צבא הקבע - הדרך הבטוחה לעשירון העליון. על חשבון משלם המיסים ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא הקבע - הדרך הבטוחה לעשירון העליון. על חשבון משלם המיסים ?

Vaz

Recommended Posts

סורי... אולי אני תמים כי אני לא בא מקרבי. אבל מה זה בסך הכל פלוגה...?

אפילו הרס"פ בתירונות שלי היה איש קבע... זה מגוחך. אתה רוצה להגיד לי שנטל העבודה הזאת מצדיק את התקן והמשכורת? כמה שעות הוא באמת משקיע בזה כל יום? - זה לא תפקיד שהוא לרוב שכונה טוטאלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי מושג כמה שעות הוא משקיע בזה ביום, אבל אני מניח שכמו הרבה תפקידים אחרים זה תלוי בסדר היום של הגדוד כולו נכון לאותו רגע. כלומר, אם יש אימון יש הרבה עבודה, אם יש קו שקט יש מעט עבודה.

מה זה פלוגה? בוא נגיד שפלוגת חי"ר זה ממש לא כמו פלוגת טירונות 02 (והרס"פ שלי בטירונות היה סמל, סתם שתדע..). בניגוד לפלוגת טירונות, שזה כולה 50-60 אנשים שגרים באותו מקום, אוכלים באותו חדר אוכל ומשתמשים באותו ציוד (ו"משלימים" אחד מהשני פה ושם), פלוגת חי"ר מפוזרת בדרך כלל על פני כמה מוצבים באותה גזרה, שלכולם צריך לדאוג לאספקה, ציוד, תחמושת וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור קצין בסדיר שמרוויח 392.5 ש"ח לחודש בבסיס מעפן יצא לי לשמוע לא מעט שיחות אנשי קבע בחדר האוכל הנפוח שלנו. רק לפני שבוע שמעתי שיחה בין רס"ר הבסיס לנגד קשר (רנ"ג) שהגיע לביקור מהפיקוד. הרנ"ג סיפר שהוא כבר היה צריך לצאת מהצבא כי נמאס לו אבל ביקשו ממנו לחתום עוד קצת קבע. הרס"ר, שהוא קצת פחות מבריק מבינהם אמר שכולם חושבים על לצאת, אבל מה כבר יעשו בחוץ? יהיו נהגי מוניות? איו בשבילם בגיל מבוגר וללא השכלה גבוהה מה לעשות. ככל שהם המשיכו את השיחה אני פשוט לא יכולתי להסתיר את החיוך הקטן שלי בכך שאני מתכנן לברוח כמה שיותר מהר אחרי קבע ראשוני, ואם אפשר עוד לפני כן.

הרבה ממה שתואר כאן נכון, חלקק ממש לא מדוייק ולא רואה את התמונה הגדולה. אבל בכל מקרה הרבה דברים בצבא עובדים הפוך

אם המפקד שלי כק. קשר רואה כשיא הגאווה בקריירות שלו שהוא שידרג לפטופים למטה הבסיס ולא התעסקות בהכנה לחירום וכשירות...

אם הצבא מוכן לתת לקצין מסויים חדש, דלקן, ביטוח, טיפולים אבל בשביל פאקינג 300 שקל למכשיר דיבורית והתקנה יש צורך לערב חצי מטה מקשא"פ...

אם אונסים מילואימניקים, ואפילו לא לוחמים מורעלים בימים במהלך השנה וכשהם באים לעבוד מקצועית נוח להפיל עליהם גם שמירות ולשכוח שהם אמורים גם לקבל מזרונים ומים בשטח....

אנשים צריכים להתעורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב ראיתי תדיון רק כרגע אז אני מחדש אותו

קודם כל פותח הדיון אתה מתיחס בעיקר לדרגים הבכירים ביותר

שבפועל רוב הקבע לא מקבלים תנאים טובים יחסית לעבודה

אני אישית רוב השרות ההיתי טבח גם בצריפין ויצא לי ליראות הרבה קצינים ונגדים

כולל קורס אחד של נגדים ואחד של מגדים אם כותבים ככה מגדים

בכל מיקרה רוב הקבע חותמים לשנים אחדות ועובדים קשה מאוד רוב השרות בלי הרבה תנאים

אלו שכן בצבא הרבה שנים קודם כל חוץ מהרמטכל עצמו שגם אליו יש הרבה לחץ מעל כל קבע יש מפקד

