[שאלה] ככה אני מתכנן את הסירקולציה במארז של&#1 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[שאלה] ככה אני מתכנן את הסירקולציה במארז של&#1

LastForOne

Recommended Posts

החלטתי ללכת על משהו יותר גדול מאשר לדחוף מאוורר מסכן בצד.

המארז: מארז ג'נרי פשוט שאייבורי מציעים... ><"

המאוורר של המעבד: Cooling Freezer 7 Pro.

מאוורר קדמי: 12 ס"מ, מכניס אוויר, מתחת לסידירום.

מאוורר קדמי: 8 ס"מ, מכניס אוויר, מוסתר מאחורי הפאנל הקדמי. [אני לא יודע אם כדאי לי להוסיף את המאוורר הזה]

מאוורר אחורי: 8 ס"מ, מוציא אוויר.

מאוורר אחורי: 6 ס"מ, מוציא אוויר.

שרטוט:

Fans.jpg?t=1195416041

מה אתם אומרים?

אני צריך שתתקנו אותי והצעות לשיפורים!

וגם תמליצו לי על מאווררים טובים במחירים נורמליים בבקשה...

תודה :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80 מ"מ זה הגודל המקסימלי שנכנס מאחורי הפאנל? אם אפשר יותר אז עדיף.

איך אתה מתכנן להכניס את המאוורר 60? יש לו תושבת מוכנה או שאתה מתכונן לקדוח? מאוורר פולט בתקרת המארז יכול להועיל הרבה יותר ממאוורר נוסף מאחורה, ויש שם מקום למאוורר גדול יותר (אם ה-CD בסלוט התחתון כמו בתמונה, לא תהיה לך בעיה להכניס גם מאוורר 140).

חוץ מהמאוורר 60 זה נראה בסדר גמור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רלוונטי... אני עומד להשאר עם המארז הזה ככל הנראה...

אז כדאי לי להוסיף מאוורר יניקה בתקרת המארז? אבל הוא יכול להפוך את הזרמת האוויר מהסידירום ללא יעלה.. לא?

בכללי... איזה מאווררים כדאי לי להשאיר ואיזה כדאי לי להוסיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תשים מאוורר קדמי שיכניס אויר למארז - כמה שיותר גדול יותר טוב.

2. תוותר על התוכנית למאוורר 6 מאחורה, עדיף יהיה אם תצליח לשים שם במקום שניהם, מאוורר אחד יותר גדול.

אם לא תצליח, אז תשאיר את הקיים מאחורה שיוציא אוויר.

3. במקום מאוורר מעל ה CD , תשים מאוורר 12 בגג שיוציא אוויר.

4. בדופן הפתוחה, תסגור את החור העליון שנמצא מול המאוורר עם נייר דבק רחב [רק אחרי שתעשה את הסעיפים הקודמים ! ] .

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שיהיה ברור שזה מאוורר 8 ס"מ שנמצא מאחורי פאנל... אני לא יודע מה תהיה היעילות שלו...

2. אני לא יכול להשים מאחורה מאוורר יותר גדול.. זה מה יש..

3. אוקיי, אבל אז יצא לי יחס ממש גרוע... מאוורר 8 + 12 שמוציאים אוויר... ורק 8 ס"מ אחד מסכן שתקוע מאחורי פאנל שמכניס אוויר...

4. אוקיי אני יסגור את זה אחרי זה... זה אמור לשפר את הזרימת אוויר?

בבקשה תגידו לי אם ההמלצות מהתגובה הקודמת נכונות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שיהיה ברור שזה מאוורר 8 ס"מ שנמצא מאחורי פאנל... אני לא יודע מה תהיה היעילות שלו...

2. אני לא יכול להשים מאחורה מאוורר יותר גדול.. זה מה יש..

3. אוקיי, אבל אז יצא לי יחס ממש גרוע... מאוורר 8 + 12 שמוציאים אוויר... ורק 8 ס"מ אחד מסכן שתקוע מאחורי פאנל שמכניס אוויר...

4. אוקיי אני יסגור את זה אחרי זה... זה אמור לשפר את הזרימת אוויר?

בבקשה תגידו לי אם ההמלצות מהתגובה הקודמת נכונות...

1. גם למאוורר 8 תהיה יעילות טובה בשילוב עם שאר המאווררים שציינתי.

2. OK .

3. היחס בסדר.

4. כן.

