צבא הקבע - הדרך הבטוחה לעשירון העליון. על חשבון משלם המיסים ? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבא הקבע - הדרך הבטוחה לעשירון העליון. על חשבון משלם המיסים ?

Vaz

Recommended Posts

איזה בועת היי טק?

צר לי אבל אנשים לעבודה ראשונה אחרי תואר שני עם מקצוע נורמלי (ואני לא מדבר על תואר שני בהוראה או פסיכולוגיה,בלי לזלזל כי פשוט במקצועות כאלה לא מרוויחים סכומים כאלה) ירוויחו 6-7 במינימום לעבודה במשרה מלאה. הם יעבדו מקסימום 12 שעות בשביל זה. בערב הם יוכלו ללכת לבלות זמן איכות עם החברה/אישה/חברים וגם שקט נפשי. נכון,יש אנשים שיכולת ההשתכרות שלהם בתור מג"ד בצבא כלומר מעל 15 לחודש עוברת את הפוטנציאל האזרחי שלהם. אבל שוב תזכור,כמה שנים הם לא יכלו לחיות כמו שצריך עד אז.

תתפלא, אבל לא. לא חסר אקדמאים גם עם תואר שני שבקושי מגרדים את ה-5 אלף בחודש. לא כולם מוצאים את עצמם בחברת הייטק, את היודע.

וכל ההטבות שדיברת עליהם...רפואה בחינם? למה אפשר לחשוב כמה עולה ביטוח לקופת חולים בחודש? 30 שקל? א

ביטוח, תרופות, טיפולים - כל זה עולה הרבה כסף. אתה יודע כמה עולים מדרסים באזרחות? אתה כמה עולה טיפול שיניים בסיסי באזרחות?

תוספת על כל תואר? נו אז מה ציפית? ומי כבר עושה תואר אם לא האנשים שמתקדמים כמו מחטים ואוגדונרים,לא מכיר נגדים שבער להם לעשות תואר. הצבא לא מציע את זה למי שלא מגיע לו וגם הם לא מנסים יותר מדיי.

לא חסר אנשי קבע שעושים תואר בולשיט במכללת קש. באזרחות תואר כזה אפשר לדחוף למקום ממנו השמש לא זורחת, בצבא מקבלים תוספת 2,000 שקלים לנטו.

רכב ליסינג לא ניתן לכל אחד,רק לרס"ן ומעלה בתפקיד סמג"ד,וגם אז מקבלים אוטו מסכן כמו קליאו.

למי אכפת איזה רכב? מקבלים פאקינג פרטי ללא שום הוצאות. אתה יודע כמה כסף זה עולה?

סלולרי-יש הגבלות על שיחות,רוב השיחות הם בין מירס למירס וגם עליהם אני משלם.

עדיין יותר זול מהחזקת מכשיר סלולרי באזרחות.

פנסיה בגיל 40? נגמר מזמן,וגם על זה יש הגבלות כמו קבע טהור קבע חלקי וכו' וכו'.

אה, נכון, עכשיו יוצאים לפנסיה בגיל 45. "רק" 22 שנים לפני פנסיה באזרחות. ואגב, היום כדי להישאר בצבא עד גיל 45 חייבים קבע מובהק.

ושוב אני שואל שאלה מרכזית. בסוף איך זה שבמערכת עם כל כך הרבה הטבות כפי שאתה מתאר לא מצליחה להשאיר את האוכלוסיה האיכותית בקבע ארוך טווח? איך זה שכל מי שיכול להרוויח באזרחות יותר עוזב ומי שנשאר מתוודה שזה בגלל אידיאולוגיה?

הצבא הוא לא מקום לעשות כסף נקודה,ואין ויכוח על כך והוא לא מקום עבודה טוב תחשוב מה שתחשוב

אתן לך הסבר: רוב החיילים צעירים וחסרי כל ניסיון חיים באזרחות. הם בטוחים שהצבא זה חרא טהור ובאזרחות הכל מצופה זהב. גם אני הייתי כזה וגם אתה עכשיו באותו מצב. כולם מתבגרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
תתפלא, אבל לא. לא חסר אקדמאים גם עם תואר שני שבקושי מגרדים את ה-5 אלף בחודש. לא כולם מוצאים את עצמם בחברת הייטק, את היודע

שאנשים לומדים מיקצועות בלי ביקוש כמו פסיכולוגיה ומשפטים אז נוצר מצב כזה בלי קשר לצבא

אתן לך הסבר: רוב החיילים צעירים וחסרי כל ניסיון חיים באזרחות. הם בטוחים שהצבא זה חרא טהור ובאזרחות הכל מצופה זהב. גם אני הייתי כזה וגם אתה עכשיו באותו מצב. כולם מתבגרים

תגיד מה שתגיד אני ישתחררתי ב2000 ואין לי שום רצון לחזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתן לך הסבר: רוב החיילים צעירים וחסרי כל ניסיון חיים באזרחות. הם בטוחים שהצבא זה חרא טהור ובאזרחות הכל מצופה זהב. גם אני הייתי כזה וגם אתה עכשיו באותו מצב. כולם מתבגרים.