שזה בוס אם יותר מידי כח

בנוסף הם עובדים הרבה מאוד שעות

לדוגמה הרסר מטבח שלי היה כמה שנים לפני פנסיה

אבל הגיע כל יום ב8 בבוקר לעבודה ונשאר עד 5 וחצי

הוא בטח קם מוקדם בבוקר להגיע בזמן והגיע הביתה רק מאוחר יחסית

לפעמים היו לו שמירות-לא צוחק

ולפעמים נשאר על 8 בערב

הוא היה אחרי על חבורות מופרעים שאני אחד מהם

והיה צריך לדעוג שבין 500 ל-800 חילים (תלוי בתקופה) יקבלו 3 ארוחות ביום וכולן כשרות וחלקן צימחוניות

העבודה שלו היתה מאוד שוחקת ובאזרחות בעבודה כזאת היה מקבל הרבה כסף

והוא לא מיקרה נדיר

אז נכון שאהוד ברק\מופז\שחק וכו זה דוגמה לזה שהצבא כן יכול לפתוח דלתות למעמד הבורגני ויותר

אבל זה כמו שתגיד שבגלל שגוליה רוברטס מאוד עשירה פותח דלתות לעושר

תחשוב על זה שאלו אנשים שיוצאים מהצבא בגיל 40+ ושחוקים לגמרי

להרבה מהם אין באמת תפקיד מקביל באזרחות ואלו שלא למדו מיקצוע הרבה פעמים נופלים בין הכיסאות

מה יעשה רסר מטבח באזרחות?-הוא לא בדיוק בישל גורמה

מה תעשה קצינת תש?

קצין שלישות?

הרוב לא רמטכלים ולא אלופים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מעסיקים ישראלים כפועלי בניין, כי בגלל שהם אזרחים, צריך לדואג לביטוח ולמשכורת מנימום וזה כבר יקר לקבלן..............

בכל מיקרה זאת נראה לי הפעם השניה שאני חושב שקרירין צודק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחח אני לא יכול להפסיק לצחוק מהטמטום שנכתב פה. פעם ראשונה שמישהו אשכרה מקנא בתנאי קבע.

בתור קצין קרבי שרק נכנס לקבע אני רוצה להגיד לך שאני מת לצאת לאזרחות,פשוט כי שם אני יוכל להרוויח הרבה יותר.

פעם היה כבוד לצבא,אנשים השתכרו היטב ואידיאולוגיה הנחתה הרבה מהחבר'ה הטובים ללכת ולהתקדם בצבא. יכול להיות שהצבא נראה אז יותר טוב

אבל אף אחד לא יכול להשוות בין הדברים.

היום כל אדם עם ראש על הכתפיים יודע שלא שווה להישאר בקבע מפרט לאידיאולוגיה. קצין ג'ובניק מתחיל מקבל 3-4,קצינים קרביים כמוני מקבלים 6 לחודש.

אם זה נראה לך הרבה שים לב שאני עובד 24 שעות,לא ישן כמעט ועם המון עבודה. באזרחות הייתי מקבל גם על עבודת דחק בשעות מקבילות סכום של 10 לחודש.

לכן בנאדם שרוצה לקבל את כל שלל ההטבות הללו הוא צריך לשרת כמעט 12 שנה בצבא. בנאדם בן 30 שיקבל 17 לערך לחודש כמו מג"ד קרבי (כזה שלא רואה את משפחתו כל השבוע למעט סופ"שים וגם זה לא) מקביל למנהל בדרג בינוני מינוס בשוק,או לבנאדם שמשתכר משכורת סבירה יחסית בהיי טק (אחרי 4 שנות אוניברסיטה בלבד) זאת אומרת שאין פה שום הטבה. הבנאדם קורע את התחת 12 שנה,לחץ אישי מטורף,שעות עבודה עצומות ולא רואים את המשפחה ומקבלים תנאים דומים לאזרחות רק אז! וכן,אלופים כמקבילים למנהלים רמי דרג בחברה גדולה במשק (מה שרובם בגלל הניסיון שלהם בניהול מערכות גדולות עושים בשוק עם השיחרור) מגרדים משכורות של 30-40 אלף,וזה הגיוני יאה השכלתם ונסיונם אשר יהא. בנאדם בן 45-50 במשק ירוויח פי כמה וכמה בתפקיד מקביל. שאלו את שלמה ינאי למשל שמרוויח פי 20 בערך בתור מנכ"ל אגן מכתשים או יעקב פרי מנכ"ל פלאפון ומיודענו גל הירש שעושה חיל בשוק האזרחי לדאבוני.

ןכל הנגדים והשומן העודף והיחס הגבוה של ג'ובניקים? הם הגרושים. על חלקם ניתן לוותר ולקצץ אבל אז אתה יכול לזרוק לעזאזל את מה שנותר מ"צבא העם" ולהפוך את צהל לצבא שכירי חרב. והנגדים? אולי הפחות אינטילגנטים מרוויחים משכורות קבע שעולות על יכולת ההשתכרות שלהם באזרחות. אבל זה פועל רק בגלל הותק שלהם וכדי שהם יקבלו משכורת טובה הם גם צריכים להיות לא מעט זמן בצבא.

