מדיות לצריבה, מה הכי כדאי ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדיות לצריבה, מה הכי כדאי ?

bennyriz

Recommended Posts

שלום לכולם :hi:

רציתי לדעת איזה מדיות נחשבות לטובות וזולות לצריבה.

הבנתי שיש אפשרות לדעת פרטים על כל דיסק לצריבה כמו מי היצרן של הדיסק ובאיזה שיטה הוא מיוצר, אבל לא הבנתי איך בודקים את הפרטים האלה. ובכלל אם יש למישהו לינק למקום שמסביר את הנושא הזה בפירוט אני ישמח.

בגדול אני אחד שיש לו מאות דיסקים שנצרבו ע"י שני צורבים שכבר שבקו חיים.

רוב שהמדיות שצרבתי עד היום היו מדיות זולות יחסית ובד"כ הייתי מרוצה, אבל לאחרונה כשהצורב האחרון שלי התחיל לקרטע (ונזכרתי שגם בצורב הישן זה קרה כך) שמתי לב לעובדה שדיסקים רבים נדפקים לי אלא אם כן אני צורב דיסקים על מדיה איכותית או במהירות איטית.

בקיצור רציתי לדעת אם כדאי שאני ימשיך עם צריבה של דיסקים זולים כמו שהיתי עושה עד עכשיו או שאולי יש דיסקים טובים יותר (לא רק בשם אלא גם במהות) ששוים השקעה של עוד כמה אגורות לכל דיסק.

עריכה:

תעשו לי טובה אל תענו לי תשובות בסגנון "TDK הכי טובים".

אני מחפש תשובה מנומקת משהו שישכנע אותי שיש הבדלים בין מדיות חוץ מהיצרן שלהם.

ואני גם לא מחפש תשובה בסגנון "צרבתי 10 דיסקים של TDK ולא נדפק לי אף אחד", אני מדבר איתכם על צריבה בכמויות רציניות של קופסה של 50 דיסקים בחודש, אז אם יש אנשים עם נסיון בצריבה בכמויות שכאלה הוא מוזמן לעזור לי.

תודה מראש :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי היה ,או יש את הצורב הזה לא יודע אם הוא מת או לא

בכל מקרה הוא הרג לי הרבה מאוד דיסקים והייתי זורק אותו לפח ישר אם היה משהו אחר אבל אין

עכשיו יש לייטאון שצורב על הכול כמו גדול

דיסקים של BENQ הוא צרב (ה2100) יפה עד שהוא התפגר לאחרונה עוד פעם

ואתה יכול לנסות לעדכן קשוחה זה עזר לו לצרוב עוד כמה צריבות אחרונות עד שהוא התפגר עוד פעם ...

אם אתה רוצה דיסקים שאין מצב שהם נדפקים (למרות שהדרעק הזה הצליח להרוס כמה כאלה) תיקח TDK לרוב הם יותר יקרים משהו כמו 5-4 שקל למדיה עם עטיפה אבל הם דיסקים איכותיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי Mafisto.

כמו ששמת לב לא דיברתי על הצורב שלי אלא על מדיות לצריבה.

הצורב האחרון שלי yamaha 40x16x10 עודכן לקושחה האחרונה שקיימת והוא עדיין המשיך לדפוק לי דיסקים ככל שהוא נהיה יותר ישן.

מיותר לציין שכשהוא היה חדש הוא עבד מצויין כמו כל צורב טוב אחר.

בקיצור אני שאלתי על מדיות זולות וטובות. TDK זה יקר ואין שום סיבה שאני ישקיע פי 2 על דיסק רק בגלל השם כשעוד לא השתכנעתי שיש באמת הבדל מהותי בין מדיה של TDK לבין מדיה זולה אחרת שאני קונה כמו GPT. לכן אני מחפש אנשים עם נסיון בצריבה של כמויות רבות של דיסקים ושהם יכולים להעיד על מדיה טובה יחסית ומשתלמת. ובכלל אם מישהו יסביר לי איך מוצאים מידע על יצרן הדיסק והשיטה בו הוא מיוצר אני ישמח מאוד.

ושוב שאלה אחרונה. "דיסקים איכותיים" במה זה מתבטא בצורת היצור של הדיסק. האם ההבדל הוא רק במפעל המיצר את הדיסק או גם בשיטה או בחומרים ממנו הדיסק מיוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-BenQ בהחלט טובים. 31ש"ח לחבילה של 25דיסקים. ע"ג המודיות הוכרזה המהירות 32x, אמנם, אך הן ניתנות לצריבה עד 48x.

