לוח וזכרונות מומלצים עבור OC של Q6600 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח וזכרונות מומלצים עבור OC של Q6600

montigo

Recommended Posts

המטרה העיקרית: מהירות שעון כמה שיותר מהירה של המעבד - תוך שמירה על טמפרטורה סבירה של עד 60 מעלות בעומס, בלי הרבה רעש, ועם יציבות מוחלטת!

חשוב אבל משני: מהירות שעון של ה-FSB, של ה-RAM, ותזמונים של ה-RAM.

היות ומהירות השעון יותר חשובה אני חושב שכדאי להישאר עם המכפלה המקורית של 9 ולא להוריד אותה.

יש לי כבר בבית מארז סביר ביותר: Antec 3700 Black Quiet Edition, וכמו כן Scythe Ninja לקירור. אני שוקל להוסיף\להחליף לנינג'ה מאוורר.

בקרוב אני קונה Q6600 ואני מחפש לוח וזיכרונות שיתאימו ל-OC (מקציב 1500-2000 ש"ח ללוח ולזכרונות).

חשבתי לקנות את ה-Abit IP35 Pro ב-900 ש"ח וזיכרון OCZ DDR800 CL3 כזה ב-600 ש"ח:

http://a.zap.co.il/model.asp?model_id=407552

זכרונות +DDR1000 עם CL5 עולים 1000 ש"ח וצפונה, ועבור CL4 משלמים מעל 1300 ש"ח.

יש טעם לקנות יותר מ--800? הכי בלאו הכי ה-OC יעצר בסביבות FSB400 בגלל המעבד... לפחות ככה אני עובד FSB:RAM 1:1.

אשמח לעצותיכם בקשר ללוח ולזיכרון! תודה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוחות של מה עוד נוחים מבחינת ביצוע ויכולת ה OC שלהם.

אבל יש להם מספר חסרונות.

1. הUGURU ב IP35PRO נוטה להתנגש עם מספר תוכנות חשובות כמו CPUZ וכולי (יש דרכים לעקוף את ההתנגשויות האלו...)

2. ב OC רציני לQ6600 המוספטים מאוד מתחממים (בעיקר מעל 3.8 - ולכן כל נסיון להמהיר את המעבד במתחים מעל 1.5 VOLT מוגבל בשל התחממות המוספטים.)

3. לסדרת P35 של סובלת מ VDROP + VDROOP די רציני במאמץ - אין FEATURE של VOLTAGE DAMPNER כמו ב או ב DFI

4. ב IP35 PRO הוא בעל 4 PHASE ANALOG REGULATION לעומת לוחות HIGHEND אחרים שבאים עם יותר או באים עם DIGITAL VOLTAGE REGULATION.

5. ניראה שישנה בעיות עם ה RAID בלוח כנ"ל לגבי ה ESATA - אבל זה נכון לגבי מרבית הלוחות האחרים גם כן.

אם אתה מתכוון לשמור על יחס 1:1 ומכפלה של 9, אז אין באמת צורך בזכרונות מעל DDR800 עד ל 3.6 GHZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע כמו לא מעט חסרונות. עדיין, הוא קיבלת Reviews מצויינים לא פחות מהלוחות האחרים, מוזר :-\

יש הצעות ללוח אחר טוב לאוברקלוקינג בלי ה"מחלות" האלו? (ה-eSATA זניח)

מה שחשוב לי זה יציבות ואמינות! המחשב ישמש אותי להלחנה, ואין כאן מקום לפשרה - הוא חייב להיות יציב כמו בטון.

פיצ'רים לא חשובים לי, כל המוסיף גורע מבחינתי. חשוב שיהיה SATA RAID ויציאת Gigabit Ethernet אחת.

כדי לסבר את האוזן, הנה אופציות אחרות ששקלתי (ומחיר)...

Asus Blitz Forumla = 1400 (מדהים אבל יקר)

Asus P5K Deluxe = 1200

Gigabyte P35-DQ6 = 1200

Gigabyte P35-DS4 = 950

Abit IP35 Pro = 900

Asus P5K-E = 950

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני גם ל ASUS יש בעיות עם ה - RAID.

