים על כל דבר קטן

וכו וכו וכו ופשוט אין תרבות פנאי בארץ

ואני לא אומר שצריך לעלות תמשכורות מינימום כי זה דבר טיפשי שיגרום לכל המחירים לעלות

ומי שידפק זה הפנסיונרים\זקנים\חולים\וכו

אני כן אומר שצריך להגביל תכמות הון שבן אדם יכול להחזיק בלי להשקיעה

או במילים אחרות במקום שעשירים יוכלו לאגור כסף בלי סוף והכסף לא יהיה מושקע בכלום

הם יוכלו להחזיק כסף עד רמה מסוימת -נגיד לצורך הדיון 20 מיליון דולאר ואת היתר הם יהיו חיבים להשקיעה או לתת

והשקעות זה השקעות במפעלים\עסקים וכו

מה שיוצר יותר מקומות עבודה ויותר פיזור של הכסף בארץ

צודק

האיש שהזכרתי מודם הוא בדיוק כמו מה שהוא תיאר הוא עובד יחיד משקיע את הנשמה

אבל מה לעשות סוף חודש טלפון מהבנק (6 ילדים בלי עין הרע).

אי אפשר שיוויון אבל אי אפשר גם להמשיך בדרך הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה בדיוק הפואנטה שלך?

כן יש אנשים טפשים בעולם הזה, להתקבל לספרות סינית עתיקה כל אחד יכול, אבל האם באמת היית רוצה שהרופא שלך יהיה אותו ערס ממשפחה בת 7 נפשות שרושם מרשמי סמים לחברים שלו בעל IQ על הגבול של הדו ספרתי אם לא מתחת וקיבל 400 בפסיכומטרי(וגם זה אחרי שהוא שיחד את השכן "החכם" כן כן הערס שיודע להתקין מסנג'ר ולשחק בFIFA לעשות...)

לימודים גבוהים לא אמורים להיות פתוחים לכולם, מדינה לא יכולה להתקיים רק על מהנדסים, רופאים ועורכי דין. בגלל זה בישראל כמו בהרבה מדינות, מעמד הפועלים מחזיק את כל המדינה בבייצים(זה אולי לא מגיע לרמות כמו בריטניה או איגודים גדולים בארה"ב) אבל גם פה מכל פלוץ של ההסתדרות נכנסים לפאניקה.

תנאי קבלה לא משקפים כמה IQ צריך כדי ללמוד בפקולטה מסוימת, תנאי קבלה משקפים את הביקוש לאותה פקולטה. אם היינו הולכים לפי קו ההיגיון שלך כדי ללמוד פיזיקה היה צריך פסיכו 760 וממוצע בגרויות 110. בפועל כל אחד עם פסיכו בינוני יכול להתקבל ללימודי פיזיקה.

ויש לך טעות נוספת: לימודים גבוהים כן צריכים להיות פתוחים לכולם. לכל אחד צריכה להיות הזדמנות לרכוש השכלה. אם אדם יכשל בגלל חוסר השקעה או יכולת זה דבר אחר, אבל צריך לתת לו לפחות הזדמנות ללמוד ולא לגזור עליו חיי עוני בגלל שלא הצליח לפתור חידות שקרנים בפסיכו. (שלא נדבר על שכל הפסיכו זו מסחטת כסף אחת גדולה)

בברית המועצות איפשרו ללמוד לכולם ושכר הלימוד היה אפסי ומברית המועצות יצא מספר עצום של מהנדסים, רופאים, עורכי דין ומורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה כן נותנים בפועל לכולם יזדמנות

זה שיש אנשים שלא מצליחים להשיג ציונים ופסיכומטרי טוב לא אומר שלא נתנו להם יזדמנות

