רכישת מסכך LCD פאנל איכותי - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מסכך LCD פאנל איכותי

ran07

Recommended Posts

לי באופן אישי משהו לא מסתדר במשוואת העלות/תועלת של ה 2407WFP, אני בטוח שהוא מסך מעולה וזו חוויה להשתמש במסך כזה אבל לא נראה לי שה 4" הנוספים מצדיקים מחיר כפול ...

ככל שהשטח של המסך ה-LCD גדול יותר, יש קפיצה משמעותית בשל תשומות הייצור ורמת הסיכון לדפקטים שנלקחת בחשבון כך שיש יותר סיכון סטטיסטי לפנלים גדולים פגומים פר פלטה.

ב-24" עם פנל איכותי קשה לכמת עניין של עלות מול תועלת, שאינו מהווה שיקול בעת רצון להנות מסרטים בפורמט רחב באיכות גבוהה או לצורך ניצול שטח העבודה הרחב לתוכנות אקרובט, עריכה גרפית, עימוד, הגהה והכנה לדפוס, עריכת מוזיקה ווידאו לאולפנים וכיו"ב. ואין מדובר רק בהבדל של 4" אלא גם רזולוציה גבוהה שיכולה לשמש לניגון 1080P.

ה-2407wfp הוא למעשה כרגע המסך 24" מהמשתלמים ביותר עם פנל . הקפיצה הבאה היא FP241W של בנקיו בתוספת של עוד 1000 ¤. למי שרוצה להשתמש במסך 24" רק לצרכי גלישה ברשת ואופיס עניין עלות מול תועלת בהחלט נמצא במקומו לטובת 20" ו-19". אך כשמערבים בכך 720P ו- 1080P לצד גיימינג אין הרבה מה לחשוב - התמורה בעדו כמסך מולטימדיה היא מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

man of orleans

אתה צודק בהחלט שהגודל מוסיף הרבה לסרטים ומשחקים

אבל יש פה שיקול של עלות מול תועלת וכל אחד צריך לעשות תחושבים שלו

אם התקציב לא היה מוגבל הוא יכל לקנות 2 מסכים נפרדים

אחד לגלישה ואחד למולטימדיה וזה היה נותן תחוויה הטובה ביותר

בפועל הוא צריך לבחור או להוריד איכות ולקנות מסך גדול יותר

או לקנות 20 איכותי

שקניתי תאסוס זה גם היה השיקול שלי

ומה לעשות היתי צריך ליתפשר על הגודל כי מסכי 24 איכותים גם היום הרבה יותר יקרים

תחשוב על זה שאם היום הוא יקנה 20 יש סיכוי מצוין שעוד כמה שנים

הוא יוכל לקנות 24 איכותי בהרבה יותר זול מהיום

וזה לא שה20 כזה קטן הוא רחב ככה שמתאים לסרטים מצוין

אני גם משחק בו בWII והגודל בסדר

היתי רוצה גדול יותר כי מה לעשות אני קצת חמדן אבל זה לא אומר שהגודל גרוע או לא מספיק

כי הוא כן מספיק לחדר

שיצאו ה22 החדשים יהיה אפשר ליראות מחיר מול ביצועים ומאוד יכול להיות שהם יהיו עדיפים

כרגע הם לא על המדפים וחבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שיכול להרשות 24" בשביל סרטים נכון להיום, לא נבוא ונאמר "זה לא משתלם לך תרכוש 20" רחב, כי בעוד כמה שנים המחיר יירד".

כשה-HC יצא לשוק הוא היה יקר מהדגם הישן כי היה צורך להיפטר מהמלאי הישן. אח"כ המחיר צנח למחיר הדגם הישן כשאזל. ללמדנו שלא בהכרח המחיר יורד דרסטית עם הופעת דגם יורש.

אמנם מצד אחד ה-2407WFP עלה לפני קצת יותר משנה מעל 5K ש"ח ועכשיו הוא עולה הרבה פחות. אבל השאלה הגדולה עד איפה היצרנים יוכלו להוריד את המחירים. רק לפני כמה חודשים ממש אחרי ניסיון אירגון מכירה קבוצתית המחיר של המסך ירד ב-400-500 ש"ח. האם יירד יותר במהלך השנה הקלנדרית הקרבה? אולי, אבל אי אפשר לנבא בוודאות את תנודות המחירים בהתאם לדרישות ותשומות הייצור.

