חיבור כונן SATA ללוח ישן - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור כונן SATA ללוח ישן

yarivot26

Recommended Posts

חבר שלי קנה כונן SATA של WD.

הוא רוצה להגדיר אותו ככונן ראשי (שעליו יישב הווינדוס) אבל שאני נכנס למסך הכחול של ההתקנה הוא לא מזהה את הכונן ומביא שגיאה (בBIOS אני רואה את הכונן)

יש לו לוח אם P4S800D.

עזרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מבין - הוא לא מזהה את הSATA - צריך להגיד לBIOS שיתמוך בSATA...

עכשיו, הבעייה העיקרית עם הציפסט ICH5 זה שהוא תומך בSATA, אבל חייב לבטל ערוץ IDE אחד - כלומר, אם יש לך בIDE1 כונן קשיח, ובIDE2 CD, אתה חייב לשים אותם על אותו הכבל (לא ממש טוב, אבל אין ברירה) - אז הBIOS יזהה את שני הערוצים.

http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/sock478/p4s800d-x/e1753_p4s800d-x.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בעת ההתקנה הוא לא מזהה את הכונן ז"א שאתה צריך לתת למערכת ההפעלה דרייבר של בקר ה SATA שעל הלוח, אתה צריך להעתיק אותו לדיסקט וללחוץ F6 כשההתקנה עולה כדי לתת לו את הדרייבר.

עכשיו, הבעייה העיקרית עם הציפסט ICH5 זה שהוא תומך בSATA, אבל חייב לבטל ערוץ IDE אחד - כלומר, אם יש לך בIDE1 כונן קשיח, ובIDE2 CD, אתה חייב לשים אותם על אותו הכבל (לא ממש טוב, אבל אין ברירה) - אז הBIOS יזהה את שני הערוצים.

אין כאן ICH5 מכיוון שזה לא צ'יפסט של אלא של SIS. לכן זה לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ICH5 מה שאתה אומר לא נכון. אולי זה נכון עבור מערכות LEGACY, כמו WINDOWS 98, אבל לא יותר מזה. יצא לי להתקין WIN2K ו-WINXP על לוחות עם ICH5, כמו P4P800-E ו-INTEL D865PERL, ללא בעיה, כאשר היו צורבים על שני ערוצי ה-IDE הראשיים. הכונן הראשי שלי (SATA) מזוהה כ-THIRD MASTER ב- ועובד ללא שום בעיות.

מה שכן, ה-P4S800 הוא SIS, ולא ICH5 בכלל. אולי זה נכון לגבי הלוח הזה, לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...