המדיות מיוצרות ע"י . עמידות להמון זמן, יחסית, ובצריבת אאודיו ב16x כשיחסית המון משאבי מערכת מנוצלים, לא הייתה שגיאה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל יש פה מישהו שיכול להסביר לי איך בודקים פרטים על דיסקים לצריבה, כגון מי מייצר אותם ובאיזה שיטה ?

ובכלל מה ההבדל אם ישנו בין דיסקים זולים של BENQ,GPT,DCD, ואחרים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שהפרמטרים לבדיקת מדיות הם משתנים בהתאם לתנאי שמציב הצורב, המשתמש והצרכים המדויקים. אך בעיקרון, אלו הם.

מהירויות צריבה, זמן השרדות, תנאי השרדות, Overburn, סוג צבע- איכות צריבה לפי , מהירויות ונגישות. שכחתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי את הפרמטרים הבנתי..

אבל איך בודקים אותם לגבי כל סוג של דיסק לצריבה שקיים ?

לדוגמה המליצו לי פה על BENQ איפה הוא נמצא בכל הפרמטרים האלה ואיך אני יכול לבדוק בכלל חוץ מלשאול אנשים שיש להם נסיון בצריבה עם מדיות מסוימות..

יש דרך לברר את זה לגבי כל סוג מדיה ?

הבנתי שקיימת תוכנה שיכולה לבדוק לגבי כל מדיה מי היצרן שלה וכד'

איזה תוכנה זו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוהי טכנולוגיית הSMART. היא מאפשרת Monitoring לגבי המדיות. יש לך זאת גם בNero CD Speed תחת Disc Info.

בשביל לברר זאת מבררים לגבי נסיון של אחרים עם המדיות, כמו באתר הזה למשל, או בהשוואות של אתרי חומה שונים.

רציתי לציין לגבי הישרדות והתנאים אשר הדבר מותנה בהם, קצת לפרט. הנקודה שלי היא מדיות שכמו SilverLine (ישנות יותר שיצא לי להתנסות בהן, לכל היותר) שבקיץ, כשהן לא היו בתוך מכסה כלשהו אלא מונחות בצד, הן פשוט התקלפו. זהו דוגמא לתנאי סביבתי. עוד תנאי הוא הצורב אשר צורב את המדיה. ההישרדות של המדיה נבדקת גם היא, אך ורק ע"י נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד נקודה..

בדקתי עשות מדיות שיש לי כרגע עם התוכנה שכתבת..

ונתקלתי בשלושה דברים עיקריים, הראשון הוא צבע המדיה.. השני הוא צורת הייצור (ארוכה או קצרה) טהשלישי הוא היצרן של המדיה.

יש למישהו המלצות לאיזה פרמטר הוא חשוב ביותר ועד כמה יש הדלים בין הבדלי צבעים, יצרן או צורת יצצור של מדיות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צורב בכמויות, עובר את 70 בחודש בקלות אני קונה חבילות של 100 דיסקים ב120שקל

הדיסקים הם של BENQ ואני מאוד מרוצה מהם אין לי איתם שום בעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל לתת לנו עוד מידע לגבי המדיות הללו? הכנס אחת לצורב שלך ותגיד לי מיהי יצרנית המדיה ומהו הATIP שלה, בבקשה.

בנוגע לשאלה שלך, בני. הכל תלוי בצרכים של המשתמש. בעיקרון, כשאפשר להשיג איכות במחיר זול, המון מדיות עושות עבודה טובה. ו-Verbatim נחשבות לחברות בבעלות מדיות HighEnd שכאלו. כמו כן, שום דבר לא הוכח עד כמה שאני יודע, אך מדיות אשר סוג הצבע שלהם הוא Phtalocyanine או Azo, אז צפויה רמת השרדות גבוהה בקטע של זמנים.

הCyanine הרגיל שיראה גם בתור Metal-Stabilized, יהיה צבע אשר רגיש לאור. מומלץ שלא להניח אותו הפוך או לשחק יותר מידי איתו. שום דבר בין שלושת סוגי הצבעים לא באמת הוכח, אבל טוענים שהCyanince ישאר 20שנים~ והאחרים 100~. טוענים גם עוד המון דברים. TDK למשל, טוענים שהCyanine שלהם יכול לעמוד בפני 6.5 mW +/- 1.0 mW (מגה-וואט) בעוד הPhtalocyanine יעמוד בכ-5.5 mW +/- 0.5 mW.

הקטע של מדיות הוא נסיון. לדעת לגבי מדיה ספציפית שהיא טובה ופשוט לרכוש אותה. בדיקות שונות שכמו Data TR ו-DAE Quality הן שימושיות לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...