אתה דביל. לפני שהשתחררתי הציעו לי לחתום קבע, סירבתי. אחרי שהשתחררתי הבנתי עד כמה ההחלטה הזו הייתה נכונה. אם הייתי נשאר הייתי מקבל משכורת די דומה לזו שאני מקבל עכשיו (אחרי הרמת פעילות א' והכל), אבל הייתי צריך לאכול פי אלף יותר חרא - כמו בכל תפקיד אחר בצבא.

הבחור פה צודק (fade to black), כל ה"הטבות" כביכול שמקבלים בצבא לא מתקרבות אפילו כדי לפצות על כמות החרא שצריך לסבול שם והשעות המטורפות שצריך להשקיע, על אחת כמה וכמה כשמדובר יחידות לוחמות או תומכות לחימה.

אה, כן, וזה שאתה לוזר שלא מסוגל להתקבל לאוניברסיטה (מה כתבת בת'רד אחר? "זה כמעט בלתי אפשרי להתקבל לאוניברסיטה בישראל" אם אני לא טועה) ושבטוח שכל מי שמסיים תואר הולך ישר ללשכת התעסוקה (שגם זה נשמע לי די מוזר האמת, בהתחשב בכך שכל מי שאני מכיר שסיים תואר ריאלי משתכר כיום מעל ל-15 אלף בחודש, ויש כאלו שעושים את זה גם בלי התואר), זו בעייה בתפיסת העולם שלך בלבד, לא של כל האחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MiniMizer הבעיה באנשים שעושים תואר זה שהרבה מהם הולכים באמת על מיקצוע לא ראלי

יש מספיק פסיכולוגים ומספיק עורכי דין בארץ לכמה ארצות כמו ואנשים עדין הולכים ללמוד משפטים ופסיכולוגיה בהמונים

כמו שאמרתי זה לא קשור לצהל

לא כל דבר רע במדינה קשור בצהל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם, לא טענתי אחרת. אני מכיר רק בן אדם אחד שלומד לתואר הומני (פסיכולוגיה), אבל הוא עושה את זה לא בשביל לסיים תואר ראשון ואז לקוות שייפלו עליו הצעות עבודה, אלא כדי להמשיך לתואר שני ולעסוק במחקר בתחום (אגב, תום, אם אתה קורא את זה - אתה אפס!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, כן, וזה שאתה לוזר שלא מסוגל להתקבל לאוניברסיטה (מה כתבת בת'רד אחר? "זה כמעט בלתי אפשרי להתקבל לאוניברסיטה בישראל" אם אני לא טועה) ושבטוח שכל מי שמסיים תואר הולך ישר ללשכת התעסוקה (שגם זה נשמע לי די מוזר האמת, בהתחשב בכך שכל מי שאני מכיר שסיים תואר ריאלי משתכר כיום מעל ל-15 אלף בחודש, ויש כאלו שעושים את זה גם בלי התואר), זו בעייה בתפיסת העולם שלך בלבד, לא של כל האחרים.

אני מבין שאתה מנהל ויכול לעשות מה שבזין שלך בפורומים, אבל אתה יכול להימנע מהעלבות או שזה קשה מידי עבורך?

בדקת את תנאי הקבלה בשנים האחרונות? נניח לרגע בצד את לימודי הרפואה, שזה כבר בכלל לא ריאלי ל-95% מצעירים במדינת ונסתכל על שאר המקצועות הפרקטיים תראה שהיום קשה מאד להתקבל לאוניברסיטאות גם עם ציונים מבריקים ורוב הצעירים במדינה נדחפים למכללות או טסים ללמוד בחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בדקתי. עובדתית, אתה טועה.

הקביעה שלך "רוב הצעירים במדינה נדחפים למכללות או טסים ללמוד בחו"ל" היא פשוט מטומטמת ומשוללת כל בסיס עובדתי.

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3317395,00.html

בבקשה. זה רק עניין של זמן.