ולבסוף אני שואל את השאלה,אם הצבא כל כך טוב למה אף אחד לא רוצה להיות בו? תחשוב לבד ותבין

נ.ב. מיני ואיי בי,רס"פ קבע זה סתם בזבוז כסף. זה שרס"פ מנוסה יכול לעשות עבודה מאוד טובה זה נכון. אבל כשאני מסתכל על רס"פים כשהם כבר בקבע הם כל כך רקובים שלא אכפת להם שום דבר והם לא עושים דבר לטובת הפלוגה,כפי שנתקלתי בהרבה פלוגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחח אני לא יכול להפסיק לצחוק מהטמטום שנכתב פה. פעם ראשונה שמישהו אשכרה מקנא בתנאי צבא קבע.

בתור קצין קרבי שרק נכנס לקבע אני רוצה להגיד לך שאני מת לצאת לאזרחות,פשוט כי שם אני יוכל להרוויח הרבה יותר.

פעם היה כבוד לצבא,אנשים השתכרו היטב ואידיאולוגיה הנחתה הרבה מהחבר'ה הטובים ללכת ולהתקדם בצבא. יכול להיות שהצבא נראה אז יותר טוב

אבל אף אחד לא יכול להשוות בין הדברים.

היום כל אדם עם ראש על הכתפיים יודע שלא שווה להישאר בקבע מפרט לאידיאולוגיה. קצין ג'ובניק מתחיל מקבל 3-4,קצינים קרביים כמוני מקבלים 6 לחודש.

אם זה נראה לך הרבה שים לב שאני עובד 24 שעות,לא ישן כמעט ועם המון עבודה. באזרחות הייתי מקבל גם על עבודת דחק בשעות מקבילות סכום של 10 לחודש.

לכן בנאדם שרוצה לקבל את כל שלל ההטבות הללו הוא צריך לשרת כמעט 12 שנה בצבא. בנאדם בן 30 שיקבל 17 לערך לחודש כמו מג"ד קרבי (כזה שלא רואה את משפחתו כל השבוע למעט סופ"שים וגם זה לא) מקביל למנהל בדרג בינוני מינוס בשוק,או לבנאדם שמשתכר משכורת סבירה יחסית בהיי טק (אחרי 4 שנות אוניברסיטה בלבד) זאת אומרת שאין פה שום הטבה. הבנאדם קורע את התחת 12 שנה,לחץ אישי מטורף,שעות עבודה עצומות ולא רואים את המשפחה ומקבלים תנאים דומים לאזרחות רק אז! וכן,אלופים כמקבילים למנהלים רמי דרג בחברה גדולה במשק (מה שרובם בגלל הניסיון שלהם בניהול מערכות גדולות עושים בשוק עם השיחרור) מגרדים משכורות של 30-40 אלף,וזה הגיוני יאה השכלתם ונסיונם אשר יהא. בנאדם בן 45-50 במשק ירוויח פי כמה וכמה בתפקיד מקביל. שאלו את שלמה ינאי למשל שמרוויח פי 20 בערך בתור מנכ"ל אגן מכתשים או יעקב פרי מנכ"ל פלאפון ומיודענו גל הירש שעושה חיל בשוק האזרחי לדאבוני.

צא מבועת ההייטק. אתה יודע כמה אקדמאים בקושי מגרדים 5 אלף באזרחות אחרי 4 שנות אוניברסיטה? המון. לצבא יש לא מעט יתרונות. למה אתה מתעלם מקביעות (אחרי גיל מסוים לא ניתן לפטר איש קבע), תוספת מכובדת לנטו על כל תואר, משכורת שנכנסת בזמן, פנסיה בגיל 40, רכב ליסינג שלא משלמים עליו אגורה שחוקה, שיחות בגרושים, בחינם ואני יכול להמשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אפשר לפטר בצבא או יותר נכון להדיח

ועזוב אפשר גם להכניס אלוף לכלא בעיקרון ובלי יותר מידי בעיות

תחשוב על מצב שיש מלחמה ואלוף שהיה באזור בורח ונשפט במשפט צבאי

ישר יורידו אותו לטוראי והוא ישב הרבה

באזרחות היו עושים עסקת טיעון אחרי בירבורי עורכי דין

ואני סתם מגזים שתבין כמה לחץ יש על האנשים האלו

אתה היתה רוצה לחזור לצבא ?