אני רק אומר, שמי שרגיל ל-20" רחב ולא חווה שימוש ב-24" לא יודע עד כמה בפועל יש הבדל בעת צפייה בסרט. רואים מרקם מדהים גם עם 720P של פני השחקנים ועוד אובייקטים נוספים במיוחד בסרטי פעולה. זה כמו לנסות לספר לך על איכות תמונה של מסכי EIZO עם פנל ואתה מבין את המשמעות של אותה איכות רק בהתרשמות ועבודה עמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם מה שכתבו מעליי.

יש הבדל משמעותי בהנאה מצפייה בסרטים בין 20" ל-24".

20" רחב הוא על הגבול התחתון של השימושי עבור "טלוויזיה". אם מרחק הצפייה עולה על 3 מטרים, מאבדים חלק גדול מהכיף. לעומת זאת, ב-24" התמונה מספיק גדולה גם במרחקים כאלה (כמובן, יש כאלה שבשבילם גם 32" זה קטן מידי, אבל זה כבר סיפור אחר). 24" רחב גבוה יותר מ-20" רגיל, משמע אפשר לראות בו גם תכני 4:3 עם פסים שחורים בצדדים, בגודל סביר.

למרות שאני בהחלט מעריץ של S- יותר מאשר של PVA, הסיבה האמיתית שלא הלכתי על ה-2407WFP היא שהעדפתי במחיר הזה לקנות 2 מסכי 20". לצרכים שלי עדיף 2 בגודל סביר, מאשר 1 ענק. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP תבדיל בין ישראלית מחורבנת לסרטים וסדרות מחול

ביפן וארצות הברית ועוד ארצות עברו לשידורים רחבים

בארץ יקח הרבה יותר זמן ומסך רחב לא מומלץ לטלוויזיה ישראלית

עדיף לך לקנות CRT פשוטה בהרבה יותר זול לטלוויזיה ישראלית אם זה השימוש העיקרי

היום CRT 25 עולה בערך 600 שקל

בעניין הגודל אין וויכוח 24 עדיף אם נכנס בתקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עושה צעד נבון ... תקנה רק כשבאמת תצטרך !

אם מסתכלים על המחירים של הדל 24" בארה"ב רואים שיש פער של לפחות 1000 שקל מול מחירו בארץ ולכן זה מראה שהמסך נמכר דיי ביוקר בארץ היות והוא נחשב כמסך נישה למקצוענים או לחובבי מולטימדיה שרוצים להיות צעד אחד קדימה לפני המיינסטרים, אם תיקח מסכים שנמכרים בארץ בכמויות בוודאי תשים לב שהפערים עומדים על אחוזים בודדים למה ?

כי שמוכרים בכמויות היבואן יוריד את המחיר, הדל 24 נמכר ביחידות ספורות בשנה משום שאין ביקוש ענקי למסכי 24" והיבואן יודע שמי שרוצה לקנות את המסך הזה מוכן לשלם הרבה יותר בשביל מוצר פרימיום.

ברגע שיהיה ביקוש המחירים יפלו לרמות שקרובות מאוד לארה"ב ואז באמת יהיה שווה לקנות מסך כזה באיזור מחיר של 2800 שקל (וזה יקרה, חכה ותראה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון ושוב כמו שאמרתי כאשר עוד יצרנים יתחילו לייצר מסכים עם פאנל איכותי 22" \ 24 " אז תיהיה תחרות ורק אז המחירים על בטוח ירדו

וזה לא יקח הרבה זמן ישנה מודעות כבר לאנשים(לאו דווקא או מקצוענים) .נמאס להישתמש במסך מעפן עם כל הבולשיט של 2MS 1:3000 וכל זה .

במסכי LCD הייתה ירידה משמעותית בגלל תחרות גדולה עם שאר יצרנים כך גם תיהיה ירידה כאשר יצרנים יתחילו לייצר ולקדם מסכים LCD איכותיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שיהיה ביקוש המחירים יפלו לרמות שקרובות מאוד לארה"ב ואז באמת יהיה שווה לקנות מסך כזה באיזור מחיר של 2800 שקל (וזה יקרה, חכה ותראה).

אין הגיון כלכלי להוריד מחיר שיש ביקוש גדול

ההורדת מחירים ברוב המיקרים זה בגלל דברים כמו חוסר ביקוש\ליפתר מהמלאי לפני מוצר חדש\

הורדת מחיר היצור +רצון לפנות לקהל רחב יותר וכו

מכירי הLCD יורדים בעיקר בגלל תחרות +הורדת מחירי היצור

ושיצליחו ליצור מסכים איכותים בזול ימכרו אותם בזול בחול והמחיר ירד בארץ

בסופו של דבר פה זה יהיה יקר יותר מארצות הברית בגלל מיסוי הרבה יותר גדול ופחות תחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...