כבר היום מספר הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במכללות גדול יותר מאשר באוניברסיטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו לך שאתה מתנהג כמו ילד קטן ומפונק, לא למדת בזמן התיכון, לא חשבת על העתיד לא ידעת מה שאתה רוצה ועכשיו אתה רוצה ללמוד רפואה אבל מה לעשות אין לך את הציונים המתאימים אז אתה מאשים את המערכת.

המערכת בנויה בצורה כזאת שלא יהיו רופאים דפוקים במערכת, שלא כל מוסכניק (בלי לעליב את המקצוע! הם גם עושים עבודת קודש למכונית שלי) יתקבל לרפואה, אלה אנשים רצינים שהשקיעו בחיים שלהם ויודעים לאן הם צועדים.

עם הדיון הזה אתה לא מנסה להגיע לשום מקום חוץ מזה שאתה רוצה איכשהו להוכיח לעצמך שעשית טעות שלא חתמת קבע ואל תשאל אותי למה, הקבע זה ממש לא חלום ומה אתה מחפש בחיים זה כסף קל ואין דבר כזה כסף קל (אלה אם כן אתה שודד בנק...) בחיים, בשביל להגיע לתוצאות עובדים קשה.

אז תתחיל להזיז את התחת שלך ותפסיק להתבכיין כמו ילד קטן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) אתה מביא קישור לידיעה שמוכיחה שאתה טועה, לפיה רוב הסטודנטים בישראל לומדים באוניברסיטאות. טקטיקה רטורית מבריקה, אין ספק.

ב) בהתחשב בכך שכמות המכללות בארץ גבוהה למעלה מפי 10 מכמות האוניברסיטאות, אז כן, זה הגיוני שמבחינה כמותית יש בהן יותר תלמידי תואר ראשון מאשר באוניברסיטאות. ואגב, ציטוט נוסף מתוך אותה כתבה שממנו בחרת להתעלם:

על פי נתונים שפורסמו לאחרונה, בעוד שבשנה שעברה מספר הנרשמים לאוניברסיטאות היה גדול בכ-16 אלף סטודנטים לעומת המכללות, בשנת הלימודים הקרובה ההפרש בין שני סוגי המוסדות יעמוד על כ-12 אלף בלבד

כלומר, עדיין יותר סטודנטים נרשמים מדי שנה לאוניברסיטאות ולא למכללות, למרות היחס העצום בין כמות המכללות לכמות האוניברסיטאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט ישירות מתוך הכתבה: כבר היום מספר הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במכללות גדול יותר מאשר באוניברסיטאות.

הדגש על תואר ראשון. אם לוקחים בחשבון תארים מתקדמים יוצא שיש יותר סטודנטים באוניברסיטאות.[br]פורסם בתאריך: 8.12.2007 בשעה 13:22:18

כלומר, עדיין יותר סטודנטים נרשמים מדי שנה לאוניברסיטאות ולא למכללות, למרות היחס העצום בין כמות המכללות לכמות האוניברסיטאות.

אבל בכל מכללה יש הרבה פחות מקומות מאוניברסיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם בשביל הקטע שחק עם המחשבונים באוניברסיטאות ותבדוק איזה ציונים צריך כדי להתקבל לפקולטות היוקרתיות. אני מבטיח לך שתגלה דברים מאד מעניינים.

אל אלוהים!!! אתה צודק!!! צריך סכם גבוה כדי להתקבל להנדסת חשמל בטכניון!!

זו פשוט שערוריה!! איך לא עלו על זה קודם??

::)

(אגב, מעניין שמשום מה כל הפקולטות "היוקרתיות" בכל האוניברסיטאות מתמלאות עד אפס מקום מדי שנה. למה נראה לך שאתה מייצג את התלמיד הישראלי הממוצע?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכם גבוה זה דבר אחד. סכם לא ריאלי לרוב האנשים זה דבר אחר לגמרי.

אתה מפספס נקודה קריטית: מספר המקומות באוניברסיטאות נשאר זהה בזמן שמספר המעומדים על כל מקום פנוי גדל משנה לשנה. כתוצאה מכך הסכם עולה לגבהים אסטרונומיים וגם מעומדים איכותיים נאלצים בסופו של דבר לפנות למכללות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכם גבוה זה דבר אחד. סכם לא ריאלי לרוב האנשים זה דבר אחר לגמרי.

בעיות שלך שאתה ברוב של פועלי הבניין, אם הייתה משקיע תאמין לי שזה היה מספיק ריאלי בשבילך.

(אני לא אומר שאני כזה תלמיד טוב, אני יושב על ממוצע של 80 ככה ות'אמת לא ממש אכפת לי כי אני לא מתכוון להמשיך ללימודים גבוהים והבגרות זה המצנח בטיחות שלי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...