כי אני יגיד לך המצב הכלכלי שלי לא מזהיר ולא היתי רוצה ליתקרב לצבא

אלו שמגעים לפנסיה מלאה בשרות שלהם בעצם נתנו 20 שנים מהחיים שלהם לצהל

וכמו שאמרו תעבוד בתנאים כאלו בעבודה רגילה וגם תרוויח יחסית הרבה

רובם עובדים הרבה מעל שעות העבודה באזרחות ואם יותר לחץ

אם תשווה מנהלי בנק בכירים\מנהלי היטק\מנהלי חברות כמו פלאפון\סלקום\ערוצי גדולים ועוד הרבה

תגלה שאפילו הרמטכלים מרוויחים מאוד קצת לאומתם

אנשי קבע הם לא פוליטיקאים אוכלי חינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק שהוא יתעצבן יום אחד ויסרב פקודה של בכיר מימנו ואפשר להעיף אותו על טיל

כמובן אם הוא יהיה קצין בכיר זה יותר בעיתי אבל הרוב לא בכירים

חוץ מיזה בגיל 35 הוא אחרי 17 שנים בצהל אם יתגיס בגיל 18

ויש לו עוד כמה שנים טובות עד השחרור

אתה רוצה להיות מעל 20 שנה בצהל?

תעבוד קשה ותחסוך ועוד 20 שנה גם אתה תיהיה במצב כלכלי טוב ותוכל לפרוש

(טוב הילדים והאשה ירושקנו אותך אבל הם גם מרוששים תקבע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בועת היי טק?

צר לי אבל אנשים לעבודה ראשונה אחרי תואר שני עם מקצוע נורמלי (ואני לא מדבר על תואר שני בהוראה או פסיכולוגיה,בלי לזלזל כי פשוט במקצועות כאלה לא מרוויחים סכומים כאלה) ירוויחו 6-7 במינימום לעבודה במשרה מלאה. הם יעבדו מקסימום 12 שעות בשביל זה. בערב הם יוכלו ללכת לבלות זמן איכות עם החברה/אישה/חברים וגם שקט נפשי. נכון,יש אנשים שיכולת ההשתכרות שלהם בתור מג"ד בצבא כלומר מעל 15 לחודש עוברת את הפוטנציאל האזרחי שלהם. אבל שוב תזכור,כמה שנים הם לא יכלו לחיות כמו שצריך עד אז.

וכל ההטבות שדיברת עליהם...רפואה בחינם? למה אפשר לחשוב כמה עולה ביטוח לקופת חולים בחודש? 30 שקל? אתה גם צריך לדעת שמשלמים על זה במשכורת קבע. וחוץ מזה בצבא אתה הרבה יותר חשוף למחלות,במיוחד בתור קרבי (מי שמשתמש בעיקר לזה,נגדים הרי לא צובאים על שערי בתי החולים)

תוספת על כל תואר? נו אז מה ציפית? ומי כבר עושה תואר אם לא האנשים שמתקדמים כמו מחטים ואוגדונרים,לא מכיר נגדים שבער להם לעשות תואר. הצבא לא מציע את זה למי שלא מגיע לו וגם הם לא מנסים יותר מדיי.

רכב ליסינג לא ניתן לכל אחד,רק לרס"ן ומעלה בתפקיד סמג"ד,וגם אז מקבלים אוטו מסכן כמו קליאו. נראה לך שכל הנגדים מקבלים רכב?

סלולרי-יש הגבלות על שיחות,רוב השיחות הם בין מירס למירס וגם עליהם אני משלם.

פנסיה בגיל 40? נגמר מזמן,וגם על זה יש הגבלות כמו קבע טהור קבע חלקי וכו' וכו'.

וכל ההטבות שאתה יכול לשפוך אתה צריך להבין בסוף ש...אין פתרון קסם. אני ועוד רבים אחרים משרתים במקום ועובדים לרוב עבודה קשה מנשוא,אין הערכה ותגמולים,אין פנאי ולמי שיש את ההטבות האלה צריך לעבוד שנים רבות כדי לקבל אותם וגם להתקמבן על תפקיד טוב כדי להנות מהם. זה לא פיקניק,אין יוקרה במערכת ואתה מחוייב בחוזים.

ושוב אני שואל שאלה מרכזית. בסוף איך זה שבמערכת עם כל כך הרבה הטבות כפי שאתה מתאר לא מצליחה להשאיר את האוכלוסיה האיכותית בקבע ארוך טווח? איך זה שכל מי שיכול להרוויח באזרחות יותר עוזב ומי שנשאר מתוודה שזה בגלל אידיאולוגיה?

הצבא הוא לא מקום לעשות כסף נקודה,ואין ויכוח על כך והוא לא מקום עבודה טוב תחשוב מה שתחשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...