איני יודע לגבי הגיגבייט.

אני מציע שתבדוק בפורום של לוחות אם וזכרונות - בראל עידכן לאחרונה את הסטיקי והוא עכשיו כולל פורמי תמיכה של יצרניות לוחות אם - תוכל לעיין בפורומים שלהם ולהתרשם מהבעיות שמופיעות בכל לוח.

רק לציין שוב - שלמרות רשימת החסרונות שמניתי - הלוח של מצוין ל OC לפחות עד ל 3.6 GHZ עם Q6600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר חפירות באינטרנט, אני אלך על IP35 Pro עם ה-Q6600 ;D

* יש לי מארז 3700 BQE עם מקום ל-2 מאווררי 120 מ"מ (מקדימה ומאחורה). עליו מורכבים: מאחורה המאוורר המקורי של אנטק, ומקדימה מאוורר חביב של Scythe Ninja Plus.

* הגוף של המעבד יהיה Scythe Ninja Plus (כבר יש לי חדש באריזה).

בהנחה וזה הקירור שלי, לכמה MHz אוכל להגיע לדעתכם?

כמה אני צריך "לשדרג" את הקירור (קרי: מאווררים חזקים יותר למארז ולנינג'ה) כדי להתקרב לאיזור ה-3600MHz?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יכול לומר לך בוודאות עד כמה הנינג'ה יעשה את העבודה.

לי אישית היה נינג'ה פלוס והחלפתי לאינפיניטי, במאמץ זה הבדל של 3-6 מעלות.

תמיד תוכל לשים מאווררים חזקים אך גם הרעש יהיה בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא צריך מחשב סופר שקט, אבל שלא יהיה רועש.

חבל לי על הכסף להחליף את הנינג'ה, יש לי אחת סגורה באריזה.

יש המלצות על מאווררי 120 מ"מ חזקים ולא רועשים מדי למארז\לנינג'ה? (יחס CFM ל-DB טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין מה מיוחד בו ששווה לחכות לו (חוץ מזה שהוא נראה מגניב)...

אני בונה מחשב אודיו (למטרות הלחנה), ולכן אני מעדיף את ה-P35 על ה-X38 ה"עשיר" יותר בפיצ'רים (אותם אני לא צריך).

בדיוק כמו שמעדיפים את ה-965 על ה-975 למחשבי אודיו.

בסה"כ אני צריך לוח ביצועיסט ויש לי מינימום דרישות מבחינת פיצ'רים.

מאווררי 120, Anyone? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אותך, אבל ה ABit P35Pro עלול לא לאפשר לך OC רציני.

קניתי Abit IP35 Pro עם Q6600 G0 לפני חודשיים(!) ורק לפני שבועיים הוא התחיל לעבוד אצלי כמו שצריך ורק אחרי שהשקעתי המון זמן לעקוף ולסדר את הבעיות שלו והיום אני רץ יציב על 3.3Ghz(...) בטמפרטורת PWM דיי גבוליות.

שים לב למה שנימרוד אומר בנוגע לטמפרטורות ה PWM ושים לב שעם ה Scythe Ninja Plus כנראה לא תוכל להוסיף קירור ל PWM כך שלהגיע מעבר ל 3.3Ghz נראה לי לא ממש אפשרי למחשב 24/7.

במחשבה שנייה, שני דברים:

1. יכול ליהיות שסתם נפלתי על לוח דפוק ולא מיצג, אבל כדאי שתקרא בפורום של ABit http://forum.abit-usa.com/forumdisplay.php?f=48

על הבעיות בלוח זה ופיתרונות להם.

2. קרא על הבעיות שלי ופיתרונן.

ודרך אגב שוב תודה רבה נימרוד (http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=297655.0)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, ממה שקראתי דווקא ל-Asus P5K-E יש בעיות התחממות. טוענים שהקירור המובנה של ה- יותר טוב.

חיפשתי בפורומים של 3 החברות (גם ג'יגהבייט) וקשה למצוא תשובות חד משמעיות.

נדמה דווקא שהרוב ממליצים על ה- יותר מאשר ה-Gigabyte וה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...