רק ליידע כללי... יעילות המאווררים לא נמדדת ע"פ הגודל אלא ע"פ CFM .

לדוגמא: מאוורר קטן יעשה יותר רעש כדי לייצר CFM זהה למאוורר גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגש זה לא שהמאוורר הוא 8 ס"מ, הדגש הוא על זה שהוא מאחורי פאנל! שים לב לתמונה הראשונה, הפתח של המאורר נמצא בדיוק מאחורי הכניסות ...

וכמו שרואים בתמונה השניה, פתח האיוורור מוביל לחלל קטן שבין הפאנל למארז... כדאי לשים שם את המאוורר למרות זאת?

והרעיון שיש 2 מאווררים גדולים שמוציאים ואחד בינוני שמכניס.. זה בטוח בסדר? אני צריך עוד דעות...

כן אני יודע שזה נמדד לפי CFM...

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hi:

אתה צריך לשאוף לאותה כמות אוויר נכנסת ויוצאת,חריגה גדולה מידי יוצרת תת-לחץ שלילי או חיובי

120 מול 120

80 מול 80 וכדומה,אל תשכח שיש לך את המאוורר שדוחף (CPU)

והמאוורר של הספק(80-120)

2X120 מקדימה=80+80+80 מאחורה בהתחשב בזה שמאוורר הספק מושך אוויר דרך חלקים מה שמגביל אותו לבערך 60

ו2 ה120 מושכים דרך חורים מה שמאט אותם כך שהם בערך שווים ולא נוצר לחץ שלילי או חיובי על מאוורר הCPU...בבלה :silly:...בבלה :silly:...בבלה :silly:

טחנתי לעצמי ולכם בשכל.. :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לשאוף לאותה כמות אוויר נכנסת ויוצאת,חריגה גדולה מידי יוצרת תת-לחץ שלילי או חיובי

120 מול 120

80 מול 80 וכדומה,אל תשכח שיש לך את המאוורר שדוחף (CPU)

והמאוורר של הספק(80-120)

2X120 מקדימה=80+80+80 מאחורה בהתחשב בזה שמאוורר הספק מושך אוויר דרך חלקים מה שמגביל אותו לבערך 60

ו2 ה120 מושכים דרך חורים מה שמאט אותם כך שהם בערך שווים ולא נוצר לחץ שלילי או חיובי על מאוורר הCPU...בבלה :silly:...בבלה :silly:...בבלה :silly:

טחנתי לעצמי ולכם בשכל.. :screwy:

לא הבנתי כלום ממה שאמרת...

אני מתכנן רק מאורר 120 ס"מ אחד בגג... שישאב אויר החוצה...

אבל כמו שאמרתי... הבעיה היא שיהיה רק מאוורר אחד מסכן 80 ס"מ מאחורי פאנל שיכניס אוויר...

המלצות מה כדאי לי לעשות?

חשבתי אולי להפוך את המאוורר שמאחורה כך שיכניס אוויר.

ואז יווצר מצב של מאוורר 80 אחד מאחורי המארז שמכניס אוויר...

מאוורר אחד מקדימה שמכניס אוויר...

ומאוורר 140 אחד למעלה שיונק אוויר... מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה מכניס אויר בכמות גדולה ומוציא כמות קטנה אתה גורם לחימום האויר בתוך המארז-כי האויר הקר שנכנס מתקשה לצאת.

צריך לשאוף ליחס שווה.

אם אתה מכניס אויר משני הכיוונים אתה גורם לאויר להתנגש.

ככלל לחשב יחסי אויר זה אחד הדברים הכי מסובכים שיש-אז אני רחוק שנות אור מלהיות מומחה..ובכול זאת תחשוב יש לך מאוור מעבד שמתוכנן להסתובב לדוגמא ב1000 סל"ד,כשהוא לבד אז יופי-פתאום אתה מכניס לו מאוורר שעובד ב 4000 סל"ד מה יצרת... :s07:הפרעה!!! הכוח של המאוורר השני דוחף פי 4 יותר אויר ומקשה על המאוורר הראשון להסתובב...פיתרון: שים מאוורר 4000 דוחף~מאוורר מעבד 1000~מאוורר 4000 מושך=אותו יחס אויר נכנס ויוצא.דוגמאות:

f_m_af1bb9c.png

מקווה שהצלחתי להסביר יותר טוב..ניסיתי :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...