נתנו להם והם נכשלו בסינון הראשון

אתה יכול ליתלונן על המחסום הראשון כמו הפסיכומטרי ולהציע חלופות אחרות

אבל בסופו של יום בלי סינונים יצאו לך הרבה בעלי מיקצועות גרועים ובארץ הקומבינות הם גם יתקבלו לעבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראולמשל אצלנו בכיתה יש המון תלמידים (40 כמעט) וגם כמות גדולה בהקבצות הגבוהות מאוד

אך יש כאלה תמיד 2 או 3 זה מספיק שלא אוהבים שיעור מסוים, ככה זה לכול שיעור יש אתה מפריעים שלוץ

בגלל שיש כול כך הרבה אנשים שמנסים ללכת על דברים גדולים (לפעמים גם גדולים מהם) שאר הכיתה נדפקת ולא מצליחה להעביר שיעור כמו שצריך.

עכשיו זה בישיבה תיכונית.

תחשוב עם יהיו 80 איש באוניברסיטה בדיוק ככה

מה יצא בסוף???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כן כן משכורת מינימום תעלה יעברו לירדן בלה בלה בלה.

גם באנגליה לפני 200 שנה זרקו את אותן הסיסמאות,רק מה-המצב במשק השתפר במאות האחוזים.

כבר היום בעל מפעל ירוויח יותר אם יעביר את המפעל שלו לירדן.למה הוא לא עושה את זה?

לגבי מה שאמרת על דמי האבטלה:מילטום פירדמן בכבודו ובעצמו אמר שאדם שמפוטר מעבודתו אמור לקבל קצבה של שנה,אחרת ההון האנושי נשחק.

סיסמאות על הביבי לגבי ההסתדרות-היא הרבה יותר חלשה ממה שנדמה לכם.

מעמד ביניים חזק-איפה אתה חי?!המעמד הזה הולך ונשחק מיום ליום.

לגבי הוועדים הגדולים-מספיק איתך שאם חלקם יש בעיה,רק מה..האלטרנטיבה של 19 המשפחות יותר טובה?

האלטרנטיבה שאומרת:"נפטר 1000 עובדים ונעסיק עבדי קבלן וכמה נחסוך כמה שקלים,נגדיל את הרווחים מ150 מיליון דולר ל160 מיליון"?

זה יותר טוב?

כשבעלי ההון מתנהגים בצורה אופרטוניסטית ומגעילה שכזאת משבחים ומהללים אותם כמנהלים מצויינים, ונותנים להם בונוס מיליון שקל.

אם וועדי עובדי הבנקים היו משביתים בתגובה את המערכת הבנקאית, לא היינו מפסיקים לשמוע מבעלי ההון ושופריהם השונים בתקשורת על "התנהגות בולשביקית", "חוסר אחריות", "פגיעה בדירוג האשראי" ושאר הבלי הבלים שכל המסתתר מאחוריהם הוא רצון להגדיל רווחים, ופחד מגילוי התרמית הגדולה של 18 המשפחות.

אתה יודע מה ההבדל ביננו לבין סקנדינביה?הידברות. הגורמים המרכזיים במשק - ארגוני העובדים המעסיקים והממשלה - לא מנסים למשוך כל אחד את השמיכה הקצרה לכיוונם שלהם על חשבון האחר. הם מבינים ששיתוף פעולה ביניהם הוא אינטרס ראשון במעלה של כל אחד מהם.

הם אינם פועלים משנאת המן, אלא מאהבת מרדכי. המעבידים אינם מנסים לדפוק את העובדים, אלא לעזור להם, לעודד אותם להתאגד, ולשבת איתם ביחד ע"מ למצוא דרך להצעיד את המשק (ולא רק את העו"ש שלהם עצמם) קדימה, שבסופו של דבר פועלת הכי טוב לטובת שני הצדדים.

אצלנו לעומת זאת הממשלה נכנעה ב30 השנים האחרונות כניעה ללא סייג למעבידים וכוחם של העובדים נחלש לחלוטין.

לא יודע כמה זה קשור לאשכול אבל כמות הביביזם שנשפך כאן מתסכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...